» »

Izločanje poškodovanega dela diska

Izločanje poškodovanega dela diska

dash_wallace ::

Pozdravljeni!

Nova zadeva... A bi lahko kako izločil poškodovane bad sectorje ali recimo prvih 20GB diska vstran...(od prvega sektorja pa do 20GB) in ostalih recimo 400GB uporabljal? Nekaj takega ;)

Hvala

bluefish ::

chkdsk c: /r

dash_wallace ::

A mi ne bo ta zadeva samo poskušala popravil slabe sektorje in obnovit podatek. Namreč jaz bi jih želel odstranit... Recimo prvih 20gb ali 10mb itd. (da bi bil disk manjši in sploh ne bi več obstajal ta prostor (viden).

Assass1n ::

Jaz sem z disk managerjem 250gb disk v prenosniku razdelil na 5 particij po 50gb. Potem sem pa na vsaki naredil celoten scandisk. Na zadnji particiji je scandisk zaštekal, tako kot je prej ko je bil celoten disk ena particija. Potem sem samo to particijo skril, tudi v disk managerju(imaš v win7 desni klik na my computer) ter ostale 4 združil spet v eno.
Disk na tem laptopu dela že 2 leti bp, imam samo za internet, youtube kakšen autotester za kaj resnega bi raje menjal disk, ker nikoli ne veš.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

driver_x ::

Najprej cel disk prepiši (v linuxu z ničlami ali v windowsih s kakim drugim orodjem), tako boš sprožil zamenjavo slabih sektorjev z novimi (disk ima na zalogi nekaj dobrih sektorjev za rezervo). Potem poženi še vgrajeni SMART test, ki ti bo natančno pokazal, kje so še ostali slabi sektorji. Ta podatek nato uporabi za pripravo particij (čez slabe sektorje naredi eno ali več takih, ki jih ne boš potreboval). Seveda pa potem redno spremljaj SMARTove parametre glede slabih sektorjev, da vidiš, če se še vedno množijo. Vsekakor pa redno bekapiraj vsebino, če imaš gor kaj pomembnega.

zee ::

Emmm ... kupi nov disk, naredi backup, tega pa vrzi stran.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ST-777 ::

"HDD Low Level Format Tool re-initializes the hard drive to its factory configuration by writing a zero byte to its each and every location on the disk. Low Level Formatting also hides the bad sectors in order to create a clean and error-free surface for your data. ... that HDD Low Level Format Tool is the application to use in case you experience constant data corruption, virus intrusion within the MBR or bad sectors. It can surely get your malfunctioning drive up and running yet again as long as the encountered problems have nothing to do with its mechanical integrity." http://www.softpedia.com/get/System/Har...

BlaY0 ::

driver_x je izjavil:

Najprej cel disk prepiši (v linuxu z ničlami ali v windowsih s kakim drugim orodjem), tako boš sprožil zamenjavo slabih sektorjev z novimi (disk ima na zalogi nekaj dobrih sektorjev za rezervo). Potem poženi še vgrajeni SMART test, ki ti bo natančno pokazal, kje so še ostali slabi sektorji. Ta podatek nato uporabi za pripravo particij (čez slabe sektorje naredi eno ali več takih, ki jih ne boš potreboval). Seveda pa potem redno spremljaj SMARTove parametre glede slabih sektorjev, da vidiš, če se še vedno množijo. Vsekakor pa redno bekapiraj vsebino, če imaš gor kaj pomembnega.

Ponavadi se sektorji katerih dostopni čas je večji od običajnega, "dogajajo" na mestih kjer je prišlo do kakšne fizične poškodbe (neravnine, umazanija, razmagnetenja...). Takšne dele se da lepo "omejiti" pri čemer pa te pretirana pamet samega diska bolj kot ne ovira. Z realokacijo bad sektorja si dejansko "prikril" njegovo fizično lokacijo. Torej moj nasvet bi bil... ko disk začne realocirati slabe sektorje, se požene kak sken, ki zna pokazati dostopni čas do vsakega sektorja. Potem enostavno pogledaš, če se sektorji z daljšimi dostopnimi časi nahajajo samo na nekem delu diska, in če se, tja ne postaviš nobene particije. Če se takšni sektorji pojavljajo po cele disku, ga neseš zamenjat. Še prej pa spraviš dol vse pomembne podatke ;)

dash_wallace ::

To moram pa zdaj preštudirat :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slabi sektorji: kako ne uporabit prvih 20Gb?

Oddelek: Programska oprema
71002 (883) driver_x
»

Poskus oživetja diska z bad sektorji?

Oddelek: Strojna oprema
404218 (3200) amigo_no1
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353709 (2608) k4vz0024
»

Bad sector

Oddelek: Strojna oprema
132040 (1782) Bluechriss

Disk za na odpad ali virus??

Oddelek: Strojna oprema
221324 (964) Mr.-Viko

Več podobnih tem