» »

Kakšen trdi disk naj kupim, gor bi dal os windows7.

Kakšen trdi disk naj kupim, gor bi dal os windows7.

alese ::

Imam že računalni, ki mi nekaj nagaja in vsake toliko časa windows nekaj popravlja pa delete corrupt file in podobno , sklepam da nagaja trdi disk, zato bi rad kupil nov trdi disk da bo samo za os, za zagon in tiste najpomembnejše programe, ali naj kupim ssd ali kaj predlagate imam eno leto star računalni procesor 3550 pentium.hvala.
  • spremenil: alese ()

TOP ::

ssd.

trnvpeti ::

hibrida, ce rabis vec prostora ali pa ssd

Invictus ::

Najcenejši največji SSD kar si lahko privoščiš ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

menjalnik ::

Ssd so zaenkrat predragi diski za 100€ dobiš že 1 tera navadni disk, zdaj boš pa za 160 ssd disk dal 100€, tko da kupi 1 tera navadni disk in je to to. Moje mnenje:P

JesseP ::

alese je izjavil:

zato bi rad kupil nov trdi disk da bo samo za os, za zagon in tiste najpomembnejše programe


Pa mi povej, kaj ti bo 1TB disk za najpomembnejše podatke?

Itak da se vzame SSD, enkrat na SSDju nikoli več ne povohaš HDD - razen za hrambo ogromnih količin nekih podatkov.

Hayabusa ::

Za preverbo diska poženi orodje proizvajalca Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov .

hojnikb ::

menjalnik je izjavil:

Ssd so zaenkrat predragi diski za 100€ dobiš že 1 tera navadni disk, zdaj boš pa za 160 ssd disk dal 100€, tko da kupi 1 tera navadni disk in je to to. Moje mnenje:P

za 100€ dobiš že 1TB HDD + 60GB ssd combo, ki bo dosti hitrejši od katere koli druge rešitve.
#brezpodpisa

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

mihec87 ::

120gb ssd je 80eur pa še nek navadn disk za storage pa si zmagal...Če se ti ne gre za hitrost pa vzami navadnega....

Sam ko enkrat okusiš ssd(tišina nobenga mletja,hitrost) nazaj ne greš..

Hibrida bi vzel če je v kišti kriza z placom rabiš pa velik placa(prenosni računalnik recimo)..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

hojnikb ::

mihec87 je izjavil:

120gb ssd je 80eur pa še nek navadn disk za storage pa si zmagal...Če se ti ne gre za hitrost pa vzami navadnega....

Sam ko enkrat okusiš ssd(tišina nobenga mletja,hitrost) nazaj ne greš..

Hibrida bi vzel če je v kišti kriza z placom rabiš pa velik placa(prenosni računalnik recimo)..

kar v večini primerov ni problem, ker imaš opcijo msata ali pa vržeš ven dvd pogon..
#brezpodpisa

trnvpeti ::

Ssd in hdd je treba managirat, medtem ko sshd ne rabis.

hojnikb ::

jap, ful težko je inštalirat os in programe na ssd.
#brezpodpisa

trnvpeti ::

In tisto kar delas imas na hdd.
In pol ti ful pomaga hiter zagon programa enkrat na dan.

hojnikb ::

In ful ti pomaga hibrid, če delaš veliko različnih zadev in keš stalno premetava podatke ven, ker so "stari"...
Afterall, 8GB je premalo..
#brezpodpisa

6151 ::

menjalnik je izjavil:

Ssd so zaenkrat predragi diski za 100€ dobiš že 1 tera navadni disk, zdaj boš pa za 160 ssd disk dal 100€, tko da kupi 1 tera navadni disk in je to to. Moje mnenje:P


Jaz sem dal skoraj 300€ za svoj 120GB SSD leta 2011, in mi ni žal niti centa
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

ST-777 ::

Imam 120 GB SSD (win7, programi, ...) + 1TB Western Digital AV-GP (arhiv). AV-GP je izredno tih, SSD pa seveda neslišen.

Priporočam: SSD + HDD.

alese ::

hojnikb je izjavil:

jap, ful težko je inštalirat os in programe na ssd.

zakaj,kaj je treba vse nardit


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD za cache

Oddelek: Strojna oprema
252951 (2246) AnotherMe
»

Samsung začel proizvodnjo 32-TB SSD-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
6815225 (11546) MrStein
»

Večdesetodstotna podražitev trdih diskov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
33562665 (41927) D3m
»

Milijarda manj prihodkov za Intel zaradi nedobavljivosti diskov, povpraševanje po SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
14226443 (21115) Pyr0Beast
»

Intelovi pogoni SSD s 25 nm čipi še v marcu

Oddelek: Novice / Diski
287253 (6027) Ashrack

Več podobnih tem