» »

windows 8.1

windows 8.1

1
2
»

NejcSSD ::

Super zato, ampak ne, mišljena so okna ki imajo vse kot v sedmici, ampak ne čisto zgoraj v kotu, čisto v kotu tam kjer se miš ustavi ko greš v desni zgornji kot. in če tam klikneš ni nič...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

solatko ::

Z posodobitvijo je križec v desnem zgornjem kotu, na vseh metro aplikacijah.
Delo krepa človeka

s1m0n ::

On misli, da je na windows aplikacijah na 8/8.1 križec za izhod iz aplikacije malenkost bolj levo, kot je to v sedmici. In, če greš na slepo zapirat torej v zgornji desni kot kliknit se ne zgodi nič.

NejcSSD ::

s1m0n je izjavil:

On misli, da je na windows aplikacijah na 8/8.1 križec za izhod iz aplikacije malenkost bolj levo, kot je to v sedmici. In, če greš na slepo zapirat torej v zgornji desni kot kliknit se ne zgodi nič.


To ja. Metro aplikacije sem itak disablal z IoBit start menu.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

m0LN4r ::

Upam da je to tema za windows 8.1 in še ni umrla.

Zanima me ali to tista verzija, ki ima že update za boot to deskop oz. da je bolj podobna sedmici?
Zanima me ali je bolj smiselno naložit osmico na računalnika BREZ SSDja Atom 330 (DC) in Atom D525 (DC) ?
Bo opazna razlika v žretju resourcov in sistem malenkost bolj odziven kot sedmica?

Fora je, da mam doma to za starše in je gori sedmica (z osnovno temo brez aerota), pa malenkost šepa vseskupaj.

Ali se ne splača menjvata OSa?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

itk da se splača dat na te zadeve... boot to desktop imaš že od 8.1ke naprej... Za start meni si pa inštaliraš Start8 in nekih blaznih razlik med win7 neboš vidu :)
#brezpodpisa

Qushaak ::

Daš gor Star8 pa maš vse tako kot v Sedmici.
Osebno bi naložil W8.1 na računalnika z omenjenima procesorjema, četudi ni SSD-ja.

krneki0001 ::

m0LN4r je izjavil:

Upam da je to tema za windows 8.1 in še ni umrla.

Zanima me ali to tista verzija, ki ima že update za boot to deskop oz. da je bolj podobna sedmici?
Zanima me ali je bolj smiselno naložit osmico na računalnika BREZ SSDja Atom 330 (DC) in Atom D525 (DC) ?
Bo opazna razlika v žretju resourcov in sistem malenkost bolj odziven kot sedmica?

Fora je, da mam doma to za starše in je gori sedmica (z osnovno temo brez aerota), pa malenkost šepa vseskupaj.

Ali se ne splača menjvata OSa?


Ženi sem postavil mašino:
Atom D525
4GB ram
1.5TB + 1TB HDD
Windows 8

Zadeva deluje že neki 2 leti brez enega problema. Veliko hitrejši in odzivnejši kot sedmica, pa vsi driverji so že zraven.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

m0LN4r ::

O super, sem rabil en info iz prve roke. Zdaj še samo moram spedenat, da zgleda čisto isto kot 7ka, ker drugač nebo mira.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jonystar ::

A mi zna kdo pomagat in sicer, mam win 8.1(fresh install) in ko kliknem z desno tipko na ikono na metroju mi tkole pokaže:



ni nek velk problem, samo me mot, ker mi tko pokaže opcije, namesto, da bi jih prikazal na spodnjem robu.

Chev ::

Ni več spodnjega roba.

gik1999 ::

Imam težavo z internetom pri Windows 8.1.Mam kabelski internet do zdaj sem mel Winodws XP je internet delo vrei ze pa šteka(nov rčunalnik,teško se povežem).Zato ne morem igrati fife 14. Prosim z pomoč.POdoben problem imam tudi pri Battlefieldi 3 saj se morem večkrat povezat vendar igra eluje vrdi.

krneki0001 ::

desni gumb na ikono za mrežo - > open network and sharing center -> na leci strani change adapter settings -> desni gumb na ikono ethernet -> izberi properties -> pod networking označi internet protocol version 4 -> klikni na propeties -> v spodnjie oko vpiši dns-ja 8.8.8.8 in 8.8.4.4
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Malajlo ::

Broadcomovi zadnji wifi driverji so malo čudni. Niti letalski način ne ugasne kartice. Bi bilo to?

gik1999 ::

bolj po domače prosim

ZGI ::

Na nekaj let star racunalnik sem nalozil w8.1. Sedaj pa imam tezave z namestitvijo gonilnikov za graficno kartico amd radeon hd 3650 agp in chipset na plosci msi k8t neo. W8.1 javlja da gonilniki niso primerni za to verzijo OS-a. Ali je kdo uspel naloziti gonilnike za omenjeno strojno opremo, ali bo potrebno zamenjati nekaj hardwear-a?
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

krneki0001 ::

si naredil windows update? Je dal kakšno opcijo za opcijske gonilnike (ponavadi jih kar sam naloži na starejših mašinah po kakem večjem updejtu (jih še zraven potegne z neta).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

s6c-gEL ::

ZGI ::

Naredil windows update, poiskusil instalirat vec verzij catalyst gonilniko 12.6, 13.1, 14.4, pa ne "zagrabijo". Za chipset sem potegnil gonilnike iz msijeve spletne strani, pa tudi ne "zagrabijo"
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

solatko ::

ZGI - Saj ti windows 8.1 sama namesti potrebne gonilnike, ob updateu tudi catalyst ali nvidina orodja za nastavljanje. Nepodpisanih gonilnikov pač w8.1 ne sprejme.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

Z malo hackanja jih tudi sprejme.. :)
#brezpodpisa

solatko ::

Ja tudi, samo potem imaš probleme pri večini nepodpisanih gonilnikih. Sploh za grafične kartice, se ne splača tako početje.
Delo krepa človeka

first_line ::

solatko je izjavil:

Ja tudi, samo potem imaš probleme pri večini nepodpisanih gonilnikih. Sploh za grafične kartice, se ne splača tako početje.


WAT? Problemi?

Si pa smešen. Jaz uporabljam celo tono nepodpisanih (od zunanjega USB ekrančka, wimota in zvočne) pa ne vem kaj so to problemi. Še en ki pada na WHQL foro :/

Aja majster, očitno ne ločiš med WHQL in beta gonilniki. Nepodpisani so ena čisto tretja stvar.

solatko ::

Veliko gonilnikov WHQL ne deluje na windows 8 in 8.1, delujejo pa skoraj vse naprave na M$ - jevih, brez problema. Večina zadev pa deluje na gonilnikih za w7, ki se jih tudi prav lepo instalira. Ti niti ne veš, da ti zadeva deluje na drugem gonilniku in ne tistem, ki si ga instaliral.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

Veliko gonilnikov WHQL ne deluje na windows 8 in 8.1, delujejo pa skoraj vse naprave na M$ - jevih, brez problema.

What ? A ti sploh veš, kaj so WHQL gonilniki ? 8-O
#brezpodpisa

solatko ::

Gonilniki pripravljeni za postopek certificiranja (HKC)
Delo krepa človeka

hojnikb ::

Ne.

Products that pass the WHQL tests get to use a "Certified for Windows" logotype, which certifies that the hardware or software has had some share of testing by Microsoft to ensure compatibility. The actual logo used depends on the version of Microsoft Windows.

For device drivers passing the WHQL tests, Microsoft creates a digitally signed certification file that, when included in the driver installation package allows installation on 64-bit versions of Windows and prevents 32-bit versions of Windows Vista and all versions of Windows XP from displaying a warning message that the driver has not been certified by Microsoft (see Windows XP screenshot on the right).


Pač, WHQL driverji so potestirani s strani M$ in dobijo žig, da so tolk kul, da so lahko podpisani z njihovim certifikatom.

O kaki nekompatabilnosti z win8.1 ti sanjaš, neve nihče.
#brezpodpisa

jedateruk ::

Jaz sem nov pri win 8.1 in seveda moram nekaj vprašati. Obstaja kak dodatek, ki omogoče lastno razvrščanje ikon programov v apps screen?

m0LN4r ::

Zato ne rabiš dodatek
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jedateruk ::

Potem pa povej, kako se to da narediti. Vem, da je na voljo razvrščanje po imenu, datumu, kategorijah, vem tudi, da se lahko gre v mapo, kjer so bližnjice programov, in tam preimenujem bližnjice, mape.. Vseeno bi mi pa bilo všeč, če bi lahko v apps screen (tam, kjer so bližnjice do programov) vse ikone premikal po svoje, tako kot se je to dalo v win xp, visti in še kje.

m0LN4r ::

Ja app screen ni namizje, to je tako kot na telefonih. Ali misliš tisti start screen ali app screen?
Edini način je, da z drag/drop nardiš novo grupo pa tja not zmečeš svoje ikone.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

jedateruk ::

Rad bi po svoje razvrščal bližnjice na apps screen.

jedateruk ::

Naslednja stvar: razmišljam, da bi inštaliral Classic Shell, to je ena stvar, da se v win 8.1 naredi klasičen meni start. Ima kdo izkušnje s tem? Predvsem me zanima, če bom to inštaliral, enkrat pa tudi odstranil, če se bo vrnil sedanji start screen in apps screen ter meni ob desnem kliku spodaj levo?

krneki0001 ::

Ja zadeva deluje brez problemov, odstranit e tudi da brez problemov in ne pušča posledic, kot nekateri drugi.

Čisto na vrhu classic shell start ukaznega menija imaš start screen, da še vedno lahko štartaš metro, če ga kaj rabiš, tako da ni nobenih problemov s tem.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

NejcSSD ::

Tudi če boš namestil od IOBIT Start menu, boš lahko si nastavil bližnjico do metroja.
Recimo js mam Alt + X in se odprejo ploščice in use, kakor si nastaviš.

StartMeni: http://shrani.najdi.si/?C/7f/2HAIHehL/b...
Metro: http://shrani.najdi.si/?e/7B/2wVy6NUM/s...

IOBIT start menu:
http://www.iobit.com/iobitstartmenu8.php
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

jedateruk ::

Že imam classic shell z nastavljenim win 7 start menijem in stvar mi je dobra.

jedateruk ::

Spet jaz. Win 8.1 nima nastavitev za pisave za menije, naslovne vrstice, ikone in vse to, kar je v nastavitvah izgleda v windows xp. Zdaj vem, da se da marsikaj od tega nastaviti, če se gre na regedit in tam na HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WindowMetrics, vseeno mi ne uspe stanjšati debeline vrstice v menijih. Za menije sem spremenil pisavo iz segue v arial (za pisave si pomagam z Windows 8 Font Changer.exe), ki ima v wordu manj praznine med vrstami, ampak v menijih ni razlike, še vedno je enak razmik - seveda sem se po spremembah nastavitev odjavil in spet prijavil.
Je kje drugje v registru nastavitev za debelino vrst v menijih?

gddr85 ::

Je imel kdo probleme z winload.exe missing oz. da se dostikrat pc ne boota v windowse ampak obstoji oz. gre na repair in ne more popravit (tud preko bootable usb ne). Se mi je že parkrat zgodilo odkar sem dal 8.1 na desktop, na laptopu dela 8 bp. Torej za enkrat sem inštaliral vsaj 4x win 8.1 zaradi teh problemov, ker enostavno ni bootal v sistem, potem pa npr. po sedmem poskusu pa mu uspe. Probal že preko cmd bootrec /rebuildbcd, repairboot, s tem da windows sistema sploh ne najde itd. V glavnem bolj f***ed up tale 8.1 ne bi mogel bit kar se tiče tega. Nikoli imel takih problemov. Za enkrat dela, do naslednjega reboota...

+ to da rabiš user password za startup repair, cmd itd, če delaš preko system reserved particije in ne usb bootable in potem čudežno napiše, da password ni pravilen, z cmd user net pa prav tako ne uspem, ker ne najde user-ja :))

m0LN4r ::

Nikoli.
Uporabljam pa orodje od MS za bootable. Windows USB/DVD download tool.
- Podoben problem sem imel, ko sem v biosih imel vklopljeno kako Windows 8 Fast boot varianto al celo Ultra fast.

Več pa nevem, če ti to kaj pomaga.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gddr85 ::

Aka, ok bom pogledal če je v biosu kakšen fast boot vklopljen, drugač pa zgodba enaka...torej redkokdaj da boota v windows, bolj kot ne gre vedno v repair potem nekaj melje disk in se uspešno boota, torej nekej ga omejuje pri normalnem bootanju oz. mora bit nekaj z boot fajli, če jih mora ob vsakem zagonu popravljat...

m0LN4r ::

Poškodovan bootable ? Poškodovan .iso? Usb ključ nagaja?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gddr85 ::

Tud če bi bil poškodovan bootmgr ipd., bi še razumel, ker ga potem vgrajena recovery particija popravi, ampak da pa mora to vsakič ob zagonu v windowse delat, mi pa ni jasno zakaj.

gddr85 ::

Kako je pri win 8 v uefi načinu in gpt, a je normalno, da boota iz windows boot managerja, namreč bios prepozna oba diska, vendar za boot opcijo je samo disk za shranjevanje in ta "windows boot manager" in ne sistemski disk.

gddr85 ::

Torej po ene 4ih dneh jeb***a z reinstaliranjem winsow (eksperimentiranja v cmd-ju in biosu) in ugotavljanju, zakaj winsi ne delajo normalno (bootmgr, winload.exe, winload.efi missing itd., kasnej tudi zatikanje/zmrzovanje programov), zgleda da se je zadeva rešila. Nekak na konc sem se pa le spomnu, da mora nekej bit vmes med hdd in windowsi ;(( in za spremembo nisem na začetku instaliral original AMD ahci driverjev ampak pustil default microsoft (standard ahci) in od takrat stvar dela bp. Torej so amd ahci driverji vredni pol k**ca.

vaščan ::

Windows 8.1 Po upgrejdu iz windows 7 je idina prednost zaenkrat, da mi intel intel quick sync sedaj v msi afterburnerju snema igre bp ter pospešuje video v MPC.
Minus je metro ker ga ne rabim ama nič vseeno če bi dali opcijo da ga ni druga reč našel sem dve igri kjer je prej crossfire deloval ok sedaj deluje samo ena grafična. Ostalo pa dela ok.
Ubistvu sem naredil prehod samo zaradi dobre podpore intel quick sync ki ga windows 8.1 z veseljem izrablja windows 7 moram pa malo hecat da deluje.

solatko ::

http://www.iobit.com/iobitstartmenu8.php

S temle se lahko čisto znebiš Metro-ja.
Delo krepa človeka

vaščan ::

Hvala lepa top zadeva.

MrStein ::

solatko je izjavil:

http://www.iobit.com/iobitstartmenu8.php

S temle se lahko čisto znebiš Metro-ja.

Neja se. Že predebatirano: https://slo-tech.com/forum/t541080/p456...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

NejcSSD ::

Za dlakocepce se res ne da.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

solatko ::

Lahko ga čisto blokiraš in niti enkrat uporabiš, samo nastavit moraš start gumb v nastavitvah. Seveda pa se ti požene, ko hočeš iz neta kakšne njegove bombončke.
Delo krepa človeka
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270524 (62774) dr.Akula
»

Win 8 / Win 7 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8516483 (14975) solatko
»

Kateri procesor je boljši (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
538730 (7153) filip007
»

Windows 8 na starejšem računalniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515889 (4944) solatko
»

Windows XP na Intel Celeron-u (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
569169 (8349) Qushaak

Več podobnih tem