» »

Namizni računalnik do 2000 € - kakšna konfiguracija?

Namizni računalnik do 2000 € - kakšna konfiguracija?

1 2
3
»

dottor ::

Konc leta imam tudi sam namen zbrat podobno vsoto kot OP in definitivno LGA2011. Sam sestavljam računalnik za obdobje 5-8 let in v tem času zelo težko človek pove s čim se bo vse ukvarjal. Ko sem 7 let nazaj sestavljal svojega je bil prvotni namen igre in sem 2000€ uložil v takrat best off komponente za igre. Kasneje sem začel še 3D oblikovat in renderirat, igre so postale vse bolj zahtevne in počel še 1000 drugih stvari za katere v štaru nisem računal nanje. Zato letos prihaja počasi čas upgrejda (še vedno se odločam ali je sploh smiselen umesni upgrade) in bom spet šel v 2000+€. Bo pa LGA2011-3 (novi procesorji ki prihajajo), 32GB rama, 250GB SSD (na novih vodilih ki se že nahajajo na Z97), min. 2TB diska, druga najmočnejša grafična iz enega od taborov (flagship grafične so predrage in ne opravičijo cene).

Tako da če sestavljaš računalnik za 2000€ imej v glavni prvotno idejo zakaj ga imaš namen uporabljat, ampak uzami neki močnejšega, ker nikoli ne veš kaj se bo zgodilo jutri. Lahko te začne zanimat 3D modleiranje in animiranje. i5 in i7 bosta vsekakor dovolj, rama tudi, ampak če kupuješ na dalji rok se gre malo višje gledat.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

galu ::

In zato Sabertooth ni "kurac", kot se je nekdo izrazil na prejšnji strani. Stvar je v rangu ROG serije s 5 letno garancijo. Armor se pa lahko po potrebi tudi odstrani.
Tako to gre.

m0LN4r ::

Tell me more about it, mam obe plati pr seb (p9x79 in sabertooth x79)? Al misliš da si zmišljujem?

Ni kurac, ampak ni vredna svojega dnara. Matična je bolj dizajnerski fail, kot pa performanški presežek.

Armor = ovira, odstraniš? nimaš garancije.
Chipset cooler je prlepljen, vent pa prikloplen tak da bi rabu prste 3 letnega kitajca da ga odspodaj venpotegne.

Preberi fakte, ki sem jih naštel ob souporabi obeh matičnih. Tistih 70€ vložiš v ram al SSD al v žep.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FlyingBee ::

prste triletnega Kitajca ali pinceto

m0LN4r ::

Če bi tist vent izklopil, bi se zaradi gtx 770 skuril chip, ki piha direkt not v tisto luknjo skozi cooler :D

Mal pogooglaj sabertooth problems pa majo vsi iste probleme, kot sem jih naštel.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mickjagger ::

m0LN4r je izjavil:

Mal pogooglaj sabertooth problems pa majo vsi iste probleme, kot sem jih naštel.

Torej, iz lastnih izkušenj odsvetuješ izbiro Sabertooth matične plošče. Navkljub temu, da je na trgu že osveženi model z oznako Z97 Sabertooth MARK1?

Kakšen smiseln alternativni predlog ne bi bil odveč - kaj praviš na model ASUS Z97 DELUXE?

m0LN4r ::

Zakaj pa potrebuješ matično za 200€? Katere funkcije od njih potrebuješ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Menim, da je to ena vlka troll tema, ki traja že 4 mesce in OP neve konkretno povedat, kaj bi rad imel za kolko dnara in napisat specifične zahteve oz. programe za katere misli komp uporabit ali prodat naprej komponente.

Če bi se pred 4 mesci razjasnil recimo 90% natačno zakaj, kako, kje, koliko. Bi ti še kdo celo povedal kaj koristnega.
Za 2000EUR lahko svašta sestaviš. In da pa neveš kaj bi s tako sestavo je še največji problem.
Kdor kupuje komp za tako vsoto, zna tut povedat seznam oz. listo vseh predvidenih programov in scenarijev uporabe le tega.
Če tega ni je nakup nepotreben.

Primer: Rabim računalnik za 2kEUR za igrice in fotošop. To je lahko farmville in fotošop v smislu da se malo igraš z efekti, torej nič zahtevnega.

Po domače s tem nisi nič več povedal. Jaz pričakujem listo iger, programov, resolucije, vzorec uporabe, zahtevnost itd.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

galu ::

En govori o Sabertoothu na Z97, drug na X79. Thermal Armor na X79 je precej drugačen od Z97, kjer je Mark 1 pokrita v celoti, Mark 2 pa popolnoma gola.

Garancije pa ob odstranitvi/dodatku armorja v praksi ne izgubiš, če ga ravno ne streš med procesom (podobna stvar kot menjava hladilnika na grafični). Težavnost pa je pač odvisna od spretnosti osebka.

Anyway, če se že kupuje matično ranga Sabertooth, se pričakuje, da se jo tudi izkoristi, kar ponavadi pomeni vodno hlajenje in navitje do "silikonske meje". Brez tega ti ostane še samo 5 letna garancija, kar sicer niti ni tako slabo, če se komp kupuje za daljše časovno obdobje. V nasprotnem primeru so ponavadi dovolj že najcenejše matične.

Drugače pa ja, OP je kr nejasen/neresen, potencialna troll tema.
Tako to gre.

Uros!no ::



Ker je bila prejšnja tema zaklenjena in je hojnikb prišel do ugotovitve, da je ta config fail.

Namen uporabe: gaming, občasno encoding in Photoshop

Me zanima če bi bilo bolje i7-4790 (in ne 2011) + GTX 780x2?

hojnikb ::

4790K in 2x290X
ostalo pa v kvalitetn napajalc, ohišje in hlajenje.
#brezpodpisa

gddr85 ::

kolk pridobiš z 2x290x? p/p

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Uros!no ::

Sem spremenil v sledeče:



Procesor: Intel Core i7-4790 in-a-Box 266,46 €
Matična: ASUS MAXIMUS VII HERO, Sockel 1150, ATX 176,39 €
Hlajenje: NOCTUA NH-U14S 69,26 €
Ram: 16GB-Kit Corsair Vengeance Pro Gold PC3-12800U CL 9-9-9-24 (DDR3-1600) 162,93 €
Ohišje: NZXT Phantom 630 Midi-Tower 171,25 €
Napajalnik: Corsair Professional Series Platinum AX860i, 860W, ATX 2.31 185,49 €
Grafična #1: Sapphire Vapor-X Radeon R9 290 Tri-X OC, 4GB 402,47 €
Grafična #2: Sapphire Vapor-X Radeon R9 290 Tri-X OC, 4GB 402,47 €
Disk: Seagate Barracuda 7200 2000GB, SATA 6Gb/s 74,19 €
SSD: Samsung SSD 840 EVO Basic 250GB SATA 6Gb/s 104,99 €
DVD: LG BH16NS40 Blu-ray Brenner Retail 69,37 €

http://www.hardwareversand.de/pcconfigu...

Prosim za feedback :)

DarwiN ::

Prvo pravilo je, da vse komponente dodaš v HV košarico preko geizhals.de, saj tako dobiš dodaten popust pri večino komponent..

1. V 2000€ računalnik in v tolk hudo ploščo se vtakne K procesor... Torej odklenjen procesor... I7-4790K... Cena 281€... Lahko vzameš TRAY, torej brez original hladilnika, glede na to da boš vzel Noctuo..

2. Za 415€ dobiš XFX 290X, kar je razred više kot 290.

Tile K-ji in X-i niso samo za okras. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gddr85 ::

ja, in če odmislš eno 290x, si lahko daš shitload ssd-ja, torej 2x crucial 512GB ssd :D......ampak ni pa nujno

m0LN4r ::

Boš tole dejansko koristil?
Grafična #1: Sapphire Vapor-X Radeon R9 290 Tri-X OC, 4GB 402,47 €
Grafična #2: Sapphire Vapor-X Radeon R9 290 Tri-X OC, 4GB 402,47 €
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Uros!no ::

Naročil sem sledeče:



In dva monitorja:



Hvala vsem za pomoč in pripombe ;)

m0LN4r ::

Zdaj samo upaj, da boš mel srečo pri OC, če si tolko investal :D
Če bi dal manj za napajalni, ohišje in disk, bi komot dal not 4930K, čist subjektivno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming PC za okoli 900 eur (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Kaj kupiti
608112443 (66714) Epialt
»

Računalnik do 1000€

Oddelek: Kaj kupiti
413359 (2373) Nejc15
»

Mnenje o nakupu računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
375113 (4489) Shadow666
»

Grafična do 135€

Oddelek: Kaj kupiti
403958 (2907) reptilia
»

Dober stroj na vodno

Oddelek: Kaj kupiti
406789 (6122) galu

Več podobnih tem