» »

EXCEL- kopiranje funkcije

EXCEL- kopiranje funkcije

Newholland ::

Živjo!

V excelu imam en problem kako kopirati funcijo in sicer:

Imam vrstico, več vrstic z podatki (v več stolpcih)(tabelo)-1.tabela, in pa še eno tabelo z podatki, ter tabelo za rezultate.

Sedaj je narejeno tako, 1. tabela
obdelava1 obdelava2 obdelava3
Kos1 2 5 8
Kos2 7 5 10
Kos3 6 4 14

Številke pomenijo število ur, za posamezno obdelava za posamezni kos. Vendar je posamezna obdelava lahko izvedena z različnimi stroji.

S katerimi stroji pa je obdelava izvedena izbereš v odzadju. Nato na podlagi ur in izbranega stroj(vsak ima svojo urno postavko izračuna ceno).

Stvar deluje, vendar je zamudno delo, ker moram za izračun vsake vrstice narediti v odzadju novo tabelo za izračun in izbiro stroja, in to ročno, kako bi te tabele v odzadju izdelal hitreje oz avtomatsko.

Hvala
Lp

darkolord ::

Kaj če bi dal kak screenshot? Kaj želiš, je vsaj meni precej nerazumljivo.

mgermo ::

S katerimi stroji pa je obdelava izvedena izbereš v odzadju.

To če lahko razložiš.

St235 ::

pač ima neke proizvodne stroje, ki imajo vsak svojo urno postavko.

darkolord ::

Torej za vsak kos moraš za vsako od obdelav izbrati stroj?

Lahko imaš stroje in njihove urne postavke v eni tabeli, potem pa z VLOOKUP dobiš ven urno postavko za izbrani stroj in s tem pomnožiš.

mgermo ::

Lahk, da narobe razumem, ampak...
Ok, imaš tabelo1.
Narediš tabelo2 (mogoče že imaš), kjer so vneseni stroji in tarifa.
Tabela Izračun pa recimo vsebuje dropdown meni, kjer izbiraš kose (kos1, kos2..), nato pa 3 dropdowne za vsako obdelavo (torej stolpci obdelava1,obdelava2,obdelava3) kjer si izbereš stroj. Zadnji stolpec je izračunan rezultat katerega dobiš z vlookupom kosa ter vlookupom tarif stroja ter njihovim množenjem.

Newholland ::

Jaz imam že narejen cel izračun, vendar me zanima ali je mogoče kakšno hitro kopiranje te "formule" ker seda moram za vsako vrstico izdelati novo tabelo in v njo vnesti formulo da potem izračuna. Zgleda pa to takole:

[url=http://shrani.si/?42/s3/4d4ctl38/tabela...

Newholland ::

Žal ne morem posta urejat, pa še enkrat prilagam link:

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Kot že omenjeno, VLOOKUP:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: darkolord ()

smetko ::

Glede na tvojo tabelo:
tam kjer imaš sedaj vpisano "stroj", desno od "Izračun obdelave 1" vnesi števiko obdelovanca (1,2,3,...)
za ceno pri obdelavi 1 vnesi: =OFFSET($D$4:$D$4;J4;1)*VLOOKUP(J5;$D$11:$F$13;3;FALSE)
za ceno pri obdelavi 1 vnesi: =OFFSET($D$4:$D$4;J4;2)*VLOOKUP(J6;$D$15:$F$16;3;FALSE)

Sedaj lahko ta blok kopiraš kamorkoli na list in ti bo delovalo glede na to, katero številko boš vnesel za izračun obdelave
No comment

Newholland ::

Misliš:

za ceno pri obdelavi 1
in
za ceno pri obdelavi 2


Kjer sedaj na sliki(screen shotu) piše stroj A3, desno od obdelava 1, je tudi spustni meni, kjer lahko izbiram med stroji. Številko za izračun obdelave vnesem tako da vnesem celico, npr D5?

Lp

Newholland ::

Pa če mi lahko razložiš kako ta forumula deluje, oz. kaj vsaka izmed teh funkcij dela.

Lp

smetko ::

v spodnjem tekstu sem uporavil "" tam, kjer se sklicujem na spremenljivko iz funkcije, [] -->neobvezni parameter

$ pred črko ali številko pomeni, da če formulo skopiraš na drugo mesto, se sklic tam kjer je $ ne spremeni
=VLOOKUP( vrednost; območje iskanja; odmik;[približno ujemanje] )
Ta funkcija ti išče "vrednost" po prvem stolpcu "območja iskanja" in ti če najde, vrne vrednost iz celice, katera je odmaknjena za "odmik" na desno od najdene vrednosti. če je "približno ujemanje" true (ali izpuščeno) ti v primeru da ne najde točno enake vrednosti, vrne prvo manjšo vrednost. false -> zahteva točno ujemanje.

=OFFSET( izhodišče; vrstic; kolon; [višina]; [širina] )
Ta funkcija ti vrne vrednost iz celice, katera je oddaljena za število"vrstic" in število "kolon" od "izhodišča". [višina], [širina] lahko pri tem pozabiš, saj je namenjeno matričnim funkcijam.
No comment

darkolord ::

Newholland, si pogledal mojo slikico?

Newholland ::

Seveda sem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zbiranje podatkov na en list po mesecih

Oddelek: Programska oprema
151306 (926) perneales
»

excell razvrščanje

Oddelek: Programska oprema
213908 (3552) rferrari
»

excell formule

Oddelek: Programska oprema
182053 (1755) ZePe
»

Excel..

Oddelek: Programska oprema
61247 (1119) smetko
»

Pomoc pri Excelu

Oddelek: Programska oprema
181899 (1894) jerneju

Več podobnih tem