» »

"izgubljeno" BIOS geslo na prenosniku HP Pavilion

"izgubljeno" BIOS geslo na prenosniku HP Pavilion

pirx ::

Pozdravljeni!

Za trenutne potrebe sem si iz Kanade kupil rabljen prenosnik HP Pavilion iz serije ze4200. Dobil sem ga z nastavljenim BIOS geslom, ki sem ga pa želel izbrisati. Torej sem zagnal BIOS in ponujeni sta bili dve izbiri - user password in administrator password. Ker na administratorskega nisem mogel (siva izbira), sem izbral user, vtipkal staro geslo (8x številka 4) in pri naslednjih dveh okencih, kjer zahteva novo geslo, sem pustil prazno.

Pri ponovnem zagonu se je kljub temu pojavilo okence, ki zahteva geslo, ampak gesla ni nastavljenega! Če pustim prazno in stisnem na enter, izpiše "system error: invalid password". Če vpišem staro geslo, se pojavi ista napaka. Še 2x zgrešim in se računalnik ugasne.

Upam, da obstaja kakšna rešitev. Na servisu mi tako na pamet niso vedeli pomagati. Kakšne izkušnje?

K0K0 ::

Z resetiranjem biosa bi se mogla zadeva dat odpravt (za 20sek odstraniš baterijo na plati).

pirx ::

Baje je na prenosnikih zadeva nekoliko bolj zakomplicirana :( Prenosnik je v bistvu že na servisu, ampak ne vejo kaj z njim početi, zato so poslali mail z opisom težave na HP support. Če jim tam ne bodo vedeli svetovati je možno, da bo treba plato menjati, ki pa je 140k SIT. Dokaj resna stvar. Če treba bom lotal, žagal, brusil, ampak plate ne bom nove kupoval.

K0K0 ::

Ne vem no enkrat je bla debata o kraji prenosnikov v bistvu kako onemogočiti nadalnjo uporabo ukradenega prenosnika z uporabo gesla v biosu. In kolkr sm jest spremlu debato se to ne da ker ko vzameš ven baterjio se zadeva resetrira. Tko da upam da je tud pr tvojmu tko

misso ::

Pri meni je pa moj brat neki spreminjal geslo od biosa na nootbuko pol sem pa lepo baterijo vzev v pa se mu je lepo resetiral geslo od biosa.

Model pa je bil

COMPAQ EVO 2xxx

Notri je imel p 2.5g

pirx ::

Potem še je nekaj upanja. Če ne bodo na servisu uspeli nič narediti bom pač notesnik razmontiral in poiskal baterijo. Upam samo, da je ne bo treba dol rezat s plate ;)

Vsekakor sporočim, kaj se bo dogajalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

Witboy ::

Ne vem sicer na kak servis si to nesu... sam kakor vem vsi compaqi oz zaj HPji majo materijo za bios in je lahko dostopna... tak da... tobi lahko tudi ti naredu... ne pa neki nespoti na servisu k rabijo hp support :)

aja se to... nic ne bo treba rezat... ker so v vecino primerih baterije povezane s kabeljckom one pa so v plasticni posodici :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Witboy ()

bmandelj ::

s hp-ji nimam izkusenj mam pa s toshibo
toshiba ima dve paterije sem dal obe ven za cca 1 uro pa je geslo se vedno bilo
pomagal mi je google kjer sem najdu kako se bios resetira preko lpt porta (lpt konektor pravilno povezes dolocene pine priklopis konektor na port in prizges et voila bios resetiran)

na toshiba servisu (uvoznik za slovenijo kao strokovnjaki) so hotel imet 25000 sit da bi to naredil
jaz sem porabil 20 min iskanja in 300 sit za konektor

jaz ti srcno priporocan google

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

pirx ::

@witboy: na pooblaščen servis v LJ :D Torej moram pokrov lepo odšraufat in poiskat baterijo? Ko pride nazaj, bo to prva stvar. (če seveda njim ne uspe)

@bmandelj: tvoj post je deloval motivacijsko zato sem brskal dobre pol ure in našel
to rešitev.

Če ne bo šlo z baterijo bom pa poskusil tam opisan postopek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

boss_y ::

Probaj držat insert tipko pol pa prižgat računalo. Ponavadi to resetira bios. Ne vem pa če to drži za prenosnike :\

pviran3 ::

Če čarunalniku odvzameš vse vire električne energije, si pasworda nebo mogu zapomnt in ga bo pozabu HA:)

pirx ::

Nekje sem še prebral, da ti novejši prenosniki kao ne rabijo nobenega vira elektrike, da si zapomnijo BIOS geslo.

Ampak to še vedno ne bo preprečilo, da mu poberem ven vse možno, z RAMom vred in ga pustim spati vsaj 24 ur.

Microsoft ::

Am, to da odvzames strom pa se kar vse resetira, mogoce ne drzi cisto.

Sam imam USB memory stick, ki je v prozornem ohisju. Na ploscici sta nalotana dva identicna cipa na vsaki strani (ki verjetno predstavljata plac, kamor se podatki shranijo), potem je se na eni strani en manjsi cip (verjetno kontrola), na drugi strani pa majhna siva skatlca (verjetno kvarc). Ostalo pa so samo se SMD elementi.

Tako, da ce mas BIOS (ce je to mozno) naret na tem principu, potem bos moral najti kak drug reset, kot ta, da bos dal ven vse baterije.

Drgac pa:
ena
Vec :))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

misso ::

Jst sem mogu odšrafati eno ploščico na spodnji strani in vola baterija je bila na dosegu roke. Pustil sem ene 10 min brez baterije.

pviran3 ::

Geslo je zapisano v cmos-u (tam so tut nastavitve od biosa) in ta je pod napetostjo ves čas. (upam-90%:D )

pirx ::

Danes so me klicali iz servisa (podružnica pooblaščenega servisa iz LJ, ki se nahaja v MS) in sporočili, da BIOSa ni mogoče resitirati in ga lahko prevzamem, kadar želim ?!?!

Za vsak slučaj, da se prepričam, sem še raje poklical v LJ (kamor so prenosnik poslali tisti iz MS) in vprašal, če res niso našli nobenega načina, kako to zaščito odpraviti?

No, potem mi je vodja servisa povedal, da bi se to nekako moralo dati urediti, ampak da so ključni ljudje verjetno na dopustih (!!!) in mi nato obljubil, da se bodo še potrudili.

Ni mi jasno, zakaj raje niso malo počakali in notesnik obdržali pri sebi, kot pa da ga pošljejo v MS in mi potem trdijo, da se ga ne da popraviti ??? Svašta.

Hvala za vse predloge, če njim ne uspe, pa bo treba alternativne načine preizkušati :)

Pyr0Beast ::

Vsaj uro bš lahko resetiral, če ne drugega :D

Probaj z voltmetrom oz. če to ne deluje s slano vodo>:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

toshiba zaklenjen trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
273961 (3155) solatko
»

Supervisor BIOS in HDD password reset?

Oddelek: Pomoč in nasveti
172166 (1891) solatko
»

bios se je zaklenil

Oddelek: Pomoč in nasveti
211911 (1585) TOP
»

Bios password!

Oddelek: Pomoč in nasveti
121094 (784) #000000
»

Reset biosa na Hp

Oddelek: Strojna oprema
232050 (1877) RiNC

Več podobnih tem