» »

Kupil računalnik in ne deluje

Kupil računalnik in ne deluje

menjalnik ::

Živjo, kupil sem računalnik, ga testiral pri lastnici in vse je delovalo super, pridem domov priklopim in ne dela!8-O

Sedaj sem ugotovil, da če disku vzamem napajanje se zadeva prižge, če ima disk napajanje pa gori na mestu in nič ne da od sebe še do biosov ne pride


Kaj naj naredim preden dobim živčni zlom, hvala

GamerBoy ::

- rame si preveril ? Meni se je pri prestavljanju PCja ravno to najpogosteje zgodilo, da sem rame moral ponovno vtakniti (vendar mislim, da se je zadeva prižgala in piskala).

- preveri ostale kable (to verjetno si že).

- Je imela lastnica še kaj gor priključeno, ali je bilo identično kot pri tebi doma ?

No toliko od mene, če se vmes med branjem ostalih predlogov še kaj spomnim, seveda dopišem :P
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

menjalnik ::

Matična plošča ASUS P5LD2/C
P4 3,06 ghz
ram 512mb

to vem napamet, grem vse odklopit pa nazaj priklopit

Mitch ::

Vse USB naprave odklopi, pa zaženi (z priključenim diskom). Probaj resetirat BIOS...

Janac ::

Slabo si stestiral.

Ti mogoče niha napetost?

menjalnik ::

Odklopil dvd rom in zadeva dela!!! wtf?

Mitch ::

Je morda notri kakšen CD s katerega proba bootat sistem?

Spremeni vrstni red bootanja v BIOSu. Daj HDD pred CD...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mitch ()

GamerBoy ::

Mitch je izjavil:

Je morda notri kakšen CD s katerega proba bootat sistem?

Spremeni vrstni red bootanja v BIOSu. Daj HDD pred CD...


A ni vedno tako, da če je 1. CD/DVD in 2. HDD in da če ni CD/DVDja notri oz ne aktiviraš s klikom gre avtomatično naprej po seznamu, torej na HDD ?
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

Mitch ::

Ja, tako naj bi delalo, če ni nič narobe z BIOSem. Samo sem prepričan, da je OP pozabil CD v enoti...:D

P.S. Aktiviranje je odvisno od boot sektorja na CD/DVDju in ni nujno, da je potrebno "potrditi" boot...

Brias ::

juniorji, juniorji ... vsi tukaj ....

master/slave/cable select igranje z jumperji ...

menjalnik ::

Evo zdajle pišem z njega, cdja ni bilo notri, iz ohišja sem vse pobral ven, spihal, očistil kontakte in sedaj deluje, brez problema:DŠe 1gb palčko rama sem dodal, brkljam pa po biosih pa nikjer ne piše besedica boot;(Hočem windows 7, kaka ideja?

Janac ::

Si probal it v boot menu?

[D]emon ::

Na jajca od Pentiuma 4 tlaciti Windows 7 je bedarija.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

menjalnik ::

Hvala Janac sem našel potem en skrit menu za boot:)Windows 7 sem spravil gor in deluje presenetljivo super hitro. Zdaj bom namestil še en programček, za nastavljat ventilator, ker je preglasno vse skupaj, čeprav sem v biosih nastavil na normal


Mi je pa zanimivo, pri lastnici je delal brez problema, prinesem domov ne dela nič več:))Ampak glede na to, da sem praktično dobil komplet za drobiž se mi še zdajle smeje.

Hvala vsem za pomoč, če mi bo pa še kaj nagajal bom pa tukaj pisal

shadeX ::

Sam ne razumem zakaj bi na p4 želel win 7, saj xp šopa kot raketa. Stavim glavo da ti youtube na 720p šteka, ali pa celo na 480.

Sem na mojga starga p4, 3Ghz naredil dual boot in ugotovil da se win7 preprosto ne splača, ker xp odlično dela, sploh YT je na 480p čist brez zatikanja.

menjalnik ::

Xp-ji so dinozavri pa še podpora se približuje koncu. Razmišljal sem tudi o Windows 8, sam mi ni všeč, še na laptopu imam 7ko, ne youtube nič ne šteka:P

Brias ::

menjalnik je izjavil:

Hvala Janac sem našel potem en skrit menu za boot:)Windows 7 sem spravil gor in deluje presenetljivo super hitro. Zdaj bom namestil še en programček, za nastavljat ventilator, ker je preglasno vse skupaj, čeprav sem v biosih nastavil na normal


Mi je pa zanimivo, pri lastnici je delal brez problema, prinesem domov ne dela nič več:))Ampak glede na to, da sem praktično dobil komplet za drobiž se mi še zdajle smeje.

Hvala vsem za pomoč, če mi bo pa še kaj nagajal bom pa tukaj pisal



glede na to kaksne konfige si zadnje case postal za 70-80 eur, se bojim vprasat, koliko si placal?

hojnikb ::

če si dal več kot 30€, si bil po domače povedano nategnjen.
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

Daj gor Windowse 8 ali XP, 7 ni za tak PC.

Zgodovina sprememb…

menjalnik ::

Saj so samo Logitech zvočniki, ki so bili zraven, tolko vredni, kot sem vse plača:))Nisem bil nič nategnjen, ne bojte se, na bolho je komplet zjutraj prišel in sem takoj klical in se naročil za popoldan:)

Meni bo služil za večinoma za programiranje z mikrokrmilniki, za zahtevnejše stvari imam laptopa.

Speed fan sem namestil in odprl kišto in lahko spremininjam obrate samo ventilatorju na procesorju, ko ostalim spreminjam me ne ubogajo, tko da jih bom fizično upočasnil.

Ne ne Windows 7 bo gor ostal, v najslabšem primeru pride 8ka


Lahko noč

Anney ::

Meni bo služil za večinoma za programiranje z mikrokrmilniki, za zahtevnejše stvari imam laptopa.
:))

Ta pa je bosa. Laptop še nikoli ni bil za zahtevnejše stvari.

[D]emon ::

Anney je izjavil:

Meni bo služil za večinoma za programiranje z mikrokrmilniki, za zahtevnejše stvari imam laptopa.
:))

Ta pa je bosa. Laptop še nikoli ni bil za zahtevnejše stvari.


Nekdo se ni videl hi-perf prenosnikov... :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

opeter ::

Anney je izjavil:

Ta pa je bosa. Laptop še nikoli ni bil za zahtevnejše stvari.


Hmm ... že leta in leta se npr. grafično oblikovanje v večini primerov izvaja na laptop/prensosniških komponentah.
Primre: glej večino Apple-ovih računalnikov (razen nekaterih iMacov in seveda Mac Projev). Kaj dosti se ne pritožujejo.

Pa tudi pri "navadnih" računalnikih ni kaj dosti drugače, vse več ljudi dela na prenosnikih tudi zelo 2D zahtevno grafiko, v zadnjih letih pa tdui 3D grafika ni noben bavbav več na prenosnikih.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Invictus ::

Anney je izjavil:

Meni bo služil za večinoma za programiranje z mikrokrmilniki, za zahtevnejše stvari imam laptopa.
:))

Ta pa je bosa. Laptop še nikoli ni bil za zahtevnejše stvari.

Tisti za 600 EUR definitivno ne ...

Drugače pa večina ljudi rabi hiter CPU, veliko RAMa in SSD. Potem se da že marsikaj zahtevnega delat.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Brias ::

menjalnik je izjavil:

Saj so samo Logitech zvočniki, ki so bili zraven, tolko vredni, kot sem vse plača:))Nisem bil nič nategnjen, ne bojte se, na bolho je komplet zjutraj prišel in sem takoj klical in se naročil za popoldan:)

Meni bo služil za večinoma za programiranje z mikrokrmilniki, za zahtevnejše stvari imam laptopa.

Speed fan sem namestil in odprl kišto in lahko spremininjam obrate samo ventilatorju na procesorju, ko ostalim spreminjam me ne ubogajo, tko da jih bom fizično upočasnil.

Ne ne Windows 7 bo gor ostal, v najslabšem primeru pride 8ka


Lahko noč



koliko si placal

FX6300B ::

jaz pa dvomim da ti bo sedmica normaln delala če maš samo 1.5 GB rama moj brat ma 2 GB pa mu šteka k prasc no je pa tut odvisno kakšn ram

Master_X ::

Jaz sem mel 7ko pa Office 2007 na nekem 2 GHz Athlon XP + 1 GB DDR, pa ni blo nekih problemov. Tak da gre marsikaj. Ne moreš pa zravn imeti multi tabov v brskalniku odprtih ja... kot pisalni stroj pa čist solidno deluje. Youtube @480 je tudi kolk se spomnim normalno prebavljal.

hojnikb ::

same here. Win7 na 1GB in n280 atom dela čisto ok.
#brezpodpisa

negotiator ::

[D]emon je izjavil:

Na jajca od Pentiuma 4 tlaciti Windows 7 je bedarija.


meni je kot rezervni računalnik s p4 in w7 delalo čisto ok, bolje kot, če bi imel xp naložen.
All easy problems have already been solved.

korenje3 ::

menjalnik je izjavil:

Živjo, kupil sem računalnik, ga testiral pri lastnici in vse je delovalo super, pridem domov priklopim in ne dela!8-O

Sedaj sem ugotovil, da če disku vzamem napajanje se zadeva prižge, če ima disk napajanje pa gori na mestu in nič ne da od sebe še do biosov ne pride


Kaj naj naredim preden dobim živčni zlom, hvala


zamenjaj kabel za trdi disk. verjetno oksidirani kontakti.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

[D]emon ::

Master_X je izjavil:

Jaz sem mel 7ko pa Office 2007 na nekem 2 GHz Athlon XP + 1 GB DDR, pa ni blo nekih problemov. Tak da gre marsikaj. Ne moreš pa zravn imeti multi tabov v brskalniku odprtih ja... kot pisalni stroj pa čist solidno deluje. Youtube @480 je tudi kolk se spomnim normalno prebavljal.


AthlonXP 2200+ ima boljse performanse kot 3GHz P4, testirano iz prve roke.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

PacificBlue ::

same here. Win7 na 1GB in n280 atom dela čisto ok.


vprasanje kaj dela ok, meni v sluzbi na enmu mal boljsem pc prav nesramno šteka v določenih aplikacijah.

shadeX ::

Moj fotr ima 2.4Ghz P4, 2GB RAM in mu Win7 deluje solidno. Je pa res da ne prebavlja youtube posnetkov. Če so 360p - normalno, 480p pa že šteka.
XP pa mu dela kokr raketa (dual boot), sam ima raje win7.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik za na FRI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921487 (10674) galu
»

Višja šola kam naprej?

Oddelek: Šola
308024 (7096) Sarazyph
»

Kateri procesor?

Oddelek: Strojna oprema
91284 (970) Riff
»

Google predstavil Android 4.3, sveža Nexus 7, Q (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8929445 (15813) Bluzer13
»

Najprimernejši OS za moj PC

Oddelek: Operacijski sistemi
304843 (4151) bluefish

Več podobnih tem