» »

Gotovine pri Telemachu ne sprejemajo

Gotovine pri Telemachu ne sprejemajo

zobnik ::

Hotel danes plačt z gotovino in ne moreš....a ni tako, da gotovino morajo povsod sprejet....sam tole lahko še napišem, so be*aki. Taki ti res polepšajo dan, resno mislim.

specing ::

pravilno se napiše "..pri *telesmehu.."

shadeX ::

Dej povej kaj več.

- Za kakšen znesek se je šlo
- Kakšne bankovce, kovance si imel (vrednost)
- Kaj je prodajalec rekel, ko si želel plačati
- Kaj si plačeval

RejZoR ::

Sem že imel situacijo, kjer so na servisu jemali samo kartice oz plačilo po predračunu (preko TRR). Pač nočejo imet blagajne in prekladat denarja. Kakor vem ni zakona glede tega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BuDi79 ::

zobnik je izjavil:

Hotel danes plačt z gotovino in ne moreš....a ni tako, da gotovino morajo povsod sprejet...

Zahvali se državi in davčnim blagajnam.
- podjetje mora biti posebej registrirano za gotovinsko poslovanje, vsakodnevno mora biti zavedena vsa gotovina v blagajni, ter vsi pologi in izdatki (+ banke navadno podjetjem za gotovino posebej kasirajo)
- vsaj operater gotovine mora biti registriran
- vsaka gotovinska transakcija mora biti davčno potrjena
- izvajanje gotovinskih transkacij lahko izvajajo samo zaposleni v svojem delovnem času

Zakaj bi se zafrkavali s tem, če dva mučibariča hočeta plačat z gotovino (navadno človeka, ki pobirata plačilo za svoje storitve na črno v gotovini), med tem ko ostali lepo nakažejo.

Tudi k nam so že prišli ljudje, ki so želeli plačati storitve z zvitokom bankovcev iz zadnjega hlačnega žepa kavbojk... uradno pa so imeli pdjetje brez prihodkov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

mojster_joni ::

edino kar vem je da je nek len natakar v eni gostilni enkrat hotel zavrnit plačilo s kovanci (pa je dobil točen znesek in ne samo tiste oranžne) in se neki zgovarjal da mu tega kao ni treba vzet zaradi neke eu uredbe..... smo mu lepo rekli 'lej tle maš, če ti pa ni uredu pa bomo vzeli nazaj in ne plačali', ampak to so te natakarji, ki delajo za kak mesec preko študentskega servisa in se jim itak jebe... če jih odpustijo, grejo pač eno gostilno naprej.... potem sem doma izbrskal to uredbo in je model seveda nabijal v 3pm, do 50 kovancev je meja, mi smo mu jih dali pa veliko manj...

Scaramouche ::

Tako kot dosti gostincev noče plačila s kartico da lahko potem napišejo da so prodali manj...

MIHAc27 ::

Scaramouche je izjavil:

Tako kot dosti gostincev noče plačila s kartico da lahko potem napišejo da so prodali manj...

Pa tudi od vsake bančne transakcije si vzeme še banka provizijo. Verjetno se da kej zmenit, če imaš ogromno prometa, ampak ko smo mi imeli še manjšo prodajalno je še bilo tako.

mojster_joni ::

MIHAc27 je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Tako kot dosti gostincev noče plačila s kartico da lahko potem napišejo da so prodali manj...

Pa tudi od vsake bančne transakcije si vzeme še banka provizijo. Verjetno se da kej zmenit, če imaš ogromno prometa, ampak ko smo mi imeli še manjšo prodajalno je še bilo tako.

Da ne omenjamo transakcij s kreditnimi karticami...

Mare2 ::

Bo treba zamenjat operaterja. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Dimnik ::

Jaz sem pred kratkim kupil etui za telefon in brez problema plačal z gotovino

next3steps ::

Artikle lahko kupiš z gotovino. Subvencioniranih zadev pač ne.

Pečo89 ::

A ni ze vedno tako ce vzames telefon preko vezave da prvi obrok ne mores placat z gorovino ampak prek kartice samo. Vem ko sem bil na telemachu vec kot leto dni nazaj da je bilo...

kunigunda ::

Kot vem avtomobila tud ne mores kupit s keshom, tko da ni pomoje nikjer zapisano, da je gotovina obvezna.

next3steps ::

Avtomobilčič lahko, ker imajo to tudi omogočeno. Telemachovi centri tega niti softwersko ne omogočajo.

OldSkul ::

Scaramouche je izjavil:

Tako kot dosti gostincev noče plačila s kartico da lahko potem napišejo da so prodali manj...


Po navadi je razlog ta, da imajo blokiran TRR in nočejo plačil preko terminala. Samo keš.

kunigunda ::

next3steps je izjavil:

Avtomobilčič lahko, ker imajo to tudi omogočeno. Telemachovi centri tega niti softwersko ne omogočajo.

V btcju sm zmeri z gotovino placal ko sem rabil, za druge pa ne vem.

Miha 333 ::

Ne vem, zakaj Telemach ne sprejme gotovine.

Omejitve pri plačevanju z gotovino sicer so:

- nad 5.000 € je obvezno nakazilo na TRR, če je plačnik poslovni subjekt pa nad 420 €,
- Prodajalec ni dolžan sprejeti več kot 50 kovancev od kupca naenkrat, prav tako ni dolžan sprejeti bankovca z nesorazmerno veliko vrednostjo glede na dolgovan znesek.

kunigunda ::

Treba pocakat OP da se izjasni kaj je hotu placat najprej pa kje

Furbo ::

BuDi79 je izjavil:

Tudi k nam so že prišli ljudje, ki so želeli plačati storitve z zvitokom bankovcev iz zadnjega hlačnega žepa kavbojk... uradno pa so imeli pdjetje brez prihodkov

Torej, če bi bilo tvoje podjetje v težavah, ti ne bi plačal telefona, magari iz svojega žepa, da bi te lahko kak potencialni kupec/naročnik lahko dosegel?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mat xxl ::

Miha 333 je izjavil:

Ne vem, zakaj Telemach ne sprejme gotovine.

Omejitve pri plačevanju z gotovino sicer so:

- nad 5.000 € je obvezno nakazilo na TRR, če je plačnik poslovni subjekt pa nad 420 €,
- Prodajalec ni dolžan sprejeti več kot 50 kovancev od kupca naenkrat, prav tako ni dolžan sprejeti bankovca z nesorazmerno veliko vrednostjo glede na dolgovan znesek.


Pojasni še varianto fizična oseba / fizična oseba , koliko je limit, če sploh je , npr. prodaja avta, stanovanja ipd.

Miha 333 ::

mat xxl je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Ne vem, zakaj Telemach ne sprejme gotovine.

Omejitve pri plačevanju z gotovino sicer so:

- nad 5.000 EUR je obvezno nakazilo na TRR, če je plačnik poslovni subjekt pa nad 420 EUR,
- Prodajalec ni dolžan sprejeti več kot 50 kovancev od kupca naenkrat, prav tako ni dolžan sprejeti bankovca z nesorazmerno veliko vrednostjo glede na dolgovan znesek.


Pojasni še varianto fizična oseba / fizična oseba , koliko je limit, če sploh je , npr. prodaja avta, stanovanja ipd.

V tem primeru ni limita, je pa bolje nakazati, ker je evidentirano in s tem dokazljivo. In pa če je znesek res visok, te znajo na banki, ko boš polagal denar kaj vprašati oz. lahko FURS zahteva dokaz o izvoru premoženja tako kot ga zahteva npr. za Kanglerjev 37 let star traktor. Tu je obrnjeno dokazno breme, se pravi, če ne uspeš dokazati zakonitega izvora, sledi odvzem takega premoženja (ali pa morda 90% obdavčitev, ne vem točno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

BorutK-73 ::

zobnik je izjavil:

Hotel danes plačt z gotovino in ne moreš....a ni tako, da gotovino morajo povsod sprejet....sam tole lahko še napišem, so be*aki. Taki ti res polepšajo dan, resno mislim.

Seveda sprejemajo gotovino! Jaz tako plačujem položnice že par let.

Looooooka ::

Na posti ali direktno pri telesmehu?

GrX ::

zobnik je izjavil:

Hotel danes plačt z gotovino in ne moreš....a ni tako, da gotovino morajo povsod sprejet....sam tole lahko še napišem, so be*aki. Taki ti res polepšajo dan, resno mislim.


Zadeva me sploh ne čudi, ker so podobno imeli tudi pri Simobilu..

shintaro ::

pri simobilu plačam vedno z gotovino... odvisno v kero enoto greš.

Tarzan ::

mojster_joni je izjavil:

edino kar vem je da je nek len natakar v eni gostilni enkrat hotel zavrnit plačilo s kovanci (pa je dobil točen znesek in ne samo tiste oranžne) in se neki zgovarjal da mu tega kao ni treba vzet zaradi neke eu uredbe..... smo mu lepo rekli 'lej tle maš, če ti pa ni uredu pa bomo vzeli nazaj in ne plačali', ampak to so te natakarji, ki delajo za kak mesec preko študentskega servisa in se jim itak jebe... če jih odpustijo, grejo pač eno gostilno naprej.... potem sem doma izbrskal to uredbo in je model seveda nabijal v 3pm, do 50 kovancev je meja, mi smo mu jih dali pa veliko manj...


Kolikor sem imel pa jaz kontakt z gostinci, ti poljubljajo noge, če jim lahko prineseš ustrezno obarvano železnino. Kovancev jim kar primanjkuje in če ne bi bilo ljudi, ki razbijemo prašička, bi morali iti razbijat prašička v banko za mastno provizijo.

joze67 ::

BuDi79 je izjavil:

Zakaj bi se zafrkavali s tem, če dva mučibariča hočeta plačat z gotovino (navadno človeka, ki pobirata plačilo za svoje storitve na črno v gotovini), med tem ko ostali lepo nakažejo.

BuDi79, vi ste vreča predsodkov in podtikanj.

Se motim ali je Euro pri nas (še) legal tender? Kolikor mi je znano, lahko podjetje s pogoji poslovanja pred nastankom obveznosti odkloni prodajo storitve/blaga za gotovino; ko pa je enkrat prodano (brez posebnih določil), bi ne smelo zavrniti gotovine kot plačilnega sredstva.

next3steps ::

Ko je ponavadi prodano, največ pomeni, da je keš že bil izmenjan.

joze67 ::

Ne nujno in predvsem v primeru Telemacha (naročnine) posebej ne.

zobnik ::

kunigunda je izjavil:

Treba pocakat OP da se izjasni kaj je hotu placat najprej pa kje


Telefon za 50 evrov, nobene vezave.

looser ::

direktna bremenitev ni fajn?

mojster_joni ::

>Kolikor sem imel pa jaz kontakt z gostinci, ti poljubljajo noge, če jim lahko prineseš ustrezno obarvano železnino. Kovancev jim kar primanjkuje in če ne bi bilo ljudi, ki razbijemo prašička, bi morali iti razbijat prašička v banko za mastno provizijo.

ma sej sem rekel da je bil to kak študent ki je v lokalu delu za mesec dva čez poletje in se mu je sladko jebalo za vse skupi pa se mu ni dalo preštet par kovancev da vidi če je dovolj (napitnine takemu normalno da ne bi dali, če bi ga pa hotli nategnit pa tud ne bi dali 10 centov premalo ampak pač vstali in šli)... večina natakarjev je pa normalno da veselih če jim plačaš tko da jim ni treba iskat nekega drobiža da ti vrne (recimo da za 3,5 eur pivo fukneš ven 100 eur bankovec... razen če mu rečeš naj kr obdrži razliko)

mambli ::

Bolj na severu EU je to že čisto običajna praksa. Po večini se vse plača s telefonom ali s kartico. Na Norveškem so začeli z umikanjem večjega dela bankomatov, ker imajo raje plačila s kartico.

jusv ::

Pozdravljam tole prakso, ko se prehaja na brezgotovinsko plačevanje. Tudi na Švedskem že večino trgovin (in celo pekarne) sprejema le kartice.
Sicer pa sem pri Telemachu na zadnje plačal lahko kakor sem sam želel. Gotovina ali kartica.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

joze67 ::

In zakaj točno te to tako veseli? Ker si v Slo že sedaj brez težav tako plačeval, tako da dodane vrednosti za potrošnika ni.

reeves ::

OldSkul je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Tako kot dosti gostincev noče plačila s kartico da lahko potem napišejo da so prodali manj...


Po navadi je razlog ta, da imajo blokiran TRR in nočejo plačil preko terminala. Samo keš.

Ne. Ponavadi je razlog ta, da nočemo plačevati provizije za POS za pametnjakoviče, ki bi radi 1 kavo plačali s kartico. Tam, kjer so večji računi (restavracije), tam so tudi plačila s kartico mogoča.

BlaY0 ::

mambli je izjavil:

Bolj na severu EU je to že čisto običajna praksa. Po večini se vse plača s telefonom ali s kartico. Na Norveškem so začeli z umikanjem večjega dela bankomatov, ker imajo raje plačila s kartico.

OK, res si šel precej na sever, situacije tam ne poznam, lahko ti pa zagotovim da si v DE, A in Beneluxu dostikrat s kartico lahko samo drek z riti postrgaš, ker si je z njo ne moreš niti obrisat. Provizije/nadomestila za brezgotovinsko poslovanje so gromozanske. Vsak dodatni varnostni mehanizem pa banke še dodatno mastno zaračunajo, tako da ne se čudit, če ti ne bo treba PIN-a odtipkat v štacuni ampak boš namesto tega podpisal slip (kot pred 25+ leti).

Kar se tega tiče je SLO Meka za brezgotovinsko poslovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

next3steps ::

reeves je izjavil:

OldSkul je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Tako kot dosti gostincev noče plačila s kartico da lahko potem napišejo da so prodali manj...


Po navadi je razlog ta, da imajo blokiran TRR in nočejo plačil preko terminala. Samo keš.

Ne. Ponavadi je razlog ta, da nočemo plačevati provizije za POS za pametnjakoviče, ki bi radi 1 kavo plačali s kartico. Tam, kjer so večji računi (restavracije), tam so tudi plačila s kartico mogoča.

Menda je provizija enaka ne glede na znesek?

reeves ::

Saj ravno zato. Če dam pol evra od računa za 20€ sem za. Če dam pa ravno toliko za račun za 1€ pol sem pa proti.
Pa ne vem točno kolikšne so provizije, ker sploh nisem razmišljal, da bi imel še POS

Miha 333 ::

reeves je izjavil:


Ne. Ponavadi je razlog ta, da nočemo plačevati provizije za POS za pametnjakoviče, ki bi radi 1 kavo plačali s kartico.

In zakaj ne bi 1 kave plačal s kartico? V bistvu je meni kartica še najbolj priročna ravno za majhne zneske. Če kaj sovražim, je to drobiž po denarnici in žepih.

Poleg tega je v splošnih pogojih tako za MC/Maestro kot za Visa, da če sprejemaš plačila s kartico, moraš sprejeti takšno plačilo za vsak znesek. Pa tudi plačilna industrija to vzpodbuja. Brezstične kartice so res zakon, saj končno plačilo s kartico ne traja več dlje od plačila z gotovino oz. je to trenutno najhitrejši in najenostavnejši način plačila.

Pri POS ponudnikih pa obstaja tudi konkurenca ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

reeves ::

Saj zato so pa kakšne kavice odlične, da se rešiš kovancev. Gostinci jih nimajo nikoli preveč.
Ja, vem da je treba vse sprejeti, če imaš POS, čeprav je meni enkrat v trgovini model rekel, da salamo pa sir lahko plačam s kartico, cigaretov pa ne, ker ga dražje pride provizija. Pa iz principa nisem vzel nič in šel na pumpo kupit.
Zakaj manjši gostinci nimamo POS-ov? Enostavno. Če izdam na dan 200 računov po 3€ in če bi vsi plačali s kartico, potem provizija ni več ravno zanemarljiva

BlaY0 ::

Miha 333 je izjavil:


Pri POS ponudnikih pa obstaja tudi konkurenca ...

V Sloveniji? Niti ne.

stb ::

BlaY0 je izjavil:

Miha 333 je izjavil:


Pri POS ponudnikih pa obstaja tudi konkurenca ...

V Sloveniji? Niti ne.

Ni malo trgovcev, ki imajo POS terminal tujega ponudnika (mislim, da avstrijskega, ampak enako enostavno bi bilo poslovati s katerimkoli iz EU). Edini problem pri tem je da banke takšnim transakcijam na izpiskih z veseljem pripišejo "tujina" in na ta način begajo kupce ter dvigajo pomembnost svojemu kartelnemu Bankart-u.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

stb ::

Tarzan je izjavil:

Kovancev jim kar primanjkuje in če ne bi bilo ljudi, ki razbijemo prašička, bi morali iti razbijat prašička v banko za mastno provizijo.

Kovancev jim primanjkuje (tudi) zato, ker jih nekateri posamezniki umikajo iz obtoka in tlačijo v prašičke, namesto, da bi jih sproti uporabljali pri svojih naslednjih plačilih.

Gr X ::

Vse položnice sem plačal brez problema. Najbrž je malo odvisno od enote?

BlaY0 ::

stb je izjavil:


Ni malo trgovcev, ki imajo POS terminal tujega ponudnika (mislim, da avstrijskega, ampak enako enostavno bi bilo poslovati s katerimkoli iz EU). Edini problem pri tem je da banke takšnim transakcijam na izpiskih z veseljem pripišejo "tujina" in na ta način begajo kupce ter dvigajo pomembnost svojemu kartelnemu Bankart-u.

Ni zunaj nič boljše. Večina štacun (največji trgi ala DE) ima pakete z minimalno varnostjo zaradi cen nadomestil. Praktično povsod podpisuješ slipe kot recimo 25 let nazaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Euronet bankomati, očitno prihajajo k nam :( (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18224261 (13271) CyberPunk
»

Davčna blagajna in bančna kartica

Oddelek: Kaj kupiti
385662 (4358) OldSkul
»

Bankomati na vsakem koraku? Kako pol cashless? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311293 (9207) perci
»

Ukinitev gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523112 (20197) thramos
»

Plačilo s kreditno kartico

Oddelek: Loža
241924 (1425) fosil

Več podobnih tem