» »

Disk za na odpad ali virus??

Disk za na odpad ali virus??

Mr.-Viko ::

Pozdrav, Slo-Techarji!

Imam zelo resen problem, in sicer včasih mi trdi disk Quantum Fireball 10 GB "zaropota" (3x glasneje kot disketnik!!), potem pa se mi pokaže blue screen in javi napako, da ni mogoče pisati na disk.

Ali ve kdo, kaj bi bilo narobe?
No comment, really
  • zaklenil: Mr.-Viko ()

yjj ::

Hja slabi sektorji, ampak disk nikakor ni za odpad. Formatiraj ga in jih navidezno odstrani

HEKO ::

Finta je, da če so samo LOGIČI bad sektorji...se da to popravit!!

Če pa so FIZIČNI bad sektoprji (glava pošoba po plati)....pa tam disk nikoli ne more več zapisat/prebrat...

Daj ga na servis...rabiš posebne programe za bad sektortje popravljat (profi.)

Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

Mr.-Viko ::

Včeraj sem zagnal scandisk in ga nastavil na temeljit pregled. Na tretji particiji (ki sem jo ustvaril zaradi formatiranja winsow; ima 4kB slabih sektorjev) je scandisk lepo pregledoval dokler ni prišel 10k sektorjev do konca, disk zaropota in jaz čakam. Čakam, čakam da bi bilo kaj potem pa računlnik resetiram (enostavno nisem mogel več čakati). Potem pa zaženem scandisk še enkrat skozi particijo in kaj je bilo potem? Nič! Sem si mislil, problemi so odpravljeni dokler mi ni danes spet zaropotal.

Servis se mi zdi trenutno malo drag (ker kupujem procesor, ki me bo dosti stal). Je še kak drug način, da bi sam popravil te slabe sektorje?
No comment, really

Binji ::

Probaj z lowlevel formatom.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

SI_J ::

Disk NI več zanesljiv.
Zaenkrat opusti procesor in si raje omisli nov disk.

mobisuxguru01 ::

probej s kkšnim nortonom al pa drugimi disk utilitiyi, ker kokr vem, di pregleda disk in označ slabe sektorje, ali pa če formatiraš disk ti sam format pove koliko slabih sektorjev imaš in jih tudi označi kot nebralne/nepisalne, tko da najprej norton, če ne pomaga pa še format, če pa tudi to ne pomaga pa low level format, sam pri low levelu ti še enkrat vriše (zareže) fizične sledi, tko da to je mal riskiran, enkrat sm to že naredu pa je šlo vse ok, tko da probej pa boš vidu

Nemelk ::

ej, malo pomilsli! kaj ti bo no proc če nimaš solidnga diska???8-)
Nemelk ™

malinavc ::

sej če boš nabavu nov disk boš najverjetneje mogu nabavt tut novo plato pa rame, pol pa ponavad še človk grafično zamenja, no vsaj jst tako nadgradim mašino, sam če pa nimaš diska pol ti pa tut TB1,33 pa GF3 ne pomaga...probi res z Low-level formatom...
...odvisno s katere perspektive gledamo...

Mr.B ::

Če imaš garancijo reklameraj , drugače pa vrži v smeti , ali pa ga imej za okras.
Kakršno koli doktoreranje ti ne bo pomagalo nič , sploh ne vidim smisla, ker bo teh BAD sektorjev vedno več !
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.-Viko ::

ok, še zadnje vprašanje: Med katerimi diski naj bi izbiral, ki imajo 7200 RPM, so nad 20 GB in stanejo manj ali enako 40k sit?

BTW, če mi nebi disk crknil, bi kupil procesor in zamenjal staro škatlo z novo (nekaj komponent bi premestil).

Kaj naj še rečem... Hvala za nasvete, z low-level formatom pa bom poskusil, ko bodo podatki (mp3-ji, ki jih še nimam na cd-jih) na varnem. Glede diskov pa vem, da je bilo to že tisočkrat napisano, bi vas pa vseeno prosil, da poveste še na kratko, katerega naj vzamem!
No comment, really

Mr.-Viko ::

Sem že kupil nov disk, in sicer Seagate 30 GB, 7200 RPM, ATA66 za 35k SIT. Pri starem disku je pa crknil motorček, ki zadevo okoli vrti. Ko bi ga lahko popravil samo za toliko časa, da bi evakuiral 4GB podatkov iz njega na novega! DAMN!!! Servis pa je po moje ZELO drag, tako da se ga ne splača (ali pa??) dati na popravilo.
No comment, really

Binji ::

Lahko probas sam popravt - eksperimentalno seveda:D
Me prou zanima ce bi ti ratalo..
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Shadowman-x ::

Kot je bilo že napisano, slabi sektorji se ti bodo samo množili. Uveljavljaj garancijo!

Mravlek ::

ja kupi si IBM 40Gb ATA100, res je tudi da ma 5400 obratov, ampak IBM je le pa se cena ni velka mislim da je nekje okrog 35k, ce pa se še vedno trudiš z starim pa probaj s kakim ontrack-ovim programom recimo easyrecovery pa se en obstaja samo zdaj se ne spomnim....ali pa se sprehodi na www.bootdisk.com pa tam najdes nek software za Quantum-a in ostale diske
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

Mr.-Viko ::

Shadowman-x: disk sem že odprl - garancije NI več (pri moji Aptivi je itak ni več, ker sem jo že 20^999x razrdu!)

Mravlek: motorček od diska je crknil. Če bi lahko dal kak software gor, bi evakuiral tistih 4 GB mp3-jev, ki jih imam na novi disk. S tem bi bil moj problem rešen.

Kje naj dobim kak motorček za disk?? Ali se sploh da to zamenjat?
No comment, really

Mr.-Viko ::

Sem včeraj ugotovil, da z motorčkom ni nič narobe. Nekaj podatkov bom lahko preselil z diska. Edina škoda in vprašanje je, kje je disk dobil slabe sektorje na površini diska? V Scandisku napiše, da je napačna FAT tabela. Waw!
No comment, really

yjj ::

ma probi formatirat in zbriši particijo, nato pa vse na novo, če tega ne znaš ne sprašuje dalje in nesi disk na servis!

Mr.-Viko ::

To je bilo vse včeraj... Tedaj je disk še deloval. Danes sem ugotovil, da ima konico na bralni glavi nekam čudno zamaknjeno. Ker mi disk pač ni delal, ko sem ga priklopil, sem poskusil malo tega ima malo onega. Z drugimi besedami, zjeb*** sem ga do konca . Servis nebi pomagal. Samo zaračunal bi mi, naredili pa nič (no ja, tisti površinski scandisk bi čez spustili).
No, med poskušanjem usposodobitve diska, mi je bralna glava naredila en ZELO viden ris. Od tedaj sem že vedel, da ne bom nič več mogel storiti. Shit happens.

Ja, scandisk čez dati... Ko sem to poskusil, mi je napisalo, da FAT tabel NE MORE brati. Potem poskusim z FDISK-om primarno particijo zbrisat. Neuspeh! Ni mogel prebrati! Ko sem to videl, sem pa kar storil zgoraj opisane reči. No, vsaj vem malo več o diskih in njihovi sestavi! :D

Thanks for the assistance! :D
No comment, really

Trdi ::

Ne morem verjet, da si sel odpirat komponento, ki ima med vsemi najnatancnejso tehniko in je unicila najvec svojih proizvajalcev...
Trdota d.o.o.

Mr.-Viko ::

Ej, disk je bil popolnoma v k*****. Sem se pač odločil, da malo experimentiram z njem. Da bi ga pa odpeljal na servis mi pa še na misel ni prišlo, kaj da bi še to res storil.

Povzetek vsega zgoraj napisanega: Hudiča, a ne! :D
No comment, really

yjj ::

Živ norec, a veš kako je mehanika v disku natančna. Lahko bi se svoje ime predelal v Kmeta ali še kaj bolj mehanskega. Upam le da mu ne boste sledili še drugi. Drugače pa ne se pizdit saj se na ta topic ne vrnem več

Mr.-Viko ::

Imate prav. Živ norec sem. :D
There's always a first time...
No comment, really


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izločanje poškodovanega dela diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
81620 (1357) dash_wallace
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353707 (2606) k4vz0024
»

Alternativa za MS Scandisk

Oddelek: Programska oprema
141504 (1259) Bug
»

Bad sectorji

Oddelek: Strojna oprema
82064 (1803) Mr.B
»

Napaka na Fujicu disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
51069 (986) PIAS

Več podobnih tem