» »

Brezžični internet v hribih

Brezžični internet v hribih

jalovec09 ::

No pa je končno tudi po hribih to na voljo a ne povsod, zračna linija med temi deli mora bit čista, brez vmesnih dreves!!!, internet deluje supr, bolje kot preko telekomovega kabla, je pa montaža mal draga, domači telefon za 3x manjšo ceno, cenejši internet. Po 1 letu dobiš vse nazaj, se pa nahajam med Horjulsko dolino in Poljansko dolino, če je kdo tukaj na višini ene 700-900m me lahko kontaktira pa dam cifro od ponudnika interneta.

Ice-Heki ::

bolje kot preko telekomovega kabla

Kdo pa je potem ponudnik? T-2?

jalovec09 ::

Ne, glavni so eni oddajniki in potem iz oddaljenih hiš vleče direkt v te oddajnike le te pa v dolino, res ne vem točno kako pa kaj.

BlaY0 ::

Verjetno ima ta "provider" kakšno spletno stran. Daj kakšen link.

jalovec09 ::

Ni mi ta napeljeval je pa še en ponudnik:
http://www.polans.si/index.php?option=c...

Ice-Heki ::

Polans ima svoje začetne točke priključene na enega drugega ponudnika. Če je to npr. Telekom, potem je njihovo omrežje v najboljšem primeru tako dobro, kot Telekomovo.
Če nimaš druge alternative, potem vzameš to. Sem bil dolgo časa naročnik in stvar precejkrat pade dol (v času zime pa sploh!). Najbolj me je motilo, da oddajniki nimajo svojega napajanja. Če je v sosednji vasi zmanjkalo elektrike, so tudi vsi odjemalci brez interneta. Tudi njihov odzivni čas za popravilo napak bi bil lahko malce hitrejši.
Je pa res, da glede na tvojo lokacijo Polans lahko deluje boljše kot Telekomov ADSL, ker so povečini Telekomove centrale za ADSL stare, prezasedene. Ko je Telekom posodobil svoje omrežje smo šli nazaj k njim in dela nepredstavljivo boljše kot Polans.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postati ISP ponudnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
404169 (2919) blabla80
»

Kam gre internet?

Oddelek: Omrežja in internet
297172 (6803) NoBody-
»

Odjava od SIOL internet + telefonija

Oddelek: Pomoč in nasveti
131866 (1476) Dr.S
»

SiOL ZELO poizveduje za T-2jevci ! Jim teče voda v grlo? :) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
19117583 (9661) pizdindim
»

amis (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11212195 (8380) EvilDare

Več podobnih tem