» »

Windows 8.1 Update 1 navsezadnje aprila

Windows 8.1 Update 1 navsezadnje aprila

The Verge - Konec januarja se je slišalo, da namerava Microsoft že v začetku marca, na običajni popravni torek (drugi torek v mesecu), izdati nekoliko večji paket posodobitev za Windows 8.1, Update 1. Zdaj so se te napovedi nekoliko spremenile, saj naj bi bil izid zamaknjen za približno mesec dni, na 8. april, aprilski popravni torek. V napovedih je še vedno vključeno, da bodo popravek uporabnikom delili prek Windows Update, kar je glede na napovedi o izidu na popravni torek popolnoma logično.

Prav tako je precej logičen izid v začetku aprila namesto v marcu, saj bo med 1. in 4. aprilom potekala Microsoftova konferenca Build. Prav tam se je pričakovalo, da bodo Update 1 uradno predstavili javnosti, vsaj dokler nismo slišali prvih napovedi o izidu že v marcu. Razen datuma izida ni slišati o drugih spremembah, ki smo jih že opisali tako v prvih napovedih marčevskega izida, kot v novici, da je na splet pobegnila nekoliko zgodnja verzija paketa popravkov.

31 komentarjev

FireSnake ::

Komaj čakam!

Na stacionarcu imam 8 in na prenosnku (po novem, ker sem kupil SSD) 8.1.

Super operacijaska sistema!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

smash ::

jest tudi..top zadeva

krneki0001 ::

Veš kaj je najlepše pri win 8 in 8.1. To da narediš ms account, narediš sync za vse podatke, potem pa ko se na katerikoli drugi mašini prijaviš s tem userjem dobiš vse nastavitve, passworde, ozadja in metro aplikacije z nastavitvami že zraven. Na aplikacije moraš sicer kliknit, da jo naloži, ampak nastavitve ti pa da take kot si jih imel.

Full uporabna funkcija, če kupiš nov računalnik. V parih minutah imaš vse favoritse, vse nastavitve in vse metro aplikacije enake kot na stari mašini, pa sploh se ni treba nič pomatrat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

techfreak :) ::

Pozabil si omeniti da je zaenkrat edina moznost sinhronizacija z MS oblakom, tako da moras vse podatke o profilu zaupati njim.

ethelred ::

v prvih napovedih marčevskega izida

Link ne dela.

"Opinions are like assholes... everyone's got one
and they all stink" (Brandi Kangiser)

krneki0001 ::

techfreak :) je izjavil:

Pozabil si omeniti da je zaenkrat edina moznost sinhronizacija z MS oblakom, tako da moras vse podatke o profilu zaupati njim.


To kar si napisal velja za windows 8, v win 8.1 imaš lahko svoj strežnik (work cloud, kjer ne smejo podatki ven na net).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

blackbfm ::

Veš kaj je najlepše pri win 8 in 8.1. To da narediš ms account, narediš sync za vse podatke, potem pa ko se na katerikoli drugi mašini prijaviš s tem userjem dobiš vse nastavitve, passworde, ozadja in metro aplikacije z nastavitvami že zraven. Na aplikacije moraš sicer kliknit, da jo naloži, ampak nastavitve ti pa da take kot si jih imel.


Meni se zdi pa glupo da rabiš že za skoraj vsako trivialno funkcijo nek account. Sploh pa tale od microsofta, ko te posiljuje na vsakem koraku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

krneki0001 ::

Sej si tako "trivialno" funkcijo lahko sam napišeš, pa ne rabiš več accounta od MS-a.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

techfreak :) ::

krneki0001 je izjavil:

To kar si napisal velja za windows 8, v win 8.1 imaš lahko svoj strežnik (work cloud, kjer ne smejo podatki ven na net).

Nisem nic nasel, tudi pri iskanju za "work cloud" ... imas kaksen link?

Buggy ::

Full uporabna funkcija, če kupiš nov računalnik. V parih minutah imaš vse favoritse, vse nastavitve in vse metro aplikacije enake kot na stari mašini, pa sploh se ni treba nič pomatrat.


zame pa bedna funkcija in brezpotreben rafut, ki je dalec od inovativnega...vse potrebno, ce ze rabim mi ponuja brskalnik s svojim sync-om ze sam, za ozadja in metro aplikacije mi pa bolj ne more dol viset :P
Da bom pa se na nivoju OS-u za brezveze enemu talal moje podatke pa res ni potrebe.

blackbfm ::

haha točn to

najbolj glupa je pa tista, ko rabiš ms account, zato da si naštimaš gmail v metro mail aplikaciji:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

krneki0001 ::

techfreak :) je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

To kar si napisal velja za windows 8, v win 8.1 imaš lahko svoj strežnik (work cloud, kjer ne smejo podatki ven na net).

Nisem nic nasel, tudi pri iskanju za "work cloud" ... imas kaksen link?


mislim da enterprise edition prinaša to zraven.

Je pa poanta v tem, da imaš poleg svojega "skydrive-a tudi svoj store, kamor naložiš svoje programe in jih potem recimo vsi v podjetju od tam dobijo in namestijo na svoj računalnik. Kao rešitev, da nimaš podatkov "zunaj" (zaradi zakonodaje, predpisov,....)

Buggy je izjavil:

Full uporabna funkcija, če kupiš nov računalnik. V parih minutah imaš vse favoritse, vse nastavitve in vse metro aplikacije enake kot na stari mašini, pa sploh se ni treba nič pomatrat.


zame pa bedna funkcija in brezpotreben rafut, ki je dalec od inovativnega...vse potrebno, ce ze rabim mi ponuja brskalnik s svojim sync-om ze sam, za ozadja in metro aplikacije mi pa bolj ne more dol viset :P
Da bom pa se na nivoju OS-u za brezveze enemu talal moje podatke pa res ni potrebe.



Si kdaj delal s starejšimi ljudmi, ki hočejo vse imet tako kot prej in če jim ena stvar dela drugače, je že konec vsega in se jim bo svet podrl?
No v takem primeru je tole odlično, ker ko jim daš novo mašino pred njih so že tako ali tako izgubljeni in tavajo v temi, ko pa vidijo, da je vse enako kot prej, jim je pa veliko lažje.

Tebi se recimo za metro aplikacije jebe, sam pa sem opazil, da ogromno starejših prav obožuje metro aplikacije. Aplikacija čez cel ekran, nič jih zraven ne moti (start vrstica ali karkoli), delajo brez problema in pregledno jim je.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

krneki0001 je izjavil:

mislim da enterprise edition prinaša to zraven.

Je pa poanta v tem, da imaš poleg svojega "skydrive-a tudi svoj store, kamor naložiš svoje programe in jih potem recimo vsi v podjetju od tam dobijo in namestijo na svoj računalnik. Kao rešitev, da nimaš podatkov "zunaj" (zaradi zakonodaje, predpisov,....)

Torej za navadne uporabnike neuporabno? (osebno imam precej pripomb nad podjetji s taksnim odnosom)

1.) Zelite deliti vse vase podatke z nami? Ni problema, W8 ze omogoca sinhronizacijo z nasim oblakom.
2.) Bi zeleli pri sebi shranjevati svoje podatke? Tough luck.

Zgodovina sprememb…

carota ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: carota ()

billy ::

Osebno mi ni najbolj jasno, kaj ljudi tako moti na 8.1

Imam tablico in za to je metro daleč pred ostalimi OSji, predvsem zato, ker imam polno verzijo windows in laufajo tudi starejši programi.
Ko pa rabim tablico kot prenosnik, priklopim tipkovnico in prešaltam v desktop mode.

Torej best of both worlds. Če bi imel samo win7 bi bila porazna uporabnost za tablico in če bi imel samo "metro" bi pa bila jeba pri "desktop" uporabnosti.

Upam samo, da ne bo MS preveč zajebal s temi popravki, rajši bi videl da bi šli v optimizacijo za varčne platforme.

Zmajc ::

Samo so kar fajn zabluzili s poimenovanji verzij

1. Windows 8
2. Namesto Service pack 1 pa dajo Windows 8.1
3. Na koncu namesto Windows 8.2 (ali 8.1.1) dajo Windows 8.1 Update 1

Đizus

ScumbagSteve ::

Zmajc je izjavil:

Samo so kar fajn zabluzili s poimenovanji verzij

1. Windows 8
2. Namesto Service pack 1 pa dajo Windows 8.1
3. Na koncu namesto Windows 8.2 (ali 8.1.1) dajo Windows 8.1 Update 1

Đizus

Če so pa to mehke in majhne verzije, treba več levelov dat 8-)
Scumbag Štefko

hojnikb ::

win8.1 -> win8 service pack 1
win8.1 update 1 -> win8 service pack 2

a je tako težko držat neko konsistenco ?
#brezpodpisa

boolsheat ::

Ja očitno je update1 manjša zadeva in si ne zasluži svoje verzije. :)

hojnikb ::

če je manjša zadeva, bi jo lahko spravl tut kr na windows update kot manjše popravke brez kakršnega koli imena :)
#brezpodpisa

Engineer_ ::

windows 8 metro2.0, bi bilo edino smiselno.

metro 2.0 for windows 8

karkoli...
samo ne windows 8.1 update 1 lol wtf.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

potem pa še čez pol leta..
windows 8.1 update 1 hotfix 1 :)
#brezpodpisa

Engineer_ ::

ja haha=) saj izdelke imajo dobre..imena in marketing pa očitno ne obstaja.

hojnikb ::

Marketing department očitno jemlje slabe droge, da delajo take neumnosti :)
#brezpodpisa

Engineer_ ::

bomo meli kmalu izjave:

jaz pa uporabljam chrome 87.0123 na windows 8.1.5.9 update 2.


V glavnem, kar se novice tiče: odlično, super, krasno! Saj sem vsem govoril, da bodo "metro" sčasoma zelo lepo razvili, da bo perfekten postal. Ne pa da so ob izzidu windows 8 vsi jokali kot da je konec sveta.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Zmajc & hojnikb
Sej vemo ljudje se radi lomijo na izrazoslovju.
Dej če imaš win 7 ali XP, vpiši Winver, a nebi bilo raje tiste klobase uporabljati, je bolj natančna.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

andrejus ::

hojnikb je izjavil:

Marketing department očitno jemlje slabe droge, da delajo take neumnosti :)


Kaj tocno je narejeno narobe? A to mislis metro ali kaj?

MS ni nikoli slovel po tehnicni odlicnosti.

hojnikb ::

poimenovanje produktov za začetek..
#brezpodpisa

LedStorm+++ ::

Kakšno poimenovanje?!?

Aktivacija je brezvezna, samo moti. ;((
Zato mi ne pritegne in raje namestim linux, in imam že nameščen sistem. :D
Pingvin :-)

tralala2 ::

LedStorm+++ je izjavil:

Zato mi ne pritegne in raje namestim linux, in imam že nameščen sistem. :D


Misliš kernel? Sistema tako ali tako ni, je samo kup aplikacij znešenih na kup.

krneki0001 je izjavil:

Full uporabna funkcija, če kupiš nov računalnik. V parih minutah imaš vse favoritse, vse nastavitve in vse metro aplikacije enake kot na stari mašini, pa sploh se ni treba nič pomatrat.


No recimo, ravno to je najbolj neuporabna funkcija na windowsih, to da se ti sinhronizira na Microsoftove strežnike je ravno nekaj kar nočeš. To tvoje "matranje" je nekajminutno delo je sicer trivialno ampak tega ne bi sel poceti tudi ce bi mi ga zraven pod mizo še usluzbenka Microsofta potegnila, da mi ne bi bilo dolgčas.

Seveda pa je na svetu dovolj, dovolj neumnih, ljudi, ki bodo to pridno klikali, čez 10 let pa noreli, ko brez plačevanja najemnine za uporabo "clouda" ne bodo več mogli do svojih "favoritev", ali pa česa njim enako pomembnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tralala2 ()

krneki0001 ::

chironex, samo ne rečt, da imaš mail na Googlu. Ker to je enako kot da bi imel v ms-ovem cloudu svoje favoritse. Al pa če imaš android telefon in vse povezano še s FB. Isti k***, tako da ne pametuj. Karkoli imaš na netu je vse večkrat prečekirano, in ko bo en začel s plačljivimi zadevami, mu bodo ostali sledili, še posebej pri oblakih.

P.S. še prej ti bodo pa doma prepovedal met diske, da bo ja vse v oblaku.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 8.1 Update 1 prihaja že marca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10528956 (23352) kamuee
»

V popravnem torku Microsoft zakrpal 34 lukenj

Oddelek: Novice / Varnost
175088 (3563) MrStein
»

Popravni torek je za nami, ne pozabite na namestitve

Oddelek: Novice / Varnost
83645 (2683) bluefish
»

Microsoft v aprilu pripravlja nov rekordni popravni torek

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
369403 (7300) SLO_Matej
»

Rekordni popravni torek (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7525080 (22516) xyxyxyxy

Več podobnih tem