» »

Nov router (optika 20/20) - že spet

Nov router (optika 20/20) - že spet

LJ4L ::

Vem, da obstaja veliko podobnih tem, a vseeno:
-Kateri router je zanesljiv, da se ne sesuva in drži brez resetiranja dolgo časa?
-Ali rabljen linksys wrt54gl lahko "proizvaja" wi-fi 20/20?
-Kaj pa imate vi doma?

Hvala vsem in lp.

Good Guy ::

LJ4L je izjavil:

Vem, da obstaja veliko podobnih tem, a vseeno:
-Kateri router je zanesljiv, da se ne sesuva in drži brez resetiranja dolgo časa?
-Ali rabljen linksys wrt54gl lahko "proizvaja" wi-fi 20/20?
-Kaj pa imate vi doma?

Hvala vsem in lp.


mikrotik ;)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

madzuro9 ::

men dela ok z wrt54gl, sam je mal bedno, ker nima n podpore na wirelessu in gigabitnih portov in je prenasanje po lanu rahlo pocasno

LJ4L ::

@good guy Kaj?
@madzuro9 Kaj je ta podpora-kako upliva na uporabniško izkušnjo?

LP

madzuro9 ::

za uporabo interneta nima veze, za prenasanje velkih datotek po lanu se pa pozna

Good Guy ::

LJ4L je izjavil:

@good guy Kaj?
@madzuro9 Kaj je ta podpora-kako upliva na uporabniško izkušnjo?

LP


router kaj
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

LJ4L ::

Po lanu? Se pravi iz neta na komp?

madzuro9 ::

iz enga na drug komp

LJ4L ::

Aha. Zdej smo si pošiljal datoteke po mailu in prek dropboxa. Kako deluje ta lan?

broken/link ::

LANi nimajo nobene veze z wifi-jem in niti z maili in dropboxom. samo bluzijo te z nepomembnimi podatki.

1. vsak router je stabilen. odvisno le, koliko ga obremeniš. Zato je pomembno, koliko naprav je gor povezanih, kakšne so njihove zahteve,...
2. linksys wrt54gl bi načeloma lahko prebavil 20/20Mbit. ampak velja omenit, da router niti n standarda ne podpira in v praksi še nisem doživel tistih 20Mbit uploada.

za mal dnarja je trenutno verjetno najboljši nakup tplink wr1043nd http://uk.hardware.info/reviews/5160/9/...
bi moral 20/20 prebavit z lahkoto.

če imaš višji proračun pa si poglej temo "kateri router" zadnje 3strnai pa se odloči :)

pa še to: mikrotik je znamka routerja. ampak to ni zate, je za ljudi ki vedo, kaj in kako hočejo.

Invictus ::

Najcenejši Giga router od TP-Linka je dovolj hiter ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

M-XXXX ::

2. linksys wrt54gl bi načeloma lahko prebavil 20/20Mbit. ampak velja omenit, da router niti n standarda ne podpira in v praksi še nisem doživel tistih 20Mbit uploada.

Imel sem sicer GS verzijo, ki ni nekaj drugačna in sem imel pri 20/20 same probleme. Po drugi strani pa tplink wr1043nd prebavlja 50/20 za šalo. Tako da priporočam slednjega.

LJ4L ::

TP-LINK mi zdele lepo poganja WI-FI.
@broken/link Kaj pa je un usb vhod na zadnji strani routerja? Ali podpira tudi UMTS?
LP from LJ

Jakka ::

Da ne boste krive vere širili. Ustrezno skonfiguriran WRT54GL brez težav čez spravi 20/20 v primeru spodobnega signala, vprašanje pa kaj je teh 20/20! Ravno naredil speedtest, 20/17 s 4/5 črticami signala (bo dovolj jasno). Ima pa gor TomatoRAF, pa CPU na 250MHz.

Večji problem kot sama hitrost je sočasno število vzpostavljenih povezav, v osnovi CPU laufa pri 200MHz, kar zna bit na trenutke premalo.

UStrezno nastaviš QOS, jaz bittorrentu ne dam več kot 70% downloada, pa CPU daš na +25% in dela stvar spodobno.

je pa hec, ko zalaufa kompresor hladilnika, wlan doživlja mrke - router je pač na hladilniku (ne gre drugače). :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

LJ4L ::

:)) Se pravi, da bi bilo vredu, če nabavim nekaj preko bolhe? Mogoče kak link?
LP from LJ

Jakka ::

Če bi jaz sedajle nabavljal, bi vzel Linksys E2000 (bolha). Gor daš TomatoRAF in je.

Stabilno. :)

LJ4L ::

Tomato poznam. Gre gor tudi ddwrt?
LP from LJ

Jakka ::

Seznami routerjev, ki podpirajo:

Tomato podpira samo routerje z Broadcom CPU, medtem ko dd-wrt podpira oboje, Broadcom in Atheros.

Seznam Linksys routerjev in kateri FW jih podpiraja

Če bi dd-wrt, pa vzemi wrt160nl.

LJ4L ::

Hvala ti Jaka. Res si zelo pomagal. Samo še nekaj. Kaj je pa bolje (doseg, hitrost, uporaba), dd-wrt ali tomato?
LP from LJ

Jakka ::

Bi rekel, da je vseeno. To je tako kot ali Ubuntu, Mint ali pa kaj tretjega. Pač gledaš bolj grafični vmesnik, tisto spodaj je pa praktično enako.
Meni tomato bolj pregledno in prijetno deluje kot dd-wrt, mi je pa tudi open-wrt všečen, kar posrečena zadeva.

LJ4L ::

Super. Bom še malo pogledal... in naročil 8-)
LP from LJ

BorutK-73 ::

Poglej še TP link WDR 3600 in njegov večji brat WDR4300. Oba imata gigabitno mrežo, 2,4 in 5 GHz Wifi. Imata pa tudi ugodno ceno. 3600 je pri nas okoli 65EUR, 4300 pa okoli 80EUR. V tujini je seveda bolj ugodno. V podobni temi je bilo rečeno da je nekdo kupil WDR4300 za nekaj manj kot 60EUR.
Na oba gre tomato in dd-wrt.
SLo cene:
http://www.ttc.si/165_Mrezna-oprema/281...
http://www.ttc.si/165_Mrezna-oprema/281...

Zgodovina sprememb…

LJ4L ::

Hvala borut! Vsekakor so dobrodošli vsi predlogi.
LP from LJ

oyoy69 ::

BorutK-73 je izjavil:

Poglej še TP link WDR 3600 in njegov večji brat WDR4300.
Na oba gre tomato in dd-wrt.


kak link do TOMATA, ki gre na omenjena routerja?

BorutK-73 ::

oyoy69 je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Poglej še TP link WDR 3600 in njegov večji brat WDR4300.
Na oba gre tomato in dd-wrt.


kak link do TOMATA, ki gre na omenjena routerja?

Sorry, sem pomešal gargoyle in tomato.
link za gargoyle za wdr3600 in 4300:
http://www.gargoyle-router.com/download...

SimplTech ::

Tudi iz moje strani gre pohvala Gargoyle firmweru.

Včeraj sem ga namestil na TP-Link TL-WR1043N in vklopil QoS za upload in download. Stvar funkcionira zelo dobro, povprečen router je sedaj dobil nove in zelo uporabne funkcije.

Jakka ::

Gargoyle ni firmware. To je samo web interface za OpenWRT. Eden od treh. Seveda pa poskrbijo, da dobiš zapakiranega v "paketek".

Da se ne bomo narobe učili in ga dajali ob bok tomatu in dd-wrt, to pač ni. :)

SimplTech ::

Hvala za popravek - vsak dan človek izve kaj novega :)

LJ4L ::

Odločil sem se kar za Linksys wrt54gl. Kakšen link do trgovine, kjer ga prodajajo?
LP from LJ

Daniel ::

Glas za TpLink :) Izjemno prilagodljiva zadeva z custom firmware. Imam dva 1043ND in 741ND. Vsi brez težav.

@LJ4L: Tole leti že pod podpiranje lenobe... http://lmgtfy.com/?q=WRT54GL

black ice ::

WRT54GL so stara in precenjena jajca. Dajte si to ze enkrat vbit v glavo.

Vsem morebitnim nakupovalcem priporocam spremljanje teme "Kateri router?"

Zgodovina sprememb…

Hayabusa ::

LJ4L je izjavil:

Odločil sem se kar za Linksys wrt54gl. Kakšen link do trgovine, kjer ga prodajajo?

Če na tvojem koledarju piše 2007, potem go for it !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

n0pin ::

black ice je izjavil:

WRT54GL so stara in precenjena jajca. Dajte si to ze enkrat vbit v glavo.

Vsem morebitnim nakupovalcem priporocam spremljanje teme "Kateri router?"


Točno tako. Ne kupuj WRT54GL, ki je sicer zelo dober in stabilen router, vendar ga je povozil čas. Kupi kaj novejšega.

neskoncno ::

Tako je WRT54GL je super (bil) sedaj pa je že zastarel.

1. nima N standarda za WiFi
2. nima Giga LAN-a
3. Hardware je podhranjen proti konkurenci

LJ4L ::

Vredu. Toliko glasov proti temu routerju... :)) Kaj je potem "novi wrt54gl"?
LP from LJ

black ice ::

Poscrollaj navzdol, med "Vredno ogleda" boš zasledil temo "Kateri router". To je že višek lenobe. :)

LJ4L ::

:) bolj me je zanimalo kaj mi priporočate na moje želje ne pa splošni nasveti. Se pravi: STABILNOST IN KAKOVOST za max. 50€
LP from LJ

M-XXXX ::

LJ4L je izjavil:

:) bolj me je zanimalo kaj mi priporočate na moje želje ne pa splošni nasveti. Se pravi: STABILNOST IN KAKOVOST za max. 50€

1043nd.

black ice ::

Vidim, da ti ne potegne. Omenjeno vprašanje se pojavlja znova in znova ter je znova in znova odgovorjeno v omenjeni temi.
Kupi tole pa mirna bosna: http://www.mimovrste.com/artikel/247003...

LJ4L ::

Super. Je že v košarici 8-) Še res čisto zadnjo vprašanje. Katere barve je router?
LP from LJ

black ice ::

Kupi točno tega, katerega sem linkal. Router bele barve je stari model.

LJ4L ::

Ok. Super. Hvala ti. Ta pa je modre barve kajne?
LP from LJ

broken/link ::

modre barve in to je 1043nd v2. bel router je pa v1. da ne boš pomešal, če se boš kaj igral z njim in flashal. Trenutno v2 podpira samo openWRT (tudi gargoyle). ddwrt atm še nima podpore, bo pa verjetno v kratkem :)

LJ4L ::

Sem za openwrt. Router najdem pa samo na mimovrste. Je na voljo še kje?
LP from LJ

broken/link ::

LJ4L ::

Hvala. Jutri bom naročil.
LP from LJ

predator88 ::

Pozdravljeni! Sposodil si bom kar to objavo.
Iščem router za domačo rabo, pred cca. Tednom so mi zamenjali modem in montirali GENEXIS DRG 7880 in od tedaj mi več wi-fi nikakor ne špila. Sam monter mi je povedal da bo potreba po srednje dobrem routerju. Odločam se kaj bi nabavil.
Sam sem precej laik v tem in tako ne vem kaj bi naj izbral. Gledal sem pa te.
Asus rt-ac87u
Mikrotik rb2011UiAS-2-Hnd-In-L5
Linksys MR-8300-EU
Asus DSL-AC68U wireless-AC-1900
Kaj od tega mogoče ali kaj predlagate.

Fsegula62 ::

Mikrotik rb2011UiAS-2-Hnd-In-L5 je že malo zastarel model, priporočam ti tega AC RBD53iG- 5HacD2HnD v kolikor ti SFP ali 10 portov ne igra vloge.

TOP ::

Če si lajk potem Mikrotik pozabi ali Asus ali Linksys,lahko tud kak TP-Link.

Han ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4123 124 125 126 )

Oddelek: Kaj kupiti
62881177467 (3542) Daniel
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813166388 (31281) hojnikb

wireless router predlog?

Oddelek: Pomoč in nasveti
256143 (4220) Galaxy
»

Kateri ruter?

Oddelek: Pomoč in nasveti
122980 (2492) RuskiSnajper

Več podobnih tem