» »

Slabi sektorji: kako ne uporabit prvih 20Gb?

Slabi sektorji: kako ne uporabit prvih 20Gb?

M-XXXX ::

Na enem disku so se mi pojavili slabi sektorji ampak se nahajajo zgolj na začetku. Kako bi najenostavnejše neuporabil recimo prvih 20Gb? Oziroma če naredim particijo 20Gb, ter nato še ostanek, ter pobrišem prvo particijo 20Gb to pomeni, da bo prvih zaporednih 20Gb neuporabljenih?

Looooooka ::

Ne vem zakaj bi to delu.
Nardis FS in zazenes format(NE FAST FORMAT)...bo med formatiranjem ze oznacil slabe sektorje.
Ce mas pa cajt pa lahko pred tem se en low level format nardis(s programom, ki je namenjen za model tvojega diska). Ti mogoce se popravi kaksen bad sektor.

pi pawr ::

Načeloma ja. Pa saj slabe sektorje že disk sam pri sebi označi kot neuporabne.

gruntfürmich ::

M-XXXX je izjavil:

Na enem disku so se mi pojavili slabi sektorji ampak se nahajajo zgolj na začetku. Kako bi najenostavnejše neuporabil recimo prvih 20Gb? Oziroma če naredim particijo 20Gb, ter nato še ostanek, ter pobrišem prvo particijo 20Gb to pomeni, da bo prvih zaporednih 20Gb neuporabljenih?

ja, mislim da bo tole šlo. enkrat sem dobil neuporaben trdi disk v roke, ki ga pravzaprav še imam in dela popolnoma uredu ker ga imam mesečno za backup, in sem ugotovil da je bil na parih mestih neuporaben.
kolikor se spomnim sem kar z windows programom naredil tiste particije in vmes puščal po GB prazne prostore. enih 5 novih particij sem naredil po celem disku, vmes pa puščal prazen prostor. potem sem se seveda teh malih particij naveličal in vse skupaj zbrisal da sem dobil eno veliko in eno malo manjšo, ampak načeloma mi je zelo lepo ratalo disk spravit v obratovanje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

WizmoTo ::

Disk (če nimaš prestarega) ti sam realocira rezervne sektorje namesto slabih. Problem je, če ti je teh zmanjkalo - takrat SMART začne jamrati, da je disk failed - običajno to naredi že bios. V tem primeru (če si vsaj malo gorenjca :) pač disablaš smart preverjanje in particije na disku določiš tako, da se teh sektorjev ne uporablja. Pametno je vzeti nekaj rezerve, ker se bad sektorji radi širijo v okolico...

Looooooka ::

Pa od tistga dne gor sam stvari, ki jih ne bos pogresal kopirat :D

Golden eye ::

Probej tale program HDD regenerator

driver_x ::

Disk v celoti prepiši z nulami, tako bo sam poskrbel za slabe sektorje. Če se kasneje spet pojavijo, je z diskom narobe kaj več, zato ga upokoji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izločanje poškodovanega dela diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
81723 (1460) dash_wallace
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353826 (2725) k4vz0024
»

120GB Maxtor ali WD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503617 (2792) mamut
»

Reklamacija diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91428 (1178) jlpktnst

Disk za na odpad ali virus??

Oddelek: Strojna oprema
221374 (1014) Mr.-Viko

Več podobnih tem