» »

Bad sector

Bad sector

marcomp ::

Kje bi lahko dobil programček za popravilo oz. prikritje bad sectorjev. email
Marko

tec ::

Najboljsa varianta je, da ga low level formatiras z temu namenjenim programom, ki ga dobis na strani proizvajalca tvojega diska.

Drugace, pa ze parkrat obdelana tema. Uporabi iskanje

Ram_z ::

probaj z programckom SPIN RITE!! ce te SPIN RITE ne resi ne pomaga nec!

Za downlowdat si poglej na google.
Make Word speak to you. (Oberon->C->Java->VBA->VB6->C#->null)

Zgodovina sprememb…

Klemenn ::

em, da me kdo takoj ne križa ; raj tlele napišem kot da novo temo odprem

mam tut jz pouhn kufr bad sektorjev, pa bi rad en program, k bi mi jih al popravu al pa vsaj prikril da ne bi bili za uporabo

aja, pa kak natančno narediš low level format ; je fo v bistvu samo formatiranje? :\

jest10 ::

Bad sektorje osami med dve particije. Tako imam jez narejeno na starem disku že več kot leto in nimam več problemou z njimi(razen 100MB manj placa):D

Klemenn ::

kak pa to narediš? :\

jest10 ::

Jaz sem pregledoval disk z programčkom iz norton system works. Tam lepo pokaže na katerem delu diska imaš slabe sektorje. Potem sem se pa igral s partition magicom toliko časa dokler nisem bad sektorjeu spravil med particiji(kaka urca dela) (vsakič ko spremeniš particije moraš dati restart da un programček zazna spremembo)

Klemenn ::

ah, to gre predolgo ;))

ma kdo kako lažjo rešitev? men je dost, če mi ne piše gor ;))

cryptozaver ::

Disk z bad sektorji je samo se za v smeti. Tezko se bos resil tezav. Sploh to velja v primeru da mas gor kaj pomembnega. (Imam slabo izkusnjo ker mi je umrl disk, ki je ze nekaj cajta kazal bad sektorje, gor pa pol diplomske naloge - k sreci sem mel backup).

Klemenn ::

em, jz mam prazen disk,povsem brez programov itd filetkov..

pač...se da vsaj trenutno stanje popraviti? vem da ko se enrkat začnejo, da se nadaljujejo :)

Azrael ::

Če gre za bad sectorje, ki so nastali zaradi okvar ali obrab diska, potem je tak disk res samo še za v smeti ali zrel za uveljavljane garancije. Nobeno popravljanje ne zaleže, kmalu se spet pojavijo nove težave.

Če pa so bad sestorje povzročili izpadi napetosti, OS, p2p, virusi, ... potem je obnova možna in disk po low level formatu spet dobro dela.

Poskusiš in če uspe brez napak in potem disk preživi teste (3x) brez jamranja o napakah, potem bo disk zelo verjetno še kar nekaj časa uporaben.

Klik na staro novico, govori o IBM diskih, samo za druge firme velja podobno.

LP,Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

jest10 ::

Vsaj pri meni ni nobenih težav. Mogoče zato ker se tisti del diska kjer so bad sektorji ne uporablja.

BigWhale ::

Moje izkusnje so take, da cim zacne disk delat slabe sektorje, jih bo delal... se naprej... dokler ne bo crknil in/ali zapolnil celega diska s slabimi sektorji... :P

Bluechriss ::

Probaj HDD Regenerator. Razvili so algoritem, ki popravlja bad sectorje. Takega taska ne zmore niti low level formatting. Nisem ga še probal, a mogoče je pa v tem resnice. Dobiš ga pa tukaj. Drugače ga pa dobiš tut na suprnovi. Klik


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poskus oživetja diska z bad sektorji?

Oddelek: Strojna oprema
404209 (3191) amigo_no1
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353695 (2594) k4vz0024
»

Odstranjevanje BAD sektorjev na Disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
121985 (1740) kixs
»

Bad sectorji

Oddelek: Strojna oprema
82060 (1799) Mr.B
»

Bad sectorji

Oddelek: Pomoč in nasveti
71456 (1310) Kriko

Več podobnih tem