» »

FTDI kabel

FTDI kabel

metalc ::

Pri delu z nekim mikrokontrolerjem bi potreboval povezavo prek serijskega porta. Najbolje prek FTDI kabla, ki je pravzaprav adapter med USB in UART. Ker mi je cena precej pomembnejsi faktor kot cas dobave, sem se na Ebayu zapicil v tole.

0.1 inchni zenski prikljucki so definitivno pravi, skrbi me pa za napetostne nivoje na UART strani. Proizvajalec kontrolerja (mmg. ni Arduino!) nedvoumno pravi, da morajo biti napetostni nivoji 3.3V. Na strani od prodajalca kabla sicer res pise "TTL levels is 3.3V", ampak malo visje tudi pise, da je ta kabel za "Arduino UNO mini". Hmmm, ali nimajo Arduini 5V TTL nivojev? Poleg tega, obstaja Arduino Uno, obstaja tudi nekaj minijev, o kaksnem Arduino Uno mini pa Google ne ve nicesar...

Poleg tega je eden od prikljuckov kabla (rdec) 5V. Ali to kaj implicira na TXD in RXD, ki ju bom poleg GND dejansko potreboval?

Torej, ali iti v nakup tega kabla ali priporocate morda kaj, kjer ne bo teh dvoumnosti?

icek ::

Zadeva, ki jo kupuješ ima 3,3V CMOS logiko. Najverjetneje ima FT232RL pri 3,3V napajanju IO tudi 5V kompatibilne vhode, tako da se nimaš kaj bat. Arduinotu pa je verjetno teh 3,3V tudi dovolj, da to vzame kot logično 1. Za več informacij si preberi (datasheet FT232.
Rider of Theli
www.air-tv.net

mihec87 ::

Nekatera vezja(niso zalita v plastiko) imajo možnost 5V ali 3,3V večina samo narediš povezavo med dvema padoma na hrbtni strani...Na dx je menda tak glede na komentarje(še čakam nanj)..



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832795 (7133) xgeorgex
»

Siemens m35 - rs232 - AT commands

Oddelek: Mobilne tehnologije
232935 (2121) JanezovJanez
»

Arduino(slave) + ESP8266(master) preko I2Cja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
10927 (780) teoo
»

Merjenje napetosti akumulatorja z Arduinom

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449106 (7834) Red_Mamba
»

Napetost ST-LAB USB-RS232 (PL-2303)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131739 (1653) boogie_xlr

Več podobnih tem