» »

Sony xperia z2 vs samsung galaxy s5

Sony xperia z2 vs samsung galaxy s5

«
1
2

Nesta ::

Http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Na ker mobitel bi se splačalo cakati?
Sumim da bo sony cenejsi in v overalu boljsi?
Kaj pravite
  • polepsal: Mavrik ()

Mare3 ::

Vse je isto sr**je z nekim samsung ali sony spremenjenim androidom in čez čas začne štekat, tako kot vsi telefoni do sedaj in ne poznam človeka ki nebi imel problemov z njimi. Druga zgodba so Nexus telefoni, ki imajo čisti android. Ne vem pa kaj ti je bolj pomembno pri nakupu, ker nisi nič napisal. LP

Nesta ::

Steka?
Jaz imam ze 3 leta Galaxy s2. Ne steka NITI malo. Tisti ki pravijo da jim steka ali ne znajo uporabljat telefon al pa kupujejo sranje od sranja :)
Dejansko mi drzi baterijo precej vec kot na zacetku in tudi sistem je hitrejsi. Trenutno uporabljam latest official 4.1.2 (JB napram GB)

Ce komu kaj steka naj si pa nalozi Apex launcher recimo pa odstrani appe ki jih ne rabi oz spuca trash in bo delal tako kot mora...

Bolj me zanima mnenje kaj misli folk o teh dveh telefonih oz je mogoce na obzorju kak telefon ki bi bil se boljsi buy...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nesta ()

Chev ::

Nesta je izjavil:

Steka?
Jaz imam ze 3 leta Galaxy s2. Ne steka NITI malo. Tisti ki pravijo da jim steka ali ne znajo uporabljat telefon al pa kupujejo sranje od sranja :)

Če si ti zdovoljen z S2, boš zadovoljen z vsem. Kupi nov smartphone za 100€ brez vezave.

Nesta je izjavil:

Dejansko mi drzi baterijo precej vec kot na zacetku in tudi sistem je hitrejsi. Trenutno uporabljam latest official 4.1.2 (JB napram GB)

Vau, android letnik 2012. Kaj je že bilo tistega leta? Konec sveta :D

Nesta je izjavil:

Ce komu kaj steka naj si pa nalozi Apex launcher recimo pa odstrani appe ki jih ne rabi oz spuca trash in bo delal tako kot mora...

Zakaj bi to delal, če lahko za pol cene kupim telefon, ki je že po defaultu brez tega in deluje odlično?

Nesta je izjavil:

Bolj me zanima mnenje kaj misli folk o teh dveh telefonih oz je mogoce na obzorju kak telefon ki bi bil se boljsi buy...

Škoda denarja.

Mare3 ::

Primerjaj svojega S2 (tudi sam ga uporabljam, prav tako custom ROM) z Nexus 4 oz. Nexus 5 pa boš videl o čem ti govorim...

Nesta ::

Se pravo Nexus 5 je best buy? Sam to ni neki ful nekaj boljsega od Galaxy S2, vsaj po specifikacijah. Da bi reku da je neki novga... ALi pac?

Bolf3nk ::

Počakaj na galaxy s 95883272. Tisto bo bestbuy in ful nekaj boljšega.

Trenutno sta top N5 in G2. Prihajata pa počasi N6 in G3. Pol pa počasi N7 in G4...itd. Torej kdaj je trenutek "ali se splača počakati"? Nikoli.


ps: gs2 šteka. Tudi s3 in s4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

keitai ::

Bolj je odvisno od uporabnika. S2ka je imela povsem dostojen soc za svojo resolucijo in je delovala dokaj tekoče, pod pogojem, da nisi naložil gor kup slabo napisanih appov, 103084 slik in ostalega. V tem primeru vsak telefon čez čas ne bo deloval kot nov.

Ontopic: Tako Z2 kot S5 bosta dobra telefona, perfektna logično da ne, ker perfekcija, vsaj zame, ne obstaja. Če se ti mudi z nakupom kupi N5 ali LG G2, oba telefona sta dobra, če imaš rad trotl proof variante pa ip5s (a tukaj trpiš miniaturen ekran - nekaterim tudi to ustreza) ali če se počutis avanturističnega celo - wp8.

Chev ::

Nesta je izjavil:

Se pravo Nexus 5 je best buy? Sam to ni neki ful nekaj boljsega od Galaxy S2, vsaj po specifikacijah. Da bi reku da je neki novga... ALi pac?

Yep, N5 je best buy. Poglej specifikacije še enkrat.

Dr_M ::

N5 je ql za nekoga, ki ima prvic androida ali je do sedaj uporabljal samo nexuse.

Chev ::

Dr_M je izjavil:

N5 je ql za nekoga, ki ima prvic androida ali je do sedaj uporabljal samo nexuse.

Ali pa nekoga, ki je sit TouchWiza, Sensa, Timescapa, BB OS-a, iOS-a in se je spametoval, da je škoda dat 600-700€ za napravo, s katero ne moreš početi nič konkretnega ali pa ne deluje zadovoljivo.

Dr_M ::

Z nexusom lahko pocnes se manj.
Se klices bolj tezko, glede na to kaksen sekret od takoimenovanega imenika ima KK. Vse skupaj se slabse in bolj storasto, kot windows mobile 6.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Chev ::

Imenik je isti že od ICS. Pregleden, enostavna funkcija klicanja/sporočanja, sinhroniziran z Googlovim računom. Kaj bi še imel?

klinker ::

Dr_M je izjavil:

N5 je ql za nekoga, ki ima prvic androida ali je do sedaj uporabljal samo nexuse.


Dej ga srat no.
Prvi android Ace, drugi S1, nato Nexus S, pol sem kupu S2. Po 1 tednu sem ga dal moji dragi ker je delal slabse od Nexus S, da o superduper amodrek zaslonu sploh ne bi in izgledu vmesnika ki je kot igracka za froce. No, seveda sem na S2 nalozil AOSP, kateri je delal opazno boljse, se vedno pa slabse od Nexus S. Sem pa za foro dal presnji teden nazaj stock rom nanj, pa se je moja iz prve zgrazala kaka grdoba je to in da izgleda kot neka igracka.
Sicer ja, Sammy-jev rom ima une par funkcij vec napram stock AOSP, ampak napram SlimKat-u katerga imam trenutno tako na S2 od moje kot mojem N4, je Sammy-jev rom samo en smeh.
LGjev vmesnik na G2 in HTCjev na One, kot tudi Sonyjev na Z1 Compact (s temi sem se igral v zadnjem casu) so svetlobna leta pred Sammy-jevim, sploh po delovanju in izgledu.

Redneck ::

Sonya ne kupuj. Ne pri Z ne pri Z1 nocejo uporabnikom popravljati telefonov, ki jim sam od sebe poci zaslon, Z1 ima tudi izjemne
tezave z touch screenom in rumeno barvo zaslona na mnogih primerkih,
tezave so znane, Sony pa jih ignorira. Skratka Sony odpisi.

klinker ::

Z Samsungom pri nas ni nic boljse. Ram2 si svasta izmisli, le da ne porihtajo pod garancijo.
Drugace pa je frendica od moje pred 2mi tedni kupla Z1 in dela super, pravtako nima nobenih tezav s kako rumeno barvo zaslona, pa fotkic je tudi fenomenalen.
Ima pa moj polbrat XperioZ, kateremu je pocu zaslon sam od sebe ko je stisnu gumb za odklenit zaslon in ni blo teorije da bi mu priznali garancijo, pa fon je po dobre pol leta zacel blazno stekat, enako z XperioZ od sodelavca ki se ga je na hitro znebil.
Kar se mene tice, ce ne Nexusa, pol vsekakor G2. Rudi HTC One od necaka zgleda bomba, samo ga ima komaj 1 mesec, tako da se bo se vidlo kako se bo obnesu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Redneck ::

Tudi pri Z1 folku pokajo zasloni, ampak so touch screen in ostale tezave se precej bolj pogoste. Je pa tudi vprasanje, ce vsak uporabnik vse pomankljivosti dojame. Pol mojih prijateljic niti ne ve, da je popolno stekanje njihovih telefonov "nenormalno"..

puginho ::

Redneck je izjavil:

Tudi pri Z1 folku pokajo zasloni, ampak so touch screen in ostale tezave se precej bolj pogoste. Je pa tudi vprasanje, ce vsak uporabnik vse pomankljivosti dojame. Pol mojih prijateljic niti ne ve, da je popolno stekanje njihovih telefonov "nenormalno"..


Tebi poka nekje v glavi...Plastični Samsung, copycat LG to so pa res sami izdelki brez napak, my ass

BladE_ ::

@Redneck ima nek problem in ga skuša prenesti na ostale, že večkrat so mu poskušali razložiti pa očitno ne gre... zaslon si razbil zgovarjaš se pa na nekaj čisto x... meni moj Z še vedno deluje kot prvi dan in je v enakem stanju kot prvi dan, bolj zadovoljen nebi mogel biti.

Back to topic... kar sem uspel videti iz reviewov bi se v temu trenutku odločil za Z2, pri Samsungu me precej odvrača dizajn in plastika... Večina številk je tudi v prid Z2...
Akcija - Reakcija

klinker ::

BladE
Sory ampak kot sem ze zgoraj omenu, je mojemu polbratu na Z ravno tako sam od sebe pocu zaslon, ko je stisnu power gumb, tako da to ni noben mit. Popravilo je placal 350eur!!! Ja je pac noob in je placal, sicer pa mu eur lih ne manjka.
Redneck-a to pac neznansko boli in je odkar se mu je to zgodilo, zacel celo propagando proti Sony-ju. Ce se mu da kar naj, ker ima vso pravico. Kupu je top shit super odporen high end fon, kateri bi mogu bit tip top. Tako pa, crack iz nic. Jst bi tudi bil besen in bi ga serviserju verjetno v glavo zabrisal.
Ce bi se to kakemu Apple-u zgodilo bi cel slotech skocu u luft ;((
Jst se pac Sony-ja, Sammy-ja in tudi HTCja izogibam. Je pa to osebna preferenca, glede na marsikaj kar sem prebral po netu, poleg prakticnih primerov raznih frendov in znancev, ter iz tega izluscil da se posebej Sony-ja kot Sammy-ja v slo pac ni za kupovat.

Redneck ::

Teletom se ponavadi z linki najbolje odgovarja.

http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z1...

http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z1...

In nizozemski varuh potrosnikov je ocitno teslo (ne kdo tu), ker je od Sonya zahteval, da ocitno serijsko napako potrosnikom odpravi, in Sony je ocitno tudi zmeden, saj je sam zacel menjati nekaj zaslonov, so pa z nategom skusali kolicino omejiti na kakih 10% tega, kar bi morali v resnici menjati.

In Z1 crkujejo na polno
http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z1...

Sonyja, na osnovi lastnih izkusenj odsvetujem. Kot podjetje, ne le pri posameznih izdelkih. Podjetje dela polizdelke, zavaja, prikriva in nasploh je danes to tretjerazredna firma.

puginho ::

Teleti vedo da za vsak telefon maš polno forumov z napakami.
Če nebi bil tak zaslepljen bi kdaj v google napisal galaxy s4 cracked screen, boš presenečen.

Zheegec ::

Jap, za vsak telefon, ki se prodaja v malo večjih količinah najdeš napak cel kup. In to že na prvi dan. Nič novega, to velja za skoraj vse, razen mogoče jedrske elektrarne in velika letala.

Če bi trenutno najboljšo stvar, imaš na voljo XPeria Z2 in pa LG G2 Pro. Če bi največ za svoj denar je pa to le in edino Nexus 5.

Redneck ::

Razen, da pri drugih proizvajalcih servisi tovarniske napake odpravljajo. To je bistvena razlika. Kvarijo se vsi telefoni.
Sony je tisti, ki dokazano nateguje, ravna pravilno samo in
cisto samo tam, kjer je v to prisiljen z strani uradov za
zascito potrosnikov in enake napake vlece cez vec modelov.

Vzorec... To je razlika. Bistvena. In da serviserji dobro
vedo za tezave, a se (ali pa se morajo) delati butaste.

Nesta ::

Ze kdo ve kaksna bo cena v slo oz v sosednjih drzavah za Xperio Z2 in Galaxy s5?

Hayabusa ::

Nesta ::

Dejansko tedva sranja staneta med 600 pa 700EUR med cenejsimi opcijami? A so normalni?
Ok zgleda da je top izbira med performance in ceno Sony Xperia Z1 compact..


Pri Nexusu 5 me ful moti ko je baterijo zaprta pa ko ni moznosti sd kartice... To se ze skor pocutm kot da bi bil apple user ko te nategujejo z zelo visoko ceno, dobis pa manj kot en midle range Android phone. Tko da v tem primeru je se zmeri Nexus 5 top ampak...tiste dve stvari me pa vseeno motita + delno tudi slab fotoaparat...

O zgornjah debatah glede tezav z Sonyem so ful pogoste? Na servisu je kaj tezav tu v slo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nesta ()

Zheegec ::

preveri ekran pri Z1, je dosti slabši, kot pri Nexus5, compact ima najbrž isti ekran. to se mi zdi še največja izguba, če doplačaš za Z1 namesto Nexusa. ostale stvari niso tako bistvene, Nexus ne deluje tako noro boljše, da bi to nekoga odvrnilo od nakupa Z1, prav tako Z1 nima toliko boljšega fotkiča, da bi bilo odločilno.

Nesta ::

Kaj pravte 400€ za nov Z1 compact?

PrihajaNodi ::

Ne kupujte xperij. Ker sem sam imel xperijo p in sem vesel da sem jo prodal za 100EUR potem pa iskal nov telefom, kjer sem bil tako bolj pozoren na oglase na bolhi. Opazil sem da ima ogromno xperij modelov z počen display. Veliko več kot ostale znamke.
Jaz bi se xperij izogibal v velikem loku.

Zgodovina sprememb…

Thunder wave ::

Zheegec je izjavil:

preveri ekran pri Z1, je dosti slabši, kot pri Nexus5, compact ima najbrž isti ekran.

Z1 compact ima veliko boljši ekran kot Z1, je v bistvu enak Nexusu, če ne celo boljši (preverjeno v živo). Tudi bral sem veliko o tem, da so spremenili ekrane na Compact napram Z1, zdaj končno uporabljajo samo IPS Triluminos panele.

Nesta je izjavil:

Kaj pravte 400€ za nov Z1 compact?

Dobra cena, če je seveda brez naročnine.

Zgodovina sprememb…

Sami ::

Nesta je izjavil:

Dejansko tedva sranja staneta med 600 pa 700EUR med cenejsimi opcijami? A so normalni?
Ok zgleda da je top izbira med performance in ceno Sony Xperia Z1 compact..


Pri Nexusu 5 me ful moti ko je baterijo zaprta pa ko ni moznosti sd kartice... To se ze skor pocutm kot da bi bil apple user ko te nategujejo z zelo visoko ceno, dobis pa manj kot en midle range Android phone.


Če se odločaš glede performanca oba telefona Nexus 5 za šalo poseka, kar se tiče HW je high end Android phone.

Glede SD kartice je pa tako, da je dokazano (je to prvi naredil Apple in potem še Google), da izhodna SD kartica "upočasnjuje" performance sistema in so jo odstranili.

Zakaj pa bi potreboval odstranitev baterije? Doma imaš polnilec, v avtu je polnilec....ker ima Nexus 5 wireless charger lahko nabaviš tudi prenosno polnilno enoto (na ebayu so dost poceni), meni z mojo uporabo drži dan in pol.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

klinker ::

Sami je izjavil:


Če se odločaš glede performanca oba telefona Nexus 5 za šalo poseka, kar se tiče HW je high end Android phone.


Dzabe mu boljsi HW, ko pa SW sepa. Z1 Compact se napram mojem N4 opazno slabse dela. Fotkic ima pa Z1 Compact precej boljsi, sploh v slabi svetlobi. Primerjal v soboto v identicnih pogojih.
V vsakem primeru je pa 600-700EUR za fon, rop sredi belega dneva, pa naj bo Octacore, 8gb rama, 10" qhd, 128gb , 300mpx, superdupermegaturbopower

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

hojnikb ::

Sami je izjavil:

Nesta je izjavil:

Dejansko tedva sranja staneta med 600 pa 700EUR med cenejsimi opcijami? A so normalni?
Ok zgleda da je top izbira med performance in ceno Sony Xperia Z1 compact..


Pri Nexusu 5 me ful moti ko je baterijo zaprta pa ko ni moznosti sd kartice... To se ze skor pocutm kot da bi bil apple user ko te nategujejo z zelo visoko ceno, dobis pa manj kot en midle range Android phone.


Če se odločaš glede performanca oba telefona Nexus 5 za šalo poseka, kar se tiče HW je high end Android phone.

Glede SD kartice je pa tako, da je dokazano (je to prvi naredil Apple in potem še Google), da izhodna SD kartica "upočasnjuje" performance sistema in so jo odstranili.

Zakaj pa bi potreboval odstranitev baterije? Doma imaš polnilec, v avtu je polnilec....ker ima Nexus 5 wireless charger lahko nabaviš tudi prenosno polnilno enoto (na ebayu so dost poceni), meni z mojo uporabo drži dan in pol.

Kje si pa te buče vn potegnu ?

In kar se tiče baterije... Si mogoče pomislu na menjavo, ko le ta odpove ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Dober dan ::

Fajn je, če se da cuknit baterijo ven. Lahko jo menjaš, lahko pa na tak način na hitro izklopiš telefon, če zašteka. Takega telefona še svet ni in ne bo naredil, da ne bi bilo možnosti, da se ne bi zaciklal. Nexus, Lumia, Iphone gor ali dol.. Npr. brat ima Lumio 920. Pred 3 meseci se mu je obesila in ni pomagalo nič. Šele po 2 urah je telefon sam od sebe prišel k sebi.. Z odstranitvijo baterije to rešiš v cca 5 sekunah.. Naj pa povem, da je to bil tudi edini reset telefona. Pred tem in po tem se nikoli več ni zaciklal. Deluje bp. Se je pa bratec zaobljubil, da ne kupi več telefona, pri katerem ne moreš odstranit baterije.

Sami ::

hojnikb je izjavil:

Sami je izjavil:

Nesta je izjavil:

Dejansko tedva sranja staneta med 600 pa 700EUR med cenejsimi opcijami? A so normalni?
Ok zgleda da je top izbira med performance in ceno Sony Xperia Z1 compact..


Pri Nexusu 5 me ful moti ko je baterijo zaprta pa ko ni moznosti sd kartice... To se ze skor pocutm kot da bi bil apple user ko te nategujejo z zelo visoko ceno, dobis pa manj kot en midle range Android phone.


Če se odločaš glede performanca oba telefona Nexus 5 za šalo poseka, kar se tiče HW je high end Android phone.

Glede SD kartice je pa tako, da je dokazano (je to prvi naredil Apple in potem še Google), da izhodna SD kartica "upočasnjuje" performance sistema in so jo odstranili.

Zakaj pa bi potreboval odstranitev baterije? Doma imaš polnilec, v avtu je polnilec....ker ima Nexus 5 wireless charger lahko nabaviš tudi prenosno polnilno enoto (na ebayu so dost poceni), meni z mojo uporabo drži dan in pol.

Kje si pa te buče vn potegnu ?

In kar se tiče baterije... Si mogoče pomislu na menjavo, ko le ta odpove ?


Internal memeory je dosti hitrejši od SD kartice, ring any bells? :-)

Smartphoni imajo "življensko dobo" približno dveh let, potem jih tehnologija počasi povozi, rabiš baterijo za 10let?:-)

klinker je izjavil:

Sami je izjavil:


Če se odločaš glede performanca oba telefona Nexus 5 za šalo poseka, kar se tiče HW je high end Android phone.


Dzabe mu boljsi HW, ko pa SW sepa. Z1 Compact se napram mojem N4 opazno slabse dela. Fotkic ima pa Z1 Compact precej boljsi, sploh v slabi svetlobi. Primerjal v soboto v identicnih pogojih.
V vsakem primeru je pa 600-700EUR za fon, rop sredi belega dneva, pa naj bo Octacore, 8gb rama, 10" qhd, 128gb , 300mpx, superdupermegaturbopower


Slabši SW, si ti ok?=) Na Nexus napravah teče stock android. Na raznih Samsungih, HTC-jih, Sony-jih,...itd. tečejo razni touchwiz, htc sensi,...itd., ki jih v ozadju poganja android, kar se vidi v slabšem performancu.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Sami ::

Dober dan je izjavil:

Fajn je, če se da cuknit baterijo ven. Lahko jo menjaš, lahko pa na tak način na hitro izklopiš telefon, če zašteka. Takega telefona še svet ni in ne bo naredil, da ne bi bilo možnosti, da se ne bi zaciklal. Nexus, Lumia, Iphone gor ali dol.. Npr. brat ima Lumio 920. Pred 3 meseci se mu je obesila in ni pomagalo nič. Šele po 2 urah je telefon sam od sebe prišel k sebi.. Z odstranitvijo baterije to rešiš v cca 5 sekunah.. Naj pa povem, da je to bil tudi edini reset telefona. Pred tem in po tem se nikoli več ni zaciklal. Deluje bp. Se je pa bratec zaobljubil, da ne kupi več telefona, pri katerem ne moreš odstranit baterije.


Tudi pri raznih iPhonih, Nexusih imaš reset telefona, zato ne rabiš odstranit baterije:-), pri Nexusu recimo držiš power button dokler se ne resetira (okoli 30 sekund).
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

Internal memeory je dosti hitrejši od SD kartice, ring any bells? :-)

Smartphoni imajo "življensko dobo" približno dveh let, potem jih tehnologija počasi povozi, rabiš baterijo za 10let?:-)

To je čisto res (v večini primerov). Ampak kaj hudiča ima zdej tukaj sd kartica veze, da se bo sistem upočasnil ?
Sj ne goniš /data partricije iz sd kartice.

Torej sd kartica aboslutno nič ne vpliva na performance samega telefona.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

Gre se samo za to, da ti lahko prodajo telefon z več internega placa. Nič druga. Kr poglej... od večjih akterjev imajo telefone z sdkarticami samo še tisti, ki ti lahko prodajo tudi sd kartice po svojo znamko. Ostali, ki pa tega nimajo, ti pa prodajo brez. Poslovna logika je več kot očitna :)

Smartphoni imajo "življensko dobo" približno dveh let, potem jih tehnologija počasi povozi, rabiš baterijo za 10let?:-)

To ni absolutno noben izgovor, da stvar nebi mogla met odstranljive baterije...
#brezpodpisa

Sami ::

hojnikb je izjavil:

Internal memeory je dosti hitrejši od SD kartice, ring any bells? :-)

Smartphoni imajo "življensko dobo" približno dveh let, potem jih tehnologija počasi povozi, rabiš baterijo za 10let?:-)

To je čisto res (v večini primerov). Ampak kaj hudiča ima zdej tukaj sd kartica veze, da se bo sistem upočasnil ?
Sj ne goniš /data partricije iz sd kartice.

Torej sd kartica aboslutno nič ne vpliva na performance samega telefona.


iPhone in Nexus naprave so high end naprave, pri nexusu Google recimo za javnost razkazuje zadnji SW. Če imaš recimo na SD kartici naloženo določeno aplikacijo se zaganja počasneje kot na internem spominu (inžinirji pri applu oz. googlu že vedo zakaj), o tem smo že brali leta 2007, ko je apple ukinil slot za sd kartico, prvi nexus je slot celo imel, v nadaljnih serijah pa je bil slot odstranjen.

Lahko si še tu malo prebereš: http://pocketnow.com/2013/08/23/google-...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

In kaj točno te sili, da morš met aplikacije na sd kartici ?
Itk grejo po defaultu na interni storage.
Tako da če imaš telefon z 16/32GB internega storage-a, bo to zadnji problem.

SD kartica je pa za ostali junk (video, slike, muska). Zaradi tega nebo telefon nič počasneje delal :)


Dejsto je, da to počnejo zato, da ti lahko prodajo higher tier telefon (torej model z več placa). Če imaš sdslot, boš vzel takega z najmanj placa. Če pa nima, pač ne :)
#brezpodpisa

Sami ::

hojnikb je izjavil:

SD kartica je pa za ostali junk (video, slike, muska). Zaradi tega nebo telefon nič počasneje delal :)

Dejsto je, da to počnejo zato, da ti lahko prodajo higher tier telefon (torej model z več placa). Če imaš sdslot, boš vzel takega z najmanj placa. Če pa nima, pač ne :)


To:-) sprogramirat čimveč vhodov in izhodov, da bo ja vse počasneje delalo=), sicer pa se stinjam da to počnejo tudi zato, da boš kupil telefon z večjo kapaciteto, imaš pa dandanes free razne google drive, box-e,....itd., kamor lahko shranih razno navlako in s pomočjo WIFI-ja in prenosa dostopaš do navlake kadarkoli.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

To je tudi po svoje res. Ampak vseeno je lepo imet na izbiro tudi nekaj nekoč tako trivialnega, kot je sd slot :)
#brezpodpisa

Hayabusa ::

To:-) sprogramirat čimveč vhodov in izhodov, da bo ja vse počasneje delalo=), sicer pa se stinjam da to počnejo tudi zato, da boš kupil telefon z večjo kapaciteto, imaš pa dandanes free razne google drive, box-e,....itd., kamor lahko shranih razno navlako in s pomočjo WIFI-ja in prenosa dostopaš do navlake kadarkoli.

Sploh ko si v rovtah za zabavi, kjer kar mrgoli free wifi apjev, ane ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Sami ::

Hayabusa je izjavil:

To:-) sprogramirat čimveč vhodov in izhodov, da bo ja vse počasneje delalo=), sicer pa se stinjam da to počnejo tudi zato, da boš kupil telefon z večjo kapaciteto, imaš pa dandanes free razne google drive, box-e,....itd., kamor lahko shranih razno navlako in s pomočjo WIFI-ja in prenosa dostopaš do navlake kadarkoli.

Sploh ko si v rovtah za zabavi, kjer kar mrgoli free wifi apjev, ane ?


Sem vedel, da se bo pojavil nekdo s tem vprašanjem=)

V kolikor živiš v "rovtah" je bila to tvoja izbira in pač potrebuješ telefon z večjo kapaciteto.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Dober dan ::

Sami je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

To:-) sprogramirat čimveč vhodov in izhodov, da bo ja vse počasneje delalo=), sicer pa se stinjam da to počnejo tudi zato, da boš kupil telefon z večjo kapaciteto, imaš pa dandanes free razne google drive, box-e,....itd., kamor lahko shranih razno navlako in s pomočjo WIFI-ja in prenosa dostopaš do navlake kadarkoli.

Sploh ko si v rovtah za zabavi, kjer kar mrgoli free wifi apjev, ane ?


Sem vedel, da se bo pojavil nekdo s tem vprašanjem=)

V kolikor živiš v "rovtah" je bila to tvoja izbira in pač potrebuješ telefon z večjo kapaciteto.


V bistvu to ni izbira. Ali se morda motim in si lahko ob rojstvu izbiramo starše?

Sami ::

Dober dan je izjavil:

Sami je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

To:-) sprogramirat čimveč vhodov in izhodov, da bo ja vse počasneje delalo=), sicer pa se stinjam da to počnejo tudi zato, da boš kupil telefon z večjo kapaciteto, imaš pa dandanes free razne google drive, box-e,....itd., kamor lahko shranih razno navlako in s pomočjo WIFI-ja in prenosa dostopaš do navlake kadarkoli.

Sploh ko si v rovtah za zabavi, kjer kar mrgoli free wifi apjev, ane ?


Sem vedel, da se bo pojavil nekdo s tem vprašanjem=)

V kolikor živiš v "rovtah" je bila to tvoja izbira in pač potrebuješ telefon z večjo kapaciteto.


V bistvu to ni izbira. Ali se morda motim in si lahko ob rojstvu izbiramo starše?


To je bil hec oz. odgovor na glupo zastavljeno vprašanje na mojo razlago.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

klinker ::

Sami je izjavil:


Slabši SW, si ti ok?=) Na Nexus napravah teče stock android. Na raznih Samsungih, HTC-jih, Sony-jih,...itd. tečejo razni touchwiz, htc sensi,...itd., ki jih v ozadju poganja android, kar se vidi v slabšem performancu.


Zgleda ti nisi ok, ce smatras te razne Touchwiz-e, Sense, itd kot dober SW =)
Pa da ne bos mislu da so to le povrsinske zadeve. AOSP je v marsicem drugacen od npr. Sammy Androida.
Ce odstranis npr. Samsung Home app in namestis drugi Launcher se nimas AOSP sistema z drugim Launcherjem.
In ja. Fon z SD kartico dela malo slabse, saj sistem komunicira z njo in bere kaj je na njej. Sploh ce imas ogromno datotek se kar pozna. Od moje SGS2 npr., ko pocistim oba storage-a dela opazno boljse, kot pa ko ima njenih 4000+ fotk in 6gb glasbe na njem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Sami ::

klinker je izjavil:

Sami je izjavil:


Če se odločaš glede performanca oba telefona Nexus 5 za šalo poseka, kar se tiče HW je high end Android phone.


Dzabe mu boljsi HW, ko pa SW sepa. Z1 Compact se napram mojem N4 opazno slabse dela. Fotkic ima pa Z1 Compact precej boljsi, sploh v slabi svetlobi. Primerjal v soboto v identicnih pogojih.
V vsakem primeru je pa 600-700EUR za fon, rop sredi belega dneva, pa naj bo Octacore, 8gb rama, 10" qhd, 128gb , 300mpx, superdupermegaturbopower


Se pardoniram, pisal sem v prid Nexusu 5 (kar je razvidno iz teksta), narobe sem razumel tvoj post (razumel sem da zagovarjaš Z1)=) Imam N4 in N5, vem kaj je pure android:-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Nesta ::

Sony z1 compact za 400€ vs LG nexus 5 za 390€?

Kaj recete?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529511405 (7715) Leko
»

kateri telefon za okoli 300€

Oddelek: Mobilne tehnologije
495401 (3391) Voluhar88
»

Kateri telefon naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7022617 (11465) boris82
»

Kateri android oz. Iphone (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6310559 (9006) 2f4u
»

Je proizvodnja Nexus 5 res končana? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5022653 (19110) fast1slow

Več podobnih tem