» »

Mining Biuld POMOČ

Mining Biuld POMOČ

«
1
2

HotIce ::

Pozdravljeni
Zanima me kakšen mining biuld mi priporočate za minanje litecoin,doge,cat in podobnih ?
Cena naj bi bila nekje do 1200 evrov..

In zanima me če bi se to splačalo?

bluefish ::

Nek osnoven procesor, nato pa kaj v stilu R9 290X.

Težavnost se s časom seveda viša, posledično boš pridelal vse manj in na neki stopnji še elektrike ne boš pokril. Napovedati vrednost teh kovancev s časom pa je tudi stvar za ciganko s kuglo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

HotIce ::

Kaj pa z tremi 280x OC version stanejo pa 318/kos in bi pridobil cca 2100KH/S medtem ko pa bi z dvema 290x dobil cca 1000KH/S staneta pa 515/kos

A potem se ne splača minat z samo 2000KH/S al kako?

Sam sem mislil da bi kupil tole in me zanima le če se splača:

http://www.mlacom.si/asrock-h61-pro-btc
http://www.dinokomp.at/produkt/powercol...
http://www.dinokomp.at/produkt/intel-ce...
http://www.dinokomp.at/produkt/corsair-...

Pa tudi me zanima če je to res da bi lahko na mesec z 2050Kh/s zaslužil približno 400 evrov na mesec? če bi minal dogecoine

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotIce ()

mgermo ::

Splača se, sam je vprašanje v kolikšnem času (če sploh) si boš povrno investicijo.

HotIce ::

Povrnil si bi za približno 3 meseca seveda če slučajno dogecoin propade so še vedno druge valute ;) kot so litecoin in podobni je tako?

ProGo ::

2x 290x dasta malo manj kot 1800khashev, ne 1000.

HotIce ::

ja se opravičujem narobe sem napisal

mgermo ::

Za ceno 2x 290x dobiš 7x 270.
2x 290x = 1800 khash
7x 270 = cca 3000 khash

HotIce ::

mgermo je izjavil:

Za ceno 2x 290x dobiš 7x 270.
2x 290x = 1800 khash
7x 270 = cca 3000 khash


Resno? Koliko pa da ena 270?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotIce ()

mgermo ::

Moja navita 430, drugje poročajo cca 450.

HotIce ::

mgermo je izjavil:

Moja navita 430, drugje poročajo cca 450.


Koliko pa stane?

mgermo ::

Poglej kje so na zalogi, z hardwareversanda skupaj z ptt 157€ (sedaj več ni na zalogi).

bluefish ::

Mlacom ima sicer že neke predpripravljene rige: http://www.mlacom.si/mining

HotIce ::

A mogoče ve kdo za kakšno trgovino ki ima poceni 270 grafične pa po možnosti da je v sloveniji....

Za tale Mlacom pa bom povprašal koliko bi lahko dobil za 1100-1200 evrov ker nimajo točne cene napisane...

HotIce ::

Evo sem našel na computeruniverse eno poceni 270 in me zanima če bi bila dobra za minanje in če bi bilo možno da bi z njo dobil vsaj 440 Kh/s ? Naročil pa bi jih 6 kar znaša približno 2640 Kh/s in prinese približno $694=500EUR kar pomeni da v treh mesecih imam že odplačano celotno opremo?

Link do grafične + OC verzija kar mislim da bi še izboljšalo minanje : http://www.computeruniverse.net/en/prod...

Prosim če lahko pove ali je to tako kot sem si jaz zamišljal...



Najlepša hvala za pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotIce ()

hojnikb ::

računaj še elektriko, ki ni zanemarljiva..

pa te coine bo treba spravit tut v pravi denar :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

HotIce ::

hojnikb je izjavil:

računaj še elektriko, ki ni zanemarljiva..

pa te coine bo treba spravit tut v pravi denar :)


Kako pa poteka spreminanje coine v denar?
A je kakšen problem glede tega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotIce ()

hojnikb ::

morš prelit te coine v bitcoin in potem bitcoin prodat preko recimo bitstamp.
Sam če nisi polnolete, kr pozabi na zadnji korak..
#brezpodpisa

HotIce ::

Aha sej to ni verjetno problem...
Komu pa moram prodati oziroma ali lahko še isti moment ko spremenim doge v bitcoine prodam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotIce ()

hojnikb ::

osebam :)
#brezpodpisa

HotIce ::

Aha ja to bi pa bil problem ker lahko se zgodi da nihče ne kupi ;(
A imaš mogoče izkušnje z prodajanjem BTC?

mgermo ::

1. Pridružiš se poolu. Ti ti izplačajo coine na tvoj wallet - ta je lahko direkt bitstamp, če ti izplačujejo v bitcoinih. Če izplačujejo v altcoinih jih moraš prej spremeniti v bitcoine na menjalnici.
2. Bitcoine prodaš na bitstampu in si nakažeš denar na trr.
3. ???
4: Profit

HotIce ::

Aha se pravi da ti nerabiš čakat na kupca da potem od tebe kupi BTC?

Dr_M ::

Ti bos prej s krampom kej narudaril, kot z racunalnikom.

mgermo ::

Kupci so vedno. Spreminja se cena.

HotIce ::

Dr_M je izjavil:

Ti bos prej s krampom kej narudaril, kot z racunalnikom.


Zakaj pa?
Saj minanje z računalnikom se obrestuje...

mgermo je izjavil:

Kupci so vedno. Spreminja se cena.


V kolikšnem času pa lahko prodaš Coine ko jih spremeniš v BTC?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotIce ()

Vikking ::

mgermo je izjavil:

Za ceno 2x 290x dobiš 7x 270.
2x 290x = 1800 khash
7x 270 = cca 3000 khash


7x270 boš potreboval 2 procesorja, 2x matična, 2x ram, 2x disk, minimalno dva napajalnika ali vsaj tri. Vkalkuliraj v ceno da ne boš presenečen, da profitiraš malo, poleg tega pa ti pri 2x280x ostane še precej prostora za dodatne kartice.
Pri 7x270 boš že tako imel dve matični, pa če boš razmišljaš še o kakšen dodatnem mh/s-ju boš potreboval že spet dodaten komplet računalnik.. Če razmišljaš o vodnem hlajenju je pa kalkulacija takorekoč takšna, da je nesmiselno karkoli vložit v 270x.
Spet vprašanje prostora, hlajenja..

Najbolj ugodno cena/khs/poraba je izbira 280x.

Kar se tiče pretvarjanja altvalut v BTC in potem v denar. Je zadeva takorekoč instantna, Za kar boš potreboval mogoče minuto ali dve. Čakal boš edino nakazilo na banko (če je dopoldne, delovni dan, še verjetno isti dan).

Moraš pa razmislit, če boš prodajal po ceni kot nekdo trenutno povprašuje ali po ceni kot želiš prodati. Lahko v trenutki (sekundi) prodaš BTC--> denar ali altvaluto --> BTC po ceni kot nekdo povprašuje.

Lep primer BTC--> denar, si poglej na spletni strani bitstamp. Spodaj je trenutna ponudba in povpraševanje. Lahko pa bi nastavil višjo ceno prodaje in bi moral čakati da se vrednost BTC-->$ obrne navzgor.
Nekateri sploh ne rudarijo ampak samo trgujejo, kupujejo po nižji ceni in prodajajo po višji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

HotIce ::

Aha sej jaz sem imel v mislih kupiti 6x 270 pa na tole matično ki je namenjena prav za minanje http://www.mlacom.si/asrock-h61-pro-btc
procesor pa en intel celeron 2x 2,7Ghz pa ene 4 gb rama pa še dva napajalnika po 1000W....

A mislite da bi to bila dobra konfiguracija ?

Ker vse skupaj bi prišlo ene 1300 evrov vključno z kabli za grafične in vsemi ostali naštetimi komponentami

A bi to laufalo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotIce ()

Vikking ::

Priporočam, da predno karkoli kupiš, si vzameš čas in se podrobno pozanimaš glede trgovanja, različnih valut, sistemov trgovanja, zamenjav, ponudb/povpraševanja, kaj se splača kaj se ne splača.
Se prijaviš na borze, bitstamp, sploh pa se pozanimaš o varnosti, ki mora biti na prvem mestu.

Ker boš z svojim znanjem porabil več kot tri mesece da izplačaš konfiguracijo, ker bi drugače z več znanja, lahko to naredil v slabem mesecu izplačan vložek v rač.+ profit. Torej delal boš res z minimalnim profitom.

Bolje da se na začetku pridružiš multipool-u in tolčeš tisti dohodek.

HotIce ::

Vikking je izjavil:

Priporočam, da predno karkoli kupiš, si vzameš čas in se podrobno pozanimaš glede trgovanja, različnih valut, sistemov trgovanja, zamenjav, ponudb/povpraševanja, kaj se splača kaj se ne splača.
Se prijaviš na borze, bitstamp, sploh pa se pozanimaš o varnosti, ki mora biti na prvem mestu.

Ker boš z svojim znanjem porabil več kot tri mesece da izplačaš konfiguracijo, ker bi drugače z več znanja, lahko to naredil v slabem mesecu izplačan vložek v rač.+ profit. Torej delal boš res z minimalnim profitom.

Bolje da se na začetku pridružiš multipool-u in tolčeš tisti dohodek.



Hvala za odgovor ampak res nimam toliko časa da bi redno spremljal lestvice in podobne stvari in če bi opremo odplačal v 3 mesecih je meni dovolj....;) samo me trenutno zanima če se z tole mojo konfiguracijo kot sem je gor napisal izplača....

bluefish ::

HotIce je izjavil:

Hvala za odgovor ampak res nimam toliko časa da bi redno spremljal lestvice in podobne stvari in če bi opremo odplačal v 3 mesecih je meni dovolj....;) samo me trenutno zanima če se z tole mojo konfiguracijo kot sem je gor napisal izplača....
Kako si potem sploh predstavljaš vse skupaj, če nisi pripravljen niti sam zbrati vseh potrebnih podatkov za začetek miniranja?

HotIce ::

bluefish je izjavil:

HotIce je izjavil:

Hvala za odgovor ampak res nimam toliko časa da bi redno spremljal lestvice in podobne stvari in če bi opremo odplačal v 3 mesecih je meni dovolj....;) samo me trenutno zanima če se z tole mojo konfiguracijo kot sem je gor napisal izplača....
Kako si potem sploh predstavljaš vse skupaj, če nisi pripravljen niti sam zbrati vseh potrebnih podatkov za začetek miniranja?


Saj zato sem pisal na tem forumu da če bi mi predlagali mining mašino in katere coine se splača minat....
Za kaj več pa nisem računal kot minanje dogecoin in podobnih...

No kar vem jaz do zdaj če hočem minat potrebujem:
Registracija na poolu
Izbira coinov katere bom minal
Mining oprema
Menjalnica iz dogcoinov v btc lahko pa tudi pool izplača v btc
Prodaja BTC na Bitstamp
Dvig denarja na bankomatu oziroma banki...

A še kaj potrebujem..

Hvala

Vikking ::

Mogoče si za začetek nakažeš 100€ na bitstamp, kupiš BTC, preneseš na borzo z trgovanjem z altvalutami in vložiš v valuto za katero si se prej pozanimal, ter vidiš izplen.
Hkrati pa spoznaš vso kolobocijo okoli trgovanja, kako vrednost niha...

Spoznavanje valute (ki jo rudariš oz. vložiš v njo) pa ti vzame mogoče 1 urco zvečer. Da pregledaš kaj se okoli nje dogaja. Se izplača :).

Ker sprašuješ osnovne stvari okoli trgovanja, ki ti niso jasne.

Drugače za začetek se samo priključiš multipool-u. Dokler ne spoznaš, seveda tudi da z malo sreče, lahko ti tvoji trije meseci postanejo 1 teden. Ker je valut ogromno, veliko možnosti sploh ker je edini vložek elektrika.

HotIce ::

Vikking je izjavil:

Mogoče si za začetek nakažeš 100EUR na bitstamp, kupiš BTC, preneseš na borzo z trgovanjem z altvalutami in vložiš v valuto za katero si se prej pozanimal, ter vidiš izplen.
Hkrati pa spoznaš vso kolobocijo okoli trgovanja, kako vrednost niha...

Spoznavanje valute (ki jo rudariš oz. vložiš v njo) pa ti vzame mogoče 1 urco zvečer. Da pregledaš kaj se okoli nje dogaja. Se izplača :).

Ker sprašuješ osnovne stvari okoli trgovanja, ki ti niso jasne.

Drugače za začetek se samo priključiš multipool-u. Dokler ne spoznaš, seveda tudi da z malo sreče, lahko ti tvoji trije meseci postanejo 1 teden. Ker je valut ogromno, veliko možnosti sploh ker je edini vložek elektrika.


Hvala bom poskusil trenutno sem v mislih imel dogecoin ker ob trenutni vrednosti zaslužil okoli 500 evrov v primeru pa da bi dogecoin propadel ali se znišal bi enostavno začel minat drugo valuto ;)...
A bi mi lahko samo na kratko povedal kaj je multipool?
In ali so kakšni problemi z izplačevanjem iz bitstamp ali so pošteni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotIce ()

Vikking ::

Evo za začetek:
- borze z trgovanjem z altvalutami (BTC v altvaluto oz altvaluto v BTC): Cryptsy, Coinedup, mogoče Coinex.
- borza da pretvoriš BTC v denar in dobiš nakazilo na TRR: Bitstamp
- Vsak dober alt kovanec ima lahko več kot 10 pool-ov, p2p, vsak ni dober, ter je tukaj treba upoštevati nekaj faktorjev.
- Pool ti ne bo izplačal ničesar v BTC-jih, ampak dobiš delež valute ki jo rudariš.
- Poglej si osnovne stvari kot so denarnica (wallet), bloki, naslovi, confirmed, orphan, trajanje potrditev (te zna zmesti)
- poglej si da na vsaki borzi razumeš sell/buy order, pošiljanje in sprejemanje kovancev (naslovi, deposits/withdrawl)
- kako deluje pretvarjanje BTC v denar, ker lahko profitiraš
- Poglej si nihanja valute ki jo izplačuješ (ali BTC v denar, ali altvaluto v BTC), ker lahko tudi profitiraš.
- Poglej si nastavitve cgminerja, ter da razumeš osnovne stvari pri nastavitvi same kartice, ter nastavitev naslova za rudarjenja.
- solo rudarjenje je za nekatere prav težko razumeti/nastaviti, ponavadi vse podatke dobiš na strani od kovanca, veliko jih zmede RPCport in PORT - conf datoteka).

pa še in še bi lahko naštevali. Ker smešno bi bilo da si kupiš opremo, potem pa namesto da bi začel služiti, boš še cel mesec sebe in druge spraševal kako to in ono.

Zalavfaj tisto kartico ki jo že imaš na računalu, ter si boš z njo lahko odgovoril na veliko vprašanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

HotIce ::

Aha hvala za odgovore zanima me samo ko si jaz ustvarim wallet in ko mi pool nakaže delež kam moram potem poslati denar iz walleta..
Na borzi sem si odprl če demo računa tako da bom malo vadi..;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotIce ()

Vikking ::

Altvaluto si iz pola lahko pošlješ:
- Iz poola lahko direktno na borzo z trgovanjem altvalutami. Prej si moraš na borzi ustvarit naslov (zgoraj naštete borze so zelo vizualno različne med sabo in imajo tudi malenkost različen sistem generiranja naslovov, različne provizije, grafi...).
- Iz poola si lahko altvaluto pošlješ v denarnico ki je na tvojem računalniku. Potem pa iz denarnice na borzo. Mogoče za kakšno daljše hranjenje kovanca je bolje denarnica (oz. denarnico potrebuješ če kovanec solorudariš)

Bitstamp se uporablja samo za BTC, nanj ne moreš nakazovati drugih altvalut in jih zamenjati za denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

HotIce ::

Aha potem pa iz borze na trr?
Lahko tudi dogecoine na tole borzo? http://www.plus500.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotIce ()

bluefish ::

Ne mešaj klasičnih borz in posredniških hiš z Bitstampom in podobnimi.

Vikking ::

Ko na bitstampu prodaš BTC, imaš na bitstampu sedaj znesek v $. Potem pa se odločiš za transakcijo na TRR. Tukaj ti odškrne bitsamp provizijo za transfer. $-->EUR pa se samodejno zamenja po podjetniškem tečaju (nakupni/prodajni). Mislim da je prodajni trenutno 1,374 nakupni pa 1,35.

Potem pa čakaš da priliv pride na tvoj TRR. Lahko isti delovni dan (nekaj ur=, drugače 1-3 dni.

HotIce je izjavil:

Aha potem pa iz borze na trr?
Lahko tudi dogecoine na tole borzo? http://www.plus500.si/


jezus, jezusna no... c c c c

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

HotIce ::

Aha katere menjalnice iz npr DogeCoinov v Bitcoin priporočate?

Vikking ::

Mislim človek a si sploh prebral. Na to vprašanje ne samo da si dobil odgovor, dobil si napisane katere so.

HotIce ::

Vikking je izjavil:

Mislim človek a si sploh prebral. Na to vprašanje ne samo da si dobil odgovor, dobil si napisane katere so.


Se opravičujem....Nisem videl...
Se pravi da ko jaz dam denar iz walleta na borzo potem dam iz borze na bitstamp in potem na trr ? a je to to?

Kako pa te Dogecoine ki jih bom naminal bom prensel na borzo preko valeta? in nato direktno preko borze npr Coinex na BitStamp?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotIce ()

Vikking ::

Zaključil sem s tabo, Tudi na ta vprašanje si že dobil odgovor.

Za naslednje odgovore ti zaračunam.

HotIce ::

Vikking je izjavil:

Zaključil sem s tabo, Tudi na ta vprašanje si že dobil odgovor.

Za naslednje odgovore ti zaračunam.


Lahko mi samo še tole vprašanje odgovoriš če je to to in konec....

Kako pa te Dogecoine ki jih bom naminal bom prensel na borzo preko valeta? in nato direktno preko borze npr Coinex na BitStamp?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotIce ()

amacar ::

Vikking je izjavil:

Zaključil sem s tabo, Tudi na ta vprašanje si že dobil odgovor.

Za naslednje odgovore ti zaračunam.


Ne vem kaj se sploh z njim ukvarjaš. Mulc je star 16 let, očitno ne zna brati, pomojem še denarja nima, če pa pogledaš teme ki jih je odprl, pa tak vidiš da nekaj sanja. Človek bi postavo svoj ISP. :))

Res čestitke, da si zdržal tako dolgo. Hkrati čestitam tudi sebi, da sem tako dolgo zdržal z branjem te teme preden sem komentiral.

dottor ::

Imam vprašanje. Se da BTC, ko ga prodaš v $ ali € pošlješ na PayPal namesto TRR?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

HotIce ::

dottor je izjavil:

Imam vprašanje. Se da BTC, ko ga prodaš v $ ali € pošlješ na PayPal namesto TRR?


Saj lahko ko ti nakažejo na TRR preko paypala nakažeš še isti dan tako da ni velike razlike razen par centov kaj ti bo paypal zračunal ;)

black ice ::

dottor je izjavil:

Imam vprašanje. Se da BTC, ko ga prodaš v $ ali € pošlješ na PayPal namesto TRR?

Če borza omogoča. Kolikor vem ne.

HotIce: PayPal ti za prejem denarja ne zaračuna nobenih stroškov. Plačaš nek drobiž banki iz katere nakažeš na PayPal oziroma natančneje na TRR, če imaš debetno kartico in ti potem trgajo iz tega računa.

HotIce ::

Ja to sem mislil iz banke
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14856828 (43942) PrihajaNodi
»

DOGe Coin (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Loža
1997224098 (146854) matjaz82
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747126884 (64611) -žiga-
»

DURS vam večine dobičkov od bitcoinov ne bo obdavčil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
17645059 (37756) Machete

Več podobnih tem