» »

Ukinitev denarja kot plačilno sredstvo

Ukinitev denarja kot plačilno sredstvo

traxxas ::

Že nekaj časa razmišljam o tem,da je prišel čas narediti red na tem področju. Denar kot fizično sredstvo, je pri današnji tehnologiji samo ovira in predstavlja idealne pogoje za pranje denarja raznim falotom (mislim da veste katerih se to dotiče).
Moja vizija:
Vsakemu državljanu samo ena in edina osebna bančna številka,na katero bi se vršila vska transakcija,ki bi bila sledljiva na vsakem nivoju,od nakupa bureka,do stanovanja.Obstaja še kup pozitivnih stvari,vrjamem tudi kakšna negativna,največji oziroma končni udarec pa veliki pralnici denarja.
Zanima me vaše mišlenje o tem.

Zheegec ::

Dokler bodo obstajale banke ali države, kjer so lastniki računov in transakcije "tajnost" to ne pomeni ravno veliko. Gotovina je super za mafijo, za večino goljufij v Sloveniji pa sama fizična gotovina nima nekega vpliva. Prej je potrebno spremeniti cel kup zakonodaje, šele potem bi podprl kaj podobnega.

lambda ::

Če misliš, da faloti milijone nosijo pretežno v kovčkih, se precej motiš.

bluefish ::

Mišljenje, da brezgotovinske transakcije preprečujejo pranje denarja, je naivno.

traxxas ::

ok.Bom opustu to misel.

Hayabusa ::

OP
Tvoja ideja je slaba, da ne rečem kaj hujšega.

Mislil da tile nosijo denar v kovčkih v "oaze" ?
http://www.delo.si/novice/svet/davcne-o...
List of offshore financial centres @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

fosil ::

Za začetek moraš ločit med denarjem in gotovino.
Kajti to ni ista stvar.
Tako je!

Matako ::

V resnici gotovina otežuje večje ilegalne posle - ker ni praktična. Je pa super za manjše.
/\/\.K.

pegasus ::

Op, poglej si blockchain in nato razmišljaj dalje.

jan_g ::

Gotovina mora biti, ker mi omogoca anonimen transfer denarja, za katerega nocem, da je kjerkoli zabelezen (se posebej pri drzavi). Ko bo bitcoin mainstream (ali nekaj temu podobnega), potem pa se lahko zaradi mene znebimo gotovine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

MIHAc27 ::

Jaz rad plačujem z kartico in nimam glede tega pomislekov. Kartico imam skoraj vedno z seboj, medtem ko gotovine mi pa kdaj zmanjka, bankomata nobenega v bližini, kartice pa ne jemljejo.

Gotovina se tudi mnogo bolj obrablja kot kartica. Tako da iz čisto ekonomičnega vidika podpiram.

VaeVictis ::

Ne, ne in ne.

Gotovina mora obstajati, ker je brezgotovinsko plačevanje trenutno obupno:

- čakanje na transakcijo tudi po par minut, ker povezava z banko ne deluje

- plačevanje provizij banki za vsak transakcijo

- popolna sledljivost transakcij, že tako ali tako imajo preveč podatkov

- kaj se zgodi v primeru, če imajo banke težave in brezgotovinsko poslovanje ne deluje (primer Cipra lansko leto)

Dober dan ::

Tudi jaz sem mnenja, da gotovina mora biti. Če ne bi bilo gotovine, bi država s tem pobrala še več davkov, kar pa bi s trenutnim tempom vodilo v še večjo krizo. Bi na primer prodal svoj osebni avto, država bi ti pa na dobljen denar pobrala davek..? Smešno. Morda se motim, sem pa mnenja, da bi se hitro našli pacienti, ki bi to uvedli.

Furbo ::

traxxas je izjavil:

Že nekaj časa razmišljam o tem,da je prišel čas narediti red na tem področju. Denar kot fizično sredstvo, je pri današnji tehnologiji samo ovira in predstavlja idealne pogoje za pranje denarja raznim falotom (mislim da veste katerih se to dotiče).
Moja vizija:
Vsakemu državljanu samo ena in edina osebna bančna številka,na katero bi se vršila vska transakcija,ki bi bila sledljiva na vsakem nivoju,od nakupa bureka,do stanovanja.Obstaja še kup pozitivnih stvari,vrjamem tudi kakšna negativna,največji oziroma končni udarec pa veliki pralnici denarja.
Zanima me vaše mišlenje o tem.


Spet bi najebali samo tamali, ameriške (in še kake druge banke) živijo predvsem od pranja denarja iz kriminala.
Pravila so vedno samo za male ljudi, ti si jih pa v svoji naivnosti želijo še več.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gotovine pri Telemachu ne sprejemajo

Oddelek: Loža
469216 (7117) BlaY0
»

Menjava gotovine

Oddelek: Loža
246178 (4459) 111111111111
»

Umik bankovca za 500€ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39888051 (71517) AndrejO
»

Dell začel sprejemati bitcoine

Oddelek: Novice / Kriptovalute
138460 (6347) Marat
»

Prepoved plačila preko 50 EUR z gotovino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10121447 (17495) St235

Več podobnih tem