» »

Neverodostojne strani

Neverodostojne strani

kuglvinkl ::

Da smo si na jasnem, tole pišem kot user, ne kot del ST teama.

Skratka, vsi vemo, kaj se je "pripetilo" HOCP.

Dalje, danes gledam malo po straneh in vidim "test".

Uvod:

Here is how Thermaltake describes their new DuctingMod:

"In traditional cooler design, the center of the heat sink won’t have any air flow due to the fan hub resists air turbulence. Therefore the air won’t be helpful the heat transfer to the heat sink center . With DuctingMod, air can be blow into the fan ducting and spread the cool air to the heat sink. By eliminating the air turbulence, we not only achieve a better cooling capability, but also decreased the noise level associated with it."


Since I am not a qualified design engineer in air flow and dynamics, I will have to take their word on what the duct should or shouldn't do.
:)

Ampak OK si rečem, tudi jaz nisem qualified design engineer in air flow and dynamics.

In za konec:

Acknowledgement:

I would also like to personally thank Mr. Weller Chen and the fine folks at Thermaltake for allowing me the chance to review this product. I have been a big fan of Thermaltake since I first got into computers a number of years ago and they continually seem to find new and exciting product to offer us enthusiasts.

If you are in the market for a new case, look no farther than the new Tt Xaser III V2. These cases are top of the line and offer everything any PC owner would want to have included. :)))) (poudaril kuglvinkl)

(all photos used in this review are the property of Thermaltake) :))



Zanima me, kaj je tip dobil za to slinjenje. Xaser III V2?


Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Hahaha, By eliminating the air turbulence, we not only achieve a better cooling capability tale pa res ni inženir in tisti PR iz TT tudi ne. Sicer pa take bombastične reklamne finte lahko najdeš pri večini masovnih tajvansko/kitajskih proizvajalcih, ki v večini primerov prilagajo svojim produktom totalno bogus rezultate kakih kvazi meritev, s čim manj uporabnimi podatki.
Je pa res žalostno brati take teste, kjer že skoraj od prve besede dalje vidiš, da gre za praktično diktiran test.

Moji bookmarki s hw/hw news stranmi so že tako kratki da redno spremljam samo še kakih pet strani, hvala bogu za forume
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Jep, resnično dobrih strani je nekaj več kot deset. Slabe se denimo niti linkajo ne več. Edino pravilno.
Your focus determines your reallity

Highlag ::

Samo jaz bi se pa strinjal z izjavo da pod Hub-om ni skoraj nič zračnega pretoka.

Ne govorim kar tako. Med razvojem hladilnih sistemov v službi sem že spremljal pretok zraka z dimom in drugimi sredstvi in dejansko zakoj za Hub-om ni zračnega tlaka. Pravzaprav se zrak vrtinči in ima smer proti ventilatorju namesto stran od ventilatorja.
Tako, da čimbolj stran od hladilnika je ventilator montiran bolje je hlajena tudi sredina hladilnika. Krivina pa tudi razbije vrtinec zraka, ki ga proizvaja ventilator. S tem se zračni tok bolj enakomerno porazdeli po celotni površini kanala.

Se pa strinjam, da v članku tako očitno hvali dotično firmo, da je že kar smešno.

morphling1 ::

Dead spot sigurno obstaja, samo večja turbolenca obtekajočega fluida (zrak, voda, whatever) pa vedno izboljša prestop toplote iz rebra na fluid. Gre za napačno izražanje, tok tam je že močno turbolenten in s tistim ductom ga ne zmanjšujejo nič bolj kot drugače. Sicer pa to je že dolgo znano da naj bo vent. malo odmaknjen od reber prav zaradi dead spota takoj pod motorjem venta.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tarzan ::

Reynolds... bla bla. Morphling ma prav.

Je pa tudi res, da Zalmanovi coolerji s premikajočo glavo delajo v nekaterih primerih čudeže. S tem, da usmeriš vroč zrak ven iz kište lahko fino shladiš ozračje. To je preveril moj kolega iz USA na Intelu 3.06 HT. Lahko ga vprašam, kak je razlika če vas zanima. Za TTjevo izvedbo pa po pravici povedano nimam pojma. Glede na nekatere cvetke ta test ni vreden piškavega oreha.

Jure


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Novosti na področju zračnega hlajenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
405305504 (1677) FireSnake
»

Je 57C na idle prevroče za AMD phenoma mobile?

Oddelek: Pomoč in nasveti
9578 (471) adinfinito
»

Iščem thermalright slk 900a

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211556 (1272) burkiburke
»

Thermalright SLK 900

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
91915 (1915) Airskull
»

SLK-900: nov kralj?

Oddelek: Strojna oprema
6938 (879) morphling1

Več podobnih tem