» »

Priklop drugega ventilatorja na ohišju pri Epox 8K9AI

Priklop drugega ventilatorja na ohišju pri Epox 8K9AI

SisQ ::

Lep pozdrav!

Kako priklopit drugi ventilator na ohišje, ko je na matični samo priklop za enega. A, je res da se da priklopit na napajalnik ? Pa še nekako na matično bi se dalo kjer so prosti priklopi (ne za ventilator) .

Kako?!!


kuglvinkl ::

Na napajalnik se priklopi prek Molexa. To je priporočljivo.
Your focus determines your reallity

SisQ ::

Lahko razložiš bolj potrobno, ker sploh ne vem kaj je molex.


kuglvinkl ::

Seveda da veš. To je tisti prilključek, iz katerega se napaja disk, raznorazni ROMi. Veš o čem govorim? Torej, če kupiš vent. ,ki ima samo dve žici, potem vežeš črno na črno, drugo od vent. pa na rumeno oz. na rdečo, če rabiš samo 5V.

Če pa imaš vent, ki ima molex, pol pa tako in tako ni problema.
Your focus determines your reallity

SisQ ::

Se mi nekako sanja kaj bi lahko bilo. :8)
Glede na to, da sta dva kabla, ki se priklopita na npr. disk, in je eden od teh dveh IDE je lahko samo še drugi. :D
Mater...sem naredil študijo.
Predvidevam, da moram priklopit na tiste proste iz napajalnika. Imam prav? Saj ne vem, če je kakšen molex, vem da jih je kar nekaj raznih priklopov.


kuglvinkl ::

Predvidevam, da moram priklopit na tiste proste iz napajalnika.

Ja, če pa nimaš nobenega prostega, pa kupiš za 300 SIT Y razdelilec.
Your focus determines your reallity

SisQ ::

Dobro, samo da preverim, če sem vse prav razumel.
Ventilator ima dve žici in ti dve žici priklopim oz. zvežem na žice na molexu, ki jih je sicer 4. Priklopim jih tako, da dam črno na črno, in rumeno na rumeno. Ostalo pa je pač prazno. Je tako?


kuglvinkl ::

Ja, tako je. Veliko prepiha želim. :)
Your focus determines your reallity

SisQ ::

:D :D :)
Hvala za pomoč in prepih!


kuglvinkl ::

Tvoje plate sicer ne poznam, samo se mi zdi čudno, da imaš samo FAN1 priključek. Kakorkoli, nima veze, je priporočljivo imeti prepihovalnike TM (moja moja! :)) zvezane direktno na trafo. Še posebej, če ih imaš veliko. Niso tako redki primeri, ko je folk skuril te priključke,
Your focus determines your reallity

SisQ ::

Khm...khm...ne mi preveč razlagat o prekurjenju česarkoli, ker ne bom pol nič zvezal. 8-O

Saj nimam samo FAN1, je tudi FAN2, vendar imam na FAN1 priklopljen CPU ventilator. Na FAN2 pa ventilator za odvajanje zraka iz ohošja.
Bi bilo boljše karkoli spremenit ?


kuglvinkl ::

Ne, je kul, samo da nimaš kakega strašno požrešnega vent. na MB prklopljen.
Your focus determines your reallity

SisQ ::

Thja, upam da ne, ker kljub temu, da imam še original embalažo, ne vem kako pogledat koliko je požrešen.


Matek ::

Priklopim jih tako, da dam črno na črno, in rumeno na rumeno.

Verjetno bo ena črna druga pa RDEČA (ne rumena). Ampak vseeno, ne dajat rdeče na rdečo, bilokaka je, jo daj na rumeno.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

SisQ ::

OK, bom upošteval.


kuglvinkl ::

Navadno piše na ventu. Če pa ne, je pa gor ziher kakšna zelo dolga koda in to uheblaš v Googla in če ne gre za nek no name crap, ti zagotovo vrne podatke, ki jih potrebuješ. Tako je npr. s Sunoni, za te vem, ker jih imam sam en šleper.

Za OC velja zlato pravilo, da je čim manj imeti na plati. Tudi denimo najmočnejši venti prihajajo s razdelilnikom, da jih priklopiš direkt na napajalnik. Poglej si malo specifikacije dual in triple balde Delta ventilatorjev, pa boš videl, kolk je ta reč požrešna.

Triple Blade

Ok, sem šel gledat svojo rezervo. 60×60×25 mm Sunon pobere 2.3 W, 40×40×20mm pobere 0.9W (mišljen je bil za NB). 80×80×25 pobere 2.3 W. itd itd.

Your focus determines your reallity

SisQ ::

Bemti komaj sem najdel review, kjer piše (upam) o tem. Gre za Arctic Super silent PRO ventilator.
Piše pa: Power Consumption 1.4 Watt

In, je to dosti ali bo OK ?


Golden eye ::

ne to ni dosti in bo OK:D

SisQ ::

:) Hvala k***u!




Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fan, na starejšo plato.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141070 (995) Blinder
»

chasis fan + potenciometer problemček.

Oddelek: Strojna oprema
131672 (1517) baltso
»

Problem z ventilatorji

Oddelek: Strojna oprema
7860 (741) Tugo
»

Hlajenje z zalman ventilatorji...

Oddelek: Strojna oprema
91393 (1201) frenk
»

Čemu služi rumena žica na ventilatorju?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292597 (2215) segi

Več podobnih tem