» »

Usmerjevalnik (router) s fizičnim stikalom za izklop WLAN-a

Usmerjevalnik (router) s fizičnim stikalom za izklop WLAN-a

franckranc ::

Rad bi nabavil usmerjevalnik (router), pri katerem bi se s fizičnim stikalom dalo vklopiti/izklopiti brezžični del (WLAN), žični pa bi deloval permanentno.
Trenutno imam NETGEAR WPN824v3 (nima te opcije!), star je 5 let in zadnje čase ga je sem ter tja za normalno delovanje WLAN-a potrebno izklopiti in ponovno prilopiti.

Razmišljal sem že tudi, da bi kupil nov/drug usmerjevalnik brez brezžičnega dela in trenutnega priklopil nanj ter vklapljal/izklapljal glede na potrebe po WLAN-u.

Tudi možnost trdega diska in/ali tiskalnika na usmerjevalniku za skupno rabo je dobrodošla, a neobvezna!
Hvala že vnaprej za vse koristne predloge!

Rias Gremory ::

http://superuser.com/a/38398

Sam pa še nisem videl usmerjevalnika s fizičnim stikalom za izklop wlana. Ima pa Tomato firmware možnost izklopa wlana (domnevam, da odvisno od usmerjevalnika) preko nastavitev.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

first_line ::

Moj TP Link WDR3600 ima fizično stikalo, je poceni in pa dela super (z dd-wrt, original FW nisem sprobaval a je menda tudi dober). Tudi v nastavitvah lahko šaltaš WiFI, ni treba tipke drkat.

Morda se sedaj dobi že kaj z boljšim PP (price/performance).

Disk mi lepo dela, rabiš le takega z napajanjem, USB ključ pa ni problema. Printerja pa nimam a je pa podprt.

fosil ::

Tudi jaz še nisem videl ruterja s fizičnim stikalom za wlan.
Nekateri imajo opcijo za izklop wlana v nastavitvah.
Če pa te skrbi sevanje je pa po moje še najboljša rešitev da odšraufaš antene.
Tako je!

franckranc ::

@Rias Gremory & first line: hvala obema za hiter odziv in uporabne odgovore!
Bom preveril kar celo serijo WDR (trenutno so na voljo štirje modeli: 3500, 3600, 4300 in 4900).

@fosil: zdi se, da imamo zelo specifične potrebe. Če bi kdo res rad prakticiral to tvoje z antenami, naj to počne pri ugasnjenem usmerjevalniku, sicer lahko še kaj "skuri"...

Drugače pa JA: zakaj bi neprestano živeli poleg izvora pretežno nepotrebnega sevanja.
Moja tašča (gospa pri 70+ letih) v spodnji etaži potrebuje internet od 0 do največ 3x na mesec, pa bi samo takrat bilo potrebno vklopiti za kakšno urico.
Vse skupaj pa bi moralo biti dovolj enostavno in veliko, da bi to lahko naredila tudi sama - včasih smo odsotni dlje časa.
Zato obstaja tudi opcija z navadnim usmerjevalnikom, obstoječega brezžičnega pa bi priklopil nanj ter napajalni adapter vklopil v svoj 220V razdelilec,
ki bi ga potem postavil na mesto, kjer bi tudi ona brez težav upravljala s stikalom :-)

V kakšnih strnjenih naseljih in blokih se v smislu sevanja kakšen brezžični usmerjevalnik več ali manj sploh ne pozna, mi pa smo s kmetov, tako, da... :)

SeMiNeSanja ::

Nisem vedel, da sevanje brezžičnih usmerjevalnikov na kmete drugače deluje, kot na mestne srajce.... vsakič kaj novega tle izvem!

Zgodovina sprememb…

e-marko ::

Saj ni to napisal. Preberi še enkrat.
Če jaz izklopim wlan ostanem brez sevanja, ker sem "s kmetov" kot je napisal franckranc. Če bi ga izklopil v mestu bi me še vedno prebadalo kar nekaj različnih wlan signalov.

Tudi sam vklapljam wlan samo kadar je nujno potrebno, drugače gre vse po žici.

Lp
...somebody, somewhere...

SeMiNeSanja ::

Samo res čudno, da po mestih še nismo pocrkali od vsega sevanja...

Takrat, ko nosiš mobitel po žepu, te pa nič ne 'prebada'?
Neredko jamrajo nad grozljivim sevanjem Wlan-ov ravno tisti, ki imajo cel dan mobitel pri roki.

Hayabusa ::

Mobitel imaš ?
Digitalno tv in mikrovalovko ? Tam je tudi sevanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

SeMiNeSanja ::

Ne, najbrž ima še staro katodno TV, ki seva tako, kot rentgen :)

blue ::

če router podpira DD-WRT in im WPS potem lahko WPS gumb uporabiš za wifi on/off stikalo



tega nikoli nisem probal v praksi...

Company ::

Netgear WNDR4500 ima tipko za vklop/izklop WiFi. Preverjeno, ga imam. Poleg tega pa le ena ideja: zakaj routerju ne bi nastavil, kdaj WiFi sploh dela. Ta router omogoča več urnikov, kdaj WiFi sploh dela, in to posebej za 2.4 in 5 GHz področje.

LP!

BorutK-73 ::

first_line je izjavil:

Moj TP Link WDR3600 ima fizično stikalo, je poceni in pa dela super (z dd-wrt, original FW nisem sprobaval a je menda tudi dober). Tudi v nastavitvah lahko šaltaš WiFI, ni treba tipke drkat.

Morda se sedaj dobi že kaj z boljšim PP (price/performance).

Disk mi lepo dela, rabiš le takega z napajanjem, USB ključ pa ni problema. Printerja pa nimam a je pa podprt.


Sploh nisem vedel da ima 3600ka ta gumb pa ga imam že več kot leto. Je pa res da nisem gledal zadnje strani od prvega dne.:D

fosil ::

Sploh nisem opazil tistega mini gumbka za izklop wifi.
Samo verjetno bi bil za 70 letno gospo premajhen, ker teli gumbki so res nerodni, jih moraš z nohtom prestavljat.

Sicer pa sevanje bi lahko bilo potencialno problematično če imaš ruter res v neposredni bližini, če je v sosednjem prostoru se ne rabiš sekirat.
Tako je!

first_line ::

Jaz vsakič ko hočem na net vklopim WiFi in ga nato takoj izklopim. Ni za reskirat.

Pa glavo imam povito z aluminijasto folijo. Maček tud. ;)

Je pa priročno to stikalo, da slučajno ne... .



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov router (optika 20/20) - že spet

Oddelek: Pomoč in nasveti
498863 (2287) Han
»

Gargoyle firmware

Oddelek: Omrežja in internet
7676 (578) BlaY0
»

Kateri ruter?

Oddelek: Pomoč in nasveti
122993 (2505) RuskiSnajper
»

Router - vprašanje

Oddelek: Omrežja in internet
51280 (1130) OmegaBlue

Več podobnih tem