» »

Spletna trgovina

Spletna trgovina

«
1
2

spajdrmen ::

Pozdravljeni!

V kratkem odpiram podjetje in bi rad imel spletno stran. Rad bi da poleg vseh informacij nudi tudi online naročanje in plačevanje z kreditnimi karticami. Kako narediti to? Nebi rad plačal +1000EUR firmam, ker z obstoječim dizajnom bi znal preuredit in uredit stran po svojem okusu. Imel pa bi samo en izdelek v 4 različnih barvah

Zamislil sem si nekako tak koncept. Zgoraj meni, spodaj par slik, ki se izmenjujejo mah kaj nakladam evo tukaj link kako naj bi to izgledalo http://themes.shopify.com/themes/minima...

specing ::

tole je videti obetavno: http://www.opencart.com/

spajdrmen ::

Tle majo tud plačljivo vsebino
http://www.opencart.com/index.php?route...
Mogoče nisem bil čisto jasen.. rad bi jo naredil zastojn :D

specing ::

Sej stvar je opensource, to da so nekateri addoni plačljivi je pa pač tko.

trnvpeti ::

spajdrmen je izjavil:

Tle majo tud plačljivo vsebino
http://www.opencart.com/index.php?route...
Mogoče nisem bil čisto jasen.. rad bi jo naredil zastojn :D

vsako stvar lahko naredis zastonj
samo svoj cas investiras

spajdrmen ::

trnvpeti je izjavil:

spajdrmen je izjavil:

Tle majo tud plačljivo vsebino
http://www.opencart.com/index.php?route...
Mogoče nisem bil čisto jasen.. rad bi jo naredil zastojn :D

vsako stvar lahko naredis zastonj
samo svoj cas investiras

In znanje :D Ki pa če mi vrjameš nimam časa se resno začet učit programirat, ker sem sam v tem in se moram tok bolje pripravit na sam vstop na trg... Spletne strani sem imel včasih, tako da neko obstoječo bi znal spremenit, iz čiste nule gradit pa no go.

Tko da če kdo pozna kakšn web template tak ki prodpira plačilo s kreditnimi karticami se priporočam

Zgodovina sprememb…

spajdrmen ::

Vprašanje za specing-a

imaš mogoče iskušnje s tem? Zanima me namreč kako bi to vrstico Desktops Laptops & Notebooks Components Tablets Software Phones & PDAs Cameras MP3 Players; zamenjal z recimo Home, Vse o izdelku, Zgodbe, O nas, Kontakt? Pač da bi ta meni bil kot glavni?

Še slika da vidiš kaj mislim
 Slika pasice

Slika pasice

specing ::

Ne

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

kriko1 ::

Potem pač plačaj nekomu da ti naredi.
Simple as that.

Če delaš neki zastonj, brezveze da delaš. Brezplačno pa tudi se ne da vsega dobit.

rapytor ::

To so kategorije. Ko narediš svoje moraš pod lastnosti odkljukati top, da se prikazujejo tam.
Upam, da sem vsaj malo pomagal.

spajdrmen ::

rapytor je izjavil:

To so kategorije. Ko narediš svoje moraš pod lastnosti odkljukati top, da se prikazujejo tam.
Upam, da sem vsaj malo pomagal.

Bi lahko namesto kategorij (laptopov, in podobno) dal svojo prazno stran in potem natipkal besedilo?

Najlazi je rect placi pa bo... takih komentarjev res ne rabim in si lohk tih... simple as that

rapytor ::

Za to je že potrebno malce php znanja. Potrebno je dopisati kodo v header.tpl.
Sam se drugače "popoldansko" ukvarjam s tem.

Datoteka se nahaja v catalog/view/theme/[YOUR THEME]/template/common/header.tpl

Spremeniti je potrebno kodo, kjer je element categories, ostalega ni potrebno spreminjati.
delček kode, kako naj bi približno izgledalo




Ko spreminjaš te datoteke poskrbi prvo, da imaš backup, če kaj nebo delovalo :D

cjen ::

lahko probaš tudi:
http://www.prestashop.com/

(nimam izkušenj, se pa nekaj poizkušam lotevati)

Furbo ::

Pač napišeš da sprejemaš paypal in če ma folk kreditno, ti lahko plača tudi preko paypala, čeprav tam ni registriran sicer.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dope1337 ::

cjen je izjavil:

lahko probaš tudi:
http://www.prestashop.com/

(nimam izkušenj, se pa nekaj poizkušam lotevati)


+1 za prestashop
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

spajdrmen ::

Malo sem preletel ta PrestaShop in videl da so dizajni vsi plačljivi. A ni nobenega drugega zastojn razn tale defualt ki ga dobiš

bluefish ::

So tudi brezplačni. Na hitro z Googlom:

http://www.freeprestathemes.com/
http://www.inmotionhosting.com/support/...
http://nevaza.com/30-free-and-premium-p...

Je pa res, da izbira ni tako velika kot za kak WP.

dope1337 ::

spajdrmen je izjavil:

Malo sem preletel ta PrestaShop in videl da so dizajni vsi plačljivi. A ni nobenega drugega zastojn razn tale defualt ki ga dobiš


Verjem da so te teme še kako vredne teh ~50EUR. Neki bi se pa le splačal vložit, če že želiš vsaj približek profesionalnosti ane?
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

spajdrmen ::

Je res, sej bi dal 50€ za temo, sam problem je da ta Presta Shop ne dela... ko odprem svojo stran mi je samo bela krneki to..

Hvala rapytor, sem naredil in dela! :)

spajdrmen ::

Kako dodam v OpenCartu svojo temo?
http://www.templatemonster.com/help/ope...

Naredim vse takole, shranim in ko grem v svojo trgovino imam še zmeraj stari design

Probal bi tega
http://www.opencart.com/index.php?route...

rapytor ::

Bi moralo delovati.
Na kratko
Skopiraš datoteke kamor spadajo in nato v admin nadzorni plošči greš pod System->Settings nato edit in pod zavihkom Store imaš Template in izbereš katero hočeš.
Shraniš in nato osvežiš stran in imaš nov design.

spajdrmen ::

Sem, pa mi naredi nekako vse "napol" tj. sivo ozadje slike so še od tastarega designa pa neki napol prikazane...

bluefish ::

Osvežitev strani v brskalniku s CTRL + F5 pomaga?

spajdrmen ::

Ne pomaga

evo kako izgleda

kriko1 ::

Poglej v nastavitvah (trgovine) če ima kak Cache in ga izprazni.

rapytor ::

Sej je temo vredo naredlo, tiste bannerje in slideshow moraš pa sam nastavit, da bo prav.

Vice ::

spajderman predlagam ti, da si pomoč poiščeš na tem linku docs.opencart.com. Ko boš enkrat vizualno postavil stran te čaka še ustrezna nastavitev funkcionalnosti. Tukaj imaš praktično čisto vse razloženo na kmečki način. Bi ti pa predlagal, da ne pacaš po kodi kot za primer "menija" ker je to skrajno neprofesionalno saj, ko boš delal kakšno nadgradnjo, drug design itd... ti bo sesulo stan. Če ti ni odveč dati 10$ (razen če meniš, da je to večji strošek kot čas (ure) ki ga porabiš, če sam pacaš po kodi) boš z ustreznim vtičnikom to rešil na klik, brez da vplivaš na kakšnekoli nadaljne spremembe. V opencart strani poglej pod extensions.
Ko menjaš temo ima vsaka tema različne nastavitve kako se prikazujejo določeni elementi. Malo poglej priložena navodila, ki so zraven vsake teme.

Pa veliko uspeha v poslu, konkurenca verjame vate ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

alexa-lol ::

Ok logika je taka.. rekel si da odpiraš podjetje. Verjetno ti je jasno da je tvoja stran osebna izkaznica podjetja na spletu. Če se ti ne zdi vredno investirati par 100EUR v to da bo produkt kot se šika potem sploh ne vem kaj se podajaš v podjetniške vode.. še posebej ob dejstvu da je spletna trgovina tvoj glavni in edini začetni strošek.

Če mogoče misliš da boš kupil domeno za 10EUR dal gor eno stran in že naslednji teden služil pa nekaj tisoč EUR na mesec ti lahko povem da se to ne bo zgodilo? Z investicijo 10EUR boš lahko vesel če bo kdo sploh kaj kupil.

PS če nočeš investirati na začetku raje odpri trgovino na Bolhi, eBay...

PS2 aja pa za prispevke veš da jih moreš plačevati vsak mesec kot s.p. npr. ? Samo prispevki so menda 300EUR na mesec + da moraš voditi računovodstvo in vse...

Zgodovina sprememb…

spajdrmen ::

alexa-lol je izjavil:

Ok logika je taka.. rekel si da odpiraš podjetje. Verjetno ti je jasno da je tvoja stran osebna izkaznica podjetja na spletu. Če se ti ne zdi vredno investirati par 100EUR v to da bo produkt kot se šika potem sploh ne vem kaj se podajaš v podjetniške vode.. še posebej ob dejstvu da je spletna trgovina tvoj glavni in edini začetni strošek.

Če mogoče misliš da boš kupil domeno za 10EUR dal gor eno stran in že naslednji teden služil pa nekaj tisoč EUR na mesec ti lahko povem da se to ne bo zgodilo? Z investicijo 10EUR boš lahko vesel če bo kdo sploh kaj kupil.

PS če nočeš investirati na začetku raje odpri trgovino na Bolhi, eBay...

PS2 aja pa za prispevke veš da jih moreš plačevati vsak mesec kot s.p. npr. ? Samo prispevki so menda 300EUR na mesec + da moraš voditi računovodstvo in vse...

Ok, tvoja logika je za en velik K. Zakaj? Ker nimaš pojma o podjetništvu v današnjih časih. Sploh ti ne bom razlagal in te o podjetništvu podučil, ker je naslov teme drugačen. Strinjam se da mora biti spletna stran izdelana vrhunsko, ampak to se da tudi z free template urediti, kaj ne? Vržeš svoj logo notri, prevedeš stran, poštimaš če je kakšna malenkost če znaš in evoga, par 100€ imaš v žepu :)

GLAVNI in EDINI začetni strošek? Pojma nimaš sinko pojma :)

Točno to bom naredil, za 10€ kot si rekel, ker bo internet šele drugi kanal prodaje :)

Aja prispevki so tud? Kaj pa so to prispevki? 300?! uuuuuuuuuuuuuuuuulala hvala ti kot bratu, ampak ne sodeluj več v tej temi

Pimoz ::

@spajdrmen
Ne bodi aroganten. Ne bo se ti izplačalo. Večina ljudi na tem forumu ve veliko več kot ti in pozna veliko več ljudi kot ti.
Ravno zaradi arogance, ki si jo pokazal nebom odgovorjal na to temo. Vsi, ki so ti odgovorili so ti odgovorili brez, da bi pomislili na lasten zaslužek. Želijo ti samo tlakovano pot do uspeha. Ti greš pa raj po makedamu :) Pa pojdi - mi ne gremo s tabo.

Pač človek se mora odločit. Ali bo direktor, ali bo čistilka, ali bo oblikovalec, ali pa programer. V slogi je moč.

spajdrmen ::

Pimoz je izjavil:

@spajdrmen
Ne bodi aroganten. Ne bo se ti izplačalo. Večina ljudi na tem forumu ve veliko več kot ti in pozna veliko več ljudi kot ti.
Ravno zaradi arogance, ki si jo pokazal nebom odgovorjal na to temo. Vsi, ki so ti odgovorili so ti odgovorili brez, da bi pomislili na lasten zaslužek. Želijo ti samo tlakovano pot do uspeha. Ti greš pa raj po makedamu :) Pa pojdi - mi ne gremo s tabo.

Pač človek se mora odločit. Ali bo direktor, ali bo čistilka, ali bo oblikovalec, ali pa programer. V slogi je moč.


Tlakovano pot? Dati 300€ za tlakovano pot ali iti zastojn po tlakovani poti? Strinjam se da nekateri znajo več od mene, zato sem tudi odprl to temo, ampak ta "alexa-lol" pa žal ne zna več od mene in zato tudi takšen pristop. Najlažje je reči nekomu plači pa boš imel, a milijon tem za internetno stran je zastojn na internetu.

Sam zato ker si stopil na mulčevo stran, še ne pomeni da je celoten forum takega mnjenja kot ti :)

Pimoz ::

Vredu. Predlagam, da si prebereš licenčne pogoje za uporabo predlog. In ostalih stvari, ki jih boš uporabil v svoji spletni trgovini. Se bom potrudil, da jih bom tudi sam pozorno pregledal in ti sporočil, ko bo kaj narobe.

In ne nisem stopil na mulčevo stran. Zanima me zakaj pričuješ brezplačno pomoč glede spletne strani s katero želiš služiti denar. Retorično vprašanje.

Estreznik ::

@spydrmen

če ne znaš ti svetujem ljudi, ki znajo. Cel kup jih je tle gori :) Tako pač je, ne moreš vsega znati. Če pa misliš, da znaš vse pa ne benti tu po ljudeh, ki ti nudijo BREZPLAČNO POMOČ in si naredi sam. Zelo hitro se boš pridružil vsem neslavno propadlim podjetnikom, ki znajo vse pa jih po 1 letu ni več.

Spletna stran je tvoja vizitka in spletna stran tvoj VIR PRIHODKA. Neki normalen vložek za unikatno spletno trgovino je od 2.000€ naprej.
Ne verjameš? Pojdi na prvo banko in jih povprašaj koliko ti bodo zaračunali za online procesor kreditnih kartic, ki jih mimogrede v spletni trgovini moraš imeti.
Večina se jih odloči za vložek +-300€ ne zaveda pa se dejstva, da jih kasnejši popravki koštajo več kot znesek v ponudbi za izdelavo unikatne (ne template) spletne strani. Zapomni si! Večina prospektov ob slabo izdelani strani odide iz take strani po 1 sekundi.

Še nisem narajmov poslovneža, ki bi se tako branil vložka v svoj prihodek. WTF???
Če nisi pripravljen v svoj vir prihodka nič uložiti ti svetujem, da se zaposliš v kakšni tovarni kot delavec.
E-streznik.com - Spletno gostovanje in registracija domen

bluefish ::

Po eni strani avtorja razumem, da želi neko obstoječo in po možnosti brezplačno rešitev, ker namerava prodajati le en izdelek. Ampak hkrati je njegovo razmišljanje ravno zaradi tega faljeno.
Namestil bo spletno trgovino, ki bo skupaj s predlogo zaradi prevelikega števila funkcij in elementov kupca le odvračala oziroma bo dejanski izdelek navidez nekje v drugem planu. Za en samcat produkt so dejansko tudi custom trgovine ali predloge relativno poceni in na ta strošek avtor ne bi smel gledati kot na nebodigatreba.
Kot že rečeno, spletna stran predstavlja prvi stik s potencialnim kupcem in šparanje na tem precej pove o prodajalcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Netrunner ::

Total free varjante ne poznam ... najhitrejša in najcenejša pot do tega kar hočeš je. Namesti opencart ki je free, kupi eno všečno temo na themeforest ki te bo stala cca 25EUR za opencart. Naredi paypal račun in aktiviraj modul v opencartu za paypal preko katerega se lahko plačuje tudi s kreditnimi karticami.

Se pravi strošek zate je: SERVER + OC TEMA + tvoj čas
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Za en izdelek se ne dela trgovina ampak shoping cart, ki jih je celo morje zunaj. Če se ti en da s paypalom ali takšnimi transakcijami ukvarjat pač daš samo formo in jo dobiš na email in piči miško. Lahko si pogledaš landing pages termin na googlu ali theme forest in potem boš videl kako se zadeva dela in postaviš enako.

Spletna trgovina je pa bolj kompleksna zaradi x stvari, ki jih še ponuja.

neoserv ::

Če se gre res za samo 1 izdelek bi mogoče zadoščal že Wordpres + en dodatek za košarico.

Recimo:
- Wordpress = brezplačno
- nakupovalna košarica za Wordpress Ecwid Shopping Cart = brezplačno
- potrebuješ samo strežnik, kjer boš gostoval svojo trgovino in e-pošto
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

49106 ::

bluefish je izjavil:


Kot že rečeno, spletna stran predstavlja prvi stik s potencialnim kupcem in šparanje na tem precej pove o prodajalcu.


Toliko kot pove platnica o knjigi, in embalaža o izdelku.

martincek1 ::

Torej ogromno. Ali kaj si stem mislil povedat?

49106 ::

Ogromno, če prodajaš programsko kodo, embalažo in platnice.

49106 ::

In ne bluzite, da mikro in mala podjetja potrebujejo lično narejeno spletno stran. Tudi marsikatera srednja podjetja, ki veljajo za vodilne v svoji niši, nimajo spletne strani, ki bi ustrezale vašim standarom.

Razumem, da gre veliko slo-techarjem v nos, da podjetja najprej varčujejo ravno pri njih

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

toplakd ::

Ne da bi šlo vsem ravno vse v nos , samo to, da si toliko len da se ti niti osnov ne da prebrati in malo potestirati kaj
se da kje spremeniti in kako se kakšna sprememba potem odraža na strani.

Če sam nisi pripravljen vložiti nekaj svojega truda v to da boš čim ceneje napravil stran, zakaj potem pričakuješ od
drugih da ti bodo vse servirali na pladnju. Slednju so namreč tudi morali vložiti kar nekaj svojega truda da so prišli
do željenega znanja.

LP

49106 ::

Od kje si izvlekel napisano, veš le sam. In zakaj bi jaz potreboval spletno stran?

Vice ::

49106 je izjavil:

Od kje si izvlekel napisano, veš le sam. In zakaj bi jaz potreboval spletno stran?


Je sploh ne potrebuješ tudi, če bi mislil da jo. spajdrmen je tudi ne, čeprav misli da jo. Ker zastopa srednje oz. veliko podjetje, ki ima zadaj gručo prodajalcev, distributerje... ki zalagajo trgovine in shopping centre in ljudem se malo jebe kakšno oziroma če ima sploh spletno stran, saj je izdelek pravi hit na tržišču. Ipod je v primerjavi kot špinačni burek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

toplakd ::

@Messiah: Se opravičujem, ampak odgovor je letel na spajdrmena, le malo čudno sem ga napisal :)

LP, Dejan

neoserv ::

@Messiah: se žal ne strinjam.
Vsaka dejavnost potrebuje (lično) narejeno spletno stran, ker vsaka dejavnost potrebuje nove stranke.
Nove stranke večinoma storitve/izdelke iščejo po internetu, ker je to najbolj enostavno.
Nekateri preko računalnika, drugi s tablico in telefonom.

Torej, za moje pojme, vsaka dejavnost potrebuje vsaj:
- svojo domeno (že vsaj za e-pošto),
- spletno stran, tudi če ima gor samo opis dejavnosti, storitev in kontakt.

Dandanes je vložek za to lahko že pod 100 EUR z različnimi kupljenimi predlogami in plugini za WordPress.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

spajdrmen ::



Našel sem točno to kar iščem in to - zastojn!

Kaj pravite? Boxe sem ze spreminl iz oranzne in zelene v svetlo modro, tako da so vsa 3 ista.

Meni je na prvo roko ful "bum" ampak zdej pa več nisem siguren, ker mi črna nekako ne potegne (ne vem a sem se naveličal medtem ko jo rihtam). Če pozna kdo kakšno sveteljšo nijanso (belo, sivo) se priporočam.

Stran z naročilom sem "preuredil" kontaktni obrazec, tako da se tam naročuje, plačilo je pa trenutno samo po pošti, oz. vnaprej nakazenem denarju na TRR (tisti ki imajo npr. NLB Klik)

Komi čakam komentarje od tistih pametnjakovičov, da se zastojn ne da nič narediti :)

kriko1 ::

Zastonj se nič ne dela. Brezplačno mogoče.

Sicer pa v CSS lahko odstraniš črno ozadje in dodaš atribut za določeno barvo (sivo, itd), kar v npr. chrome debuggerju da v živo vidiš kako zgleda.

spajdrmen ::

Razmisli kako bi pasala siva oz. bela na svetlo modro :)

Zgodovina sprememb…

spajdrmen ::

Kako se znebiti tega črnega trakca zgoraj?

Prilagam še kodo

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
293951 (2545) Vice
»

prestashop, opencart, magento...?

Oddelek: Izdelava spletišč
163618 (2972) Netrunner
»

[PHP]Zajem podatkov iz baze

Oddelek: Programiranje
353765 (3402) cobrica
»

Na spletu je več milijonov zastarelih, okuženih spletnih trgovin

Oddelek: Novice / Varnost
174834 (3554) Steinkauz
»

Izdelava spletne trgovine 2

Oddelek: Izdelava spletišč
344582 (2580) IceIceBaby

Več podobnih tem