» »

Supervisor BIOS in HDD password reset?

Supervisor BIOS in HDD password reset?

Nextor ::

Pozdravljeni!

Dobil sem laptop lenovo, ki pa ima zaklenjen bios in disk! Disk sem poskusil priklopit na stacionarni računalnik, da bi ga formatiral, ampak še vedno zahteva geslo in tudi gparted ga ne vidi! Kako formatirat to sranje? Nekje sem bral, da naj odstranitev baterije iz plate ne bi resetirala supervisor bios gesla, kako to rešit?

Havala in lp!

Nextor ::

Res ni nobene šanse, da nekako formatiram tale disk? 8-O

bobby ::

a ti pokaže password še predno ti bios zažene (ikonca zgleda kot ključ)?
sploh lahko prideš do biosa pa ti tm zasika za pass?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Šimpanz ::

Sem imel podobno reč z enim IBM notesnikom. Pomagala je samo zamenjava diska. Tudi na servisu so svetovali samo nov disk.

amigo_no1 ::

Ponavadi se disk/bios ne zaklene sam od sebe 8-).
Vroča roba ?

Kateri model je ?

Zgodovina sprememb…

StratOS ::

http://www.hddunlock.com/

Poglej za podporo diskom

Lp
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Duhec ::

Preberi še TOLE temo.

Nextor ::

Gre za Lenovo G550, disk pa je FUJITSU 320GB (Model: MJA2320BH), ki pa ga ni na seznamu na hddunlock. Računalnik je stal skozaj leto dni in ima vse papirje! Aja se že omenil, da ga je uporabljala ženska? :D

Kako je z geslom za Supervisor BIOS? Če grem razstavim računalnik in odstranim baterijo, bo se geslo resetiralo?

Škoda mi je diska, namreč s.m.a.r.t. pravi, da je popolnoma zdrav in v dobri kondiciji, zato bi mi prišel zelo prav!

@Duhec, bi tole palilo tudi na FUJITSU disku, namreč tam je skripta za wd!

amigo_no1 ::

Priklopi disk v drug pc (kot slave), nato uporabi winhex, loadaj cel disk poglej če najdeš kaj pametnega v prvih 512 bajtih.

http://consumerdl.lenovo.com.cn/UserFil...

stran 34

A Password problem

I forgot my password. o If you forget your user password, you must take your computer to a
Lenovo authorized servicer or a marketing representative to have
the password changed.
o If you forget your HDD password, a Lenovo authorized servicer
cannot reset your password or recover data from the hard disk. You
must take your computer to a Lenovo authorized servicer or a
marketing representative to have the hard disk drive replaced. Proof
of purchase is required, and a fee will be charged for parts and
service.
o If you forget your supervisor password, a Lenovo authorized
servicer cannot reset your password. You must take your computer
to a Lenovo authorized servicer or a marketing representative to
have the system board replaced. Proof of purchase is required, and a
fee will be charged for parts and service.


en postopek:
http://www.rockbox.org/lock.html

disk manualz:
http://www.afastor.com.tw/download/pdf/...


poglej še tu
http://forum.hddguru.com/

Zgodovina sprememb…

Nextor ::

Tako, odločili smo se, da nabavimo drugi disk, ker nima smisla, ampak zdaj se poraja vprašanje ali bo pofukani bios zaklenil tudi novi disk?

Je sploh možno kako resetirat bios geslo?!? Bo kaj pomagalo, če razstavim laptop in odstranim cmos baterijo?

Pičko materno, pa take gnile zaščite! ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nextor ()

St235 ::

Bios bo seveda zaklenil tudi naslenji disk, ki ga daš v računalnik. A original disk, če ga pustiš v računalniku ne dela, ker načeloma se problem z zaklenjenim diskom pojavi ko ga hočeš vtaknit v drug računalnik.

A dostop do biosa sploh imaš?

Nextor ::

LOL!

Ja valda, da nimam dostopa do biosa, če je zaklenjen z geslom!!!

Kako veš, da bo zaklenil tudi naslednji disk? Imaš kake izkušnje?

Kaj mi res noben ne zna odgovorit, če se bo geslo resetiralo ob odstranitvi baterije? Kam pa se potem zapiše tole geslo? Kako pol tole rešijo na servisu? Mislim wtf...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nextor ()

StratOS ::

Napiši kakšno verzijo in kateri BIOS imaš, pa ti bomo pomagali.
Za osnovo preglej http://www.tech-faq.com/reset-bios-pass...
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

solatko ::

Če računalnik ni vroča roba, prijavi na Toshibo, da je bil računalnik ukraden, potem pa ga nesi na servis in povej, da se je računalnik našel, vendar so ti zlikovci zjebali bios password. Zahtevali bodo vse papirje, zadevo pa ti bodo rešili brezplačno, ali z minimalnimi stroški (preizkušeno, po pozabljenem geslu). So postopki, ki zadevo rešijo, vendar ne vemo, če se ne pogovarjamo o prenosniku, ki je "padel s kamiona", zato ne boš dobil uporabnih informacij.
Delo krepa človeka

Nextor ::

Laptop je Lenovo G550, ne toshiba, acer, hp ali stacionarni! LENOVO! Kdo pa je uradno pooblaščen v sloveniji za lenovo?

Bios je Phoenix, katera verzija ne vem... kako to pogledat? Če disk izpulim iz računalnika, lahko zaženem hiren boot cd!

Solatko računalnik ni vroča roba! Sem 100% ker sem pred kakima dvema letoma na njega nalagal win xp, ko še je bil novi!!! Priloženi so tudi vsi dokumenti in z ZELO velikim veseljem, bi jih poslal na uradni servis, ampak nimajo nekaj dosti pod palcem, zato zadevo poskušam rešit na lastno pest! Če ne bo šlo drugače bom pač primoran sam nest zadevo na uradni servis in krit stroške!!!

EDIT:
StratOS, sem že poskusil vsa ta gesla, ampak žal ni uspeha :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nextor ()

St235 ::

Disk se ti bo verjetno zaklenil, preverjeno na toshibi. Takoj ko bios zazna disk mu nastavi PW.

Biosi laptopov so dosti bolj zaščiteni kot desktop verzije, zato kakšne univerzalne kode in backdoor rešitve na prenosnikih ne delujejo.

Pa si sploh preveril pri servisu Lenovo, koliko bi stalo, če resitirano bios password? Dostikrat so te stvari smešno poceni in hitre. Lenovo mislim, da servisira SRC na viču.

Glede originalnega diska, a ti zahteva geslo za disk pri bootu? Ker pri toshibi s katero sem mel problem je z geslom kompliciral samo na drugih mašinah. V laptopu v katerem je bil zaklenjen se je normalno obnašal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

sh1t41 ::

Potegni ven baterijo za napajanje BIOS-a toliko da dobiš vsaj dostop do le-tega. Boš vejetno našel navodilo kako to narediti na googlu. Ko imaš enkrat dostop do biosa boš po mojem lahko nastavljal ali disk zaklene ali ne.

Sam sem imel sicer poslovni prenosnik Sony pa isto zaklenjen disk, ko dal noter novega ga sicer ni zaklenilo. Vendar starega nisem mogel odkleniti drugače kot da sem ga dal nazaj v prenosnik in ga odklenil. Drugače rečeno BIOS je avtomatično zaznal ali je bil disk zaklenjen ali ne.

solatko ::

Nextor - Če imaš papirje, ti bodo na pooblaščenem servisu to zrihtal v parih minutah za nekaj €. Ne matraj se sam, ker so Lenovo prenosniki kar dobro zaščiteni in brez pravega orodja, lahko mašino narediš samo neuporabno.
Ker je tatvin prenosnikov ogromno, so, vsaj pri dražjih modelih pripravili zadosti dobre zaščite, da jih ne zlomi kar vsak, po navadi tudi reset bios-a in jemanje baterije tega ne reši, pač je potrebno bios flashat, kar pa navadni uporabnik ne bo uspel. Na servisu, seveda ob predložitvi papirjev, je to mala šala.
Recimo tukaj:
http://www.unistar.si/servis-in-vzdreva...
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

I: Odklep biosa na Lenovo T500

Oddelek: Strojna oprema
6864 (690) Wisor
»

Stranska vrata v BIOS

Oddelek: Informacijska varnost
82087 (1588) Wisor
»

prenosnik in zaklenjen disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
141401 (1163) #000000
»

Password lock notebook

Oddelek: Pomoč in nasveti
152025 (1441) boogie_xlr
»

Neunicljivi LowLevel Password?

Oddelek: Strojna oprema
51002 (792) Zoidberg

Več podobnih tem