» »

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

««
13 / 15
»»

oo7 ::

Aha potem bom pa počakal še nekaj časa, da bolje naučim mečevanja potem pa na turnir :)

Kaj pa je na začetku bolje delati glavne misije ali stranske, da nabildaš svoj lik ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

yayo ::

nimam pravega odgovora ampak sem opazil, da, čeprav še zdaleč ne obvladam za prav mehanike bojevanja, sem že nekje na polovici zgodbe. Tako, da sem se kar ustrašil in začel iskati stranske queste katere ti tale oldschool igra ne meče pod noge, ampak jih moraš sam poiskati s pohajanjem po pokrajini. Drugače mislim, da je prioriteta treniranje mečevanja, ker, če ne znaš, si primoran stalno bežati. Žal meni mehanika mečevanja še zdaleč ni všeč. Ikona za kombote je veliko premajhna, stamino bildaš po polžje, tako, da si gotov, ko najdeš na dva nasprotnika hkrati. Razvijalci so pač mačoti v črnih majcah s tetoviranimi rokami in hipsterskimi bradami, ki trenirajo HEMA borilne veščine. :)) Kot taki so šli delat tako igro, da jih ne bo mogel nihče okracati za pussye.

oo7 ::

Men ni najbolj jasen perfect block. Pa tudi tisti mi ne gre preveč, da se umakneš v primeru napada. Bo treba iti še nazaj k inštruktorju Bernardu :)

Lojzze ::

Ko se pokaže zelen ščit v sredini stisneš block,moraš pa imeti orožje na tisti strani kot napadalec.Za dodge pa ob zelenem ščitu stisneš na eno ali drugo stran.Imaš pa še riposte kjer pa ob zelenem ščitu in orožjem v istem položaju prbiješ napad in modelu spustiš kontro. Bernarda je kar treba obiskovat redno,se natrenirajo vse možne bojne statistike razen lokostrelstva,za to so chumpsi in lov.

oo7 ::

Lojzze je izjavil:

Ko se pokaže zelen ščit v sredini stisneš block,moraš pa imeti orožje na tisti strani kot napadalec.Za dodge pa ob zelenem ščitu stisneš na eno ali drugo stran.Imaš pa še riposte kjer pa ob zelenem ščitu in orožjem v istem položaju prbiješ napad in modelu spustiš kontro. Bernarda je kar treba obiskovat redno,se natrenirajo vse možne bojne statistike razen lokostrelstva,za to so chumpsi in lov.


Ja, ko treniraš še nekako gre, v boju pa poteka veliko hitreje vse skupaj. Ampak ja trening trening :)

oo7 ::

Mapa je res dobra pri tej igri. Sploh mesto Rattay je eno najlepših kar sem jih videl v igrah.


Kar se pa tiče lokostrelstva pa sem uporabil wh_pl_showfirecursor 1 čeprav se pika ni takoj pojavila ampak šele čez nekaj časa je lokostrelstvo zdaj zelo enostavno :)

oo7 ::

Kupil sem zemljevid zaklada pa ne vem kje bi v inventoriju našel ta zemljevid ?

yayo ::

Inventory, pod Other.

oo7 ::

yayo je izjavil:

Inventory, pod Other.


Sem našel hvala :)


Še nekaj me zanima ali so kakšni questi omejeni z časom ?

Izi ::

oo7 je izjavil:

Še nekaj me zanima ali so kakšni questi omejeni z časom ?

So, ampak večina ni.
Vseh questov je preko 100 in samo okoli 10 jih ima časovno omejitev. Logične zadeve, če ti na primer nekdo pove, da se mudi ker nekdo umira, bo ta vmes že umrl, če boš tja prišel šele čez par dni.

oo7 ::

Izi je izjavil:

oo7 je izjavil:

Še nekaj me zanima ali so kakšni questi omejeni z časom ?

So, ampak večina ni.
Vseh questov je preko 100 in samo okoli 10 jih ima časovno omejitev. Logične zadeve, če ti na primer nekdo pove, da se mudi ker nekdo umira, bo ta vmes že umrl, če boš tja prišel šele čez par dni.


Najbrž gre to bolj za stranske naloge ?

oo7 ::

Zdaj sem odkril še eno manjše mesto :)

Tako lepe srednjeveške mape še nisem videl v igrah kot je Kingdom Come Deliverance. Res polno podrobnosti v glavnem mapa je prečudovita 8-)

oo7 ::

Kingdom Come Deliverance VS Real Life

ahac ::

Naslednji teden bo igra free na EGS:
https://www.epicgames.com/store/en-US/p...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

oo7 ::

Trenutno igram odlična igra :)

hamez66 ::

Odlična igra, a ko enkrat raziščeš vso mapo in nabildaš svoj karakter, si želiš, da bi bila mapa še precej večja ter da bi nasprotniki prav tako pridobivali levele. Igralec s pridobivanjem levelom postaja vedno močnejši, nasprotnik pa ohranja isti level, kot ga je imel na začetku igre. Zato je na začetku težak za premagat, na koncu igre ga pa lahko prebutaš samo z rokami. Za premagovanje večjih skupin nasprotnikov pa lahko uporabiš konja in lok. Postane preprosto, ko nabildaš levele, najdeš/ukradeš kakšen dober lok in uporabljaš v strup namočene puščice z veliko dmgja.

Drugače pa fina igrica. Sem si kupil witcher 3, pa ga nisem igral več kot pol ure, s tole igrico imam pa več kot 700 ur zapravljenega časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

oo7 ::

hamez66 je izjavil:

Odlična igra, a ko enkrat raziščeš vso mapo in nabildaš svoj karakter, si želiš, da bi bila mapa še precej večja ter da bi nasprotniki prav tako pridobivali levele. Igralec s pridobivanjem levelom postaja vedno močnejši, nasprotnik pa ohranja isti level, kot ga je imel na začetku igre. Zato je na začetku težak za premagat, na koncu igre ga pa lahko prebutaš samo z rokami. Za premagovanje večjih skupin nasprotnikov pa lahko uporabiš konja in lok. Postane preprosto, ko nabildaš levele, najdeš/ukradeš kakšen dober lok in uporabljaš v strup namočene puščice z veliko dmgja.

Drugače pa fina igrica. Sem si kupil witcher 3, pa ga nisem igral več kot pol ure, s tole igrico imam pa več kot 700 ur zapravljenega časa.



700 UR ? To imaš najbrž še vse DLC-je ?

hamez66 ::

Nimam DLCjev, imam pa veliko prostega časa. Za DLCje sem bral, da so bolj meh in kratki, pa jih potem nisem kupil. V teh 700 urah sem v bistvu pokradel vse, kar se je pokrasti dalo, imel veliko bojev z npcji, kradel iz trgovin, občasno pa rešil tudi kakšen uraden quest..Mi je bilo fino malo vandrat okoli in poskušat različne stvari. Posebej na začetku mi je bilo fino krasti po hišah, ker sem se zaradi krutega začetka ves čas bal, da bi se kje kdo zbudil in me kdo našel in vrgel v zapor. Sčasoma pa potem spoznaš, kako deluje umetna inteligenca, pa tudi nadgradnje pomagajo, da te ne slišijo, da se hitro skriješ, da hitreje tečeš in lažje zbežiš itd.

svecka ::

PCamer pravi, da naslednji teden bo Kingdom come: Deliverence zastonj na EPIC games ;)

Izi ::

Na Epicu piše, da bodo od 13. do 20. februarja kot običajno spet zastonj šenkavali dve igri in ena od teh dveh bo Kingdom Come: Deliverance.
Verjetno bo to Standardna edicija, ker na voljo imajo še Royal edition z vsemi DLCji. Obstaja kar 14 DLC-jev. Vprašanje kateri od teh bodo zastonj :D

Prvič tudi vidim, da so poleg "HD Textur" na voljo tudi "HD Voice pack" in "HD Sound Pack" z močno izboljšanimi visokvalitenimi zvoki.

yoco ::

Dvomim, da bodo DLCji tudi free.

Zmajc ::

Tudi če niso, so what? Baje so večinoma zbirke doatnih questov, ki niso prišli v glavno igro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

ahac ::

yoco je izjavil:

Dvomim, da bodo DLCji tudi free.

Ja, verjetno ne bodo.
Mislim, da so do zdaj (pri takih igrah z DLCjem) še vedno dal osnovno verzijo in prodajal DLC.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zmajc ::

Saj to je dejansko najbolj fer ... igralci dobijo zastonj osnovno verzijo igre in če jim je vseč podprejo avtorje z nakupom DLCjev, če ne pa tako ali niso zgubili nič.

yayo ::

samo diobuh kako je tale igra neoptimizirana... fpsji sakčejo gor in dol, grafično pa zgleda kot nekaj kar je izšlo leta 2010. Če PS4 verzija omogoča kostantni framerate 25 ali 30 fps bi skoraj še enkrat šel od začetka na konzoli.

hamez66 ::

Malo zoptimiziraj grafične nastavitve, pa bo delalo ok. Sence oz. shadows in podobne stvari, object distance, lod distance, antialiasing pa tako naprej. Brez optimizacije nastavitev pa šteka ja in je ponekod neigrabilno (na 1080ti, ki naj bi bila med boljšimi karticami).

oo7 ::

yayo je izjavil:

samo diobuh kako je tale igra neoptimizirana... fpsji sakčejo gor in dol, grafično pa zgleda kot nekaj kar je izšlo leta 2010. Če PS4 verzija omogoča kostantni framerate 25 ali 30 fps bi skoraj še enkrat šel od začetka na konzoli.


Men se pa zdi grafika zelo dobra sploh pokrajina, vasi in gradovi.

oo7 ::

Sem veliko treniral pri Bernardu tako, da moč ni problem. Imam pa karizmo in govor v rdečih številkah pod statistiko. Kako najbolje dvigniti karizmo ?

Lojzze ::

če imaš karizmo v rdečem si najbrž umazan,raztrgan in imaš krvav meč...Bathouse full package potem pa do blacksmitha nabrusit meč da gre kri dol,če imaš kakšen kos opreme uničen ali poškodovan ga moraš popravit.Pa tudi že v štartu je odvisno kakšno opremo imaš na sebi.Če imaš recimo noble hlače bo karizma višja kot pri enih običnih istovelja za ostale,kjer ima črna oprema nižjo karizmo od fensi robe.

oo7 ::

Lojzze je izjavil:

če imaš karizmo v rdečem si najbrž umazan,raztrgan in imaš krvav meč...Bathouse full package potem pa do blacksmitha nabrusit meč da gre kri dol,če imaš kakšen kos opreme uničen ali poškodovan ga moraš popravit.Pa tudi že v štartu je odvisno kakšno opremo imaš na sebi.Če imaš recimo noble hlače bo karizma višja kot pri enih običnih istovelja za ostale,kjer ima črna oprema nižjo karizmo od fensi robe.


Hvala. Sem naredil to kar si napisal in se mi je karizma povečala za 2 točki.

Še nekaj glede misij. Ali ima smisel prvo narediti stranske in se potem posvetiti glavnim misijam ? Ali vsakega po malo ?

T-h-o-r ::

Končno igral ene 3 urce

pa to je bil dolgčas za popizdit, jeebus
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Izi ::

T-h-o-r je izjavil:

Končno igral ene 3 urce

pa to je bil dolgčas za popizdit, jeebus

Ja, prvih 5 ur je tutorial in hudo počasen začetek iz čiste nule. Potrebno je kar precej potrpljenje, da skille spraviš nekje do 5 kjer postanejo uporabni.

Izi je izjavil:

... prav vsi skilli tam nekje do 3 so popolnoma neuporabni. Pri 5 postanejo že precej uporabni, pri 10 si mojster, pri 20 pa X-men :D

Henry je kljub temu, da je kovačev sin, verjetno najbolj nerazvit in šibek osebek v vasi. Čudno da zna sploh hoditi ;) Prav vsega se je potrebno naučiti iz nule. Za kar precej stvari je treba najti učitelja, da sploh lahko začneš z učenjem. Na primer brati se ne moreš naučiti kar sam. Rabiš pomoč...

T-h-o-r ::

je že pristala na smetišču
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

oo7 ::

Questi v povprečju so par dolgi v tej igri.

oo7 ::

Sem naletel na enega bandita, ki je bil v polnem oklepu in mu z mečem nisem naredil nobene škode. Kaj nimam zadosti visokega levela ali potrebujem kako drugo orožje sekiro, gorjačo ? Trenutno imam samo meč in lok.

oo7 ::

Za nasprotnike v oklepu prav pride mace




A psa za sopotnika dobiš v kakšnem questu ? Ali kje lahko dobim psa ? Executoner ima polno psov ampak ni videti, da bi se ga lahko kupilo.

Lojzze ::

okrog Rezke se vrti pri mlinu

oo7 ::

Lojzze je izjavil:

okrog Rezke se vrti pri mlinu


V glavi igri ali v DLC-ju ?

Izi ::

Rabiš DLC "Woman’s Lot".
V tem DLCju sicer igraš v vlogi Tereze, ki ima vedno s seboj psa za spremljevalca, ampak ta isti DLC poleg te Terezine zgodbe doda kar nekaj featurjev tudi v glavno Henrijevo zgodbo in Henri tudi dobi precej uporabnega psa, ki zna loviti živali, izvohati kakšne uporabna mesta in ti celo pomaga v boju ali pa zvabi sovražnike stran ali pa v past. Odvisno od perkov. Te pa lahko tudi napade, če postaneš sovražen.
 Henrijev sidekick Mutt. Pasma: Skalitz Butcher

Henrijev sidekick Mutt. Pasma: Skalitz Butcher

oo7 ::

Ja tega DLC-ja pa nimam.

Če naletim na dva nasprotnika ju še nekako premagam če pa imata zdraven še psa potem je pa zelo težko, ker te pes skoz napada in prekinja napade.

Tako, da ja pes bi mi še kako prav prišel v boju :)

yoco ::

Letos si obvezno moram nov PC kupit. Ta špil moram od konca preigrat. Me že zdaj mika, a nočem, ker vem, da mi bo štekalo kot ob izidu in mi pokvari vzdušje!

oo7 ::

yoco je izjavil:

Letos si obvezno moram nov PC kupit. Ta špil moram od konca preigrat. Me že zdaj mika, a nočem, ker vem, da mi bo štekalo kot ob izidu in mi pokvari vzdušje!


Meni tudi ni najbolje delalo leta 2018 zasto sem takrat nehal igrati. Zdaj pa mi dela čisto normalno. I5 4570, Gtx 970 , 16gb Ram

Buggy ::

BTW: na Epic store bo kmalu zastonj:

FREE: Kingdom Come: DeliveranceFree Feb 13 - Feb 20

yoco ::

oo7 je izjavil:

yoco je izjavil:

Letos si obvezno moram nov PC kupit. Ta špil moram od konca preigrat. Me že zdaj mika, a nočem, ker vem, da mi bo štekalo kot ob izidu in mi pokvari vzdušje!


Meni tudi ni najbolje delalo leta 2018 zasto sem takrat nehal igrati. Zdaj pa mi dela čisto normalno. I5 4570, Gtx 970 , 16gb Ram

Na kakšnih nastavitah pa imaš? Meni je ful štekalo na trenutke. Se spomin, ko sem prišel do enega kampa in je blo en kup fajta, sem gledal "slideshow"!!! Od takrat sem jo zbrisal in nisem več probal. Me pa fuuul mika :D

Lojzze ::

V končni izvedbi je optimizacija precej boljša kot je bila na začetku

hamez66 ::

Če zmanjšaš kvaliteto senc (shadows), je takoj veliko bolje. Potem pa še malo znižaš druge detajle, pa si na konju. yoco, kaj pa imaš za eno grafično in procesor?

yoco ::

hamez66 je izjavil:

Če zmanjšaš kvaliteto senc (shadows), je takoj veliko bolje. Potem pa še malo znižaš druge detajle, pa si na konju. yoco, kaj pa imaš za eno grafično in procesor?

i5 3.5Ghz, 16gb ram, 1060 6gb, ssd

PH03N1X ::

Je že free na Epic.

oo7 ::

yoco je izjavil:

oo7 je izjavil:

yoco je izjavil:

Letos si obvezno moram nov PC kupit. Ta špil moram od konca preigrat. Me že zdaj mika, a nočem, ker vem, da mi bo štekalo kot ob izidu in mi pokvari vzdušje!


Meni tudi ni najbolje delalo leta 2018 zasto sem takrat nehal igrati. Zdaj pa mi dela čisto normalno. I5 4570, Gtx 970 , 16gb Ram

Na kakšnih nastavitah pa imaš? Meni je ful štekalo na trenutke. Se spomin, ko sem prišel do enega kampa in je blo en kup fajta, sem gledal "slideshow"!!! Od takrat sem jo zbrisal in nisem več probal. Me pa fuuul mika :D


Potem zvečer, ko bom šel igrati bom pogledal pa ti napišem.

Men je 2018 najbolj zatikalo se na gradu zato sem nehal zdaj pa dela dobro pa imam isti PC.

oo7 ::



Ostalo pa vse na high





Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()
««
13 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kingdom Come: Deliverance 2

Oddelek: Igre
131879 (49) Polda
»

Metro Exodus [Metro 2035] (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Igre
746120150 (4228) oo7
»

Detroit: Become Human (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8811712 (1452) yayo
»

Mordhau (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
558263 (2013) cias
»

Kam izginjajo, oz. so izginili določeni žanri?

Oddelek: Igre
212487 (1488) Berserker

Več podobnih tem