» »

Sila nenavadno

Sila nenavadno

«
1
2

Auba ::

No situacija je taka, da mi računalnik zašteka za cca minuto in pol. Posnem sem tudi video, ki to prikazuje. Približno 10s po temu, ko sem pa prekinil snemanje se pa zadeva odvije oz. funkcionira naprej tako kot mora oz. ni bil potreben reset računalnika. Kaj bi to lahko bilo? RAM-i?

https://www.dropbox.com/s/b8gavpf16qvrx...
Živjo :)

eric_cartman ::

Nočem prehitro sklepat, vendar bi prej posumil na pokvarjen trdi disk.

darkolord ::

Prej disk. Poglej v event logu če je kaj.

Xserces ::

zašteka za minuto in potem dela naprej normalno v nedogled? če je tako bi jst najprej pogledal procese oziroma bi pomislil na nek malware.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Auba ::

Mah SSD disk sem dal pregledati in je vse 100% ok. In ja potem dela normalno v nedogled. Računalnik sem formatiral že večrat zapored, imam malware bytes pro + nod32
Živjo :)

hojnikb ::

kater ssd in kater firmware
#brezpodpisa

Auba ::

SSD je Sandisk Extreme 120gb, firmware pa pa R211. Sem pa dal SSD na uradni servis pa so testirali vse možno pa je vse OK, tudi disk mu ni nikoli takole zaštekal tako, da SSD odpade za krivca tega.
Živjo :)

hojnikb ::

sandforce... say no more..
#brezpodpisa

Auba ::

Ma sandforce gor al dol to mi od začetka ni delalo pa oni serviser ga je imel pri sebi več kot en teden pa mu tega ni nikoli naredilo tako da...
Živjo :)

Hayabusa ::

Je preizkušal na tvojem pcju 1 teden ?
Lahko da imaš ravno "zmagovito" kombinacijo ssd+mobo .

Auba ::

Ne preizkušal je na svojem računalniku. Pač moj SSD je vtaknil v svoj računalnik. :)
Živjo :)

PacificBlue ::

Men je takole zmrzoval PC zarad rama, pa sem ga samo zamenjal v slotih pa ni bilo več problema.

Auba ::

Ok bom probal še to. Moj največji osumljenec za kaj takega so ravno RAMI.
Živjo :)

darkolord ::

RAM se ponavadi posumi, kadar stvar zmrzne kompletno (se ne pobere več) ali se resetira ali prav ugasne.

Če zmrzne in potem "odmrzne", pomeni, da računalnik vmes na nekaj čaka - ponavadi na vhodno/izhodno enoto, kot na primer disk ali mrežna kartica. Poleg same naprave je lahko problem tudi v gonilnikih, kablu (zjahani SATA kabli lahko povzročajo take simptome), krmilniku na računalniku (plati), ...

Lahko je pa tudi čisto softverska zadeva, sem že videl malware s takimi simptomi.

Zgodovina sprememb…

bsslo ::

Pri meni se je dogajalo, da je antivirus Sophos, pa tudi F-Secure zmrznil celo mašino, ko se je updateal. Preveri v AV logih, če se časovni žigi poklapljajo.

forplan ::

Meni je na prenosniku delalo isto, da je računalnik zamrznil za minuti, ravno ko sem najbolj rabil :)

Jaz sem se takoj usmeril na disk, ker sem pač videl, da lučka za disk gori neprestano...

V mojem primeru sem instaliral "intel storage driver" in problem je bil 100% odpravljen :)
da se strinjam

Nejcos ::

Podoben problem na mojem laptopu, zmrzoval za 10 sec in potem normalno deloval naprej, problem je bil z grafično, ko sem menjal driverje se je pogostost tega pojava spreminjala, nikol pa odpravlo. Predvidevam da bi moral zamenjat grafično, računalnik je bil star, tko da se s tem nisem preveč obremenjeval.
Mal potestiraj z starimi driverji za grafo.

Auba ::

Nejcos je izjavil:

Podoben problem na mojem laptopu, zmrzoval za 10 sec in potem normalno deloval naprej, problem je bil z grafično, ko sem menjal driverje se je pogostost tega pojava spreminjala, nikol pa odpravlo. Predvidevam da bi moral zamenjat grafično, računalnik je bil star, tko da se s tem nisem preveč obremenjeval.
Mal potestiraj z starimi driverji za grafo.


To pa niti ni slaba ideja veš. To se mi dogaja odkar sem zamenjal Radeon 6850 z Radeon 7850.
Živjo :)

hojnikb ::

Auba je izjavil:

Nejcos je izjavil:

Podoben problem na mojem laptopu, zmrzoval za 10 sec in potem normalno deloval naprej, problem je bil z grafično, ko sem menjal driverje se je pogostost tega pojava spreminjala, nikol pa odpravlo. Predvidevam da bi moral zamenjat grafično, računalnik je bil star, tko da se s tem nisem preveč obremenjeval.
Mal potestiraj z starimi driverji za grafo.


To pa niti ni slaba ideja veš. To se mi dogaja odkar sem zamenjal Radeon 6850 z Radeon 7850.

take stvari bi blo fino povedat že v prvem postu 8-O
#brezpodpisa

Auba ::

Shit torej moram zamenjati grafično kartico?
Živjo :)

hojnikb ::

defenitivno problem izvira iz grafične, glede na povedano..
#brezpodpisa

Auba ::

Torej moram zadevo reklamirati. Bvooo še to :)
Živjo :)

Engineer_ ::

daj ne bodi tak tepec no. Ni nujno da je takoj nekaj pokvarjeno če ti dela težave.

POVSEM pobriši vse stare gonilnike grafične in jih nato znova namesti. če problem ne bo odpravljen poizkusi s kakšnimi starejšimi gonilniki.

Prav tako se malce zbudi, spij kakšno kavo in se zberi. Napiši KDAJ ti računalnik zašteka. Ko igraš igre ali ko ne delaš nič?
Glede na to, da ti računalnik zašteka in nato dela normalno dalje sem 100% prepričan da grafična kot taka deluje brezhibno in je težava v programju.

Zgodovina sprememb…

Engineer_ ::

Auba je izjavil:

imam malware bytes pro + nod32


skrekan nod32? takoj ga nadomesti z zastonjsko verzijo avasta (oziroma po želji lahko tudi AVG ali Avira), ki uporablja identične knjižnice(avast torej..avg in avira imata svoje) in je povsem enako zanesljiv. Skrekan nod = sranje že v štartu saj ne moreš biti 100% prepričan kaj si namestil.

prav tako ni NOBENE potrebe po tem, da imaš modern antivirusnik in še malware bytes. namesti avasta in izbriši malware bytes drugače lahko pride do neskladja ko oba zaznata isto datoteko in jo hočeta izbrisat in ne moreta..pa ti zmrzne sistem. (ali pa se oba istočasno začneta posodabljat/izvajat kakšen pregled sistema in ti preveč obremeni računalnik in zašteka)

hojnikb je izjavil:

sandforce... say no more..


ne bodi preveč pameten. kingstoni delajo dobro. Njemu pa samo zašteka in nato dela normalno dalje.če bi bil problem v kontrolerju bi zaštekalo in pri tem tudi ostalo.

Zgodovina sprememb…

Auba ::

Pobrisal sem, kaj še formatiral. Imel starejše gonilnike in nove pa je naredilo isto. Skrekanega nimam, samo Trial version imam medtem ko Malware bytes je skrekan ja.
Živjo :)

Engineer_ ::

izbriši malware bytes in poročaj kako bo računalnik potem deloval.

hojnikb ::

Engineer_ je izjavil:

Auba je izjavil:

imam malware bytes pro + nod32


skrekan nod32? takoj ga nadomesti z zastonjsko verzijo avasta (oziroma po želji lahko tudi AVG ali Avira), ki uporablja identične knjižnice(avast torej..avg in avira imata svoje) in je povsem enako zanesljiv. Skrekan nod = sranje že v štartu saj ne moreš biti 100% prepričan kaj si namestil.

prav tako ni NOBENE potrebe po tem, da imaš modern antivirusnik in še malware bytes. namesti avasta in izbriši malware bytes drugače lahko pride do neskladja ko oba zaznata isto datoteko in jo hočeta izbrisat in ne moreta..pa ti zmrzne sistem. (ali pa se oba istočasno začneta posodabljat/izvajat kakšen pregled sistema in ti preveč obremeni računalnik in zašteka)

hojnikb je izjavil:

sandforce... say no more..


ne bodi preveč pameten. kingstoni delajo dobro. Njemu pa samo zašteka in nato dela normalno dalje.če bi bil problem v kontrolerju bi zaštekalo in pri tem tudi ostalo.

očitno nimaš pojma o ssd kontrolerjih.

Hint:
jMicron JMF601 ;)

@Čokoladko
lahko stestiraš komp z kako drugo grafiko ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Auba ::

Lahko jo odklopim pa furam samo intelhd3000 na mojem i7 2600k
Živjo :)

hojnikb ::

potem pa nared to in poročaj kaj se zgodi.
Sploh pa poskušaj ugotovit, kateri taski ti povzročajo to zmrzovanje oz. drugače povedano, poskusi še enkrat replicirat to zmrzovanje.
#brezpodpisa

kriko1 ::

Btw, vseeno obdrži malware bytes free za občasni scan. Že večkrat mi je na različnih mašinah našel zadeve, katere avast in ostali niso.

Engineer_ ::

hojnikb je izjavil:


Hint:
jMicron JMF601 ;)



ima njegov dotičen kingston ta kontroler?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Ne, ampak izpodbija tvojo trditev, da zarad ssd kontrolerja nemore pridit do takšnih zamrznitev, katere ostanejo do prisilnega restarta.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Engineer_ ::

sam pa si izpodbil svojo bedasto trditev da mu zajebava zaradi sandforce krmilnika.

zdaj pa stfu o ssd, k ga samo zavajaš ali gtfo.

hojnikb je izjavil:

Ne, ampak izpodbija tvojo trditev, da zarad ssd kontrolerja nemore pridit do takšnih zamrznitev, katere ostanejo do prisilnega restarta.

Engineer_ je izjavil:


ne bodi preveč pameten. kingstoni delajo dobro. Njemu pa samo zašteka in nato dela normalno dalje.če bi bil problem v kontrolerju bi zaštekalo in pri tem tudi ostalo.


also, nauči se brat.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

ti tudi. Sploh zadnji del tvojga stavka :)

Engineer_ je izjavil:

sam pa si izpodbil svojo bedasto trditev da mu zajebava zaradi sandforce krmilnika.

zdaj pa stfu o ssd, k ga samo zavajaš ali gtfo.

hojnikb je izjavil:

Ne, ampak izpodbija tvojo trditev, da zarad ssd kontrolerja nemore pridit do takšnih zamrznitev, katere ostanejo do prisilnega restarta.

Engineer_ je izjavil:


ne bodi preveč pameten. kingstoni delajo dobro. Njemu pa samo zašteka in nato dela normalno dalje.če bi bil problem v kontrolerju bi zaštekalo in pri tem tudi ostalo.


also, nauči se brat.

kdo zavaja ?
Zmrzovanje, kot ga OP opisuje je v večini primerih posledica umirajočega diska.
JMF601 (ki sicer nima veze z OPjem direktno) sem izpostavil ravno zaradi tega, da dokažem, da je občasno zmrzovanje možno tudi pri ssd kontrolerjih in ta kontroler predstavlja extrem tega. Tudi pri sandforce je to možno, vendar je bolj redkost kot pravilo.Tako da ja, drugi del tvoje izjave je napačen.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

Engineer_ je izjavil:

Auba je izjavil:

imam malware bytes pro + nod32


skrekan nod32? takoj ga nadomesti z zastonjsko verzijo avasta (oziroma po želji lahko tudi AVG ali Avira), ki uporablja identične knjižnice(avast torej..avg in avira imata svoje) in je povsem enako zanesljiv. Skrekan nod = sranje že v štartu saj ne moreš biti 100% prepričan kaj si namestil.

prav tako ni NOBENE potrebe po tem, da imaš modern antivirusnik in še malware bytes. namesti avasta in izbriši malware bytes drugače lahko pride do neskladja ko oba zaznata isto datoteko in jo hočeta izbrisat in ne moreta..pa ti zmrzne sistem. (ali pa se oba istočasno začneta posodabljat/izvajat kakšen pregled sistema in ti preveč obremeni računalnik in zašteka)

hojnikb je izjavil:

sandforce... say no more..


ne bodi preveč pameten. kingstoni delajo dobro. Njemu pa samo zašteka in nato dela normalno dalje.če bi bil problem v kontrolerju bi zaštekalo in pri tem tudi ostalo.

od kdaj se sploh pogovarjamo o kingstonih ?
Last time i checked, OP uporablja Sandisk, kateri uporablja starejšo revizijo sandforce controlerja.
#brezpodpisa

Engineer_ ::

pa ima res sandisk.

ampak če bi mu ssd delal težave bi pc zmrznil in bi ga bilo treba nujno resetirat. njemu pa zašteka in čez minuto sam od sebe spet odmrzne, brez reseta. torej ni disk.

prav tako ni ram, saj če ram zašteka, zašteka 100% vse.

Pri bilokakšnem hardwarskem problemu ponavadi vse enostavno zašteka in ne odšteka več, simple as that. Če odmrzne sam od sebe, je problem softwarski.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Engineer_ je izjavil:

pa ima res sandisk.

ampak če bi mu ssd delal težave bi pc zmrznil in bi ga bilo treba nujno resetirat. njemu pa zašteka in čez minuto sam od sebe spet odmrzne, brez reseta. torej ni disk.

prav tako ni ram, saj če ram zašteka, zašteka 100% vse.

Pri bilokakšnem hardwarskem problemu ponavadi vse enostavno zašteka in ne odšteka več, simple as that. Če odmrzne sam od sebe, je problem softwarski.

motiš se.
#brezpodpisa

Engineer_ ::

prove it or shut up. enovrstičnice so tvoja klasika vendar baje ne sodijo na slo-tech.
povprečna dolžina tvojega odgovora: 186 znakov. lol. gtfo.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

JMicron's JMF601 and JMF602 SATA flash controllers were reported to have issues with write latency, causing a stuttering problem.[5][6] The performance problem was attributed to the small buffer size used in the controller.


pa tudi ssdji z phison kontrolerji radi zmrzujejo (predvsem torqx2 in drugi ssdji na tem kontrolerju). sicer ne za toliko časa, ampak zmrzne in se potem vrne v normalno stanje
#brezpodpisa

Engineer_ ::

to pomeni da hardware deluje 100% pravilno, problematika je v premajhnem cachu. ampak disk pa dela 100% brezhibno.

kot sem rekel, če je hardware pokvarjen bo sistem zaštekal 100% in se ne bo več odmrznil.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Engineer_ je izjavil:

to pomeni da hardware deluje 100% pravilno, problematika je v premajhnem cachu. ampak disk pa dela 100% brezhibno.

kot sem rekel, če je hardware pokvarjen bo sistem zaštekal 100% in se ne bo več odmrznil.

spet se motiš.
as usual.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Engineer_ ::

in spet pišeš enovrstičnice. kot sem že rekel, nauči se pisati argumentirano ali get the fuck out.

poznavalec my ass. le poln samega sebe ;)

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Nauči se brat
in sprejet dejstva
pa bo lahko tekla normalno debata

:)
#brezpodpisa

Engineer_ ::

saj ni važno. važno je da se tipu poda nek nasvet da reši svoj pc. in to je zagotovo softwarsko.
in nauči se brat, da debata teče o trenutni opovi situaciji, ne o 5 let starih ssd kontrolerjih.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Engineer_ je izjavil:

saj ni važno. važno je da se tipu poda nek nasvet da reši svoj pc. in to je zagotovo softwarsko.
in nauči se brat, da debata teče o trenutni opovi situaciji, ne o 5 let starih ssd kontrolerjih.

tudi ti se nauči brat in ti bo hitro jasno, zakaj sem upeljal 5 let stare kontrolerje v debato :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Engineer_ ::

morda pa laufa windows XP in zato šteka.

hojnikb ::

Auba je izjavil:

Lahko jo odklopim pa furam samo intelhd3000 na mojem i7 2600k

i dont think so.
#brezpodpisa

Auba ::

Ugl posodobil sem še Intel chipset pa za foro zamenjal SATA kabel, ki povezuje matično ter SSD. Pa da vidimo...
Živjo :)

Engineer_ ::

na zdej. ga je hojnik prepričal da je problem v ssdju in zdaj se bo tip 2 tedna zajebaval s tem predn bo obupal. svašta.

hojnikb ::

hojnikb je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

Auba je izjavil:

imam malware bytes pro + nod32


skrekan nod32? takoj ga nadomesti z zastonjsko verzijo avasta (oziroma po želji lahko tudi AVG ali Avira), ki uporablja identične knjižnice(avast torej..avg in avira imata svoje) in je povsem enako zanesljiv. Skrekan nod = sranje že v štartu saj ne moreš biti 100% prepričan kaj si namestil.

prav tako ni NOBENE potrebe po tem, da imaš modern antivirusnik in še malware bytes. namesti avasta in izbriši malware bytes drugače lahko pride do neskladja ko oba zaznata isto datoteko in jo hočeta izbrisat in ne moreta..pa ti zmrzne sistem. (ali pa se oba istočasno začneta posodabljat/izvajat kakšen pregled sistema in ti preveč obremeni računalnik in zašteka)

hojnikb je izjavil:

sandforce... say no more..


ne bodi preveč pameten. kingstoni delajo dobro. Njemu pa samo zašteka in nato dela normalno dalje.če bi bil problem v kontrolerju bi zaštekalo in pri tem tudi ostalo.

očitno nimaš pojma o ssd kontrolerjih.

Hint:
jMicron JMF601 ;)

@Čokoladko
lahko stestiraš komp z kako drugo grafiko ?


Engineer_ je izjavil:

na zdej. ga je hojnik prepričal da je problem v ssdju in zdaj se bo tip 2 tedna zajebaval s tem predn bo obupal. svašta.


Kje sem rekel @OPju, da je problem absolutno samo v SSDju, potem ko je povedal da je menjal grafiko ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491621856 (20594) mat xxl
»

Vdor v računalnik in pošto

Oddelek: Pomoč in nasveti
233730 (2521) harmony
»

Crucial bx100 počasen boot time (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
588124 (6738) ajfon
»

Računalnik se mi sesuva

Oddelek: Pomoč in nasveti
161335 (1059) Auba
»

Virus

Oddelek: Pomoč in nasveti
141697 (1275) abyssus

Več podobnih tem