» »

CES 2014: Znamka McAfee gre na smetišče zgodovine

CES 2014: Znamka McAfee gre na smetišče zgodovine

Slo-Tech - Dolga leta je bila znamka McAfee sinonim za računalniško varnost, saj je bil njihov protivirusni program zelo priljubljen. Podjetju, ki ga je leta 1987 ustanovil John McAfee, je slava počasi splahnela, program pa je postajal čedalje slabši. Konec prvega desetletja tega tisočletja je bil McAfee tako zanič program, da je bilo veliko vprašanje, kaj se bo s podjetjem sploh zgodilo.

John McAfee je iz podjetja odšel že leta 1994. Leta 2011 se je razburkana pot McAfeeja končala, ko ga je za 7,7 milijarde dolarjev kupil Intel in vključil v svoje izdelke. Škoda je bila tedaj že storjena, saj si je McAfee pridobil tako slab ugled, da so se številni uporabniki spraševali, kaj neki bodo s tem kosom programske opreme sploh storili. Intel se ni dal motiti in je iz njega dejansko napravil, kar se je storiti dalo.

Znamka McAfee je v Intelu ostala živa vse do danes, ko so najavili njeno upokojitev. Intelov izvršni direktor Brian Krzanich je povedal, da novi izdelki ne bodo imeli več naziva McAfee, ampak se bodo imenovali Intel Security. Logotip z rdečim ščitom bo ostala, spremenilo se bo le ime. Drugih sprememb ne bo, serija bo še vedno vzdrževana, bo pa Intel nekatere dele brezplačno ponudil za mobilne naprave (iOS in Android). Točne časovnice Intel ni razkril.

Zlobni jeziki upokojitev blagovne znamke že povezujejo z ostalim dogajanjem okrog John McAfeeja, ki je bil pred letom dni aretiran v Guatemali zaradi tiralice, ki so jo za njim zaradi drog razpisali v Belizeju. Na koncu so po zdravstvenih in pravnih zapletih izgnali v ZDA. In tudi McAfee je zadovoljen s potezo, saj mu po lastnih besedah omogoča, da se končno reši povezave z najslabšim kosom programske opreme na svetu. Svoje nezadovoljstvo s tem, kar je program postal, je že McAfee večkrat javno izrazil (glej video).

18 komentarjev

lovrenca ::

A to pomen, da ga ne bodo več zravn tišal k vsakemu prenešenemu programu z interenta? končno :)


P.S. Lep primer zakaj program, ki ga napišeš ne poimenovati po sebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lovrenca ()

Relanium ::

Ne to, men so ga vštulili na nov prenosnik.
Sem ga imel namen uporabljat dokler ne poteče trial, ampak sem po 2 mučnih dneh ugotovil da mi bluescrene na čisto novem računalniku povzroča ravno McAfee.
Takoj je letel dol in od takrat nobenih problemov več.

Glugy ::

Na smetišče zgodovine gre zgolj ime in ne program sam. Pravo delo Intelavce še čaka. No vsaj če želijo soliden antivirusnik.

HighBane ::

Dolga leta je bila znamka McAfee sinonim za računalniško varnost, saj je bil njihov protivirusni program zelo priljubljen.

Meni je bil bolj sinonim za vsiljevanje in spam.

Phantomeye ::

Relanium je izjavil:

Ne to, men so ga vštulili na nov prenosnik.
Sem ga imel namen uporabljat dokler ne poteče trial, ampak sem po 2 mučnih dneh ugotovil da mi bluescrene na čisto novem računalniku povzroča ravno McAfee.
Takoj je letel dol in od takrat nobenih problemov več.


Eve, vedel sem! Jaz sem si kupil lenovo. kup bloatware-a... o lej zastonj antivirus! blue screen, blue screen. In ja, mKofee je bil!

Samson ::

McAfee je bil vcasih zelo dober antivirusnik. Dandanes pa res najeda in ga najdes povsod. Seveda nehote. Pa vedno nekako najde pot nazaj na racunalo prasicka. Ne vem kje ga vse najdejo porinit not na kompe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

zee ::

Good riddance! Ne bom ga pogresal.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Dr_M ::

Svoje cajte je bil McAfee bog in batina med antivirusi, potem je pa kar na hitro potonil. Se zmeri najslabsi ever je bil pa definitivno Norton.

Glugy ::

Jz ne morm verjet da Norton še kr obstaja. Pa ta antivirus ti pa res nč ne nardi. Se spomnm da pred 2000 je to neki pomenu ta antivirusnik ane...pol pa zlo na hitr v parih letih je čist podn ratu. Recimo ti je najdu viruse a ti jih ni znal popucat. si mogu sam ročno jih popucat...no take so moje izkušnje..tko da ga že ene 12 let ne uporabljam. Ampak res ne morem verjet da ponekod še kr vidm da je recimo stran potrjena kot pristna z strani Nortona oz podjetja ki stoji za njim (neki na S ane?) ... kot da je to nek sinonim za varnost ....ni. :)

nsignific ::

HighBane je izjavil:

Dolga leta je bila znamka McAfee sinonim za računalniško varnost, saj je bil njihov protivirusni program zelo priljubljen.

Meni je bil bolj sinonim za vsiljevanje in spam.



Verjetno si premlad, ali pa ti je tuj koncept fraze "dolga leta". Drugo je običajno posledica prvega.

Relanium ::

Glugy je izjavil:

Jz ne morm verjet da Norton še kr obstaja. Pa ta antivirus ti pa res nč ne nardi. Se spomnm da pred 2000 je to neki pomenu ta antivirusnik ane...pol pa zlo na hitr v parih letih je čist podn ratu. Recimo ti je najdu viruse a ti jih ni znal popucat. si mogu sam ročno jih popucat...no take so moje izkušnje..tko da ga že ene 12 let ne uporabljam. Ampak res ne morem verjet da ponekod še kr vidm da je recimo stran potrjena kot pristna z strani Nortona oz podjetja ki stoji za njim (neki na S ane?) ... kot da je to nek sinonim za varnost ....ni. :)

Hehe ja res je.
Žal sem imel obadva, tako nortona kot mcafeja že od štarta in sem žal precej dolgo vztrajal...
Pri nas v službi pa še zdaj dajo na vse mašine Symantec endpoint protection.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Luwigana ::

Leta nazaj sem uporabljal Norton zaščito, dokler ni postal požrešen. Seveda, nekatere viruse sem moral brisati v dos-u. Zdaj uporabljam Avast, še za enkrat . Kar pa se tiče McAfeep zaščita pa nisem imel tistega občutka, da bi kdaj moral uporabljati ali si naložiti na PC .

opeter ::

Kolikor vem, so bili med boljšimi antivirusi F-Prot, Sophos, Panda ... vsaj v 90-ih in v začetku 21. stoletja.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Heisenberg ::

F-Prot oh my my kolk sem star :)


Kateri antivirus se pa danes uporablja ?

Hayabusa ::

Panda cloud, bitdefender free, Immunet Cloud Antivirus.
Potem so tu še avast, avg, avira, comodo av.
Vsi free.

Heisenberg je izjavil:

F-Prot oh my my kolk sem star :)


Kateri antivirus se pa danes uporablja ?

You remember this ?



dinozaver:
msav

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

GaS ::

Uf, kurja polt. Res sem star.
Najdlje sem sicer uporabljal Sweep (Sophos), v novejši dobi pa Bitdefender in NOD32 (do verzije 2).

Monster ::

F-PROT FTW! :)
Ka zaboga...

opeter ::

Pa F-Secure sem pozabil ... se spomnite te ikone?

F-Secure

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Veliki britanski internetni filter za McAfee upravljajo študentje

Oddelek: Novice / NWO
124599 (3732) Markoff
»

Intel dokončal prevzem McAfeeja

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
84156 (3552) Jst
»

Evropska komisija odobrila Intelov prevzem McAfeeja pod določenimi pogoji

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
73786 (3229) Jst
»

Intel kupuje McAfee

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
208235 (7392) opeter

Več podobnih tem