» »

Vegova

Vegova

nononono ::

Dober dan!

Rad bi se vpisal na srednjo šolo Vegovo (računalniški teh.). Zdi se mi da bo prava šola (saj me zanima računalništvo) ter da bi prišel notri (zdaj bi imel zaključeno dobro 4).
Zanima me le kakšen je program kar se tiče računalništva ter kakšne so spremembe v urniku glede na druge šole (npr. ni tega in tega predmeta ta pa ta letnik...).
Kar me verjetno najbolj zanima je če se učijo C++ in 3ds max (ali maya).

Hvala!

P.S.: Če rabite še kakšen podatek, vprašajte.

GupeM ::

Ko sem še obiskoval vegovo smo se učili C, le v četrtem letniku nekaj C++. 3ds max ali maya pa sta za oblikovalsko šolo ne računalniško.

Predmetnik se je v teh letih verjetno nekoliko spremenil, tako da natančnejši odgovor boš verjetno izvedel od kakšnega mlajšega dijaka oz. na informativnem dnevu ki so običajno v februarju.

MasterTade ::

Informativni dan je 14. in 15. feb. se mi zdi pa se pozanimaj :)

Gladi ::

Najprej osebni nasvet: Vpiši se na splošno gimnazijo in se ukvarjaj z programiranjem/stvarmi katere te zanimajo v prostem času.
Odgovor: 3D modeliranja ni, prav tako ne učijo C++(oz. ga niso).

Glede urnika pa poglej na spletno stran šole.

nononono ::

Hvala za odgovore!

Na informativne bom seveda šel ter se tam bolj pozanimal, vendar sem le želel vedeti, kaj lahko pričakujem.

Gladi je izjavil:

Najprej osebni nasvet: Vpiši se na splošno gimnazijo in se ukvarjaj z programiranjem/stvarmi katere te zanimajo v prostem času.
Odgovor: 3D modeliranja ni, prav tako ne učijo C++(oz. ga niso).

Glede urnika pa poglej na spletno stran šole.

Katere splošne gimnazije pa predlagaš?

nononono ::

In ,načeloma, ali greš lahko na iste fakse z izobrazbo na Vegovi kot če bi šel na kakšno drugo šolo (splošno gimnazijo)?

chrispy ::

Sem na vegovi, sem tretji letnik trenutno se učimo visual c++.
V 2. letniku smo začeli s C jem. Čiste osnove pa tko no, da smo lahko naredili kaj. Mene ima profesor Toth, in je res zakon. Nam je podal (vsaj meni) uporabno znanje, ki ga lahko nadgradim če uporabljam še internet kot dodaten vir. V 3. letniku smo imeli še nekaj C, potem pa smo šli na C++, ter zdaj na visual C++.
Sam imam programiranje 5. Ima pa ostalih 20 sošolcev grajo! Če te stvar res zanima potem se le vpiši. Ampak stvar zna postati dolgočasna in se nehaš učit, in hitro zamudiš 3/4 snovi in potem težko nadokadniš.
Pod težje predmete bi še štel matematiko in deloma fiziko. Matematika men osebno dela probleme, ampak bolj kot ne je razlog zabušavanje večino časa. Pri fiziki sta pa oba profesorja vsak po svoje čudna, in se da pri obeh naučit za dvojko v parih dneh. Za bolšjo oceno pa pač sproti delaš naloge pa tut ni problem.

Ostali strokovni predmeti so bolj kot ne lahki. Večino se moraš naučiti in ni toliko na razumevanju računalništva.
Praktičnega pouka je kar nekaj. Ampak ponavadi je stvar dolgočasna in delamo celo uro stvar ki bi lahko bila narejena v desetih minutah.


Angleščina je tko, da če se znaš v angleščini normalno pogovarjat, boš mogu mal ponovit čase (že 3 leta več al mn sam čase jemljemo) pa boš imel lahko dobro oceno.

V 1. in drugem letniku boš imel še kemijo, ki se jo boš rabil napiflati, in boš mel lahko lepo oceno iz tega.

Drugega pa mislim da nerabiš vedet. Pridi pa na informativni dan ko bo. Bo kar zanimivo menda. :D

Če te zanima kakšna pa je snov itd. pa mi piši privat, mam 3/4 zapiskov spravljeni na internetu pa ti lahko pošljem linke.

Sam bi ti priporočal Vegovo samo zaradi enega razloga, in to so strokovni predmeti. sam sem isto razmišljaš ali bi šel na gimnazijo ali Vegovo. in zaenkrat mi ni žal. Stvar je v tem da imaš na gimnaziji same predmete kjer se boš na polno dolgočasil če te stvar ne zanima. Na vegovi je pa 3/4 strokovnih predmetov, kjer te pa stvar enostavno mora zanimat, tako da posledično tut čas hitreje mine, pa bolj boš motiviran za učenje (vsaj jaz!)

Do zdaj sem bil 2x prav dober, letos pa bom vrjetno dober/prav dober.
lp

lebdim ::

@crispy,
zelo zanimivo, nisem vedel, da je vegova šola tako enostavna kot praviš ...

chrispy ::

dobro, saj ni tok lahka spet. sam če imaš neki v glav, se jo da brez problema delat!
drugo je, če se ti jebe za šolo pa špricaš usak dan itd.... tkarat ziher neboš mel pozitivno

nononono ::

chrispy je izjavil:

Sem na vegovi, sem tretji letnik trenutno se učimo visual c++.
V 2. letniku smo začeli s C jem. Čiste osnove pa tko no, da smo lahko naredili kaj. Mene ima profesor Toth, in je res zakon. Nam je podal (vsaj meni) uporabno znanje, ki ga lahko nadgradim če uporabljam še internet kot dodaten vir. V 3. letniku smo imeli še nekaj C, potem pa smo šli na C++, ter zdaj na visual C++.
Sam imam programiranje 5. Ima pa ostalih 20 sošolcev grajo! Če te stvar res zanima potem se le vpiši. Ampak stvar zna postati dolgočasna in se nehaš učit, in hitro zamudiš 3/4 snovi in potem težko nadokadniš.
Pod težje predmete bi še štel matematiko in deloma fiziko. Matematika men osebno dela probleme, ampak bolj kot ne je razlog zabušavanje večino časa. Pri fiziki sta pa oba profesorja vsak po svoje čudna, in se da pri obeh naučit za dvojko v parih dneh. Za bolšjo oceno pa pač sproti delaš naloge pa tut ni problem.

Ostali strokovni predmeti so bolj kot ne lahki. Večino se moraš naučiti in ni toliko na razumevanju računalništva.
Praktičnega pouka je kar nekaj. Ampak ponavadi je stvar dolgočasna in delamo celo uro stvar ki bi lahko bila narejena v desetih minutah.


Angleščina je tko, da če se znaš v angleščini normalno pogovarjat, boš mogu mal ponovit čase (že 3 leta več al mn sam čase jemljemo) pa boš imel lahko dobro oceno.

V 1. in drugem letniku boš imel še kemijo, ki se jo boš rabil napiflati, in boš mel lahko lepo oceno iz tega.

Drugega pa mislim da nerabiš vedet. Pridi pa na informativni dan ko bo. Bo kar zanimivo menda. :D

Če te zanima kakšna pa je snov itd. pa mi piši privat, mam 3/4 zapiskov spravljeni na internetu pa ti lahko pošljem linke.

Sam bi ti priporočal Vegovo samo zaradi enega razloga, in to so strokovni predmeti. sam sem isto razmišljaš ali bi šel na gimnazijo ali Vegovo. in zaenkrat mi ni žal. Stvar je v tem da imaš na gimnaziji same predmete kjer se boš na polno dolgočasil če te stvar ne zanima. Na vegovi je pa 3/4 strokovnih predmetov, kjer te pa stvar enostavno mora zanimat, tako da posledično tut čas hitreje mine, pa bolj boš motiviran za učenje (vsaj jaz!)

Do zdaj sem bil 2x prav dober, letos pa bom vrjetno dober/prav dober.
lp


Zelo lepa hvala!

Zdaj se doma učim C++ ("za foro"), sem prišel do if statmenta (znam samo iostream library (#include (iostream)), cout, cin, int (int a;) in if) pa mi je kar dober jezik (imamo tudi v šoli multimedijo kjer se učimu scratch...).

Zanima me in se bom verjetno res vpisal.

Fiz in mat mi v osnovni kar gresta (fiz 5, mat 4).

Angleščino kar znam (ravnokar prišel iz področnega :) ), kemija mi je tudi kar vredu.

Na informativne bom pa seveda šel (verjetno v petek)!

Še enkrat hvala za ta podroben odgovor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nononono ()

lebdim ::

@tadejpetric,
tolikokrat je bilo že rečenega na to temo ... če te zanima vse v zvezi s programiranjem, računalništvom, o podatkovnih bazah, o računalniških komunikacijah, o hipertekstu...... se vpiši na vegovo šolo, sicer ti svetujem kakšno drugo šolo ... to, da imaš fiziko, matematiko, kemijo 5 še NE ZAGOTAVLJA avtomatično uspešnega dela v srednji šoli, v srednji šoli je bolj pomembno tvoje učenje, bolj pomembne so učne navade, ki jih boš tekom srednje šole razvil za fakulteto ...

bluefish ::

Vse je odvisno od tega, ali nameravaš nadaljevati s študijem in kje.
Če bi rad šel na FRI in po prvi na drugo bolonjsko stopnjo, potem je splošna gimnazija zaradi zahtevnejše matematike boljša izbira. Tisto programiranje se lahko z nekaj samoiniciativnosti naučiš tudi sam.

nononono ::

lebdim je izjavil:

@tadejpetric,
tolikokrat je bilo že rečenega na to temo ... če te zanima vse v zvezi s programiranjem, računalništvom, o podatkovnih bazah, o računalniških komunikacijah, o hipertekstu...... se vpiši na vegovo šolo, sicer ti svetujem kakšno drugo šolo ... to, da imaš fiziko, matematiko, kemijo 5 še NE ZAGOTAVLJA avtomatično uspešnega dela v srednji šoli, v srednji šoli je bolj pomembno tvoje učenje, bolj pomembne so učne navade, ki jih boš tekom srednje šole razvil za fakulteto ...


Vem, je ista zgodba pri starejši sestri (ekonomska gimnazija).

in @bluefish
Predlogi? (za informativne)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegova (LJ) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Šola
30140959 (1162) WizzardOfOZ
»

Vegova tehniška gimazija - izkušnje prosim

Oddelek: Šola
185160 (4402) Unknown_001
»

Mnenje o Vegovi

Oddelek: Šola
304364 (3422) 33blaz33
»

Kam po OŠ :S?

Oddelek: Šola
362524 (1768) Gandalfar
»

kam naprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
649452 (8262) overlord_tm

Več podobnih tem