» »

Mnenje o Vegovi

Mnenje o Vegovi

Bleeh ::

Živjo! Zdaj grem v deveti razred in verjetno se bom v SŠ vpisal na Vegovo smer računalništvo in me zanima kako je kaj na vegovi, kaj se kaj počne in na splošno.

Hvala za odgovore. LP

Meizu ::

Nič pametnega. Vsaj po besedah prijatelja, ki je ravno končal računalniški faks. Snov ki se jo tam obravnava preletiš na faksu baje relativno hitro.

Edit: Hodil je na Vegovo v Ljubljani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Bleeh ::

Pa je težka šola to?

cewapcic ::

kokr za kerga
men je bila iz leta v leto lažja
prvo leto mi je blo še najtežj

Bleeh ::

A je na kašn predmet povdarek??

cewapcic ::

pomoje je še najbolj odvisn kere profesorje dobiš ...
eni so v redu eni pač niso

Bleeh ::

aha. In kaj se kaj učiš tam :D

tony1 ::

Najprej: govorim o gimnazijskem programu na Vegovi.

Takole je: če te vsaj malo zanima še kaj drugega (poleg informatike), pojdi raje na katerokoli gimnazijo, tudi zato, ker bo bolj v povprečju tam bolj normalen folk, enako tudi prfoksi.

Šolski načrt iz Vegove se na faksu predela ekspresno, če hočeš kaj obvladati se boš moral (kot vedno) do orenk znanja potruditi sam.

Ima pa Vegova to prednost, da nekaterih standardnih gimnazijskih predmetov (kemija, bilogoija, gefa) ni toliko kot na obični gimnaziji. Če je to zate prednost ali pa pomanjkljivosti (bi rad kaj imel od splošne razgledanosti ali ne), se odloči sam.

Aja, še to: če imaš le 1% dvoma v to, da boš v lajfu informatik, pejt na navadno gimnazijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Bleeh ::

Ja jst se zanimam za računalništvo pa mi gre najbolj matematika usaj po mnenju učiteljice [:D. No pa tudi drugi predmeti mi grejo dobro.

Meizu ::

Potem pojdi na gimnazijo. Matematiko se boš tam najbolje naučil, snov Vegove se boš pa na faksu hitro priučil.

Bleeh ::

Ja sam ne bi šu glih zarad matematike na gimnazijo :D

Meizu ::

Gimnazija ti da zelo širok spekter znanja. Če te zanima več področij hkrati, ali pa želiš dobro matematično podlago za faks, potem je gimnazija tvoja izbira.

Dejstvo je pa, da so najboljši programerji hkrati najboljši matematičarji.

Bleeh ::

Ja če gledaš na to da me je učiteljica postavila za matematičnega genija... :D Ja moja sestra je bila na gimnaziji in jo je končala in jo je to motilo ker nisi nič samo splošno matruo imaš in si brez poklica :D

Meizu ::

Jah, tudi z visoko šolo ne boš nič kaj dosti v življenju dosegel... Faks je zadnje čase res nuja.

Bleeh ::

ja saj vem :D

PINki ::

Moj frend gre zdaj v 3. letnik. Pravi da je polna šola g33kov da folk z laptopi med hodniki straši (ga nosi po hodniku in vmes uporaBlja, WTF?) in PSPji kot kakšni otroci.

Ampak kaj češ, saj taka šola tud je za g33ke ponavad, sam da so kompi :)

tony1 ::

Da ne pozabim: na vegovi bejb ni (vsaj, ko sem se jaz vpisoval na srednjo šolo), mogoče danes sta celo ene dve v celem gimn. programu vegove :)

Skratka, meni je bilo vzdušje na obični gimnaziji (60% bejb) precej bolj všeč, na faksu jih je bilo spet manj, kar je brezveze... :D

overlord_tm ::

Hmmm, glede matematke, se jo bos na vegovi program gimnazija verjetno vec naucil kot na drugih gimnazijah.

Drgac pa jest sem bil gim program, vsak let je lazji, niti ni bla tok slaba odlocitev kuker je 1. letnik zgledal. Sam ce si bl take mevzaste narave, da ti zbije samozavest ze to da ti en profx rece da si neumen, pol no go, ker bos ruknu 1. letnik ko ti bodo vsi po dolgem in poces razlagal da nimas pojma. Dost leps delajo na drugih solah z dijaki.

Kok hiter se predela snov na faxu pa tezko recem ... kar smo mi v gimaziji vzel zaenkrat v 1. letniku faxa se nismo predelal (sem racunalnistvo+matematka, uni smer). Pa dvomim da tud bomo kdaj tok obsezno predelal. Z tem kar sem se na vegovi naucu sem racunalniske predmete naredu brez ucenja, za matematko pa se tud ni blo treba velik stegvat. Recimo kaki z Poljan in ostalih bol klasicnih gimnazij so mel kr probleme.

Ampak vedt je treba da to kar je blo povedano velja ce lepo zdelujes vegovo, ker da se jo pa tud lepo preslepat, ampak pol si na faxu kvecem v slabsem polozaju kot uni ki pridejo iz drugih sol.

Tak da moj nasvet, pojdi vegova teh. gim :D

rawlit ::

pojdi na splošno gimnazijo, en razlog - več bejb, ne vem zakaj bi si želel 4 najlepša leta preživeti med samimi tipi ;)

lp

tony1 ::

Hmmm, glede matematke, se jo bos na vegovi program gimnazija verjetno vec naucil kot na drugih gimnazijah.


Res je. Ampak tudi če boš šel na FMF, ti tisto jebanje z vegove ne bo čisto nič koristilo. Kaj šele na kakšnem "normalnejšem" faksu...

overlord_tm ::

Hmmm, glede matematke, se jo bos na vegovi program gimnazija verjetno vec naucil kot na drugih gimnazijah.


Res je. Ampak tudi če boš šel na FMF, ti tisto jebanje z vegove ne bo čisto nič koristilo. Kaj šele na kakšnem "normalnejšem" faksu...


Men nuca (Plesa FTW)

Steinkauz ::

Ma pejt na gimnazijo, že na tehničnem faksu boš tipe gledu, pol da bi pa še v srednji mel same tipe v razredu;((

urosz ::

Ni res. Če boš šel na tehniško gimnazijo boš imel vsaj nekaj gimnazije za tehniški faks naprej, to je DEFINITIVNO. Koliko, je odvisno od tebe.

Glede punc pa.. a si vsi punco iščete v razredu / šoli ? :O :D :D mislim, dajte se malo sprehodit po mestu, kafičih, klubih,..

Infinity ::

Hmmm, glede matematke, se jo bos na vegovi program gimnazija verjetno vec naucil kot na drugih gimnazijah.


Res je. Ampak tudi če boš šel na FMF, ti tisto jebanje z vegove ne bo čisto nič koristilo. Kaj šele na kakšnem "normalnejšem" faksu...


Men nuca (Plesa FTW)


+1 at that =)

ERGY ::

Hmmm, glede matematke, se jo bos na vegovi program gimnazija verjetno vec naucil kot na drugih gimnazijah.


Res je. Ampak tudi če boš šel na FMF, ti tisto jebanje z vegove ne bo čisto nič koristilo. Kaj šele na kakšnem "normalnejšem" faksu...


Men nuca (Plesa FTW)


+1 at that =)


+2 :D

HellRaiseR ::

No ja, nevem kaj tako strašite z matematiko. Mogoče je malenkost težja od kake druge spodobne gimnazije. Nič takega. Kar pa se snovi tiče, ni ravno res, da se jo preleti tako hitro. Dobiš kar precej podlage. Vsaj jaz osebno sem na FRI VSŠ veliko predmetov naredil praktično z znanjem iz vegove. Npr. Analiza 1, Osnove podatkovnih baz, Osnove informacijskih sistemov, Osnova računalniške arhitekture(1,2), Programiranje 1 in 2 tud ne obsega več kot se naučiš na vegovi...
Tako, da če si prepričan, da boš nadaljeval šolanje v tej smeri priporočam. Poleg tega pa te šola super pripravi na maturo.

LorD_DDooM ::

Odločitev za vpis na SŠER je bila ena mojih boljših odločitev.

Vsaj kar se tehniške gimnazije tiče, njen namen ni v končni izobrazbi (najsi bo to informatik ali elektronik), temveč v čimboljši pripravi na bodoči faks, primarno naravoslovnega. Malenkost drugače je pri strokovnih programih (energetika, elektronika, računalništvo), kjer je večji povdarek na končni izobrazbi.
Primer. Predmet elektrotehnike na SŠER obravnavaš tekom treh let, isto snov na faksu pa v enem semestru (pol leta). Podobno je z matematiko, fiziko, elektroniko in ostalimi tehniškimi predmeti, celotna gimnazija služi kot podlaga za nadaljni študij.

Je pa problem, ker se ogromno ljudi po končani osnovni šoli vpiše na SŠER, ker jih zanimajo igre in mislijo da je to to. Takšni ponavadi spektakularno obupajo po prvem ali drugem letniku in tudi najbolj pluvajo po šoli, ponavadi neupravičeno. V času mojega študija so prenosniki med poukom bili prepovedani, kako je dandanes žal ne vem.

Odsvetovanje vpisa na SŠER zaradi pomanjkanja nežnejšega spola pa je eden izmed najbolj patetičnih izgovorov. Resno.

Če na kratko strnem v povzetek.
Kaj ti SŠER nudi:
-Precej dobro podlago za nadaljni študij, FRI, ELE, FS(strojništvo), NTF (metalurgijo), FMF, vglavnem vse naravoslovne fakse (z možno izjemo kemije).
-Dobre pogoje za dodatno samostojno izobraževanje na tvojem področju.
-Ogromno ljudi ki se spoznajo na svoje področje, sošolce z istimi interesi in prijeten kolektiv.

Česa ti SŠER ne nudi:
-Končne izobrazbe
-Igranje iger cele dneve, flirtanje med poukom ter ostalih bedarij.

hamax ::

Jaz opazam, da so na FRIju tisti iz Vegove pri matematicnih predmetih precej bolj bogi kot mi iz splosnih gimnazij. Imajo pa nekaj predosti v prvem semestru programiranja, ki do drugega semestra v vecini primerov skopni.
Jaz osebno priporocam splosno gimnazijo, ampak tudi Vegova sigurno ni slaba odlocitev.

33blaz33 ::

a lahko vprašam letos se bom mogu odločt kam bom šu, pa a mi poveste kakšna je vegova (lažja , težja od osnovke) na osnovki mam povprečno znanje mogoče glih matematka mal manj. mogoče sm falu post sam thx za odg.

IvoJan ::

Tezja je ziher. Kolk tezja bos moral pa presodit sam.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

33blaz33 ::

fora je v tem k je nečem zajebat pa punavlat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegova (LJ) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Šola
30141021 (1224) WizzardOfOZ
»

Punca -> Tehnik računalništva, Vegova LJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12931475 (25136) x128
»

Srednja šola za računalništvo in elektroniko

Oddelek: Šola
276944 (6355) amacar
»

kako je na vegovi

Oddelek: Šola
253234 (2818) Pimoz
»

kam naprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
649463 (8273) overlord_tm

Več podobnih tem