» »

Povezava Wii z LED TV-jem preko komponentnega kabla

Povezava Wii z LED TV-jem preko komponentnega kabla

suhi ::

Imam Wii, za katerega sem kupil komponentni kabel, ki naj bi nudil najboljšo možno sliko. Težava pa je v tem, da ne vem, kako ga povezati z mojim TV-jem, ki nima pravzaprav nobenega od potrebnih izhodov (niti rdečega in belega za audio ne). Zadnja stran TV-ja izgleda približno tako, se pravi imam ta moder, rumen in zelen izhod ter kup HDMI izhodov.

Kako bi lahko vse skupaj povezal s čim manj izgube kvalitete signala in seveda stroškov? Malo sem raziskoval po netu in našel takšen gizmo, ki bi en HDMI izhod razdelil na vse potrebne kable. To se mi zdi nekako še najbolj preprosta in poceni rešitev, ampak se mi niti sanja ne, če bi v praksi delovalo normalno. Prosim za kakšno obrazložitev/predlog, sam se na to ne spoznam kaj dosti.

feryz ::

Opcija 2: (ti zelo lepo piše na TV!)
https://www.google.si/search?q=ypbpr+ad...

rdecaluc ::

Tole sem našel.

They sell component cables for the Wii, which are nicer, they give a better picture since they seperate the Video part of the Composite (Yellow Cable) into three seperate inputs (Red, Blue, Green)

Video: Composite (Yellow) Component (Red, Blue, Green)
Audio: Composite (Red, White) Componet (Varies, usually Red and White, but can be White and Black or something similar)

Torej kabel imaš tapravi, sedaj pa le poglej kam bi pasalo notri. Nisi povedal kater model je tvoj TV, niti firme tako da ugibal ne bom.

Iz zgoraj napisanega daš zeleno (modro ali pa rdečo z desne strani tvojega linka - slike) v zelen port, enega od audio jackov pa v modrega. Morda bo mono zvok, ampak kar se tiče slike bi moralo delat preko enega kabla, samo verjetno ne bo tako lepa slika.

Ne vem kaj je tu rumen port, lahko da je stereo in daš tukaj še drugi audio kabel.

Kaj hudo ravno ne moreš zajebat, če poskusiš.
Est modus in rebus. ,typos

feryz ::

Pa kaj sploh pišeš, če se ti ne sanja!
Na TV ima kombiniran komponentni in avdio vhod. Saj je lepo označeno. Kitajci so tako privarčevali 3 činče in zraven bodo prodali še dva adapterja (eden za sliko, drugi za zvok).
Lahko proba tudi z HDMI varianto, vse ostalo pa je BS.

BTW slika ni kaj dosti boljša, če sploh! Mam wii in oba kabla, je vseen k kaj uporabiš.

P.S. Tudi za scart rabiš adapter. Ti so bili pa res škrt.

suhi ::

Hvala za pomoč. V spletni trgovini, kjer imajo tisti HDMI pretvornik, sem prebral sledeče:

"This cable is without a chip inside to convert digital signals to analog signals, it only fits for the devices which itself can convert digital signals to analog signal, so it can NOT be used for xbox 360 or ps3 console or pc ,laptop, pc graphic card etc. directly. This cable works with analog component (YPrPb) input device such as partial projectors, HDTVs, dvd player etc. Suitable for partial Satellite TV, HDTV, RGB Component Y/pb/ Pr video and LCD Projectors."

Po napisanem sklepam, da ta rešitev pri meni ne bi delovala, ker Wii sam po sebi verjetno ni sposoben pretvorbe digitalnega v analogni signal in bi potreboval vmes še pretvornik signala, kar pa je potem že daleč od poceni rešitve. Naj me kdo popravi, če se motim?

Buggy ::

...res da je stara tema, me pa zanima ce kdo za Wii uporablja tale WII to HDMI adapter

http://www.ebay.com/itm/WII-TO-HDMI-WII...

Ker imam na projektorju samo HDMI bi bila tole najcenejse resljiva varianta, pa se slika naj bi se malce izostrila s tem adapterjem. Kako je s tem v resnici?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VGA na HDMI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5927996 (14992) KTr1sk
»

Pretvornik HDMI to VGA + audio

Oddelek: Pomoč in nasveti
134387 (4008) Kron
»

HDMI na VGA, in ne obratno!

Oddelek: Zvok in slika
4511079 (6242) 111111111111
»

Brezžični prenos zvoka od tablice na hifi ojačevalec (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5710198 (9126) axee
»

zakaj ne kaze slike s PCja na TV?

Oddelek: Zvok in slika
245832 (4911) jamabama007

Več podobnih tem