» »

Android battery draining issue

Android battery draining issue

SomeoneLOVEU ::

Baterija se prazne več kot preveč. Kaj to povzroča, ter kako to preprečim.

Info:
prestigio 5300 (26 julij 2013)

Slike:

1.



2.

  • zavaroval slike: Mavrik ()

Mavrik ::

Telefon ti neprekinjeno laufa s prižganim ekranom. Sodeč po velikosti slike niti ni kaj prida dober telefon. Kaj si pa pričakoval/a?
The truth is rarely pure and never simple.

SomeoneLOVEU ::

Mavrik je izjavil:

Telefon ti neprekinjeno laufa s prižganim ekranom. Sodeč po velikosti slike niti ni kaj prida dober telefon. Kaj si pa pričakoval/a?

Kako to misliš "Sodeč po velikosti slike niti ni kaj prida dober telefon."

hojnikb ::

kaj pomeni več kot preveč ?
ti zdrži en dan ?
#brezpodpisa

SomeoneLOVEU ::

Telefon pustim da se fila celo noč, zjutraj ob pol šestih ga odklopim od polnilca in ga normalno uporabljam, čez dan. Domov pridem ob 16h in je na 35%.

Med vikendi pa ga uporabljam več in se mi lahko izprazne tudi v 4h urah.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Kaj pa je "normalna" uporaba? Ker tiste slike kažejo da CPU dela cel čas, prav tako je večino časa bil ekran prižgan.
The truth is rarely pure and never simple.

SomeoneLOVEU ::

Enkrat na pol ure/uro ga uporabljam za 10 minut.

Chev ::

Wi-Fi je skos prižgan in CPU se ne umiri. Ne vem zakaj lahko pa probaš izkliopit lociranje telefona in preveri verzijo Google Play Services.

Imaš kakšne "super" aplikacije kot so facebook? Te tudi znajo izpraznit baterijo. Čeprav nič ne kaže. Zanimivo.

SomeoneLOVEU je izjavil:

Kako to misliš "Sodeč po velikosti slike niti ni kaj prida dober telefon."

Resolucija zaslona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chev ()

RejZoR ::

Vse tisto kar je modro je zadeva aktivna. Torej v deep sleep stanje praktično nikoli ne gre, WiFi ti skoz na polno laufa in celo ekran je aktiven praktično 90% časa.

Definitivno imaš naložene neke čudne aplikacije, da ti to dela.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Jst ::

Factory reset, nadgradi ROM, če se da inštaliraj Battery Monitor Widget in potem inštaliraj aplikacije eno po eno in glej kaj se dogaja.

Vendar po sliki, ki so jo prilimal, imaš vedno prižgan zaslon. Če je pa zaslon vedno prižgan, pa več kot par ur niti ne pričakuj. Od nobenega telefona.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

menjalnik ::

Ta telefon sem tudi jaz na začetku gledal, vendar sem pol na koncu vzel 4055, ker je nekak ravno dost velik pa še ugodno sem ga dobil, daj mi samo povej kako si zadovoljen s fotoaparatom? (mava isto 8mp)


ontopic: Ja reset bi jaz prvo naredil potem pa dalje, facebook aplikacijo sem jaz skenslal in imam facebook v brskalniku in se ful pozna na bateriji

SomeoneLOVEU ::

Chev je izjavil:

Wi-Fi je skos prižgan in CPU se ne umiri. Ne vem zakaj lahko pa probaš izkliopit lociranje telefona in preveri verzijo Google Play Services.

Imaš kakšne "super" aplikacije kot so facebook? Te tudi znajo izpraznit baterijo. Čeprav nič ne kaže. Zanimivo.

SomeoneLOVEU je izjavil:

Kako to misliš "Sodeč po velikosti slike niti ni kaj prida dober telefon."

Resolucija zaslona.


Lociranje je izklopljeno, Google Play Services je najnovejsa iz Google Play Store.

Downloaded APPS:
Adobe Flash Player
Badoo
CamTimer
Chrome
Clean Master
ColorNote
ES File Explorer
Gmail
Go Sms Pro
Go Sms Pro (teme)
Google Play Services
Google Play Store
Google Search
Google Text-to- speech
Google+
Hangouts
Instagram
Itag
KeepSafe
LINE
Maps
MixZing
MobileSketch
PicsART
Simpe MP3 Downloads
Translate Google
Viber
Yahoo Weather
Whatsapp

RejZoR je izjavil:

Vse tisto kar je modro je zadeva aktivna. Torej v deep sleep stanje praktično nikoli ne gre, WiFi ti skoz na polno laufa in celo ekran je aktiven praktično 90% časa.

Definitivno imaš naložene neke čudne aplikacije, da ti to dela.


Npr. prejsno noc je bil celo noc v IDLE mode, baterije je bilo le 20%, zjutraj je bila baterija ze prazna.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

vklopi v nastavitvah wifija, da ti gre v spanje, ko ugasneš ekran.
Also. appe za instatno sporočanje briši, ker to tut pije..
#brezpodpisa

SomeoneLOVEU ::

Jst je izjavil:

Factory reset, nadgradi ROM, če se da inštaliraj Battery Monitor Widget in potem inštaliraj aplikacije eno po eno in glej kaj se dogaja.

Vendar po sliki, ki so jo prilimal, imaš vedno prižgan zaslon. Če je pa zaslon vedno prižgan, pa več kot par ur niti ne pričakuj. Od nobenega telefona.


Tu pise da baterija zdrzi dlje, ter da je procesor tudi temu prilagojen... samo ne vem....

hojnikb je izjavil:

vklopi v nastavitvah wifija, da ti gre v spanje, ko ugasneš ekran.
Also. appe za instatno sporočanje briši, ker to tut pije..

Katere aplikacije pa bi lahko to bile ?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

za 4 jedernika z 5"+ ekranom ma zelo slabo baterijo.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

SomeoneLOVEU ::

hojnikb je izjavil:

za 4 jedernika z 5"+ ekranom ma zelo slabo baterijo.



"Capacity battery

Smartphones use a lot of power, even when you’re not actively using them. All those apps that you have on your phone may still be running in the background, draining your battery. MultiPhone 5300 DUO with ultra-long life battery 2100 mAh will keep you moving forward. Enjoy web-surfing, watching movie, listen music and do not think about charging."

hojnikb ::

2100mAh je malo za tak telefon..
#brezpodpisa

RejZoR ::

Uporabi program Greenify in daj pod hibernacijo vse aplikacije, katere ne rabiš da ves čas delujejo. Program jih bo vrgel v stanje hibernacije, tko da bojo še vedno dostopne, samo ne bojo mogle ostat vedno zagnane v ozadju.

In preden kdo reče, da je android narejen, da stvari ostajajo v pominu, ne, to sploh ni res.

Naloži si app "Active apps". Če ti bo spisek kazal "0" aktivnih aplikacij je to ok. Če pa bo kaj na spisku pa ti bo zelo verjetno požrlo celo baterijo brez razloga. Pri meni je to ves čas delal Phone, Hangouts al pa Chrome/Firefox, če jih nisem zares povsem skenslal. To je šlo celo tolk daleč, da sem mogu skenslat stock dialer, SMS app in pa Chrome, Firefox še imam ampak uporabljam Add-on "ExitNow", da povsem zapreš Firefox, ko ga nehaš uporabljat.

Ne vem ker bebec je zasnoval te appe ampak odkar sem to naredil in furam Greenify teh problemov nimam več in z Easy Battery Saver mi telefon drži neverjetno dolgo, brez da bi komunikacije kaj trpele. Pač ne čekira za maile non stop ampak se 3G odpre enkrat na pol ure za 5 minut, preostali čas pa deluje na 2G način. Razen če ročno poženem WiFi oz browser kjer pa se 3G sam spet vključi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SomeoneLOVEU ::

hojnikb je izjavil:

2100mAh je malo za tak telefon..


No jaz se na to toliko ne spoznam... pa mislis da se da kupiti boljso baterijo za ta telefon ali je to to.

SomeoneLOVEU ::

RejZoR je izjavil:

Uporabi program Greenify in daj pod hibernacijo vse aplikacije, katere ne rabiš da ves čas delujejo. Program jih bo vrgel v stanje hibernacije, tko da bojo še vedno dostopne, samo ne bojo mogle ostat vedno zagnane v ozadju.

In preden kdo reče, da je android narejen, da stvari ostajajo v pominu, ne, to sploh ni res.

Naloži si app "Active apps". Če ti bo spisek kazal "0" aktivnih aplikacij je to ok. Če pa bo kaj na spisku pa ti bo zelo verjetno požrlo celo baterijo brez razloga. Pri meni je to ves čas delal Phone, Hangouts al pa Chrome/Firefox, če jih nisem zares povsem skenslal. To je šlo celo tolk daleč, da sem mogu skenslat stock dialer, SMS app in pa Chrome, Firefox še imam ampak uporabljam Add-on "ExitNow", da povsem zapreš Firefox, ko ga nehaš uporabljat.

Ne vem ker bebec je zasnoval te appe ampak odkar sem to naredil in furam Greenify teh problemov nimam več in z Easy Battery Saver mi telefon drži neverjetno dolgo, brez da bi komunikacije kaj trpele. Pač ne čekira za maile non stop ampak se 3G odpre enkrat na pol ure za 5 minut, preostali čas pa deluje na 2G način. Razen če ročno poženem WiFi oz browser kjer pa se 3G sam spet vključi.


Torej če je aplikacija hibernirana, potem ko jo nehaš uporabljat gre sama nazaj v stanje mirovanja ?

Zheegec ::

Glede na slike zgoraj je to čisto normalno. Poceni telefoni so že tako slabo optimizirani, pa nimajo ravno varčnih procesorjev. Manj imej prižgan ekran, ali pa računaj o nadgradnji na kakšen boljši telefon.

SomeoneLOVEU ::

Zheegec je izjavil:

Glede na slike zgoraj je to čisto normalno. Poceni telefoni so že tako slabo optimizirani, pa nimajo ravno varčnih procesorjev. Manj imej prižgan ekran, ali pa računaj o nadgradnji na kakšen boljši telefon.

Bil je 230 €, vendar je cena zdaj malo nizja.

hojnikb ::

lahk si vesel, da ti tolk zdrži
#brezpodpisa

Mavrik ::

Lej, če hočeš pomoč, ki ti bo kaj koristila boš moral nekoliko se potruditi pri podatkih, ker tole kar si poslal ni nič vredno.

Prvič:

1.) KATERI TELEFON SPLOH IMAŠ?!
2.) Kateri Android je gor?
3.) Tisti grafi, ki jih prilepil so neuporabni, ker so vzeti takoj po polnjenju. Če hočeš uporaben feedback pošlji taisti graf ko se ti telefon izprazni po celem dnevu.
4.) Ko se telefon izprazni poženi WakeLock detector in nam prilepi CPU wakelocks izpis.
The truth is rarely pure and never simple.

Dober dan ::

Če se ti ljubi zapravljati za ta jajc, poguglaj za boljšo baterijo in si jo naroči.. Mogoče malo poglej po you tube.. Jaz sem imel enake težave z S3 LTE. Nabildan hardware, baterija pa enostavno preslaba oz. ima premalo kapaciteto.

Zgodovina sprememb…

SomeoneLOVEU ::

Mavrik je izjavil:

Lej, če hočeš pomoč, ki ti bo kaj koristila boš moral nekoliko se potruditi pri podatkih, ker tole kar si poslal ni nič vredno.

Prvič:

1.) KATERI TELEFON SPLOH IMAŠ?!
2.) Kateri Android je gor?
3.) Tisti grafi, ki jih prilepil so neuporabni, ker so vzeti takoj po polnjenju. Če hočeš uporaben feedback pošlji taisti graf ko se ti telefon izprazni po celem dnevu.
4.) Ko se telefon izprazni poženi WakeLock detector in nam prilepi CPU wakelocks izpis.



Zgodovina sprememb…

Jst ::

Sedaj nam pa TI povej, kakšna je bila uporaba telefona, ko je bila narejena prva slika iz prvega posta in tole?

Ker na prvi sliki, je bila baterija telefona po treh urah na okoli 30%, tukaj pa po štirih urah na 64%.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

SomeoneLOVEU ::

Jst je izjavil:

Sedaj nam pa TI povej, kakšna je bila uporaba telefona, ko je bila narejena prva slika iz prvega posta in tole?

Ker na prvi sliki, je bila baterija telefona po treh urah na okoli 30%, tukaj pa po štirih urah na 64%.


Ja Baterija je bila vmes napolnjena.

Jst ::

Kako, če ti piše Awake 2%, kar sklepam, da pomeni, da je bil zaslon prižgan 5 minut, pri prvem postu pa ravno obratno - 5 minut ugasnjen...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

SomeoneLOVEU ::

Jst je izjavil:

Kako, če ti piše Awake 2%, kar sklepam, da pomeni, da je bil zaslon prižgan 5 minut, pri prvem postu pa ravno obratno - 5 minut ugasnjen...


Lep pozdrav, google+ in se nekaj appov je sedaj izkljucenih.
Tu so rezultati :





Zgodovina sprememb…

Jst ::

Pri meni G+ na KitKatu ne porabi skoraj nič.

S takšno uporabo, kot je na zadnji sliki, bi moral telefon zdržati 3-4 dni.

Verjetno je bila kriva samo ena aplikacija ali widget, ki ob ugasnjenjem ekranu ni pustila telefon v deep sleep. Jaz sem imel tudi eno takšno. En widget za vreme in mi je Battery Monitor Widget, namesto 3-5 mA, kazal 70-130 mA. Preden sem jo našel sem si skoraj vse lase populil.

Samo sedaj* imaš na voljo aplikacije, kot je v Windows "Performance Monitor," kjer klikneš "Record" in ko je baterija na 10% "Stop" in si ogledaš v detajle, kaj se je s telefonom dogajalo.

*takrat je nisem našel, sedaj je to v eni "System tweaking" aplikaciji


Glavno, da si rešil problem.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Android - katere aplikacije (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2532871165 (832) sbawe64
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674554151 (176182) zk_eu
»

Nokia X, X+ in XL: finski telefoni z Androidom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8723808 (17508) andromedar
»

HTC Desire HD (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
18530113 (18471) fishy12

Več podobnih tem