» »

Bo Windows 8.1 zastonj?

1
2
3 4 5

MrStein ::

Lonsarg je izjavil:


Windows 8 ... z naslednjim updatom bo pridobil veliko za miško uporabnih novosti.

Link?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

Linkov do med drugim tudi uradnih izjav, da bo Update 1 za Windows 8.1 namenjen mouse&keyboard userjem je na tone. Tuki pa je celo leak kako naj bi to dejansko zgledalo:
-hidden taskbar systemwide, torej tudi v Metro okolju, v kolikor greš z miško na spodnji ekran
-Metro aplikacije v desktop modu
-defult boot to desktop, če operacijski sistem ne zazna touch screna
-veliko dodanih rightklik funkcij, v bistvu podvojenih funkcionalnosti z app bara, da ni potrebno z miško do app bara hodit

http://winsource.com/2014/02/07/windows...
http://www.pcworld.com/article/2093249/...

Metro mi je tudi z miško čisto všeč, ampak multitask meni bi moral biti združen z desktop aplikacijami in lažje bi ga se moralo aktivirati z miško. Če bo taskbar iz zgornjega leaka res v Update 1 bo to zakon zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

antonija ::

Nummy je izjavil:

In na koncu se bodo prodajali posebej poceni računalniki z dvema procesorjema. En procesor za OS in programe, drugi za reklame furat... :D Priporočena resolucija 4K, da spraviš gor HD sliko, ostalo okrog pa flash reklame blinkajo :)) Komedija na kvadrat...

In vsi bomo gledali "Aw my balls" in pili Brawdno the thirst mutilator (it's got electrolytes).

Mr.B je izjavil:

hm,
zato ker je tuch / oziroma kretnje vmesnik ptihodnosti.
V Končni fazi nisem zasledil da bi kdo tablico "katerokoli" v doku uporabljal preko tuch vmesnika, ampk preko tipkovnice in miške. PC kot tak ki smo ga poznali na način ki smo ga poznali je za domačo uporabo praktično postal neuporaben, ker mi je bsitveno lažje delati na kvču in stimati film iz tablic na TV, vmes pa brskati po netu, kot pa to delati na PC-ju.
PC se vecinoma uporabljajo v sluzbah, doma ze dolgo niso vec potrebni. Bi pa rad videl heroja, ki bo svojemu PCju "narekoval" statisticne analize v excelu, formatiranje poglavij v wordu ali pa kar kucanje glupih ukazov in podatkov v kakem ranodm third party programju, ki v podjetju mora laufat ker os zanj pred 10 leti placali milijone EUR. Tud "namahat" podatke po zraku bo rahlo zajebano, razen ce ne bo sluzba prihodnosti izgledala kot Wii playroom for kiddies.

Si ze predstavljam pisarno polno kravatarjev kjer se derejo en cez drugega ko "vpisujejo" svoje podatke, in vsak od njih telovadi Minority-report-style (vkljucno z leseno kroglico za vrhunec).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Invictus ::

Cold1 je izjavil:


Ni, vsaj kar se Appla tiče ne; v svojih finančnih dokumentih, kolikor razumem, vodijo OS X in iOS kot del stroška svojih izdelkov.

Strošek sistema in posodobitev vključujejo v ceno, ki jo plača kupec.

No, saj MS lahko da Windowse za 5 USD/EUR. Vsak bo dal. Pač en obisk manj v McDonalds ...

In ker drugega konkurenčnega komercialnega OSa ni, tudi ni dumpinga ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Spc ::

MrStein je izjavil:

iOS7 je uspešnica, Win8 pa polomija.
Opaziš razliko?

(ene druge, še bolj očitne, razlike pa sploh ne bom omenjal. Tako kot na sestankih NASA-e niso poudarjali, da je 1+1=2)

Meni osebno je iOS 7 zelo grd, ostajam na iOS 6 zavedno. Poznam zelo dosti ljudi ki so tudi ostali na iOS 6 in ne menjajo za nič na svetu, kajti iOS 7 je čista kopija Windows 8.
 

noraguta ::

MrStein je izjavil:

iOS7 je uspešnica, Win8 pa polomija.
Opaziš razliko?

(ene druge, še bolj očitne, razlike pa sploh ne bom omenjal. Tako kot na sestankih NASA-e niso poudarjali, da je 1+1=2)

win 8 ima 8% penetracijo trga, vsi ios-i vkup pa 12%.
tako, da ti tisto da veš o čem govorijo pri nasi ne bom vrjel. najbrž se spet debelo lažeš.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Mr.B ::

PC se vecinoma uporabljajo v sluzbah, doma ze dolgo niso vec potrebni. Bi pa rad videl heroja, ki bo svojemu PCju "narekoval" statisticne analize v excelu, formatiranje poglavij v wordu ali pa kar kucanje glupih ukazov in podatkov v kakem ranodm third party programju, ki v podjetju mora laufat ker os zanj pred 10 leti placali milijone EUR. Tud "namahat" podatke po zraku bo rahlo zajebano, razen ce ne bo sluzba prihodnosti izgledala kot Wii playroom for kiddies.

Si ze predstavljam pisarno polno kravatarjev kjer se derejo en cez drugega ko "vpisujejo" svoje podatke, in vsak od njih telovadi Minority-report-style (vkljucno z leseno kroglico za vrhunec).

Hm, odkar ima OS direktno podporo za dodik s prsti, TO NI VEČ RESEN OS. Dobra razlaga Slovenske majhnosti.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

antonija ::

Hm, odkar ima OS direktno podporo za dodik s prsti, TO NI VEČ RESEN OS.
Ni mi jasno iz kje potegnes take umotvore... Tudi definicije "resnega OSa" ne poznam.
Dobra razlaga Slovenske majhnosti.
Slovenska majhnost je v tem primeru verjetno tvoje razmisljanje? ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Qushaak ::

A je kdo od vas, ki norite čez W8 sploh probal dat gor kak Start8 ali podobno aplikacijo? Sej ne, da je W7 počasen, samo sem dal W8.1 na mnogo različnih konfiguracij (od dinozavrskih do najnovejših) in povsod sistem opazno bolj odziven kot W7 (in ja, probal sem tudi tako, da sem prej sveže nasnel W7). Res imam občutek, da se tudi na tako rčaunalniškem forumu 90% folka ustavi pri GUI-ju. Spet pa ne trdim, da je pod pokrovom W8 kaj tako zelo revolucionarnega, vendar po stabilnosti in delovanju me je prepričal (pač z razlimi spremembami - Start8).

antonija ::

Hudic je ker veliko vecino casa delas z GUIjem. Ce je GUI zanic, ti ferari od kernela s stabilnostjo traktorja nic ne pomaga (razen za serverska opravila, ampak tukaj je govora o delu s touchscreeni, ki os brez dobrega GUIja se bolj neuporabni kot PC s topkovnico in misjo).

Je pa zalostno da M$ tako slepo forsira svoje stranke z "revolucijami", ker jim nebi smel bit problem pustit moznost izbire ze v startu.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

RejZoR ::

ahac je izjavil:

Eh, vsaka debata o Win8 se spremeni v pljuvanje (sploh tistih, ki ga ne uporabljajo).

Ampak mene pa bolj zanima kakšno kazen bo MS dobil od EU, če da res tole ven... :P


Sej te ne bo nihče v nič silil. Osebno podpiram idejo. Pa sploh ni treba,d a je zadeva omejena kot je bil Windows 7 Starter, neko basic home verzijo bi lahko komot ponujali domačim uporabnikom, za power userje in podjetja pa polno verzijo, ki je seveda plačljiva kot je bila do sedaj. Sej gre vse nekako v to smer. Free za osebno rabo, plačljivo za komercialno rabo. Osebno, če moram izbirat med piratsko polno verzijo in rahlo omejeno free legalno vedno raje izberem legalno free.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Qushaak ::

antonija je izjavil:

Hudic je ker veliko vecino casa delas z GUIjem. Ce je GUI zanic, ti ferari od kernela s stabilnostjo traktorja nic ne pomaga (razen za serverska opravila, ampak tukaj je govora o delu s touchscreeni, ki os brez dobrega GUIja se bolj neuporabni kot PC s topkovnico in misjo).

Je pa zalostno da M$ tako slepo forsira svoje stranke z "revolucijami", ker jim nebi smel bit problem pustit moznost izbire ze v startu.

Se strinjam s tem, samo kot pravim - ena preprosta majhna aplikacija reši vse te težave, če ti že osnovni GUI ni všeč. Ne vem zakaj take drame za nekaj kar je par sekund dela, da se inštalira.

71GA ::

Tako zanič operacijski sistem ti povzroči več škode kot koristi. Ne hvala! Tudi če je zastonj...

klinker ::

Qushaak je izjavil:

antonija je izjavil:

Hudic je ker veliko vecino casa delas z GUIjem. Ce je GUI zanic, ti ferari od kernela s stabilnostjo traktorja nic ne pomaga (razen za serverska opravila, ampak tukaj je govora o delu s touchscreeni, ki os brez dobrega GUIja se bolj neuporabni kot PC s topkovnico in misjo).

Je pa zalostno da M$ tako slepo forsira svoje stranke z "revolucijami", ker jim nebi smel bit problem pustit moznost izbire ze v startu.

Se strinjam s tem, samo kot pravim - ena preprosta majhna aplikacija reši vse te težave, če ti že osnovni GUI ni všeč. Ne vem zakaj take drame za nekaj kar je par sekund dela, da se inštalira.


Pa sej niti neke aplikacije ne potrebujes. Malo manj misaka uporabljas, malo vec tipkovnico (shortcute, itd) in naenkrat vidis da vse nardis hitreje kot v 7ki ;)

nekikr ::

Hudic je ker veliko vecino casa delas z GUIjem. Ce je GUI zanic, ti ferari od kernela s stabilnostjo traktorja nic ne pomaga

Pozabljaš, da lahko tule v pol minute dela dobiš traktor, ferari in UI, ki ti je poznan (če se pač ne moreš navaditi na malo večje ikone).

feryz ::

Brezvezno pričkanje!
Microsoft, nekikr in še nekateri na forumu točno vejo, da so Win 8 najtabulši OS odkar so izumili okna.

Škoda, da tega ne ve 99,9% populacije, ki se ukvarja s PC-ji (glavnini tistih, ki ga uporabljajo, je bil itak uturjen).
Sicer pa trg diktira ceno in glede na razvoj dogodkov, je očitno, da je priljubljenost in uporabnost novega OS-a brez primere.
V katero stran gre primerjava, bo pa verjetno povprečni slotehovec z lahkoto ugotovil.

antonija ::

Pozabljaš, da lahko tule v pol minute dela dobiš traktor, ferari in UI, ki ti je poznan (če se pač ne moreš navaditi na malo večje ikone).
Ze od izzida win8? Ker takrat je vecina ljudi probala, se zgrozila nad lego kockami, skrivanjem gumba za ugasnit racunalnik in vrhunsko premetanim control panelom in rekla "ne hvala". Nekaj izmed teh bo zadevo spet poskusilo _enkrat_, ampak ko enkrat ornk zajebes je skoda ponavadi narejena.

Sej jaz tud za win7 porabim vsaj pol ure da sem ga prilagodil kot meni pase, vkljucno z drkancijo po registru da mi ni treba na vrhu folder viewjev gledat glupih libraryjev. Zelo verjetno se da z osmico narediti podobno, ampak na novi OS se bom spravil ko bo veljal splosni konsenz da je OK. Nimam vec casa biti zastonj beta tester.

V poslovnem okolju pa kolikor vidim win8 zaenkrat nima za burek, vecina firm (vsaj velikih) ostaja na win7 ali pa celo na winXP. IMO je to zato, ker win7 in win8 ne prinasata nic takega, za kar bi se firmam splacalo odsteti kup denarja za nove licence, prilagajanje namenskega software-a da bo deloval kot mora, itd. Ker tam pa nobenih windowsev ne zrihtas v pol minute, tam jih ekipe ITjevcev pedenajo dneve in tedne predej je image dovolj dober da gre lahko v produkcijo. In kljub temu se izogibajo win8.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

techfreak :) ::

Škoda, da tega ne ve 99,9% populacije, ki se ukvarja s PC-ji (glavnini tistih, ki ga uporabljajo, je bil itak uturjen).

Zanimiva stevilka, lahko vprasam kako si prisel do nje?

techfreak :) ::

antonija je izjavil:

Pozabljaš, da lahko tule v pol minute dela dobiš traktor, ferari in UI, ki ti je poznan (če se pač ne moreš navaditi na malo večje ikone).
Ze od izzida win8? Ker takrat je vecina ljudi probala, se zgrozila nad lego kockami, skrivanjem gumba za ugasnit racunalnik in vrhunsko premetanim control panelom in rekla "ne hvala". Nekaj izmed teh bo zadevo spet poskusilo _enkrat_, ampak ko enkrat ornk zajebes je skoda ponavadi narejena.

Kmalu po izidu so prisli programi kot je Start8, ki so skrili Metro in vrnili stari Start meni.

antonija je izjavil:

Sej jaz tud za win7 porabim vsaj pol ure da sem ga prilagodil kot meni pase, vkljucno z drkancijo po registru da mi ni treba na vrhu folder viewjev gledat glupih libraryjev. Zelo verjetno se da z osmico narediti podobno, ampak na novi OS se bom spravil ko bo veljal splosni konsenz da je OK. Nimam vec casa biti zastonj beta tester.

Modifikacije registra lahko avtomatiziras s preprostimi .reg datotekami kot tudi s kaksnim resnejsim orodjem (npr. Powershell skripte).

antonija je izjavil:

V poslovnem okolju pa kolikor vidim win8 zaenkrat nima za burek, vecina firm (vsaj velikih) ostaja na win7 ali pa celo na winXP. IMO je to zato, ker win7 in win8 ne prinasata nic takega, za kar bi se firmam splacalo odsteti kup denarja za nove licence, prilagajanje namenskega software-a da bo deloval kot mora, itd. Ker tam pa nobenih windowsev ne zrihtas v pol minute, tam jih ekipe ITjevcev pedenajo dneve in tedne predej je image dovolj dober da gre lahko v produkcijo. In kljub temu se izogibajo win8.

Saj Windows 8 ne prinasa (iz stalisca uporabnika) bistvenih sprememb napram Windows 7, razen glede Metro UIja ter boljsega performance-a.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

techfreak :) je izjavil:

Škoda, da tega ne ve 99,9% populacije, ki se ukvarja s PC-ji (glavnini tistih, ki ga uporabljajo, je bil itak uturjen).

Zanimiva stevilka, lahko vprasam kako si prisel do nje?



Pobcki mislijo, da so oni 99.9% populacije, ker so za zajtrk pojedli vso inteligenco sveta.

klinker ::

Jst samo ne vem zakaj se bunijo.
Ne uporabljas, pa je...sej noben ne vsiljuje upgrade, na 7ki se vedno vse dela.

antonija ::

Modifikacije registra lahko avtomatiziras s preprostimi .reg datotekami kot tudi s kaksnim resnejsim orodjem (npr. Powershell skripte).
Vem, ampak za nastavit en domaci kompjuter (maximalno 2) je lazje in hitreje zadeve na roko vpisat in je problem resen. Nacelno bi lahko tudi iz neta downloadal .reg file-e, ampak se mi jih ne da pregledovat ce vsebujejo se kaksen dodaten bomboncek.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Lonsarg ::

21% PC gamerjev(steam hardware survey) in 11% zavzetih brskačev interneta je na Windows 8.

Tarzan ::

Če bo res zastonj, bo leto linuxa spet prestavljeno za eno leto.

Oberyn ::

Od izida win8 naprej se neprestano pojavljajo teme o razlikah med Win7 in Win8 . Vse teme se neizogibno izrodijo v flame war glede gumba start in bedastih ploščic. Glede izgleda!!! Težko je verjeti, ampak ena sama tema se ni dotaknila res pomembne novosti v Win8, to je nov sklop API-jev WinRT, ki je, grobo povedano, something completely different. Nekateri odmiki od sedanjega stanja so šokantni, ne nujno v pozitivnem smislu. Kompleksne Win32 aplikacije ni možno predelati na WinRT. Windows 8 je še dualni sistem Win32 / WinRT, ampak ali je Win32 v opuščanju? Če je, kako bo to izgledalo? Nisem ravno nek top analitik, ampak ali se zelo motim, če rečem, da na Win32 API-ju temelji ne tako neznaten del svetovnega gospodarstva?

Ahim ::

Formula 1 je izjavil:

Sicer pa bi bil navdušen nad zastonj verzijo Windowsov.


In nisi edini; zastonj Windows 7 bi razveselili marsikoga, a dokler placujemo 100-150 evrov za licenco (jaz sem ene DSP nabavil tudi "na zalogo", prej ali slej bo prisel nov racunalnik, v prodaji pa jih ne bo vec) to seveda M$ ne pade na kraj pameti. Zastonj ponujajo le drek, ki sicer nihce noce.

Ahim ::

Lonsarg je izjavil:

21% PC gamerjev(steam hardware survey) in 11% zavzetih brskačev interneta je na Windows 8.


99+% racunalnikov z Windows, prodanih od oktobra 2012 dalje, je na Windows 8. Iz tvojih podatkov torej sklepam, da ali 4/5 "gamerjev" uporablja racunalnik, ki je starejsi od leta in pol (kar je precej netipicno za "gamerje"), ali pa da so kljub pred-nalozenim Windows 8 sli na nekaj bolj funkcionalnega.

Lonsarg ::

@Ahim, tvoje sklepanje je ugibanje brez kakršnikoli anket, gamerji sestavljajo sami računalnike in ZELO veliko jih je ročno upgradalo na Windows 8, zelo veliko jih računalnike tudi nadgrajuje in niti slučajno ne kupuje na več kot ene 3 leta(taki so dokaj redki ekstremi)

Oberyn je izjavil:

Od izida win8 naprej se neprestano pojavljajo teme o razlikah med Win7 in Win8 . Vse teme se neizogibno izrodijo v flame war glede gumba start in bedastih ploščic. Glede izgleda!!! Težko je verjeti, ampak ena sama tema se ni dotaknila res pomembne novosti v Win8, to je nov sklop API-jev WinRT, ki je, grobo povedano, something completely different. Nekateri odmiki od sedanjega stanja so šokantni, ne nujno v pozitivnem smislu. Kompleksne Win32 aplikacije ni možno predelati na WinRT. Windows 8 je še dualni sistem Win32 / WinRT, ampak ali je Win32 v opuščanju? Če je, kako bo to izgledalo? Nisem ravno nek top analitik, ampak ali se zelo motim, če rečem, da na Win32 API-ju temelji ne tako neznaten del svetovnega gospodarstva?


Ja bi res pričakoval bolj tehnične debate na slo-techu, ampak ta forum ima že lep čas tehnično podkovane ljudi v manjšini in ne pridejo tako do izraza. "Normalni" potrošniki pa se nič ne brigajo za to, kater API uporablja njihov OS.

TUDI ČE HIPOTETIČNO Microsoft popolnoma opusti touch to ne spremeni dejstva, da bodo nove Windows aplikacije za miške še vedno narejene z WinRT, sploh ni druge variante, win32 je legacy zadeva, ki bo sicer v prehodnem obdobju, ki je lahko dolg še 10 let še vedno zelo pomembne, mogoče še desetletja, tako kot je z DOS.

In WinRT je zaenkrat sicer narejen da zmore le Metro videz. Kritiki Metro okolja tako pozabljajo, da Metro okolja Microsoft NE MORE odstranit iz biznis vidika, ker je v WinRT vložil preveč časa, skrajni čas pa je, da ima tudi Microsoft nek moderen API, drugače ga bo konkurenca managed APIjev povozila. Edino kar Microsoft lahko naredi je modificira to Metro okolje v smeri miške oziroma kamorkoli mu paše, oziroma lahko olajša uporabo legacy win32 aplikacij, dokler WinRT ni bolj zrel, niti slučajno pa ne sme ponuditi možnost odstranitve Metroja, ker nujno rabi adopcijo WinRT podsistema, drugače mu grozi propad.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Ahim ::

Lonsarg je izjavil:

@Ahim, tvoje sklepanje je ugibanje brez kakršnikoli anket, gamerji sestavljajo sami računalnike in ZELO veliko jih je ročno upgradalo na Windows 8, zelo veliko jih računalnike tudi nadgrajuje in niti slučajno ne kupuje na več kot ene 3 leta(taki so dokaj redki ekstremi)


Uf ... Sklepanje je sklepanje, ne ugibanje. Na podlagi dejstev, ki so mi na voljo, sem naredil sklep: nepriljubljenost Windows 8 je ocitna, ce je komaj petina igricarskih racunalnikov opremljena z eno od stirih verzij Win8/8.1.

Na ta sklep podatek, da igricarji raje sestavljajo svoje racunalnike, kot pa kupujejo pred-sestavljene, seveda nima nobenega vpliva - ocitno jim tudi pri takih racunlanikih ni do Windows 8/8.1, sicer bi bil delez Win8/8.1 proporcionalno visji ... tako pa je se vedno 6% njihovih uporabnikov na Windows XP (?!).

Looooooka ::

Metro pa WinRT sta tko kot jabolka pa gajba.
Jutri lahko namesto jabolk dajo not pomarance.
Kar folk pri Metrotu moti je vmesnik...nobenega se nisem videl napisat, da ima problem s samimi aplikacijami, ki uporabljajo xaml.
Dejstvo je, da vidijo v prihodnosti unificiran vmesnik in da bodo zaenkrat vztrajali pri temu.
Zame je se zmer glavni problem v tem, da touch ni dodan v 90% monitorjev/laptopov, ki so prisli na trzisce v zadnjih 2 letih.
Kako bomo mel LCARS brez touchscreenov madona :)

klinker ::

Pa kaj za vraga ti bo touchscreen na monitorju no.
Ne rabis ga. Kombinacija tipkovnice in modernih multitoouch trackpadov se super uporablja v 8ki.
Pac, problem je to da se folku ne da se malo prilagodit in se na novo navajat na UI in nic drugega. Ampak spet, ce bi pa MS fural stari desktop, bi se pa pljuvalo kako so spet izdali samo neko preobleko in nic novega. Kolko folka je ze 7ko, ko je izsla tako popljuvala, da ni nic drugega kot preoblecena Vista, pa je bla 7ka ohoho boljsa in jo verjetno prav isti folk sedaj tu kuje v nebo.
Do zdaj si pac 15 let fural takoreceno enak UI, zdaj je prislo do radikalnejse spremembe v njem in normalno da se lenuhi bunijo, ker se jim pac ne da vzet kak dan casa za analizirat vse komande in spremenit nacin uporabe novega UIja. Pa sej nic zato. Razumem da jim UI ni vsec, ampak to ne pomeni da je UI zgresen, ker so oni leni ali nesposobni se prilagodit letu 2014. Jst na 8ki pac do vsega hitreje pridem kot prej na 7ki, poleg tega da je 8ka odzivna za popizdit, sploh na mojem ze 7-8 let starem laptopu.

gruntfürmich ::

oh joj, vedno znova prerekanja z zagovorniki win8 (aka otroci & folk ki se igračka z računalnikom in ni kupilo win8) ter dejanskimi uporabniki, ki uporabljajo in kupujejo OS.
in mikrosoft ve za koga dela OS (NE za prvo grupo brezjajčnikov & revežev) ter točno ve zakaj je njegov OS polomija v finančnem smislu (NE zaradi zagovornikov) in razume se komu je namenjena zadnja poteza nižanja cene OS (ne prvi skupini)
tko da tukaj so vsakršna prerekanja popolnoma odveč...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

gruntfürmich je izjavil:

oh joj, vedno znova prerekanja z zagovorniki win8 (aka otroci & folk ki se igračka z računalnikom in ni kupilo win8) ter dejanskimi uporabniki, ki uporabljajo in kupujejo OS.
in mikrosoft ve za koga dela OS (NE za prvo grupo brezjajčnikov & revežev) ter točno ve zakaj je njegov OS polomija v finančnem smislu (NE zaradi zagovornikov) in razume se komu je namenjena zadnja poteza nižanja cene OS (ne prvi skupini)
tko da tukaj so vsakršna prerekanja popolnoma odveč...

betežni starec, os mi mora ponujat zagon programa in da leta laufa. vse to win8 omogoča. če nisi sposoben dveh klikov ali pa kupit prednastavljene konfiguracije potem odnehajte, vsi po vrsti. ker niste za ta posel. In 8% trga win 8 ima. ios po 5ih letih hmm 12% kaj je tukaj uspeh in neuspeh?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

dzinks63 ::

Zadeva malo prehiteva čas, npr.: ob primernem računalniku, za primerne namene, se win 8-8.1 počuti kot riba v vodi. Kdor ga rabi sedaj za vsa opravila, si ga prilagodi po svoje.

noraguta ::

ma ne prehiteva, msjevi izdelki so najraje zadaj. ampak dela pa tisto za kar je namenjen in to spodobno. večji šmorn je windowsRetarded api zadaj pri metroju. ampak ok stvar izpade na koncu precej bolje kot sem si prestavljal da bo. sploh glede na konkurenco.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Looooooka ::

Pa kaj za vraga ti bo touchscreen na monitorju no.

Monitorji so vsako leto vecji in cenejsi. Dejansko bo touchscreen oz mahanje z rokami bolj prakticno od mahanja po mizi z misko.
Zdej ce ne bo noben naredil koraka v to smet potem tega nikoli ne bo in se boste lahko se 500 let drli, da je to nepotrebno sranje.
Ampak tko se je folk drl za cisto vsako novost v zgodovini clovestva.
Prve implementacije so pac drek(tud prva miska ni bla wireless z 200 gumbi in moznostjo nastavljanja vsake zadeve).

Nummy ::

klinker je izjavil:

Pa kaj za vraga ti bo touchscreen na monitorju no.
Ne rabis ga. Kombinacija tipkovnice in modernih multitoouch trackpadov se super uporablja v 8ki.
Pac, problem je to da se folku ne da se malo prilagodit in se na novo navajat na UI in nic drugega. Ampak spet, ce bi pa MS fural stari desktop, bi se pa pljuvalo kako so spet izdali samo neko preobleko in nic novega. Kolko folka je ze 7ko, ko je izsla tako popljuvala, da ni nic drugega kot preoblecena Vista, pa je bla 7ka ohoho boljsa in jo verjetno prav isti folk sedaj tu kuje v nebo.
Do zdaj si pac 15 let fural takoreceno enak UI, zdaj je prislo do radikalnejse spremembe v njem in normalno da se lenuhi bunijo, ker se jim pac ne da vzet kak dan casa za analizirat vse komande in spremenit nacin uporabe novega UIja. Pa sej nic zato. Razumem da jim UI ni vsec, ampak to ne pomeni da je UI zgresen, ker so oni leni ali nesposobni se prilagodit letu 2014. Jst na 8ki pac do vsega hitreje pridem kot prej na 7ki, poleg tega da je 8ka odzivna za popizdit, sploh na mojem ze 7-8 let starem laptopu.


Nekateri res še vedno ne dojamete, da ne gre samo za metro in goli izgled.

Velika večina userjev, tako navadnih kot profi userjev, se je navadila, da je UI oz. UX narejen tako, da predstavlja objekte, torej 2D sliko, vendar z 3D efekti (sence, prozornost,...).
Win8 in win8.1 so totalno ploski. Včasih človek ne ve katero okno je nad katerim, nobene globine ni več, ves GUI je zmazan skup, kot da bi ga en 5 letn mulc skup spacal. Praktično sam UI in UX osmice je na nivoju beta verzije, ne pa končnega produkta.
Grdo, enobarvno, neoblikovano,... v praksi je še win 3.1 lepši kot win 8.1.
Že dolgo časa pa se ne gre več samo o stabilnosti OS-a, kaj lahko ponudi in koliko. V bistvu bi že veliko uporabnikov lahko presedlalo na ubuntu, pa niso. Zakaj? Ker je tam spet drugačen UX, ki jim ne paše. MS si sam jamo koplje in tale poteza bo zadnji žebljiček v krsto.

technolog ::

Prej bodo moral izumit kakšno anti-fingerprint prevleko, preden bo šlo tole mainstream. :)

trnvpeti ::

roke bodo bolele

techfreak :) ::

Nummy je izjavil:

Velika večina userjev, tako navadnih kot profi userjev, se je navadila, da je UI oz. UX narejen tako, da predstavlja objekte, torej 2D sliko, vendar z 3D efekti (sence, prozornost,...).
Win8 in win8.1 so totalno ploski. Včasih človek ne ve katero okno je nad katerim, nobene globine ni več, ves GUI je zmazan skup, kot da bi ga en 5 letn mulc skup spacal. Praktično sam UI in UX osmice je na nivoju beta verzije, ne pa končnega produkta.
Grdo, enobarvno, neoblikovano,... v praksi je še win 3.1 lepši kot win 8.1.

"Grdo" je precej subjektivno in slej ko prej se bos(te) moral(i) prilagoditi na novejse vmesnike, saj gredo vsi v to smer (Windows, Android, iOS).

Nummy je izjavil:

MS si sam jamo koplje in tale poteza bo zadnji žebljiček v krsto.

Sicer ne poznam veliko ljudi, ki jih W8 moti (jih je prej veliko vec taksnih ki so na starejsi verziji in zelijo presedlati na 8/8.1), povsod pa je problematicno kvecjemu Metro. Nisem se slisal kaksnih pripomb glede spremembe UIja v desktop nacinu.

Spc ::

Nummy je izjavil:



Velika večina userjev, tako navadnih kot profi userjev, se je navadila, da je UI oz. UX narejen tako, da predstavlja objekte, torej 2D sliko, vendar z 3D efekti (sence, prozornost,...).
Win8 in win8.1 so totalno ploski. Včasih človek ne ve katero okno je nad katerim, nobene globine ni več, ves GUI je zmazan skup, kot da bi ga en 5 letn mulc skup spacal. Praktično sam UI in UX osmice je na nivoju beta verzije, ne pa končnega produkta.

Ne samo to tudi ti hidden corners, ki jih sploh ne vidiš oz. ne moreš vedet kje in kako prideš do njih in posledično do shut down-a in restarta.
 

antonija ::

"Grdo" je precej subjektivno in slej ko prej se bos(te) moral(i) prilagoditi na novejse vmesnike, saj gredo vsi v to smer (Windows, Android, iOS).
Cisto zares se nam ne bo treba prilagoditi. Tako kot se nam ni treba prilagoditi na strasno ozke hlace v spodnjem delu, ker pac nismo vdi hipsterji.

Razen ce slucajno res pridemo v situacijo kjer bo one UI to rule them all, v tem primeru smo pa itak fucked ker to pomeni mono/oligopol in vse pripadajoce slabosti.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Nummy ::

techfreak :) je izjavil:

Nummy je izjavil:

Velika večina userjev, tako navadnih kot profi userjev, se je navadila, da je UI oz. UX narejen tako, da predstavlja objekte, torej 2D sliko, vendar z 3D efekti (sence, prozornost,...).
Win8 in win8.1 so totalno ploski. Včasih človek ne ve katero okno je nad katerim, nobene globine ni več, ves GUI je zmazan skup, kot da bi ga en 5 letn mulc skup spacal. Praktično sam UI in UX osmice je na nivoju beta verzije, ne pa končnega produkta.
Grdo, enobarvno, neoblikovano,... v praksi je še win 3.1 lepši kot win 8.1.

"Grdo" je precej subjektivno in slej ko prej se bos(te) moral(i) prilagoditi na novejse vmesnike, saj gredo vsi v to smer (Windows, Android, iOS).

Nummy je izjavil:

MS si sam jamo koplje in tale poteza bo zadnji žebljiček v krsto.

Sicer ne poznam veliko ljudi, ki jih W8 moti (jih je prej veliko vec taksnih ki so na starejsi verziji in zelijo presedlati na 8/8.1), povsod pa je problematicno kvecjemu Metro. Nisem se slisal kaksnih pripomb glede spremembe UIja v desktop nacinu.


Then you haven't pay enough attention...
klik1
klik2
klik3
Najboljši stavek:
Calling the above (win8 screenshot) “ugly” isn’t fair. It’s not ugly. It’s what happens when Ugly and Stupid get drunk and make a baby inside Fukushima’s minimum safety perimeter.

Celo na official MSDN forumih je folk napisal:
klik4
... in še bi lahko našteval...
Skratka vse tole so naredili samo za tablice in notebook-e z touch-screen-i in da bi zmanjšali porabo baterije, na ostale uporabnike niso mislili in kot zgleda v bodoče tudi ne bodo.
Na žalost je tudi apple šel v tej smeri na mobilnih napravah, kar jim edino zamerim, ampak navadnega desktop-a se še niso dotaknili in se ga verjetno tudi ne bodo, saj se vidi kako slabe so bile odločitve MS-ja.

In ne ne bomo se rabili prilagajati na nove vmesnike, ampak ljudje preprosto ne bomo uporabljali tega novega BS-ja in bo mir. dOkončno pa si MS lahko zategne zanko okoli vratu če se odločijo odstraniti podporo za poganjanje aplikacij za nazaj, torej naredijo nove windows-e in novo "arhitekturo", ki ne bo več poganjala obstoječih aplikacij.

Enostavna rešitev bi bila za win8 že zdavnaj oz. bi morali dati že v začetku notri: ko inštaliraš windows-egor, se odločiš oz inštalacija sama zazna kak računalnik je. Če je stacionarni, bi moral biti default win7 UI/UX z aero temo in brez metro-ta. Če bi hotel, bi si lahko vse to pozneje sam ročno vklopil oz. izklopil, tak pa so nas prisilili v uporabo novega OS-a. Jaz sem presedlal na win8 ravno zaradi directX-a (kar se je izkazalo za velik BS, saj ni večjih razlik v špilih med DX9 in DX11) in cene, saj sem dobil win 8 licenco za 30EUR. No sedaj je verjetno ne bom vzel tudi zastonj ne, če ne mislijo narediti sistema tako kot je treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

klinker ::

Spc je izjavil:

Nummy je izjavil:



Velika večina userjev, tako navadnih kot profi userjev, se je navadila, da je UI oz. UX narejen tako, da predstavlja objekte, torej 2D sliko, vendar z 3D efekti (sence, prozornost,...).
Win8 in win8.1 so totalno ploski. Včasih človek ne ve katero okno je nad katerim, nobene globine ni več, ves GUI je zmazan skup, kot da bi ga en 5 letn mulc skup spacal. Praktično sam UI in UX osmice je na nivoju beta verzije, ne pa končnega produkta.

Ne samo to tudi ti hidden corners, ki jih sploh ne vidiš oz. ne moreš vedet kje in kako prideš do njih in posledično do shut down-a in restarta.


Alt+f4???? ;((
In ja. Grdo je subjektivno. Sicer res ni vrhunec designa, kot je to npr OSX, ampak tako grozen pa tudi spet ni. Meni je popolnoma jasno kaj je zgoraj in kaj spodaj, ipd neumnosti, drugace pa precej uporabljam za to alt+tab. Kot sem ze omenu, tipkovnica v metroju je zelo uporabna, koncno, tudi multitoch trackpad koncno pride do izraza. Se magic trackpad od Apple-a dela super na W8

andromedar ::

Touchscreen monitorjev "ni" z razlogom. Komu pa je do tega, da bi s svojimi mastnimi prsti pacal po svojem monitorju? Ga naj čistim po vsakem drugem svajpu? Resno?

A vas ne moti svinjarija na monitorju, da si tako želite touch vmesnikov? Pa ne mi zdaj delat primerjav s telefoni in tablicami. Na telefonih in tablicah se ne dela nič resnega...in se ne bulji 8 ur na dan v njih.

A si predstavljate delat v Excelu s 1000imi celicami s touch vmesnikom?
Skratka....touch vmesnik - ja (za otroke, tablice, telefone)...za biznis in produktivno delo pa naj tega raje ne kažejo okoli, ker jih bo nekdo žive požrl, če bodo še dolgo najedali s takimi neumnostmi.
Eh?

gruntfürmich ::

noraguta je izjavil:

betežni starec, os mi mora ponujat zagon programa in da leta laufa. vse to win8 omogoča. če nisi sposoben dveh klikov ali pa kupit prednastavljene konfiguracije potem odnehajte, vsi po vrsti. ker niste za ta posel. In 8% trga win 8 ima. ios po 5ih letih hmm 12% kaj je tukaj uspeh in neuspeh?

glej, sploh ni važno ali se mi ne ljubi 2× več kliknat ali pa se tega ne morem naučiti, m$ dela OS zame in ne zase ali zate, kar je več kot očitno nakazal z vsemi potezami od splavitve win8 naprej. tko da prerekanje kaj je uspeh in kaj ne je čisto odveč, ker že samo naslov pove vse...
če pa ti nisi sposoben tega dojeti pa je problem na tvoji strani.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Spc ::

Evo komentarji na to temo:
http://www.reddit.com/r/technology/comm...

Še video:
http://www.youtube.com/watch?v=NWn_BEZYpfA&t=1m2s


Od 1minute in 2 sekundi naprej.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

techfreak :) ::

andromedar je izjavil:

Touchscreen monitorjev "ni" z razlogom. Komu pa je do tega, da bi s svojimi mastnimi prsti pacal po svojem monitorju? Ga naj čistim po vsakem drugem svajpu? Resno?

Ker tablico in telefon pa brises po vsakem drugem svajpu? Sicer problem odtisov prstov je problematicen predvsem zaradi zmanjsane osvetlitve zaslona zaradi zelje po ohranitvi baterije ... pri namiznikih in prenosnikih priklopljenih na elektriko te ovire ni in se bodo prsti le s tezka videli.

andromedar je izjavil:

... Pa ne mi zdaj delat primerjav s telefoni in tablicami. Na telefonih in tablicah se ne dela nič resnega...in se ne bulji 8 ur na dan v njih.

A si predstavljate delat v Excelu s 1000imi celicami s touch vmesnikom?
Skratka....touch vmesnik - ja (za otroke, tablice, telefone)...za biznis in produktivno delo pa naj tega raje ne kažejo okoli, ker jih bo nekdo žive požrl, če bodo še dolgo najedali s takimi neumnostmi.

Vecina tablic omogoca priklop zunanje tipkovnice in ce ti svojega dela ne mores opravljati na tablicah, ne pomeni da je enako za vse ostale osebe in opravila/poklice.

francek1 ::

Ni mi jasno, kako lahko ena taka organizacija, kot je MS, stori tako katastrofalno napako poleg vseh mastno plačanih strokovnjakov. Če bi se le malo zgledovali po Mercedesu, kjer je vedno vse na svojem mestu; enakih oblik in funkcionalnosti; kajti ljudje ne marajo sprememb, pač pa je naloga izdelovalca da poskrbi, da so nove funkcionalnosti primerno zapakirane v staro obliko, da uporabnika to ne obremenjuje preveč.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

andromedar ::

Vecina tablic omogoca priklop zunanje tipkovnice in ce ti svojega dela ne mores opravljati na tablicah, ne pomeni da je enako za vse ostale osebe in opravila/poklice.


Seveda ne. So tudi izjeme (ki potrjujejo pravilo).
Eh?
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MTP device ne dela na Win8.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
171765 (1676) Apple
»

Potrjen Windows 8.1 z Bingom

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
219122 (5679) MrStein
»

Naprej v Indiji, mogoče pa tudi drugod - brezplačni Windows Phone OS

Oddelek: Novice / Windows Mobile
84598 (3342) chironex10
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27080912 (65299) phone8
»

Microsoft pokazal Windows Blue in nove telefone

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3312335 (9786) krneki0001

Več podobnih tem