» »

Spletna trgovina...

Spletna trgovina...

«
1
2

HotIce ::

Pozdravljeni

Zanima me kja je vse potrebno imeti za spletno trgovino?

Koliko moraš biti star,ali moraš se kje prijavit,ali potrebujem kakšne certifikate za prodajo ali kaj podobnega...

Stvari bi nabavljal iz Dealxtrema in nato prodajal tukaj v sloveniji ker na dealxtremu je veliko stvari in mislim da bi se obrestovalo ;)
Prodajale se bi večioma manjše tehnične stvari kot so zvočniki,tablice,kontrolerji in podobne zanimive stvari.

Hvala za vaše odgovore.

RockyS ::

Odpreš podjetje (s.p. ali d.o.o.), postaviš gor CMS npr prestashop, dodaš artikle in je to to. Simpl ko pasul.

HotIce ::

In če odprem SP lahko jaz vseeno doma delam?

eric_cartman ::

Veš da lahko delaš doma.. Za sedež podjetja je potem v registru napisan tvoj domači naslov.

Vedeti moraš le, da imaš prispevke kar visoke za s.p.. Splača se povprašati, ali imaš lahko za spletne strani odprt tudi popoldanski s.p. .

RockyS ::

Za popoldanski s.p. rabiš redno zaposletiv.

bluefish ::

Pa ne misli, da boš robo z DX uvažal tako kot sedaj. Bo potrebne še nekaj papirologije.

HotIce ::

Zakaj pa nebi uvažal robo kot sedaj?

Saj nebi uvažal na firmo ampak na drugo osebo....

bluefish ::

Mutna posla torej. Raje ne, te davčna slej ko prej zagrabi za kravateljc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

HotIce ::

Aha se pravi da moram robo točno naslovit na firmo ali osebo ki ima sp?

Invictus ::

RockyS je izjavil:

Za popoldanski s.p. rabiš redno zaposletiv.

Popoldanski s.p. ne obstaja
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Matevz96 ::

Preveč stroškov, birokracije ipd. pod črto pozabi na to.

HotIce ::

Kaj pa če se trgovina ne prijavi in se samo spletna stran ustvari in to je to?

shadeX ::

Pol je to delo na črno in te država ne bi imela rada. Sicer pa bi na carini postali sumljivi kaj ti bo toliko robe.

Ne gre..

HotIce ::

A me lahko doleti kazen če nebi prijavil...

Za robo pa bi lahko dal na več oseb tako da nebi bil problem.

bluefish ::

Ja? Kako pa bi na koncu leta pojasnil promet? Ali pa bi tudi to šlo brez računov?

Skratka, pozabi. Trgovin, ki prodajajo šaro, je pri nas že polno in bi moral res po nečem izstopati, da bi uspel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

hojnikb ::

zmeni se z DX, da nardiš SI warehouse (tko kot je bil včasih v UK) in pol pošiljaš pakete po celi EU :)
#brezpodpisa

HotIce ::

A se da z Warehouse zaslužit?

hojnikb ::

seveda..sam to bi bil projekt za več ljudi in večji plac..
#brezpodpisa

HotIce ::

A mi lahko malo bolj razložiš kako bi potekalo ta warehouse...

bluefish ::

Pa d.o.o.

hojnikb ::

pozabi na vseskupaj, sploh če si še en mulc :)
#brezpodpisa

Vzdevek ::

Tako kot so ti že povedali odpreš sp, prispevki in davek so sedaj okoli 500 eur na mesec, ne vem točne številke, ker se je zdaj nekaj povišalo. Moraš pa vedeti, da rabiš tudi pravilno klasifikacijo podjetja. Potem potrebuješ se spodobnega računovodjo, tukaj so pa cene od 50 do 100 eur odvisno kaj potrebuješ. Pazi samo, da je v to ceno všteto vse tudi izdelava bilanc, ki se pri "poceni" računovodjih plačajo naknadno, kar pa zna bit zelo drago. Vredu je tudi, da imaš takega na katerega se lahko brez problema obrneš za kakšen nasvet in pomoč. Govorim ti iz lastnih izkušenj.

Ni pa tako preprosto, da kar postaviš CMS in to je to :O Moraš še upoštevati druge zakone in predpise, sploh glede varovanja osebnih podatkov, načina prodaje, načina plačila... Tukaj je na tone zakonov in predpisov.

Predlagam, da malo pregledaš kakšne take zadeve
http://www.webyshop.com/dokumenti/Pravn...

fantasycamp ::

kaj je zdaj z d.o.o ali plačuješ prispevke če je zastonj ali je še vedno isto?

Vzdevek ::

Seveda, da plačuješ davke in prispevke brez tega ne gre ;((
Tukaj ni nič zastonj. Pri doo pa potrebuješ še začetni kapital mislim, da 7500 eur.

fantasycamp ::

bluefish ::

Kaj je tu zastonj?

eric_cartman ::

@fantasycamp

Pazi na takele firmice. Osnovni kapital za d.o.o. je cca 7500 €, tukaj pa piše za 400 €.Mislm, da je malega tiska pri taki pogodbi ogromno.. Če ti gre potem firma zugrunt jim boš moral verjetno v roku enega meseca nakazati vseh 7500 € + obresti.. Pa še kakšnega izterjevalca ti bodo poslali če jim ne plačaš takoj.

bluefish ::

Finta teh ponudb je, da se gre pravzaprav za prepis že obstoječih firm. Ustanovitveni kapital tako ni potreben, tistih 400EUR pa plačaš firmi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Vzdevek ::

Jaz na take finte ne bi padal tam jim piše Zagotovimo osnovni kapital. Prepis v 1 uri.
Kdo ti bo pa danes dal takšno vsoto denarja na lepe oči? Po moje je to neke vrste posojilo z lepimi obrestmi. Pa še tista beseda prepis mi je smešna. Kakšen prepis? To vse skupaj smrdi, če si ti lastnik in odpreš podjetje zakaj bi potreboval prepis? Očitno tukaj temu ni tako.

eric_cartman ::

Kako že obstoječih firm? Kaj potem dobiš še njihove dolgove? Predvidevam, da če gre firmi dobro, da se ravno ne prodaja oz. podarja preko tehle firmic.

Kdo ima tukaj korist? In zakaj? Ne razumem tega principa...

Vzdevek ::

Ja sej kot ti pravim nekaj smrdi tukaj ;) Drži se take poti, da si sam odpreš podjetje sam vložiš vanj, tako vsaj veš kaj imaš in veš, da je to to.

hojnikb ::

že dizajn strani in layout kriči po scamu.
#brezpodpisa

bluefish ::

Eto, takole piše pri eni drugi firmi, ki se gre podoben posel:

Podjetje je bilo ustanovljeno z ustanovnim kapitalom v višini 7.500,00 EUR. Ker pa je podjetje nova pravna oseba, vi kot novi lastnik pri notarju prevzemate dolg do podjetja v višini ustanovnega kapitala, ki ga je potrebno v določenem času vrniti podjetju v obliki nakazila na TRR oz. v obliki stvarnega vložka.

Skratka, oni ustanovijo firmo, vložijo ustanovni kapital, od tebe pa se pričakuje, da ga slej ko prej poravnaš.

Sem pa v preteklosti že zasledil, da se je odkupovalo firme, ki so jih lastniki zaradi takih ali drugačnih razlogov želeli zapreti, in se je potem le te prepisovalo na nove lastnike - brez potrebe po plačilu tistih 7,5kEUR, le nekaj "administrativnih" stroškov posredniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

fantasycamp ::

Torej zgleda oni dajo gor kapital, teb računajo firmo potem ga vzamejo dol in ti poravnaj če sploh na začetku moraš?

Mora imeti firma nonstop 7,5k gor?

eric_cartman ::

No saj..Potem je točno to kar sem rekel.. V primeru, da ti gre firma zugrunt pa njim plačuješ 7500 ojrof + obresti in še pripeljejo ti kakšnega izterjevalca, če ne plačaš takoj. Že to ko vidim, da imajo pri teh zastavljalnicah zlata še izposojo denarja me vse mine.. OP, da ti ne pade na pamet, da bi si tam iskal denar za firmo. Maš najverjetneje celo romsko naselje pri sebi, če kaj ni v redu. :)

BaToCarx ::

Če malo poklikate po supervizorju, smeh zagotovljen. :D

fantasy, ne tistih 7.5k je lahko tudi v drugih sredstvih ko odpiraš. Predvsem pa 7.5k lahko takoj nucaš za poslovne stvari, najemnine, materjaili, itd..

oh lol http://www.dnevnik.si/poslovni/novice/h...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

eric_cartman ::

Hahaha

Zakaj hudiča so firmica 1 d.o.o., firmica 2 d.o.o., firmica 3 d.o.o., firmica 4 d.o.o. in tko v nedogled.. ?? o.O Tole je res neka ˝supr˝ zadeva ja... haha

BitcoinGirl ::

b00mer ::

Da si sposodim temo.

Resno razmisljam o odprtju spletne trgovine s tehnicno robo..se da zasluzit eno solidno placo na mesec ?
Dovolj za start 15k e ?

fantasycamp ::

b00mer je izjavil:

Da si sposodim temo.

Resno razmisljam o odprtju spletne trgovine s tehnicno robo..se da zasluzit eno solidno placo na mesec ?
Dovolj za start 15k e ?

hecaš?

15k je dovolj za realno trgovino, za začet doma bo bolj da zapraviš za d.o.o in pač tehniko ki jo rabiš tko da maš vse doma...

Če maš bajto še boljš izkoristi kako klet in prazne sobe...

b00mer ::

Zivjo

Nisem dosti napisal...
V mislih sem imel d.o.o, za kar potrebujem 7500e za odprtje.
15k bi imel za nabavo robe, kvalitetno spletno stran itd.. Se da zasluzit eno solidno placo ob vsej konkurenci ?

S sluzbami je kikiriki, pa bi sel na svoje..ne rabim miljone..pac neki normalnga za skos mesec :)

bluefish ::

Najprej resno razmisli, po čem se boš razlikoval od konkurence.

premak ::

eric_cartman je izjavil:

No saj..Potem je točno to kar sem rekel.. V primeru, da ti gre firma zugrunt pa njim plačuješ 7500 ojrof + obresti in še pripeljejo ti kakšnega izterjevalca, če ne plačaš takoj. Že to ko vidim, da imajo pri teh zastavljalnicah zlata še izposojo denarja me vse mine.. OP, da ti ne pade na pamet, da bi si tam iskal denar za firmo. Maš najverjetneje celo romsko naselje pri sebi, če kaj ni v redu. :)

Napačno si to predstavljaš.
Oni odprejo novo firmo oz. več firm na zalogo (zato firmica1, firmica2...) in takoj po ustanovitvi vzamejo ustanovni kapital iz firme. Pravno ta nova firmica1 "posodi" denar ustanovitelju. Ko ti kupiš od njih firmo za 400 eur skupaj s firmo kupiš oz. prevzameš tudi njihov dolg do firme. Dejansko si dolžen svoji lastni firmi in nikomur drugemu. Ta dolg do firme poravnaš s tekočim poslovanjem (pišeš stroške). Če tvoja ideja ni tako briljantna kot si mislil in ostaneš dolžen svoji firmi, pač zapreš firmo in itak od samega sebe ne boš terjal dolga. Zgodba zaključena.

shadeX ::

bluefish je izjavil:

Najprej resno razmisli, po čem se boš razlikoval od konkurence.


Res je.

Kupca moraš prepričati zakaj kupiti robo pri neki no name spletni trgovini (tebi), kot pa že priznanih in zaupanja vrednih trgovin, recimo mimovrste, enaa..itd.

Kupec z nakupom pri tebi reskira
-Denar
-Čas

Tako ga moraš prepričati zakaj bi moral kupiti izdelek pri tebi. Kaj vse mu ti lahko ponudiš?
-Ugodne cene?
-Dodatne popuste?
-Brezplačno dostavo?
- itd itd

Sicer veliko ljudi se zaradi nizkih oz. ugodnih cen poslužuje nakupa iz tujine (nemčija, avstrija .. ).

EDIT: Prijatelj je na veliko prodajal iphone po sloveniji. Vsak mesec je imel ogromno prometa ( okol 30k ). Spletna stran je sicer še vedno live, ampak je zadevo zaprl. Rekel je da za 2EUR dobička ne bo delal, ker plača ogromno davka.

Pa tudi da si ne boš mislil, da ima recimo mimovrste, velikanske zaslužke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

fantasycamp ::

edino kako se lahko zasluži je tako da imaš tisoče izdelkov zato vidiš da danes ni več specializacije prodaja se kuhinjske aparate skupaj z rač tehniko in športno opremo.

b00mer ::

Vse to sm se razmislov..

Najprej je treba ene par mescov delat, da vids kje si z nabavo, marzo, stroski..sele potem lahko dejansko zacnes konkurirati..do takrat mi ostane KOREKTEN ODNOS DO STRANK IN DOBAVA V ROKIH. Da takoj na zacetku neki oblublam je brezveze

Sej pravnm, da cilam na eno solidno placo na mesec, ne par 10k ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b00mer ()

shadeX ::

Če resnično se lotiš tega posla, ti želim vso srečo. Mogoče prilimaš link do spletne strani v to temo.

Si že razmišljal o oglaševanju? Pomoje boš moral zmetati kar nekaj dnarja za to.

b00mer ::

@shadeX
Stvar je taka, da sem na oglasevanje najvec stavil, vendar sem do sedaj naletel na dosti negativnih mnenj o odprtju in se posledicno tudi "ohladil" :)
Tukej sem pa slucajno napisal v smislu, " da slism kva si teli misljo " :)

Moj cilj je, da imam "sluzbo" + nek normaln mesecni prihodek.
Jutri pa poslem maile za cenike slovenskim dobaviteljem, da dobim priblizno sliko.

hojnikb ::

če misli kdo odpret trgovino tipa dealextreme in podobno, je več kot dobrodošel.
Seveda, da so cene normalne (in ne 2x, kot nekateri prodajajo robo na bolhi)

Običnih štacun z komp robo je pa pri nas preveč.
#brezpodpisa

fantasycamp ::

moraš vedt kok robe boš mel in ali boš sam delu kniženje!

Ker če boš moral po delovnem času še pakirat to več ni lajf, pol pa še računi in ukvarjanje z reklamacijami, zgubiš več kot dobiš...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ustanovitev podjetja v Romuniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8114756 (12360) PrihajaNodi
»

s.p. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013400 (8888) Vikking
»

Skupina bodočih študentov in d.o.o.

Oddelek: Loža
142765 (2029) kogledom
»

Cena manjše spletne trgovine

Oddelek: Izdelava spletišč
4217145 (16017) Spy
»

dno ali doo

Oddelek: Loža
356407 (5626) djordjevic

Več podobnih tem