» »

Športni avto do 30kEUR

Športni avto do 30kEUR

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3

OutL00ker ::

Pozdravljeni.

Odločam se za nakup bolj športnega avta. Izbiram med bmw, audi mogoče kak mercedes..
Top izbira mi je bmw m3 ampak sem slisal, da so stroški vzdrževanja ogromni+poraba je 10l+. npr. http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=798 ... o=BMW%20M3
Serija 3 se mi zdi še najbolša izbira, natančneje 328i sportline z 250HP in porabo 5,2l, +tiptronic menjalnik mi je zelo všeč. Edini - mi je to, da so modeli 2012 po videzu grši od ostalih.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=760.....

oz. http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=766 ... 03:%20320d
Od audijev sem gledal audi A5 - http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=801 ... ultitronic - Zelo lep, nimam pripomb+veliko opreme.
Ostalih modelov in znamk nisem veliko gledal, mogoče kak mercedez, megan, bmw serija 5..?

Ostalih nisem preveč gledal, če se kdo bolj spozna pa mi lahko svetuje kateri bmw bi bil najboljša izbira, delam pa okoli 25k km letno, mladi voznik. Zelim avto, ki bi ga imel za vsaj 10 let pa nebi imel z njim preveč problemov. Cena 30k je max. kolikor bi dal za avto, če je cenejši in dobro ohranjen še toliko boljše. Prosil bi tudi za okvirno ceno stroškov vzdrževanja pa registracije takega vozila.

pegasus ::

Mlad voznik? Avto za 10+ let? Subaru Impreza 1.5 ali max 2.0 wrx.

connel ::

Za okvirno ceno registracije/zavarovanja greš na AMZS stran, da dobiš osnovo, pri agentu pa zihr dobiš cenejše zavarovanje.

Vikking ::

So že nastopile OŠ zimske počtnice ?

Zheegec ::

328i 250HP naj bi imel porabo 5.2l? Ko smo se vozili z njim (in to ne ravno zelo "športno") je bila poraba konstantno okoli 10l/100km, z bolj agresivno vožnjo bi bila sigurno še višja. Pa tudi ta avto ni ravno nekaj posebej športen, vsaj meni se ni zdel. Pa notri ni ravno najbolj kvaliteten.
Pri nakupu rabljenega avtomatika v Sloveniji pričakuj, da ni bil redno vzdrževan in bo najbrž hitro crknil. Gume tudi niso ravno poceni pri takšnih avtih.
Audi A5 sicer nisem vozil, sem pa vozil A4, A7 in R8, pa prva dva sigurno nista bila "športna".

Če bi jaz kupoval "športen" avto, bi vzel kakšen Peugeot RCZ (presenetljivo hud avto, sicer notri ni najboljši, ampak glede na ceno je zakon), BMW Z4, Alfa GT,... Mogoče na lizing Porsche Cayman ali še rajši Alfa 4C.
Če bi rad 4 sedeže pa seveda Subaru Impreza, Mitshubishi Evo, BMW M3 ali kaj podobnega. Pa ne pričakovati, da bo poraba nizka, ali pa vzdrževanje poceni. Vsekakor ne bo. Ne pozabit na Ford Focus ST, čeprav meni ni bil ravno super za vozit. Fiesta ST recimo mi je bila pa zakon...

V glavnem... V vsakem primeru daj na stran vsaj 5kEUR za servise in gume. Takšni avtomobili bodo imeli kar visoke stroške vzdrževanja. Že tudi redno vzdrževanje - gume, zavore bodo drage.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Blinder ::

kako bo mel 30k€ na voljo če niti naslova ne ve napisat pravilno. "avto do športen"???? Tudi tovarniških podatkov ne ve brat, tistih 5.2 l za bmw-ja je deklarirana poraba za relacijsko vožnjo. Ta ima max 13-14 let.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zheegec ::

Blinder je izjavil:

kako bo mel 30k€ na voljo če niti naslova ne ve napisat pravilno. "avto do športen"???? Tudi tovarniških podatkov ne ve brat, tistih 5.2 l za bmw-ja je deklarirana poraba za relacijsko vožnjo. Ta ima max 13-14 let.

Da, precej verjetno :)

mailer ::

Po pravici povedano se mi zdi tole troll tema pa bom vseeno podal predlog: Toyota GT86 ali subaru BRZ, isti športen avto z drugo značko. Novega dobiš za 30kEUR. Mogoče je pa njegov ata z Grosupljega ali Jesenic (povezavo išči na loteriji)ali le razvajen sin podjetnika.

PS. Še na en avto sem se spomnil: Nissan 370z
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

einstein :P ::

STAY OUT OF MY TERRITORY!

b00mer ::

Ce hoces sportn avto

M3,M6, Audi S. V racun vzemi, da rabs met vsaj ene 2k za avto na mesec. 4 dni sem vozil m6..neki cez 300 je slo za bencin. Avto pa ubija dobesedno.

malo bolj sporten avto..

Opel astra opc, Megan RS, Focus ST baje tudi ni slab, ksn coupe 335 lahko tudi diesel..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b00mer ()

subby ::

Jaz osebno šparam za nekaj takšnega
bmwji niso več to kar so bili

b00mer ::

subby je izjavil:

Jaz osebno šparam za nekaj takšnega
bmwji niso več to kar so bili


lol o bmwjih

oo7 ::

einstein :P ::

subby je izjavil:

Jaz osebno šparam za nekaj takšnega
bmwji niso več to kar so bili


tole je super
STAY OUT OF MY TERRITORY!

oo7 ::

OutL00ker ::

Se opravičujem za naslov, se še lovim malo. Ne iščem avta z čim manj stroški, zanima me samo okvirno koliko denarja porabiš na leto za tak avto. sedaj imam 12let star avto, 100konjev in porabo 5,0. Če kupiŠ kaj novega pa hočeš verjetno bolšega, v mojem primeru bmw.

Če das za servis letno 1500e mi je to čisto sprejemljivo.. npr 5000e za servis pa nebi bil pripravljen dat

Rad bi pa mnenje o teh avtih, oz nekoga ki jih je že vozil oz. Se spozna na to da se bom lažje odločil katerega kupiti.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

BMw je zakon 8-)

Zheegec ::

Jah, v povprečju 1000€ za redne servise, še kakšnih 1500€ letno za gume in zavore v povprečju. Pa še kakšnega jurja za okvare. Optimistično recimo 3k€ na leto + 1500€ za registracijo + kasko. Če ni večjih okvar.

Kot rečeno, če bi rad čim hitrejši avto, ki je čim cenejši za vzdrževanje, potem glej za kakšen manjši dvosed. Pa tudi odvisno je, ali bi rad dirkal po Avtobahnu (v tem primeru recimo M6), ali bi dirkal po dirkališču, potem pa kaj bolj "športnega", torej kakšni manjši, lažji avto.

oo7 ::

Npr tale M3
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=775...

Zavarovanje kot mladi voznik brez popusta Ao plus 1.742,81 EUR EUR pri Generali

Tukaj si lahko zračunaš: http://www.amzs.si/si/936/default.aspx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

dzinks63 ::

Nabaviš nekega oldshool v8 tipa Ford Mustang in ga predelaš na plin, voziti se itak moraš po predpisih, tako da dirkal na cesti ne boš, mogoče le malo bolj energična vožnja, vozil se boš večinoma v spodnjem območju vrtljajev in takšen avtomobil preprosto ne more odpovedat, če ga boš vzdrževal, ga lahko imaš za večno.

oo7 ::

Pa tak avto je pametno še zavarovati kasko, ki je pa še kar nekaj denarja8-O

hojnikb ::

če bo novodobni dodge, naj bo challanger, ker zgleda dosti bolj huudo :)

#brezpodpisa

oo7 ::

Čez M3 ga ni>:D kralj v svojem razredu.

GrimReaper ::

Itak je trol tema, ampak kdor kupuje avto za 30k nima kaj gledat porabe.
Sploh pa vsi bencinarji nad 1.2 kar precej pijejo. Z 1.2 komot držiš na 7l, pri 1.6 si pa že pri 8.5l. Potem se pa s prostornino povečuje, kakšen 2.0 bi rekel da ima že okol 10l.
Sam imam 1.6 105HP, pa ga lahko zamenja samo 1.4 ali 1.6 turbo, večje prostornine nebi imel.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Janac ::

Novi Seat Leon Cupra, 280KM...

http://www.seat.co.uk/content/uk/brand/...

V NOBENEM DRUGEM AVTU se ne povežeš s sašijo kot s tem.

oo7 ::

Če bi pa rad orng stroj potem pa Bmw M5 E60 leto izdelave 2005-2010 imajo namreč V108-)
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=621...

Avti z V10 imajo najboljši zvok sploh če zamenjaš še avspuh pa imaš Godzilo>:D



Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

šernk ::

GrimReaper je izjavil:

Itak je trol tema, ampak kdor kupuje avto za 30k nima kaj gledat porabe.
Sploh pa vsi bencinarji nad 1.2 kar precej pijejo. Z 1.2 komot držiš na 7l, pri 1.6 si pa že pri 8.5l. Potem se pa s prostornino povečuje, kakšen 2.0 bi rekel da ima že okol 10l.
Sam imam 1.6 105HP, pa ga lahko zamenja samo 1.4 ali 1.6 turbo, večje prostornine nebi imel.


seveda da je troll tema. A je že kdo videl športni avto s porabo pod 10 litrov na 100km? No na papirju morda, ampak na cesti se bo vrtela na 12l+, drugače je sploh brezveze da imaš tak avto.

tudi 2.0 se da komot držat na 7 litrov ampak ne s športno vožnjo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

oo7 ::

Janac je izjavil:

Novi Seat Leon Cupra, 280KM...

http://www.seat.co.uk/content/uk/brand/...

V NOBENEM DRUGEM AVTU se ne povežeš s sašijo kot s tem.


Koliko različnih avtov pa si, do zdaj vozil, da si se tako povezal z Seatovo sašijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Zheegec ::

Hehe, še v Ferrariju se težko "povežeš s šasijo", če nisi ravno racing driver :) Kaj točno naj bi to sploh pomenilo :)

dottor ::

Avto ki hočeš da gre more tudi pit to ni debate. Pol so še gume tukaj ,če se bo vozu tudi pozimi so to 2 kompleta, letni servis, velik servis vsake 4-5 let, boš stalni gost na benzinskih črpalkah, zavarovanje, kasko in cestna taksa tudi nista poceni za take avte.

Ni problem kupit avto za 30k€ z 500KM, problem je tak avto vzdrževat in vsako leto vložit v njega par 1000€.

Kolega je hotu kupit Cayenne-a, ki naj bi ga dobil za dobrih 10k€. Ko je šel povprašat okoli kolko pridejo servisi in gume je na koncu uzel 320d.

Drugače bi se sam odloču al za Imbrezo ali EVOta.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

black ice ::

Tip se registrira na primarno računalniški forum samo zato, da bi vprašal kateri avto do 30 čukov vzeti. Ne me basat. Pridi nazaj, ko ga boš kupil, da ti stunamo ECU.

oo7 ::

Gume za take avte so zelo drage>:D
Enkrat sem videl Mercedes Amg SLS pa sem šel pogledat tiste valarje pa če se prav spomnim je imel 305/30/208-O

dottor ::

Jurja na komad?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

$%&/() ::

Sem že videl X6ko s 315 zadnjimi gumami, pa sploh ni bila M, se mi zdi da 35d ali 40d.

mailer ::

Zheegec je izjavil:

Hehe, še v Ferrariju se težko "povežeš s šasijo", če nisi ravno racing driver :) Kaj točno naj bi to sploh pomenilo :)
Ko se kam zabiješ se mogoče zliješ s šasijo, to je verjetn mislu.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

joze67 ::

Zheegec je izjavil:

Kaj točno naj bi to sploh pomenilo :)

Da ima pedala tako spuščena, da niso mogli vtakniti še tepihov v kabino.

kixs ::

Pri (bolj) sportnih avtih se sklopka ze serijsko menja na 10-40Kkm (poglej v servisno knjizico za tocen podatek). Tudi vse ostale komponente podvozja so bolj na udaru (na nasih cestah) in pri sportnih avtih to pomeni zelo velik strosek (ze za serijske avte ni poceni).

Sporti avto je pametno imeti kot drugi avto. Ga vozis obcasno za uzitek. Prvi avto je seveda neka poceni in varcna kripa ;)

Invictus ::

Mulc nima pojma ...

Športen avto pa gleda porabo ?!?!

Športen avto, pa bi rad avtomatika ???

WFT ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GrimReaper ::

kixs je izjavil:

Sporti avto je pametno imeti kot drugi avto. Ga vozis obcasno za uzitek. Prvi avto je seveda neka poceni in varcna kripa ;)

Poznam pa enega, ki ima 330 Cd čez celo leto. Pa to je že star (2005) letnik, novejši so še nekaj boljši glede porabe.
Lahko pa povem da je to že prehiter avto, da ga nebi vsaj 1x na leto kam zadel (vsaj on ga, čeprav moram rečt da je odličen voznik), tako da je treba še to upoštevat.

Sam drugače dobim iz 1.6 največ užitka, če ga nateram v kak klanec, res mi ni jasno kako tam prav dobro vleče, daš v drugo in že iz 3000 začne kar fajn vlečt, potem greš pa lahko še do 6500 oz. 95km/h.
Sem vozil že 2.0 TDI 140KM pa nisem bil po ovinkastih klancih nič hitrejši.
Ampak kaj bi dal za avto, ki s tretjo tako vleče, pa po možnosti že iz 2000rpm. Ampak mi glede stroškov verjetno to nebi zneslo.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

NightHawk ::

oo7 je izjavil:

Janac je izjavil:

Novi Seat Leon Cupra, 280KM...

http://www.seat.co.uk/content/uk/brand/...

V NOBENEM DRUGEM AVTU se ne povežeš s sašijo kot s tem.


Koliko različnih avtov pa si, do zdaj vozil, da si se tako povezal z Seatovo sašijo?


Katerega izmed M modelov pa imaš ti, da ga tako priporočaš?

zajovic ::

Tip je imel isto trolanje že tu...Identično!

http://www.avtomobilizem.com/forum/view...

kriko07 ::

negot ::

Utk ::

GrimReaper je izjavil:

Itak je trol tema, ampak kdor kupuje avto za 30k nima kaj gledat porabe.
Sploh pa vsi bencinarji nad 1.2 kar precej pijejo. Z 1.2 komot držiš na 7l, pri 1.6 si pa že pri 8.5l. Potem se pa s prostornino povečuje, kakšen 2.0 bi rekel da ima že okol 10l.
Sam imam 1.6 105HP, pa ga lahko zamenja samo 1.4 ali 1.6 turbo, večje prostornine nebi imel.

V kolkih temah boš še dokazal, da nimaš pojma o avtih preden boš odnehal?

Goran's Blog ::

Ne vem ali je že kdo priporočal vendar Renault Megan RS glede športnosti kraljuje že vrsto let.

jazbec ::

Utk ::

Pa je v to ceno vračunan nov hrbet vsake 2 leti?

Goran's Blog ::

Utk je izjavil:

Pa je v to ceno vračunan nov hrbet vsake 2 leti?

Zakaj le ?
V školkastih sedežih se ne počutiš slabo.
Drgači pa športen avto kot je megan RS ga nimaš za delati 10.000Km na mesec!

bluefish ::

Sedeži so še najmanjši problem.

NightHawk ::

Odvisno kaj pojmuješ za športnost. Če je to dobra in lahka šasija, okretnost, odzivnost, recimo temu užitek ob vožnji, potem v tem razredu Megan RS ali Toyota 86. Sam sem imel Hondo Integro Type R in to je zame športen avto.

Če pa pojmuješ športnost z surovo močjo, hitrostmi nad 200kmh, pospeški po ravnem "da limajo", potem bi bil pa kak BMW 3 serija 3.0 dizel.

M3 bi bil recimo najbolje iz obeh svetov ampak je predrag, četudi ga lahko dobiš za 30k z cca 100k km.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33157430 (50815) bluefish
»

BMW Serije 3 ali VW Polo 6? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10423792 (21292) sandmat
»

Iscem avto do 2500€

Oddelek: Na cesti
317109 (6401) IvoJan
»

Nakup prvega rabljenga avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10020427 (16401) vorantz
»

Rabljena neupadljiva raketa(hiter avto) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20048304 (38555) MKC00

Več podobnih tem