» »

Gramofonske plošče

Gramofonske plošče

skeleton ::

Živjo!

Pred kratkim sem se odločila da bi začela zbirati gramofonske plošče. No, ker sem še nova v tem me zanima kje bi lahko kupila nove plošče kje v Mariboru ali pa kje v okolici Murske Sobote. Saj vem, da se to da tudi prek neta kupit, samo meni je tisto boljši občutek, ko ploščo držiš v roki in jo imaš pred sabo.

Lp
  • premaknil iz Igre: ahac ()

pegasus ::

Poglej po audiofilskih forumih, kje so trgovine z LPji ... na vsakem večjem audio srečanju je tudi mini preprodaja LPjev. Pri nas vem da jih vsaj nekaj audiofilskih trgovcev trži, konkretno pa ne vem, ker sem že malo ven iz te scene.

Riff ::

bolha pa osebno prevzameš plošče : http://www.bolha.com/iskanje?q=gramofon...

Nikec3 ::

V Mariboru jih imajo nekaj malega v Big Bangu. Mogoče celo naročijo katero, če jim obljubiš, da jo boš kupil. :)
Drugače pa tudi jaz razmišljam, da bi začel zbirati/poslušati glasbo iz gramofonskih plošč. Trenutno me nazaj drži cena za soliden gramofon + ojačevalec. Je pa samo vprašanje časa kdaj se tega lotim.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

jamiroq ::

Bolha je imo draga za plosce. V KP jih precej prodajajo v Mullerju, nekaj malega v BigBangu. Mogoce je kaj takega tudi v MB/MS? Jaz jih kupujem na discogs.com, nekaj sem jih kupil tudi v spinvinyl (osebno, ne preko neta).
Crate digging bo bolsjakih je prijetnejsi, se strinjam. Ampak vedno imas patrona, ki ti hoce prodat zdrajsan Split '83, ki je bil 20 let v luzi na podstresju za 100€ (kot najvecjo rariteto). Spletne strani imajo feedback in vsaj priblizno ves kaj lahko pricakujes.

Se en nasvet: splaca se investirati v antistaticne ovitke za plosce, pvc vrecke za ovitke, karbonsko scetko in en aparat za ciscenje (knosti disco antistat za ~50€ v conradu, recimo). Rabljene plosce so lahko umazane, nove so pa tudi loterija - posebno zdaj, ko ratujejo bolj popularne in zna quality control zasepati (ovitek za plosco poln papirnatih ostankov, ki ti plosco popraskajo se preden jo prvic postavis na gramofon, recimo).

Iriska ::

Pozdravljeni,
prodam stare plošče, odlično ohranjene. Bob Marley, Kate Bush, Queen, Pink Floyd in še veliko drugih znanih glasbenikov
Kontaktirate me na iris.botjak@gmail.com
lp

cabac ::

Zdravo,

ima kdo kakšne gramofonske plošče naprodaj?

mujek ::

Bukvarna v mariboru jih ima.

mikhail ::

cabac je izjavil:

Zdravo,

ima kdo kakšne gramofonske plošče naprodaj?

Jaz imam nekaj good-old tehno plat. Če te zanima seznam, pošl ZS

Machete ::

Jaz imam nekaj good-old cerkvenih plat in hardcora. Če te zanima seznam, pošl ZS
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Cruz ::

Jaz imam od Doorsov The Soft Parade enega viška. Platnice slabše ohranjene, plošča je v redu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitna hitrost zvoka

Oddelek: Pomoč in nasveti
413961 (2665) XLapse
»

Uvod v vinyl, nasveti za začetnika...

Oddelek: Zvok in slika
113274 (2396) Machete
»

Vsak deseti prodani album je gramofonska plošča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11150679 (39075) gruntfürmich
»

s katerim programom

Oddelek: Programska oprema
71372 (1176) eric_cartman

Več podobnih tem