» »

wifi v drugo nadstropje

wifi v drugo nadstropje

potepuhec ::

Doma imam tezavo, ker mi wifi signal ne "prebije" plosce in ga v drugem nadstropju ni oz je tako slab, da je uporaba le tega nemogoca. Zanima me kako bi se dalo tezavo najbolj elegantno in cenovno ugodno resiti. A je to se en wifi ruter v drugem nadstropju in katerega bi priporocali za cca 80m2 ali obstaja tudi kaksna alternativa morda kaksni ojacevalci signala ali kaj podobnega?

Za odgovore in predloge se vam zahvaljujem!

NejcSSD ::

Kater wifi ruter pa sedaj uporabljaš? Mislim da bi nakup enega primernega bil dovolj.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Aston_11 ::

Poskusi povečati moč oddajanja na ruterju.

Hayabusa ::

Nastavi prvo na B način (namesto G ali N).

Če ne pomaga kupiš kaj takega http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... .

blue ::

najcenejše, najbolj zanesljivo, najhitrejše delovanje.......
Zvrtaj luknjo, potegni ethernet kabel.
kupi enega tp-linka, ki ima 2 anteni (MIMO), izklopi dhcp.

Roadkill ::

Če imaš nastavljive antence preveri, da niso postavljene navpično. Če so jih postavi vodoravno ali vsaj diagonalno.

WiFi signal od omni antenc zgleda nekako takole:



Spodnja slika predstavlja anteno, ki je postavljena navpično. Vsaj zdise mi. :)

Če nimaš nastavljivih antenc lahko vsaj probaš router na bok postavit al pa nekej.

Še ena kul slikca:


Druga reč, ki jo lahko sprobaš:
Če imaš veliko sosedov, ki imajo WiFi, probaj svojega nastavit na drug kanal, ker boš tako imel manj motenj.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

potepuhec ::

Hvala za odgovore... imam beli Siolov wifi ruter Sinope568+R3... se bom malo poigral z njim ce bo kaj bolje.

blue je izjavil:

najcenejše, najbolj zanesljivo, najhitrejše delovanje.......
Zvrtaj luknjo, potegni ethernet kabel.
kupi enega tp-linka, ki ima 2 anteni (MIMO), izklopi dhcp.

Drugace bo pa to verjetno res najbolj ziher varianta. Kateri tp-link pa bi recimo bil vredu. Namrec, pojma nimam kaj in kako izbrati pa bi bil hvalezen za kak predlog :).

Tomson ::

Tale NETGEAR za 115EUR je TOP za doseganje signala med nadstropji:

WNDR4500je eden izmed routerjev z najboljšim dometom brezžičnega signala.Če želite pokriti velike površine ali pa imate veliko sten, je WNDR4500 s svojimi številnimi notranjimi antenami in s surovo močjo oddajanja verjetno najboljša izbira. Glede na to, da je hitrost velikokrat najbolj odvisna od moči signala, je tako v marsikaterem primeru WNDR4500 lahko celo hitrejši od Asusovega N66 modela.


Po testih ga precej hvalijo: KLIK, KLIK, KLIK, KLIK,
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

r3dkv1c4 ::

Poizkusi Roadkill-ovo varijanto:"Druga reč, ki jo lahko sprobaš:
Če imaš veliko sosedov, ki imajo WiFi, probaj svojega nastavit na drug kanal, ker boš tako imel manj motenj."

sam sem imel enak router kot ti in sem z nastavitvijo na drugo frekvenco pridobil 15-20%.
Imel sem 7 sosedov z enakimi routerji, ki so delobvali vsi na isti frekvenci.(siol default).

Če ne bo delovalo potem izvedi blue-jevo foro.

NejcSSD ::

Js mam ta Siolov router v mansardi in mi spodaj v kleti cist normalno dela, se pravi vleci cez 2 nadstropji
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

blackbfm ::

2 povezana routerja, vsak na svojem koncu

ne ga srat z ojačevalci, ker samo po nepotrebnem smetiš spekter še ostalim uporabnikom v bližini..to se uporablja kvečjem za usmerjene antene na velike razdalje

blue ::

Jst bi vzel tega.
Pa ko že vlečeš kabel ga potegni do lokacije, ki je uporabna za še kaj drugega... (npr. blizu TVja...) - wireless dostopna točka je tudi switch..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blue ()

potepuhec ::

Eto.... sem se imel malo casa poigrat z antenami pa ni nic pomagalo... smo pa v hisi in dalec okoli ni nobenega, tako da se tudi signali ne motijo.... torej je potem verjetno edina opcija kabel in tp-link, kot je predlagal blue


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šibka jakost signala

Oddelek: Omrežja in internet
152056 (1400) Skooram
»

Usmerjevalnik (router) s fizičnim stikalom za izklop WLAN-a

Oddelek: Kaj kupiti
142576 (1013) first_line
»

Kateri "n" router kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7112652 (9096) Jackass
»

Ženska za računalnikom, prosim za pomoč :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7818808 (16703) pobalinka2
»

ROUTER?

Oddelek: Kaj kupiti
142692 (2084) jest10

Več podobnih tem