» »

Zimske razprodaje

Zimske razprodaje

EdoK ::

Začele so se razprodaje. Po mojih izkušnjah zadnjih let ugotavljam, da gre pri njih v veliki meri tudi za dejanja, ki mene, kot kupca jezijo in me silijo k spreminjanju nakupovalnih navad.
1. Kupil sem čevlje, doma sem na embalaži zasledil letnico proizvodnje 2007!!!
2. Na prodajnih policah sem našel model kavbojk, ki sem jih kupil pred dvema letoma. Pa ne gre za noben legendarni model ala 501 ali kaj podobnega. Tudi sam izgled in obrabljenost etiket kaže na to, da ne gre za svežo zadevo. Očitno gre za praznjenje skladišč neprodane robe prejšnjih let.
3. Primerjava znižane cene čevljev s ceno na Amazonu, ti da vedeti, da te v tej državi trgovec ima zelo rad. Cena na Amazonu je skoraj pol nižja.
Vsi nakupi so bili narejeni v Mariboru v Europarku.
Trgovci so pač trgovci in to jim ne gre zameriti, kupci brez zavedanja kaj kupujejo, pa ovce za striženje. Hvala Bogu za internet in svobodni trg.

WaterBoy ::

Samo amazon dobi robo tudi zelo ceneje ker naročuje večje količine kot naši trgovci. Isto je z avstrijo, večji trg, večja naročila trgovca, nižje cene

medenko ::

pa višji standard nakupovanja, večji obrat zaloge.

steklo ::

Tu se proda kar se ne proda v tujini v eni izmed bivših trgovin sport 2000 sem pred nekaj meseci kupil oblačilo z napako, ampak ni nikjer pisalo, da gre za napako. Vrnil ga nisem, ker vedno oblačila operem pred zlaganjem v omaro.

Jim ne zamerim, ker je kos oblačila bil smešno pocen, 2 za 18 evrov.

gruntfürmich ::

WaterBoy je izjavil:

Samo amazon dobi robo tudi zelo ceneje ker naročuje večje količine kot naši trgovci. Isto je z avstrijo, večji trg, večja naročila trgovca, nižje cene

zopet te floskule??
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

EdoK ::

Primeri so bili podani iz Humanica in P&C, torej gre za mednarodne trgovce in ne za kak nekonkurenčni s.p.
Nisem ponižni kupec, ki je srečen, da je dobil nekaj, kar drugje ni šlo, pa še za večji denar. Vprašanje je samo, za koliko se daš ostrič. Obločitev je vedno na tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EdoK ()

flbroker ::

Zelo priporočam vsem da gredo v London nakupovat. Povratna karta iz Brnika za Stansted je 50€ (+15€/noč hostel, greš pa petek, prideš v nedeljo nazaj) brez prtljage, tam so popusti tudi po 90%, robe pa take ni za dobiti v Sloveniji. Tu pri nas se itak škart prodaja, tisto kar gre drugače se ne da na popuste. Tisto kar pa se da, se pa zniža za 20-30%, pa kljub temu je preveč za to kvaliteto.

ivans_k1 ::

Das link za to letalsko karto za 50€?

flbroker ::

http://www.easyjet.com/en/

Poglej polete za februar, najcenejša karta v eno smer je 24,99EUR. Včasih ko še je Ryanair letel iz Graza in Zagreba sem letel za 48EUR do Londona in nazaj.

EDIT: Aja, karto je treba kupiti vnaprej, ne moreš pričakovat takih cen če bi rad šel na letalo jutri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flbroker ()

fosil ::

Slovenija je kar se trgovin tiče dejansko smetišče Evrope.
In to velja tako za hrano, kjer pri nas dobimo ostanke iz veletržnic, ki ostanejo potem ko trgovci iz velikih držav zakupijo svoje količine.
Kot pri poltrajnih izdelkih (praški, kozmetika, čokolada), kjer dobivamo romunsko in poljsko robo.
Podobno je pri cunjah, kjer pri nas dobimo ostanke iz prejšnjih sezon iz velikih držav.
In potem naši trgovci jamrajo da jim pada prodaja.
Tako je!

fantasycamp ::

fosil je izjavil:

Slovenija je kar se trgovin tiče dejansko smetišče Evrope.
In to velja tako za hrano, kjer pri nas dobimo ostanke iz veletržnic, ki ostanejo potem ko trgovci iz velikih držav zakupijo svoje količine.
Kot pri poltrajnih izdelkih (praški, kozmetika, čokolada), kjer dobivamo romunsko in poljsko robo.
Podobno je pri cunjah, kjer pri nas dobimo ostanke iz prejšnjih sezon iz velikih držav.
In potem naši trgovci jamrajo da jim pada prodaja.



se strinjam pogledaš sadje in dobimo tako da se že skoraj kvari in to je sigurno to kar v Italiji nočejo pa naši na tone kupujejo, pri nas pa cena okoli 1,5-4 evra, preračunaš to v tolarje in nikoli nismo kupovali prej v slo sadje in zelenjavo za 1kg od 250 -500 in več sit, seveda razen kak radič, samo so nas lepo nategnili in ko smo šli na evre se centi ne zdijo toliko, ampak so nas počasi zjebal...

flbroker ::

Že, ampak takrat tudi povprečna plača ni bila 250k SIT. Ne moreš kar tako pretvarjat valute brez upoštevanja inflacije in GDP-ja.

fantasycamp ::

flbroker je izjavil:

Že, ampak takrat tudi povprečna plača ni bila 250k SIT. Ne moreš kar tako pretvarjat valute brez upoštevanja inflacije in GDP-ja.


ja samo to se je zgodilo čez noč že naslednje leto je bila pašta skoraj dvakrat dražja! Čim je prišel evro, samo ljudje tega niso opazili!

Inflacija in gdp? Hm ne vem ampak se mi zdi da si za tisto plačo povlekel več iz trgovine kot danes, mi imamo več kot evropske cene, nimamo pa evropskih plač.

Zanimivo je ko ljudje pridejo iz tujine in pravijo kako so izdelki cenejši a plače 2x večje.

flbroker ::

Sej se drugače strinjam s tabo.

steklo ::

Da pa se marsikaj dobrega kupit samo določeni trgovci res šrot prodajajo.

gruntfürmich ::

ve morda kam se splača it pogledat za topel volnen zimski (kratek) plašč, črni?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

urosz ::

EdoK je izjavil:

Očitno gre za praznjenje skladišč neprodane robe prejšnjih let.


Pa saj to je point razprodaj, ni? Razprodaje niso z namenom, da bo kupec kupoval ceneje robo, ampak zato, da se prodajalec odvečne/stare robe, ki jo ponudi za nižjo ceno.

kixs ::

Point razprodaj je praznjenje zalog. Vecinoma gre za zaloge pretekle sezone. Torej zimska razprodaja naj bi znizala to kar so imeli na policah v zadnje pol leta. Ce vidis starejso robo, potem pomeni, da nekdo ni dovolj spraznil zalog. Ali pa gre za praznjenje drugih skladisc (lahko tudi po drugih drzavah). Je pa vprasanje kako se to splaca (prevoz, cena skladiscenja za nekaj let). Vecinoma roba, ki stoji v skladiscih zaseda prostor, ki ni zastonj. Zato se zeli vso staro robo cimprej prodati in od tu tako "ogromni" popusti.

Engineer_ ::

EdoK je izjavil:

Očitno gre za praznjenje skladišč neprodane robe prejšnjih let.

Trgovci so pač trgovci in to jim ne gre zameriti, kupci brez zavedanja kaj kupujejo, pa ovce za striženje.


Pa saj je povsem logično da bo hotel trgovec sprazniti staro zalogo in zato zniža ceno?
Kaj pa misliš da bodo storili s staro robo, ki je niso prodali? Misliš da jo vržejo v smeti? To je tudi treba prodat, čeprav z zelo majhnim dobičkom.

EdoK je izjavil:

1. Kupil sem čevlje, doma sem na embalaži zasledil letnico proizvodnje 2007!!!


so fucking what? Ali so zato kaj grši, če so bili proizvedeni leta 2007? Očitno ne, saj so ti bili všeč in to tako zelo, da si jih kupil.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

Engineer_ je izjavil:

so fucking what? Ali so zato kaj grši, če so bili proizvedeni leta 2007? Očitno ne, saj so ti bili všeč in to tako zelo, da si jih kupil.

materiali se starajo, sploh lepila pri cenejših zadevah.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

EdoK ::

Engineer_ je izjavil:

EdoK je izjavil:

Očitno gre za praznjenje skladišč neprodane robe prejšnjih let.

Trgovci so pač trgovci in to jim ne gre zameriti, kupci brez zavedanja kaj kupujejo, pa ovce za striženje.


Pa saj je povsem logično da bo hotel trgovec sprazniti staro zalogo in zato zniža ceno?
Kaj pa misliš da bodo storili s staro robo, ki je niso prodali? Misliš da jo vržejo v smeti? To je tudi treba prodat, čeprav z zelo majhnim dobičkom.

EdoK je izjavil:

1. Kupil sem čevlje, doma sem na embalaži zasledil letnico proizvodnje 2007!!!


so fucking what? Ali so zato kaj grši, če so bili proizvedeni leta 2007? Očitno ne, saj so ti bili všeč in to tako zelo, da si jih kupil.


Verjamem da tržna logika velja za vse enako. Si predstavljam, da je trgovec naročil eno enoto (kontejner) robe, da je dobil nek rabat. In potem to robo prodaja prvo sezono, drugo... dokler kontejnerja ne izprazni. Morda je prevzel odvečne zaloge od kakšne druge trgovske verige in jo pripeljal v Slo, ni važno. Vsi so srečni, rabati so tu, zaslužek bo... ampak... če se vrnem na enega prvih postov, hlače s popustom kupim za 20 eur več, kot so trenutno na Amazonu. Tu pa se zadeva hudo zalomi.
Kar se čevljev tiče, nisem mahnjen na trenutno modo, čevlje nikoli ne zavržem zaradi "mode". Če pri avtomobilih velja, da gume po petih letih niso več varne, je to verjetno z razlogom. Material po petih letih ni enak kot na začetju. Guma se otrdi, usnje se zasuši, lepilo... pa spet ni problem, vzamem trojne in vzamem to v zakup, ampak ne za ceno kot pri hlačah.
Če ti pri blagajni rečeš: so fucking what? potem ti zavidam.

Vajenc ::

gruntfürmich je izjavil:

ve morda kam se splača it pogledat za topel volnen zimski (kratek) plašč, črni?

Amazon
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

St235 ::

EdoK je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

EdoK je izjavil:

Očitno gre za praznjenje skladišč neprodane robe prejšnjih let.

Trgovci so pač trgovci in to jim ne gre zameriti, kupci brez zavedanja kaj kupujejo, pa ovce za striženje.


Pa saj je povsem logično da bo hotel trgovec sprazniti staro zalogo in zato zniža ceno?
Kaj pa misliš da bodo storili s staro robo, ki je niso prodali? Misliš da jo vržejo v smeti? To je tudi treba prodat, čeprav z zelo majhnim dobičkom.

EdoK je izjavil:

1. Kupil sem čevlje, doma sem na embalaži zasledil letnico proizvodnje 2007!!!


so fucking what? Ali so zato kaj grši, če so bili proizvedeni leta 2007? Očitno ne, saj so ti bili všeč in to tako zelo, da si jih kupil.


Verjamem da tržna logika velja za vse enako. Si predstavljam, da je trgovec naročil eno enoto (kontejner) robe, da je dobil nek rabat. In potem to robo prodaja prvo sezono, drugo... dokler kontejnerja ne izprazni. Morda je prevzel odvečne zaloge od kakšne druge trgovske verige in jo pripeljal v Slo, ni važno. Vsi so srečni, rabati so tu, zaslužek bo... ampak... če se vrnem na enega prvih postov, hlače s popustom kupim za 20 eur več, kot so trenutno na Amazonu. Tu pa se zadeva hudo zalomi.
Kar se čevljev tiče, nisem mahnjen na trenutno modo, čevlje nikoli ne zavržem zaradi "mode". Če pri avtomobilih velja, da gume po petih letih niso več varne, je to verjetno z razlogom. Material po petih letih ni enak kot na začetju. Guma se otrdi, usnje se zasuši, lepilo... pa spet ni problem, vzamem trojne in vzamem to v zakup, ampak ne za ceno kot pri hlačah.
Če ti pri blagajni rečeš: so fucking what? potem ti zavidam.


dokler ti trgovec ne skriva kako stari so čelvji je popolnoma tvoja odločitev ali boš kupil ali ne. Trgovec ima vso pravico prodajat 30 let stare čevlje, če mu paše. Enako ima vsak trgovec pravico da oblikuje cene kot želi oziroma mu trg dopuša. Primerjava fizične trgovino, ki mora imet zaposlene prodajalce, najete prostore na premijski lokaciji, na majhnem trgu z Amazonom pa je tako neumno, da je škoda razpralvjat. In spet, če ti ustreza nakup preko amzona pač kupi tam. Sam pri oblekah in obutvi rad vidim kako mi stoji oziroma kako se nosi preden kupim in sem to storitev pripravljen plačat. Ko pa kupujem delavske majce na kratke rokave pa pač vzamem online, ker ni ravno kvantne mehanike zraven.

blackbfm ::

mene razprodaje sploh ne ganejo, znižane so itak une zanič stvari ki jih ne morejo prodat ali pa stvari najbolj čudnih velikosti..bz:)

Okapi ::

ve morda kam se splača it pogledat za topel volnen zimski (kratek) plašč, črni?
MandMdirect, znižan iz 325 na 78 funtov.

gruntfürmich ::

izgleda tanek in niti preveč lep. realna cena verjetno 100 F pred znižanjem, v znižanju 35.
hvala vseeno.

zadnje čase sem pa sam nakupoval v reiss.com, če koga zanima.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čedalje več vrnjenih izdelkov predstavlja breme za spletne trgovce (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13030895 (24696) jernejl
»

Slovenski trgovci ter tujina (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19539140 (35464) s51as
»

Vsakdanje pocenitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8111115 (9748) Buggy
»

Drugačen obraz krize (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7513285 (10570) Furbo
»

Za koliko trgovine dvignejo cene izdelkom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13636553 (32429) Gregor P

Več podobnih tem