» »

toshiba zaklenjen trdi disk

toshiba zaklenjen trdi disk

spoly24 ::

mene pa zanima če se da odkleniti trdi disk od Toshibe prenosnika
ko zaženeš računalnik napiše naj vpišem kodo. ko disk prestavim drug prenosnik mi naredi isto.

hvala za pomoč že vnaprej !
lp

Duhec ::

Težka bo.
Je to kak starejši model prenosnika? Ata ali sata disk ?
Če ne rabiš podatkov ampak zgolj, da omogočiš hdd za novo instal., bi šel popoln izbris mogoče s tem:
http://www.hddunlock.com/drives/toshiba/

spoly24 ::

ne to je Toshiba nb550d
ne rabim podatkov. ta stvar dela ?

kaj moram potem s tem narediti ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spoly24 ()

B-Stard ::

FW je lockan na MB , busted

Baja ::

B-Stard je izjavil:

FW je lockan na MB , busted


Če bi samo tole prebral:

spoly24 je izjavil:

ko disk prestavim drug prenosnik mi naredi isto.


ne bi izjavil zgornje neumnosti.

Duhec ::

spoly24 je izjavil:

ne to je Toshiba nb550d
ne rabim podatkov. ta stvar dela ?
kaj moram potem s tem narediti ?

Link je za neke starejše diske, ki ga tvoja Toshiba zagotovo nima.

Sem malo pobrskal in našel tale primer (beri uporabnika gamer11200 post#1 in post#7 kot rešitev):
http://www.overclock.net/t/1077944/reso...
Če lahko dostopaš do biosa spremeni hdd password v besedo:
NULL
Shrani in restartaj ter upaj, da ne bo več password okna.
Poročaj.

solatko ::

Je toshiba padla s kamiona?
Delo krepa človeka

spoly24 ::

ne morem dostopat do biosa
saj bom pa kupil nov disk
hvala !

Duhec ::

Takoj ko vklopiš komp (in se pojavi logo Toshiba) stiskaj F2 tipko.

spoly24 ::

ne gre sem že vse poskusil pa mi kar vrže na passwaord

solatko ::

Potem imaš bios pod paswordom in ti menjava diska ne bo nič pomagala. Če je padlo s kamiona, opazuj, če se ti pri startu prižge kamera. Potem pravi lastnik že ve, pri kom je njegov prenosnik.
Delo krepa človeka

Duhec ::

spoly24 je izjavil:

ne gre sem že vse poskusil pa mi kar vrže na passwaord

Zdaj pa še povej kako je prišlo do tega, da ti vrže zahtevo po passwordu ven ?

Hayabusa ::

solatko je izjavil:

Potem imaš bios pod paswordom in ti menjava diska ne bo nič pomagala. Če je padlo s kamiona, opazuj, če se ti pri startu prižge kamera. Potem pravi lastnik že ve, pri kom je njegov prenosnik.

In medtem še skenirajo vse mogoče baze podatkov za prepoznavo obrazov, ane ?
Preveč USA filmov gledaš.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

Polarni_Medo ::

Vse kar moraš naredit je da resetiraš bios, to pa narediš tako da razstaviš prenosnik in odklopiš baterijo na matični. Na stacionarnih računalnikih si moral še neki jumper odklopit in je resetiralo. Rešitev je nekaj v tem smislu.

LJ4L ::

Polarni_Medo je izjavil:

Vse kar moraš naredit je da resetiraš bios, to pa narediš tako da razstaviš prenosnik in odklopiš baterijo na matični. Na stacionarnih računalnikih si moral še neki jumper odklopit in je resetiralo. Rešitev je nekaj v tem smislu.

??? Kako baterijo od matične?
LP from LJ

Polarni_Medo ::

RTC/cmos baterijo, okroglo

Hayabusa ::

Polarni_Medo je izjavil:

Vse kar moraš naredit je da resetiraš bios, to pa narediš tako da razstaviš prenosnik in odklopiš baterijo na matični. Na stacionarnih računalnikih si moral še neki jumper odklopit in je resetiralo. Rešitev je nekaj v tem smislu.

Nope, hdd na prenosnikih se zaklene, tako da tudi če ga prestaviš v drug pc bo še vedno zaklenjen.

http://www.theguardian.com/technology/a...


http://forums.mydigitallife.info/thread...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Polarni_Medo ::

Zanimivo. Sam, njemu niti v bios ne pride, vsaj tako je napisal.

crniangeo ::

hayabusa, vklopi troll detektor no:)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

#000000 ::

Ja je pač tako naštiman da treba vsakič preden se sploh lahko začne karkoli vpisat pass, torej brez passa niti v bios ne more, tudi če pride ponavad treba vedeti staro geslo za HDD lock če ga hočeš zbrisat, pač prenosniki so precej bolj zavarovani proti kraji, da pač lih vsak ki zna formatirat ne more kr tko dobit dostopa.

solatko ::

Tudi če resetira bios, ostane pasword zaklenjen. Ima dodatni čip za pasword, tako da pomaga samo servis - pošlješ s/n, če ni ukraden, ti pošljejo postopek in kodo za odklep, s tem odkleneš tudi disk.

Sem že reševal nekaj zaklenjenih računalnikov, ki so jih admini zaklenil, pred odprodajo pa ne odklenil. Pet minut dela, razgovor s servisom in dobiš navodila. Lahko ga neseš tudi na servis in ga bodo za nekaj € odklenili, če ni na črni listi.

Doma se ne da z zaklenjenim bios-om narediti nič, razen, če imaš eprom programator.
Delo krepa človeka

filip007 ::

Probaj prazni vnos.

http://www.overclock.net/t/1077944/reso...

Ja verjetno ne pomaga zamenjava eletronike, če je vsebina pod enkripcijo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

mitja73 ::

Na servisu ti ga bodo odklenili če si pozabil geslo, Fujitsu ima podoben način varovanja prenosnikov in so ga brez problema odklenili.
Če imaš pa ukradeno robo potem te pa moramo prijaviti na 113 in te bojo preko internet ponudnika izsledili, da bo pravi lastnik dobil nazaj prenosnik ali vsaj disk.

solatko ::

V primeru, da je kraja prijavljena.
Delo krepa človeka

#000000 ::

Ma ta ki je dal pass na HD in admin pass na bios, bo krajo prijavil 100% ker ve zakaj je naredil to dvoje. Tko da to je ena izmed zadev ki lopovom povzroča sive lase :) če že ne bom dobil zadeve nazaj, naj bo vsaj neuporabna :)

solatko ::

To je tudi edino pravilno. Če pozabiš, ti na servisu to uredijo b.p. in niti ne pride drago. Ukradeni pa je uporaben samo za dele.
Praviloma to naredijo admini po firmah, da jim vsak uporabnik ne more instalirat sranja, ki bi ga potem morali čistit ali, da jim ne zasirje mreže.
Delo krepa človeka

sasoz ::

Zgoraj omenjate odklep biosa, jaz pa imam password protected SSD, ne rabim podatkov, samo sformatiral bi ga rad. Obstaja kaka varjanta? Da ne bo kakih komentarjev, SSD ni ukraden, v podjetju menjamo diske med prenosniki in smo pozabili odklenit disk in ne vemo kateremu prenosniku pripada. Ima kdo kako rešitev?
www.technopc.si
Servis in prodaja računalniške opreme
031574661

solatko ::

Si poizkusil tako, da ga priklopiš kot zunanjo enoto in ga z namenskim programom za delo z diski delete in na novo konfiguriraš.
uporabiš lahko tole:
http://www.disk-partition.com/free-part...

Če iz windows-a ne bo šlo, naredi boot ključek iz tega orodja, zaženi s ključka in potem nebi smelo biti problema, saj diski niso zaklenjeni v firmware-u, temveč v datotečnem sistemu, katerega pa OS prebere in ne dovoli dostopa.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Onemogočen dostop do BIOS-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
191649 (873) SmeskoSnezak

enter supervisor password

Oddelek: Loža
313729 (3188) Yacked2
»

ohraniti podatke

Oddelek: Pomoč in nasveti
161533 (1297) Gutjerez
»

Zaklenjen disk na laptopu ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5622 (542) DeeCoy
»

Supervisor BIOS in HDD password reset?

Oddelek: Pomoč in nasveti
172166 (1891) solatko

Več podobnih tem