» »

Hladilnik za prenosnik

Hladilnik za prenosnik

Trixyy ::

Lp!

Pred priblizno 3 meseci sem kupil novo Toshibo Satellite L675-11f in je vse vredo delalo do zdaj. Odkar igram igro World of Warcraft se mi prenosnik pregreje in v trenutku ugasne. Vem, da prenosniki nasplošno niso za igre ampak trenutno imam na voljo le laptopa . Zanima me kateri hladilnik naj kupim, da bo prenosnik delal vredu in da se nič nebo pregrevalo ? Prosim za cim vec nasvetov in mnenj cena tam do nekje 20-30€ max . Prosim za hitre odgovore.
Zahvaljujem se že vnaprej!
Lp Jernej

Siddh ::

lahko bi nastavitve v igri tudi znižal
bi pomagalo ;)

Trixyy ::

imam vse na fair oz. low tako da na nastavitvah je vse cim varcnejse , vseeno bi rad imel hladilnik da bo racunalnik hladen in ne zagret

Siddh ::

no potem pa ti tudi jas nemorem več pomagat ker glede hlajenja na prenosnikih pa res nimam kaj velko pojma

logit ::

Poglej če ima tvoj prenosnik na spodnji strani vhodne reže za zrak. Če jih ima, potem si omisli hladilnik za prenosnik, ki bo dovajal zrak. Moj HP nima rež in mi hladilnik prav nič ne pomaga.
Pa za začetek probaj dvigniti zadnji konec prenosnika (uporabi kakšno debelo knjigo), pa preveri če je kaj boljše.

fosil ::

Nov prenosnik bi moral tudi na full load delat več ur. Seveda na ravni in trdni površini.
Jaz bi to kar reklamiral.
Tako je!

Relanium ::

Moj je podoben zgornjemu (L670-15Q), od lanskega avgusta ko je bil nov deluje vredu ampak smo zadnjič igrali igre (COD2, CSS) in ga je karnaprej ven metalo. Za znoret.

Drugač pa ima prenosnik spodaj reže, sam so bolj pri robu, bi tist hladilni podstavek pomagal kaj?
drugač sem ga še danes spihal kar od zunaj s kompresorjem, nisem še a-testiral

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

J-ronimo ::

Hladilniki dejansko pomagajo. Sem uporabljal sweex-a par mesecev, nato sem pa raje prešaltu na standard kišto, ker zaradi pregrevanja nisem mogel nikjer drugje delat kot doma-govorim o programih C4D, CAD...in nekak ni blo pol smisla met prenosnik.

Stvar je sam v tem, da so dokaj glasni, kar je pa verjetno povezan s cenovnim razredom.

Če se gre v nabavo, potem bodte pozorni na razporeditev ventov in pa to, da je iz kakega aluminija, ker uni plastični se tud kar hitro grejejo zraven. Zgoraj omenjeni je biu kr kul k je meu še pod laptopom plac za air flow.

Sm pa pršu do zaklučka, nabavt neko ornk domačo kišto kjer se dela bilokaj, za po svetu šetat pa nek netbook lih za osnovne stvari pa da drži baterija pol dneva. Sam v razmislek.

Če komu kaj pomaga...

Leks ::

pelji ga na servis, da ti ga ščistijo, ali pa se tega loti samo, mislim, da ne bi smel zgubiti garancije.

IIIman ::

Za hlajenje si lahko pomagaš s temi hladilniki. Preverjeno pomagajo.

bajsibajsi ::

Nekateri hladilniki za prenosnik so (pre)glasni. Imam http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... ki ga uporabljam samo kot podstavek, drugace dobim obcutek, da na moji mizi pristaja helikopter.

Drugace se pa strinjam, da bi bila potrebna reklamacija; saj bodo scasoma ugasnitve zaradi pregrevanja samo se bolj pogoste. Sam imam prenosnik ON skoraj 24/7 z obcasnimi rebooti. Tudi nekatere MMO igre (ki so strojno bolj zahtevne kot WOW) so laufale po vec dni skupaj(dobesedno), ko sem bil AFK/idle oz. delal kaj drugega in je bila igra minimizirana. Kar je zanimivo glede na to, da ima prenosnik GF 8600GT, za katero se ob izzidu ni izkljucevalo, da ima defekt pregrevanja.

Relanium ::

Vsi so za 15-ke

Pyr0Beast ::

Spucaj zadevo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bajsibajsi ::

Eh potreba po pucanju tri mesece starega prenosnika? Naj ga odnese nazaj in naj se oni j***** z njim.

Bostyan007 ::

bajsibajsi je izjavil:

Nekateri hladilniki za prenosnik so (pre)glasni. Imam http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... ki ga uporabljam samo kot podstavek, drugace dobim obcutek, da na moji mizi pristaja helikopter.

Drugace se pa strinjam, da bi bila potrebna reklamacija; saj bodo scasoma ugasnitve zaradi pregrevanja samo se bolj pogoste. Sam imam prenosnik ON skoraj 24/7 z obcasnimi rebooti. Tudi nekatere MMO igre (ki so strojno bolj zahtevne kot WOW) so laufale po vec dni skupaj(dobesedno), ko sem bil AFK/idle oz. delal kaj drugega in je bila igra minimizirana. Kar je zanimivo glede na to, da ima prenosnik GF 8600GT, za katero se ob izzidu ni izkljucevalo, da ima defekt pregrevanja.


Ali je bil tvoj res veliko glasen....

Zanima me ker trenutno sem kupil ta hladilmik je popolnoma neslišen res ampak ima samo 620~720rpm ± 10% ima pa 220-mm ventilator shladilo mi je prenosnik za 10stopin ker imam se eden prenosnik mislim kupit še eden hladilnik in nevem ali bi kupil z več obrati npr. 1500+ rpm ali raje ne. Ker ima prenosnik strani reže vem da nebo kaj preveč pomagalo ali bo z več obrati bol shladilo plastiko to že ampak procesor bo padel pod 50 stopin ali ne z enakimi aplikacjami? Drugače pri 0% obremenitve je temperatura padla pod 45 stopin. Je pa razlika vidna z hladilnikom ali brez. Ko nisem imel hladilnika je bila temperatura, ko sem imel Firefox, utorrent, dc++, msn odprt do 65stopin in zdaj z hladilnikom pa do 55stopin in plastika pa je dosti bol mrzla kot prej.Kupil bi pa hladilnik z več obrati pa tega. Kaj mi priporočate z več obrati ali manj prenosnik ima reže na levi strani.

Zgodovina sprememb…

Tashaa ::

Da ne odpiram nove teme, bom še jaz postavila vprašanje kar tu... Imam prenosnik Hp pavilion dv6, ki se prav tako pregreva ob igranju kakšne igre. Zanima me, kateri hladilnik za prenosnik bi bilo najbolje kupiti??

Hvala že vnaprej

Taja

Pyr0Beast ::

Spucaj

Ta serija že tako crkuje zaradi tega
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Bostyan007 ::

Kje točno ima reže za zrak strani ali na spodnji strani?

Če imas strani (Kot imam jaz) ne pridobiš dosti pozna se nekaj malega max 15°C, ker gre vroči zrak proč od računalnika oz. plastika prenosnika ni tako vroča, ker vroči zrak kroži pod prenosnikom.
Brez hladilnika na postelji, kar je najslabše za prenosnika, ker spodnja stran nima zraka in se toplota odbija od postelje sem imel temperaturo procesorja 65°C do 70°C (Dodaš lahko tudi nekaj, da je prenosnik od tal min 1cm) zdaj, ko imam hladilnik je temperatura prenosnika 55°C (Programi: Firefox, DC++, uTorrent, MSN, Winamp) brez programov je temperatura pod 50°C. Prenosnik laufa 24h na dan in temperatura je max 60°C izjeme so samo obremenitve procesorja, ki se temperatura dvigne...

Imam pa hladilnik: ZALMAN ZM-NC3000S

barva: črna
material: aluminij, plastika
glasnost: 17 - 23 dBA ? 10 %
vhodna voltaža: 5V (preko USB porta)
število ventilatorjev: 1 (220mm)
tip ležaja: Sleeve
hitrost vrtenja ventilatorja: 600-720 obr/min ? 10 %
ročno krmiljenje ventilatorjev: Da
teža: 1.200g

ZALMAN ZM-NC3000S

Sem zelo zadovoljen in ventilator je popolnoma neslišen! (Moje mnenje raje imam 1 velik ventilator, kot pa 2 majhna z 1500rpm in je glasnost veliko večja)

Samo ena slaba lastnost je, da ventilatorju manjka še 500 obr/min, da bi lahko reguliral od 600 do 1200 obr/min ampak tudi zdaj opravlja kar dobro svojo nalogo.

Pyr0Beast ::

No. Jaz imam pri podobnem prenosniku, X2 turion @ 2GHz temperaturo na cpu 43 in 41 °C, pa je hlajenje dosti slabše izvedeno
(Ne uporabljam tistih termalnih podlog)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Tashaa ::

Bostyan87, najlepša hvala za odgovor. Bom poskusila.

LP
Taja

Bostyan007 ::

@Pyr0Beast
koliko časa že imaš prenosnika oz. koliko je star ali si ga kaj ščistil?

Če ima računalnik visoko temperaturo, ko je obremenjen mislim, da mu pomaga največ čiščenje... lahko mu pomagaš nekaj časa z hladilniki... ampak počasi ga moraš ščistit oz. ga peljat na čiščenje. (Hladilnik je dober če imaš prenosnika na postelji kot ga ima jaz, da je odtal in ima ventilator za kroženje zraka)

Tukaj imaš zelo dober program za nadzor temperature, obremenitev procesorja, porabe pomnilnika (RAM), če imaš senzor za nadzor obratov ventilator procesorja pokaže tudi to, porabe baterije itd... vse to si lahko nastaviš v Try System (ikone pri uri) tako vedno veš koliko temperature ima rač. in vse ostalo... imaš pa tudi pogled na vse komponente v računalniku pokaše pa res vse kar je "možno".

Ta program imam že veliko časa in ga vedno naložim po formatu win. na prenosnika pa obvezno. (Try system: Obremenitev procesorja, temperatura procesorja, porabe pomnilnika (RAM))
 Tako imam na svojem prenosniku

Tako imam na svojem prenosniku



AIDA64 Extreme Engineer Edition 1.85.1600

AIDA64 Extreme Engineer Edition 1.85.1625 Beta

Jaz Beta programov ne uporabljam oz. zelo redko. AIDA64 Extreme imam 1.85.1600

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

>koliko časa že imaš prenosnika oz. koliko je star ali si ga kaj ščistil?
Sčistim ga 1x na mesec. Cca 2 minuti dela
Star je pa kake 5 let.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Bostyan007 ::

heh zanimivo pol ga moram tudi jaz, ker ga nisem že 1 leto, ker je bil še v garanciji... zdaj je že 2 meseca izven garancije tako, da ga bom tudi jaz ščistil...

špela113 ::

Živjo!


Mene zanima, če je hladilnik bolj kot ne obveza pri prenosnikih?
Oz. nekdo mi je priporočal, da ga uproabljam četudi se računalnik ne pregreva in s tem podaljšam življensko dobo.

No, moj rač. dela super in se nikoli ni pregreval, kaj menite, naj kupim še hladilnik ali ni potrebe?

Hvala in lp

blackbfm ::

Mene zanima, če je hladilnik bolj kot ne obveza pri prenosnikih?


Hladilnik je v bistvu brezveze. Če se ugaša med delovanjem ga je treba očistit, dat novo termalno pasto na komponente.. Laptop je narejen da zdrži neke obrementive, eni sicer malo bolje drugi malo slabše. V nekih normalnih pogojih na mizi, sigurno ne sme ugašat, drugo je da ga goniš do konca in ga imaš na kovtru/deki.

špela113 ::

Ne, je stalno na ravni podlagi, ima novo termalno in redno je čiščen...

Tak, da hladilnika verjetno ne rabim potem kupovati kajne

superman ::

traxxas ::

Jest mam 10 let star prenosnik na mizi.Na vsake toliko posesam reže za hlajenje ,drugače mam pa eno knjigo podloženo zadej ,da je mal višje in zato boljši pretok zraka.Bo pa treba prenosnik počas zamenjat,k je za časom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

temperatura procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
476884 (4331) mayhem
»

pregrevanje hp prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7019436 (18505) Havq
»

Visoka temperatura prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
336998 (6274) Stupo
»

Prenosnik se greje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
586771 (5672) Pyr0Beast
»

Gta 4 Problem!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51259 (1102) usavko

Več podobnih tem