» »

Sneg letos

Sneg letos

MatVZ ::

Zanima me ce bo letos kaj snega. Se da kje pogledati pribljizne napovedi za vec kot samo nekaj dni?

Zheegec ::

počakaj, da se v usa malo ogreje, pa bo sneg tukaj :) napovedi za več kot par dni naprej pa itak suckajo.

dzinks63 ::

Tole ti je lahko v pomoč: World Weather Satelit

xxxul ::

odvisno kje :D

ampak v nižinah SLO slabo kaže za sneg ta teden...

Hayabusa ::

MatVZ
Si že slišal za teorijo kaosa (nelinearni dinamični sistemi in podobne zadeve) ?
Chaos theory @ Wikipedia


25.1 ob 7:43 bo v LJ začelo snežiti, zapadlo bo 33.44 cm snega :P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

fantasycamp ::

upam da ga ne bo, potem je plundra in ceste se ne očistijo in je vse umazan psi poserjejo in poščijejo, lepo je samo prvi dan potem pa rabiš

MatVZ ::

Ja nevem jas sicer tudi ne maram umazanije ampak mi je vsec ko je vse belo in recimo zvecer ni take teme. sicer pa nevem kje ti zivis da rabis taksne cevlje. sam zivim v mestu v bolj stranski ulici ki jo uporabljamo bolj ali manj samo prebivalci ulice in jo spluzijo sele 3dni po tem ko pade sneg na cesto torej ko je ze vse drugo spluzeno pa vseeno se ni bil nikoli problem iti pes ali z avtom kam

fantasycamp ::

MatVZ je izjavil:

Ja nevem jas sicer tudi ne maram umazanije ampak mi je vsec ko je vse belo in recimo zvecer ni take teme. sicer pa nevem kje ti zivis da rabis taksne cevlje. sam zivim v mestu v bolj stranski ulici ki jo uporabljamo bolj ali manj samo prebivalci ulice in jo spluzijo sele 3dni po tem ko pade sneg na cesto torej ko je ze vse drugo spluzeno pa vseeno se ni bil nikoli problem iti pes ali z avtom kam



sem iz lj in po parih dnevih sneg zmrzne in gledaš kako se vsi premikajo 0,5km/h
na uro, rabiš več kot kramparce...

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Lani sem se ga nakidal, imam enih 80 metrov do ceste, ki jo plužijo + dvorišče in pot je taka, da se na njej delajo zameti. Lani sem jo preguzil z lopato gori doli tolikokrat, da pri zadnjem snegu nisem več prijel lopate, temveč sem z avtom tolikokrat gural gori doli, da sem se prebil. Tako da me letos še ni zmotilo, da ga ni in me tudi ne misli. Je pa lepo, ko je in ko fajn piha...

dottor ::

Če ne se bo DARS lahko pohvalu da jih letos sneg ni presenetu. Ker ga ni blo :D
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Riff ::

no no do pomladi je še kar par mescev, tako da bo še kaj snega, mogoče tako kot lani

fantasycamp ::

dan se veča to je edino kar me veseli, snega čim manj, sej greš lahko smučat pa maš...

LuiIII ::

> 1000m2 dvorišča in parkinga. Po eni strani paše, da ga ni, po drugi bi ga pa rad imel. Klinc naj kar pade ene 0.5m!

Ganon ::

Upam, da niti snežinke. Je pa lahko zelo mrzlo, to mi je všeč.

dottor ::

Mi na obali nimamo teh problemov s snegom. Ko pa ga že zapade kakšen centimeter smo večinoma že vsi po Kopru in se vrtimo po krožnih. Hvala Popovič za vsa ta krožna po Kopru :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

furion ::

Pri nas ga je pa polno...vsak teden snezi.

jest10 ::

Zakaj pri nas ni mraza in snega lepo kaže tale slikica;)
(temperature na 1500m)


Mrzel zrak se spušča preko Amerike in Sibirije. Preko Evrope in Tihega oceana pa se proti severu dviga topel zrak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

ahac ::

vse umazan psi poserjejo in poščijejo

To tudi kadar ni snega. Razlika je samo v tem, da ne opaziš ko pohodiš. :))

snega čim manj, sej greš lahko smučat pa maš...

Kam? Na slovenskih smučiščih skoraj ni snega. Ta sezona bo katastrofa. Upam, da bodo žičničarji zahteval od države, da jim pokrije miljonsko škodo zaradi vremena (enako kot delajo kmetje vsako leto).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

energetik ::

MatVZ je izjavil:

Zanima me ce bo letos kaj snega. Se da kje pogledati pribljizne napovedi za vec kot samo nekaj dni?


Vir: http://www.meteociel.com/modeles/gefs.p...

Vidi se tudi zanesljivost napovedi, tam kjer so špageti zlo skupaj, je precej verjetna. Torej trend je, da se bo po 10.1. malce ohladilo, vendar snega po nižinah ni na vidiku.
Za sneg po nižinah mora biti na 850hPa vsaj okoli -4° po izkušnjah.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Če ne bo udaril kak mrzel zrak iz Rusije, mislim da si letos lahko odpišemo sneg.

Preprosto je zemlja še pretopla da bi se sneg ohranil.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Aston_11 ::

Če ne bo snega, bo odpadla tradicija, ko otroci na skrivaj vržejo naše bele mačke v zamet.

energetik ::

Invictus je izjavil:

Če ne bo udaril kak mrzel zrak iz Rusije, mislim da si letos lahko odpišemo sneg.

Preprosto je zemlja še pretopla da bi se sneg ohranil.
Glej graf zgoraj. Več kot 7-10 dni je samo ugibanje. Enostavne ne moremo vedeti, kakšen bo konec januarja ali februar. Spomni se kako je bilo lansko leto, pol januarja toplo, potem pa 2 meseca nonstop snega.

jest10 ::

Za sneg po nižinah mora biti na 850hPa vsaj okoli -4° po izkušnjah.

Sploh ni nujno. Že pri nuli na 850hPa je lepo snežilo v nižinah.
Važno je, kaj je vmes;)

Vajenc ::

Zaradi približnega ujemanja s povprečjem bo zagotovo tudi v tej sezoni še kaj mraza in zaradi tega verjetno tudi nekaj snega.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

LuiIII ::

Jah pri nas smo se zmenili da 20.1. kidamo. Če je al pa če ni snega. Lopate ven, rolbe bomo zalaufal, za pogret bo tudi kaj ;-). Če bo belo, bomo kidal, če ne pa en giro po dvorišču.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zapadel je prvi sneg... (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
67334430 (4045) globoko grlo
»

*** sneži 2016-2017 *** (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18134139 (16984) krneki0001
»

Bodi lepo vreme

Oddelek: Loža
271915 (1381) Daedalus
»

Sneg je, glej zunaj spet sneg je... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
965611 (4280) Ziga Dolhar

Več podobnih tem