» »

računalnik šteka kljub nizki porabi cpu in ram

računalnik šteka kljub nizki porabi cpu in ram

chunek ::

Nevem če je problem v kakem programu, OS, ali kaj drugega zato pišem sem.
Vsake toliko (večkrat na dan) laptop začne šumet kot zmešan. vse začne delat zelo počasi, programi se nehajo odzivat in podobno. ob tem pa je poraba spomina pod 30%, CPU še nižja. imam avast in malwarebytes ki ne najdeta nič, uporabljam ccleaner. računalnik je relativno nov HP Pavilion g7, procesor i3, 6gb RAM, grafična integrirana + radeon 1GB, win 8.1. ne spomnim se če se je to dogajalo tudi prej ko je bil win 8 ali samo zdaj (zdi se mi da že prej).

Prav tako se mi zdi malo nenavadno da je računalnik kar topel čeprav ne dela nič resnega, če pa imam power savings nastavljeno na performance (ali kaj je že, pač ne power saving) pa je ventilator zelo glasen cel čas kot da dela kaj zahtevnega. ta drugi odstavek nevem če je povezan s problemom omenjenim v prvem odstavku ali ima pač slabo hlajenje ali prah...

Kolikor sem googlal nisem našel nič podobnega ali pa nisem razumel... upam da mi lahko kdo tu pomaga. Hvala!

st0jko ::

Ja pregreva se... Razstavit in spucat.
keks?

Mietzsche ::

To bo pregrevanje. Procesorji preklopijo na nižje frekvence, ko gre temperatura preveč gor in Pavilioni niso ravno vrhunec odvajanja toplote. Ampak lahko preveriš: trenutno frekvenco procesorja s CPU-Z in temperaturo vsega živega s HWMonitorjem. Glede reševanja - dosti pomaga, če laptopa nimaš direkt na mizi, ampak vmes vtakneš aluminijast hladilnik. Pavilioni so drugače nočna mora za razstavljat, no, vsaj bili so. Praviloma HP niti ne da navodil na svojo stran, ampak verjetno se splača pogledat

Hayabusa ::

chunek ::

ful hvala vsem! a potem lahko računalnik nesem nazaj v trgovino glede na to da je v garanciji? a jim lahko kako dokažem da se pregreva?
pri cpu-z nevem točno kaj pomeni kaj. če prav razumem moram gledati clocks (core #0) kjer piše 1198MHz. to je verjetno normalno glede na to da je 2,4 GHz skupaj v dveh jedrih. torej ko se segreje ta številka pade in dela počasneje?
HW monitor pravi da je temperatura vsega okoli 67°C disk pa 40°C (grafična piše 0°C to verjetno itak nima veze) ampak zdaj dela normalno računalnik. bom probal pogledat ko zašteka.

chunek ::

no zdaj sem ga pripravil da je začel štekat s tem da sem gledal hd posnetek na youtube. po 5 minutah je začel štekat kot ponavadi, frekvenca procesorja je padla na 1180MHz segrel pa se je do okoli 80°C. a to vpliva tako močno da kar nič ne dela?? moj starejši laptop, ki se je tudi pregreval tako da je bil vroč na dotik in se je zaradi tega izklapljal (ni imal izrezanih rež za hlajenje) ni tako štekalo skoraj nikoli. prebral sem tudi da je ta temperatura za tak računalnik precej realna. nevem zdi se mi da ne zašteka zaradi pregrevanja.

ST-777 ::

Mnenja sem, da šteka zaradi pregrevanja. Nabaviš lahko hladilnik za notebook, recimo tale: http://www.ceneje.si/Izdelek/482549/rac...

Ocena enega od uporabnikov: "I bought this because my XPS M1530 kept overheating when playing games. Tried this today and even after an hour of playing Grid, it hasn't yet turned off. Before, playing grid caused overheat. My CPU and graphics temperatures are now both around 20 degrees cooler. I'd highly recommend this product." http://www.overclockers.co.uk/showprodu...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applovi prenosniki se pregrevajo, problem rešuje programski popravek (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6712995 (9449) Invictus
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404556 (3325) solatko
»

Hladilnik za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
274813 (2474) traxxas
»

pregrevanje hp prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7019436 (18505) Havq
»

Težave s HP 6735s (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
527281 (5555) jan01

Več podobnih tem