» »

Hitrost 72.2 Mb/s, zakaj ne 100 Mb/s, 150Mb/s

Hitrost 72.2 Mb/s, zakaj ne 100 Mb/s, 150Mb/s

zvocnik ::

 Hitrost

Hitrost



Zakaj imam samo 72.2 Mb/s? Kako rešiti zadevo in povečati na 100 Mb/s? Verjetno je posledično tudi hitrost prenosa preko Wifija nižja. Kajti hitrost prenosa pride recimo do maximalno 6 MB/s namesto do vsaj 11 MB/s. Pa prosim brez komentarjev, da je 6 MB/s čisto nekaj normalnega, ker ni!

Na 5 let starem računalniku sem dokupil nek NANO USB Wireless Wifi Network 150M Card Adapter 802. 11N za 4 eure, da sem lahko imel N povezavo in je hitrost prišla brez problema do 11 MB/s ( recimo NAS-prenosnik....)

hojnikb ::

maš nastavljene prav kanale ?
enkripcijo maš wpa2-aes ?
router ?
#brezpodpisa

zvocnik ::

hojnikb je izjavil:

maš nastavljene prav kanale ?
enkripcijo maš wpa2-aes ?
router ?


Lahko malo namigneš kje nastavit kanale?

enkripcija je wpa2-aes, čeprav se mi zdi, da če je brez enkripcije je prenos boljši. Seveda pa brez ne more biti.


router, hmm, ko bi vedel kaj točno bi moral na routarju pravilno nastavit. Meni se zdi, da imam ok nastavljeno...

zvocnik ::

 Nastavitne

Nastavitne



 Nastavitve1

Nastavitve1



Evo, takole nekako zgleda...

hojnikb ::

wireless network mode -- mixed
channel width -- 40Mhz
transmission rate -- auto

pa bi mogl delat na polno :)
#brezpodpisa

zvocnik ::

No hitrost je takoj spremenila na 150 Mb/s, če pa bo hitrej delovalo bom pa poročal. Hvala!

hojnikb ::

seveda bo delal hitrej :)
#brezpodpisa

zvocnik ::

Ja klinac, sam ne dela. Rečmo 1 film (4GB) iz NAS napave na prenosnik je hitrost prenosa v povprečju še vedno 4.55 MB/s v času to pomeni 35 minut, katastrofa!

Kaj bi ga lahko bremzalo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zvocnik ()

Jinto ::

Nič, to je normalna hitrost.

zvocnik ::

Ja ne ni! Imam živ dokaz kot sem zgoraj napisal....

Na 5 let starem računalniku sem dokupil nek NANO USB Wireless Wifi Network 150M Card Adapter 802. 11N za 4 eure, da sem lahko imel N povezavo in je hitrost prišla brez problema do 11 MB/s ( recimo NAS-prenosnik....). Eno leto sem dosegal hitrosti 11 MB/s, zdaj pa z novim prenosnikom ne morem preko 6 MB/s.

hojnikb ::

solution ?
uporabiš star sprejemnik, če ti je to tak problem ;)

In pomaga, če testiraš pod istimi pogoji..
Rečit, da ti tastar prenosnik vleče 11MB/s 2 metra od routerja, novi en štuk višje pa samo 6MB/s je pač neumnost..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

zvocnik ::

Ja nimam ga več, sej to je problem. Kako pa sploh lahko recimo povečam hitrost, lahko kaj dokupim, da bo hitrost večja? Je možno da bi NANO USB Wireless Wifi Network 150M Card Adapter 802. 11N bolje delal kot vgrajeni wifi?

hojnikb je izjavil:

In pomaga, če testiraš pod istimi pogoji..
Rečit, da ti tastar prenosnik vleče 11MB/s 2 metra od routerja, novi en štuk višje pa samo 6MB/s je pač neumnost..


Ja pogoji so enaki, 1 meter sem stran od routarja.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zvocnik ()

Jinto ::

www.smallnetbuilder.com/wireless/wirele...

Tu je en 150n, dosega 41.7mbps.

Tu je recimo še en lep chart (routerji so 300n in več)

http://uk.hardware.info/reviews/5160/8/...

Pa se odloči kaj je normalno :).

zvocnik ::

Ja sam če verjameš ali pa ne sem jaz dosegal hitrost 11 MB/s in se resnično ne zmišljujem in me zato tudi tako jezi zakaj zdaj kar naenkrat samo 5 MB/s.

Zdaj če prav razumem bi rešilo problem, če bi kupil routar 300n?

Jinto ::

Še raje AC

www.smallnetbuilder.com/lanwan/router-c...

Evo tu raje poglej (prej sem napačno gledal), 300n grejo do 84mbps (morda tvoj router podpira in si imel 300n kartico?)

AC pa so še hitrejši, 100mbps+.

hojnikb ::

ac router ti nič nebo pomagal, če maš 150n kartico noter..
sprijazni se, to je max, kar ga boš dosegel z tem prenosnikom..
#brezpodpisa

zvocnik ::

Evo tegale imam http://www.asus.com/Networking/RTN16/, tako da routar je ok. Mogoče je pa res bila kartica 300n. Kako pa naj pogledam kakšna je v prenosniku?

zvocnik ::

Ok se pravi, če bi kupil recimo kaj takega http://www.ebay.com/itm/300Mbps-Mini-Wi... bi morale v tem primeru biti hitrosti večje?

bastadu ::

11MB/s je nekje praktičen max. 100 Mbit mreže po kablu, po zraku močno dvomim v takšne (zanesljive) hitrosti, mogoče na trenutke, ko so res vsi pogoji idealni ...

rogi2010 ::

V home segmentu nisem nikoli videl več kot 6-7 MB preko wifi, tako da se mi zdi 11 MB preko nekega cheap usb sranja čisto mem. Ali je bil peak oz keširanje sistema da so bile take številke ali pa si mel povezan lan kabel...

Furbo ::

zvocnik je izjavil:

Ja nimam ga več, sej to je problem. Kako pa sploh lahko recimo povečam hitrost, lahko kaj dokupim, da bo hitrost večja?


1 meter utp kabla.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Mavrik ::

zvocnik je izjavil:

Ok se pravi, če bi kupil recimo kaj takega http://www.ebay.com/itm/300Mbps-Mini-Wi... bi morale v tem primeru biti hitrosti večje?


Ne, ker ne moreš dobivati nekih magičnih hitrosti, če imaš crappy USB adapterček brez pametnih anten.
The truth is rarely pure and never simple.

BlaY0 ::

Ne vem fantje kaj bluzite... jaz imam 20 MiB/s scp s stacionarca ki je na kablu do laptopa ki je na WiFi. Ampak to so idealni "laboratorijski" pogoji... 4m + siporex stena, nikogar v stanovanju, nobenega drugega izvora elektromagnetnega sevanja v bližini, nobenega drugega WiFi AP-ja v bližini. Je pa res, da je v laptopu zelo dobra WiFi kartica pa vseeno rate redko skoči na 300 Mb/s. Večinoma je na 243 ali 270.

@zvoznik: Daj malo poeksperimentiraj z RTS/CTS in short preamble parametri. Nastavi mode na NG mixed (če imaš še kakšnega klienta, ki se povezuje prek G... B klientov verjetno nimaš) pa poskusi tudi 20/40 MHz dynamic width. Nič nisi povedal kakšen congestion imaš in ali živiš v bloku ali bajti. Primer, če ti nekdo v sosednjem stanovanju postavi svoj AP po možnosti na istem kanalu kot ti, je teh 6 MiB/s še OK. Broadcom itak skoči v t.i. "neighbour-friendly mode" če v bližini zazna AP na istem kanalu in ti 40 MHz band ne bo nič pomagal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router za običajnega uporabnika na optiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5310164 (8400) XS!D3
»

n 150Mbps ~5MBps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
566068 (4668) b3D_950
»

Nakup novega WIFI Routerja

Oddelek: Omrežja in internet
134899 (4575) Sami
»

Ne bi rad štemal: Wlan kartica

Oddelek: Strojna oprema
141662 (1378) Daniel
»

Izbira wireless routerja za NAS

Oddelek: Omrežja in internet
122432 (2225) Silver

Več podobnih tem