» »

spletna stran in .html

spletna stran in .html

«
1
2

cs_yolo ::

Pozdravljeni,
Imam spletno stran in ko se premikam po njej pač naprimer da kliknem gumb - o nas mi v url naslovu napise /onas.html
Zanima me če se da znebiti .html črk na koncu naslova, in kako se to naredi. Uporabljam program artisteer, sem pa kar začetnik pri spletnih straneh tako da prosim razložite natančno

Lp

Goran's Blog ::

Pokaži spletno stran.
URL-je se da spreminjat glede na to, da imaš aArrtister v kakšen CMS-ju je Joomla, WordPress...?

cs_yolo ::

Stran je pač kot website, wordpress in te stvari sem pustil pri miru
Stran pa ni moja ampak jo delam za nekoga (da ne boste spraševali)
Link: http://freeweb.t-2.net/TrznicaParadizni...

bluefish ::

S pomočjo .htaccess datoteke. Dvomim pa, da jo zastonj T-2 hosting podpira.

čuhalev ::

Mimogrede na tej strani je v naslov elektronske pošte Ž, a to dela?

Če se hočeš znebiti .html, je potreba po rewrite, čeprav mene ta .html sploh ne moti.

technolog ::

Ni treba nič rewrite, samo enostavno shrani fajl brez .html končnice.

Pameten server bo videl, da gre za HTML datoteko in poslal ta prav mime zraven.

cs_yolo ::

ja do sedaj sem spletno stran publishal kar preko artisteerja z publich opcijo.. A zdaj moram exportat v html al kaj? pa potem zbrisat html končnico pa publishat preko drugega programa?

Yacked2 ::

Tudi mene .html ne moti, raje se posveti vsebini/dizajnu
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

...:TOMI:... ::

Imaš smisel za detajle, kar dokazuješ s to temo. Tudi favicon imaš, lepo.

Sedaj pa samo še nekaj eurov primakni in zakupi domeno, ker ta freeweb je res ogaben, pa tudi email boš lahko imel @domena, kar je mnogo bolj profesionalno, kot @tvoj isp.

Pa tabele naredi v html, slika ni to. Pa jasno označi cenik, manjka masa v kg in volumen v l. Razen, če prodajaš na kose.
Tomi

Goran's Blog ::

Tukaj poglej rešitev zate če te moti html na konci če ti bo kaj pomagalo:
http://stackoverflow.com/questions/5730...
Drgači spletna stran je uredi narejena, veš kje iskati in komu ali čemu je namenjena.

cs_yolo ::

Hvala za hiter odziv. Stran je še v izdelavi v bistvu, kmalu se bo preselila na domeno paradiznik.net, to je samo začasen naslov.

Zdaj me pa zanima:

1. Kako bi lahko naredil obrazec za povpraševanje, da bi mi to potem poslalo na nek email?

2. Narediti morem še neko prednaročilo tudi kot obrazec pač kjer si izbereš katero zelenjavo bi naročil (dropdown list) izbiraš pa lahko le med temi ki so na voljo. Rad bi naredil pač tako da si izberejo kolikor zelenjave bi pač radi, zraven sami napišejo kakšna je količina zelenjave (npr. 3 kg) in potem pridejo čes nekaj dni prevzet na tržnico. Če se da bi bilo super mogoče da ti izračuna tudi ceno, glede na to kaj naročiš?

glede odstranitve .html pa še vedno ne razumem, naj mi kdo prosim slovensko razloži, ker sem še kar začetnik pri tem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cs_yolo ()

...:TOMI:... ::

Najbolje, da vzameš gostovanje pri enem ponudniku, dobiš ga za okoli 40€/leto. Tam imaš one click tudi za inštalacijo spletne trgovine. V spletni trgovini so pa te stvari zelo modularne in lahko delaš kar hočeš.

Pa tudi kontaktne obrazce imaš itd.
Tomi

cs_yolo ::

gostovanje imam ze pri gigaspark za 2 eura na mesec al koliko že.. mene zanima kako bi to sam naredil v html oz v programu če se da

...:TOMI:... ::

Danes je skoraj nujno imeti kako bazo in PHP zadaj. Sicer pa googlaj contact form html. Osnovni HTML in spletna trgovina nekako ne gre čisto skupaj.
Tomi

cs_yolo ::

to ni spletna trgovina, to je samo za prednaročilo potem pridejo stranke same iskat

Goran's Blog ::

Kaj takega:
<form name="htmlform" method="post" action="html_form_send.php">
<table width="450px">
</tr>
<tr>
 <td valign="top">
  <label for="first_name">Ime *</label>
 </td>
 <td valign="top">
  <input  type="text" name="first_name" maxlength="50" size="30">
 </td>
</tr>
 
<tr>
 <td valign="top"">
  <label for="last_name">Priimek *</label>
 </td>
 <td valign="top">
  <input  type="text" name="last_name" maxlength="50" size="30">
 </td>
</tr>
<tr>
 <td valign="top">
  <label for="email">Elektronska pošta *</label>
 </td>
 <td valign="top">
  <input  type="text" name="email" maxlength="80" size="30">
 </td>
 
</tr>
<tr>
 <td valign="top">
  <label for="telephone">Telefonska številka</label>
 </td>
 <td valign="top">
  <input  type="text" name="telephone" maxlength="30" size="30">
 </td>
</tr>
<tr>
 <td valign="top">
  <label for="comments">Komentar *</label>
 </td>
 <td valign="top">
  <textarea  name="comments" maxlength="1000" cols="25" rows="6"></textarea>
 </td>
 
</tr>
<tr>
 <td colspan="2" style="text-align:center">
  <input type="submit" value="Submit">   ( <a href="http://www.freecontactform.com/html_form.php">HTML Form</a> )
 </td>
</tr>
</table>
</form>


Pa še php:

<?php
if(isset($_POST['email'])) {
     
    // CHANGE THE TWO LINES BELOW
    $email_to = "you@yourdomain.com";
     
    $email_subject = "website html form submissions";
     
     
    function died($error) {
        // your error code can go here
        echo "We are very sorry, but there were error(s) found with the form you submitted. ";
        echo "These errors appear below.<br /><br />";
        echo $error."<br /><br />";
        echo "Please go back and fix these errors.<br /><br />";
        die();
    }
     
    // validation expected data exists
    if(!isset($_POST['first_name']) ||
        !isset($_POST['last_name']) ||
        !isset($_POST['email']) ||
        !isset($_POST['telephone']) ||
        !isset($_POST['comments'])) {
        died('We are sorry, but there appears to be a problem with the form you submitted.');       
    }
     
    $first_name = $_POST['first_name']; // required
    $last_name = $_POST['last_name']; // required
    $email_from = $_POST['email']; // required
    $telephone = $_POST['telephone']; // not required
    $comments = $_POST['comments']; // required
     
    $error_message = "";
    $email_exp = '/^[A-Za-z0-9._%-]+@[A-Za-z0-9.-]+\.[A-Za-z]{2,4}$/';
  if(!preg_match($email_exp,$email_from)) {
    $error_message .= 'The Email Address you entered does not appear to be valid.<br />';
  }
    $string_exp = "/^[A-Za-z .'-]+$/";
  if(!preg_match($string_exp,$first_name)) {
    $error_message .= 'The First Name you entered does not appear to be valid.<br />';
  }
  if(!preg_match($string_exp,$last_name)) {
    $error_message .= 'The Last Name you entered does not appear to be valid.<br />';
  }
  if(strlen($comments) < 2) {
    $error_message .= 'The Comments you entered do not appear to be valid.<br />';
  }
  if(strlen($error_message) > 0) {
    died($error_message);
  }
    $email_message = "Form details below.\n\n";
     
    function clean_string($string) {
      $bad = array("content-type","bcc:","to:","cc:","href");
      return str_replace($bad,"",$string);
    }
     
    $email_message .= "First Name: ".clean_string($first_name)."\n";
    $email_message .= "Last Name: ".clean_string($last_name)."\n";
    $email_message .= "Email: ".clean_string($email_from)."\n";
    $email_message .= "Telephone: ".clean_string($telephone)."\n";
    $email_message .= "Comments: ".clean_string($comments)."\n";
     
     
// create email headers
$headers = 'From: '.$email_from."\r\n".
'Reply-To: '.$email_from."\r\n" .
'X-Mailer: PHP/' . phpversion();
@mail($email_to, $email_subject, $email_message, $headers);  
?>
 
<!-- place your own success html below -->
 
Thank you for contacting us. We will be in touch with you very soon.
 
<?php
}
die();
?>


Jaz osebno bi se držal kar je rekel ...:TOMI:... !!

Zgodovina sprememb…

cs_yolo ::

hvale, ne razumem kaj hoče tomi povedat :D

...:TOMI:... ::

Kaj pa je prednaročilo drugega kot spletna trgovina?
Tomi

cs_yolo ::

:D nevem. kaj si mislil o php bazi ?

GORANS BLOG, V KONTAKTNEM OBRAZCU, KAKO SI NAŠTIMAM DA POŠLje na moj email in kako spremenim zadnji box ki ima črke rjave barve v črno bavo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cs_yolo ()

cs_yolo ::

ta php ki si mi poslal, kam ga vstavim in kam napisem mail

bluefish ::

Prvi del kode vstaviš na spletno stran, kjer želiš imeti obrazec. PHP kodo pa shraniš v datoteko html_form_send.php in v njej you@yourdomain.com spremeniš v tvoj mail.

Tisto z obarvanostjo v rjavo barvo pa je najbrž posledica CSS fajla tvoje strani.

Kakorkoli, tale forma ni ravno najboljša, za prvo silo sicer bo.

cs_yolo ::

s katerim programom pa naj dam fajle na internet?

bluefish ::

Filezilla recimo za prenos prek FTP.

cs_yolo ::

nimam datoteke html_form_send.php

bluefish ::

Ustvariš jo - lahko tudi v Notepadu.
Pač, copy/paste zgornje kode, nato pa v okencu za shranjevanje pod ime datoteke vneseš html_form_send.php.

cs_yolo ::

za php mora biti pika?

bluefish ::

Ne.

cs_yolo ::

no to sem naredil, imam prpgram smart ftp pa ga ne znam uporabljat -.-

zdaj sem downloadal se filezilla pa nevem kaj das pod server addres

nimam pojma kaj se tukaj naredi plz help!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cs_yolo ()

...:TOMI:... ::

Čakaj, si ti naredil to stran? Domnevam, da ne.

Če niti na tedvajev FTP ne znaš skopirat stvari, potem, definitivno nisi ti naredil tega. Zakaj ne vprašaš tistega, ki je to naredil?

Če nisi vešč tega, raje nekomu plačaj, pa ti bo naredil. Plačaš mu lahko tudi z domačo hrano, pa bosta oba srečna.

Aja, pa nekaj si naredil narobe, ker ti page trenutno ne dela več.
Tomi

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Človek, še manj pojma imaš o meni pa se lotevaš zadeve brez CMS, pa jaz zaenkrat še ne grem stran od CMSja. Najprej naredi par strani v CMS, postopoma vedno več kode ročno popravljaj in potem morda, če ti se bo še dalo igrati, magar iz nule kako kodo spiši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

cs_yolo ::

Ja dal sem na nov naslov http://freeweb.t-2.net/Paradiznik/domov... NAREDIL SEM JAZ mene samo zanima celotni postopek od začetka kako se odstrani .html na koncu in kako se naredi obrazec za povpraševanje

Lp

cs_yolo ::

Tomi spletno stran sem publishal direktno preko programa artisteer s katerim delam spletno stran.. in nisem imel opravka z nobenim ftp programom zato sem sedaj čist zmeden

pa tudi zanima me kako dodaš potrditev za piškotke al karkoli to že je pač

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cs_yolo ()

Lonsarg ::

Aja zdaj sem šele pogooglal kaj je artister, zdaj imaš ti pač osnovni izgled strani narejeno v html/CSSju.

Ti bi pa zdaj rad dodajal funkcionalnosti, ki jih bodisi HTML sploh ne zmore, bodisi je dosti bolj komplicirano kot php, se ne spoznam zadosti da bi vedel kaj od tega je v tem primeru. Vsekakor Joomla meni to avtomatsko poštima, preko nastavitev v settingsih, kjer lahko ta .html dodajam ali odstranjam.

Lahko ti povem da ti trenutno obrazca za povpraševanje nočeš ročno spisati. Če nisi osnovne html/css strani spisal na roke boš to še toliko manj. Odloči se za en CMS, pa exportaj to kar si ustvaril v template za ta CMS. Če imaš CMS preprosto zlovdaš dodatek za piškotke recimo, potem ko ga imaš zlovdanega pa mu lahko poljubno modificiraš kodo(vsaj v Joomli je tako). Ko boš enkrat videl kodo enga takega dodatka boš vedel zakaj nočeš z trenutnim znanjem iti ročno delat tega. Že ročno popravljanje kode zna biti izziv za začetek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

cs_yolo ::

kje pa se najde te kode? oz dodatek za piškotke

Matek ::

Kar se tiče .html končnice je še enostavnejša rešitev, ki ne zahteva nobene posebne strežniške podpore - za vsako podstran narediš poddirektorij in datoteko shraniš vanj z imenom index.html.

Tako "lepe" linke brez končnic producirajo static generatorji tipa Jekyll ali Middleman.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

cs_yolo ::

cs_yolo ::

exportou sm kot joomla in sem dobil eno mapo z datotekami.. kaj zdaj?

Lonsarg ::

Če se odločiš za Joomlo imaš tukaj dodatke, išči seveda v angleščini in za tisto verzijo, ki jo imaš: http://extensions.joomla.org/search?q=c...

Ampak nima smisla direkt na dodatke it, odloč se za en CMS, ga inštaliraj na ponudnika gostovanja ali na svoj računalnik. Potem pa sproti googlaj, ko prideš do vprašanj. Če si eksportal kot joomla ugibam da si dobil .zip file, ki ga preko joomle inštaliraš pod "extensions" in nato pod templaete dobiš novo možnost izbire, torej to kar si naredil. Ampak počasi, najprej je treba nekam Joomlo namestit, če imaš dostop do jPanel od tvojega ponudnika gostovanja je to par klikov, če poskrolaš dol.

Mogoče raje Wordpress, ko slišim da je lažji kot Joomla...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

cs_yolo ::

oh.. toliko enih stvari -.-

iz joomla strani sem zloudal joomlo in mi je vrglo en zip z random datotekami.. kaj je to??!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cs_yolo ()

...:TOMI:... ::

Ne mešaj ga z joomlo pa z drugimi cms-i, saj je zmeden kot noč.

Za joomlo potrebuješ ustrezno gostovanje, freeweb ni primeren za joomlo, ravno tako tvoj poceni hosting gigaspark ni. Moraš vzeti en paket dražjega, če želiš imet te zadeve.

Ne vem, zakaj bi potreboval obvestilo o piškotih, imaš kaj takega na strani, da moraš to imeti? Meni gredo strani s temi obvestili na organ, res so nadležna ta obvestila.

HTML je tvoj svinčnik. S svinčnikom lahko narediš zelo lepe risbe in čiste linije, ne moreš pa s svinčnikom risati, kot da imaš čopič in oljne barve. Ta napredna orodja so pa PHP, razni CMS-i, kot je recimo joomla, potem imaš prav namenske zadeve, kot recimo sistem za spletno trgovino, ki je lahko v joomli ali na kak drug način... Danes je tega veliko in moraš najprej spoznati vsa orodja, da veš kaj zmorejo, nato se jih moraš pa naučiti uporabljati. To pa traja zelo dolgo, da si profi.

Poišči kakega freelancerja, mogoče študenta, ki potrebuje reference, pa se dogovorita, da bo to urejeno, kot je treba.

Pa na mail @tvoja domena ne pozabi. Seveda je potem treba uporabiti in aktivno sodelovati na raznih družbenih omrežjih, ter biti v stiku s strankami in bodočimi strankami. Splet ni to, da enkrat postaviš in nato pozabiš na to. Treba je stalno biti v stiku.
Tomi

Goran's Blog ::

Glede na to, da nimaš na strani google analytic ali podobnih stvari ti tisto o piškotkih ni potrebno imeti!

cs_yolo ::

a res?

Lonsarg ::

...:TOMI:... je izjavil:

Ne mešaj ga z joomlo pa z drugimi cms-i, saj je zmeden kot noč.

Za joomlo potrebuješ ustrezno gostovanje, freeweb ni primeren za joomlo, ravno tako tvoj poceni hosting gigaspark ni. Moraš vzeti en paket dražjega, če želiš imet te zadeve.

Za eno malo stran bo tudi tisti paket, ki ga je kupil deloval. Poleg tega sem šel malo googlat in lahko na gigasparku Joomlo ali Wordpress postavi z parimi kliki.

V bistvu je stvar sledeča, če se ne znaš prijavit v račun od gigasparka in tam klikniti Joomlo/wordpress, potem ti manjka splošnega računalniškega znanja, preden greš sploh postavljat spletno stran.

Načeloma lahko daš tudi meni ali enemu drugemu geslo od gigasparka, pa se v 5 minutah inštalira Joomlo in ustvari FTP račun. Za teh 5 minut ne bom računal:) Pa se potem igraš izključno z Joomlo in pozabiš na vse komplikacije z prvotnim nastavljanjem strani, torej greš direktno na urejanje svoje strani. Če pa hočeš kdaj sam to znati pa raje sam probaj.

...:TOMI:... ::

Ima pa google maps in facebook, sem opazil sedaj. Nisem pravnik, vendar za vsak slučaj malo poglej, če je potrebno.

Azgard, velikodušno je tole, vendar za to je bolj primerna tehnična pomoč hostinga. Jaz ti ne bi dal gesla.
Tomi

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Pa nekaj ukreni s pisavo, saj č, š, ž izstopajo. Bolje, da izbereš pisavo, ki podpira šumnike.
Tomi

cs_yolo ::

http://freeweb.t-2.net/Paradiznik/joomla

tukaj sem dal setup za joomlo ampak se sploh ne odpre kot setup ampak samo pokaze datoteke wtf

Goran's Blog ::

Datoteke moreš dati ponavadi v html_public.

cs_yolo ::

a html_public dam mapo ali kaj?

če dam jaz datoteke ki sem jih iz artseerja exportal kot joomla če jih dam na internet je stran kar prazna

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cs_yolo ()

cs_yolo ::

kot joomla template sem exportal upam da je to prav. Ko pa jih objavim je stran prazna čisto bela

...:TOMI:... ::

A ti ne razumeš slovensko? Joomla in freeweb ne gresta skupaj!
Tomi
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Uvod v izdelavo spletnih strani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
277264632 (941) Netrunner
»

Opcije izdelave spletne strani za podjetje (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
9915809 (12286) BigWhale
»

Izdelava spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
135830 (3835) Netrunner
»

Izdelava spletne strani za podjetje z bresplačnimi orodji (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
5013877 (6514) Tody
»

Spletna trgovina (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8316205 (13624) neoserv

Več podobnih tem