» »

Težave s HP 6735s

Težave s HP 6735s

«
1
2

KuhaR ::

Imam pol leta star HP-jev prenosnik 6735s z AMD Athlon 64 X2 QL-60 (1.9GHz) in 4Gb rama. Težava je v tem, da se od samega začetka zelo rad pregreva in je posledično zelo glasen. Temperature zelo hitro dosežejo 100°C že ob normalnem opravilu kot je brskanje po spletu ali gledanje slik. Zelo hitro se vklopi ventilator z polno močjo in kmalu zatem procesor preklopi na polovično hitrost. Dejansko deluje 90% časa pri hitrosti 950Hz. Ali ima še kdo na forumu dotični prenosnik in kakšne temperature ima?

jan01 ::

Nesi na hp servis(odsvetujem birotehno)
seznam servisov

KuhaR ::

Kako pa je z garancijo, če bi želel odstraniti disk z preveč zaupnimi podatki preden ga dam na servis?

jukoz ::

Ti kar pogumno odstrani disk, ne bo problema glede garancije.
Sej zato pa so tista vratca na spodnji strani.

Ajt!

jur

KuhaR ::

Hvala:)

klinker ::

Mel iste probleme na mojem 6715b z turionom X2 TL60...sicer ne od zacetka,ampak z casom se je prenosnik zacel blazno gret in cim
sem upalu kak zahtevnejsi program je bla katastrofa. Sem ga pol razstavu,ter odmontiral vent in hladilnik z CPUja...ko sem vidu
zmazek kateremu oni pravijo pasta sem se cudu da laptop se sploh dela...blo jo je en kup,nanesena pa vse povsod razen po jedru ki
je blo pokrito ene 2/3 8-O. No sem spucal cooler,ventic ter namazal na novo termalko in zdaj je hladnejsi in se tisji kot kadar
sem ga kupu 8-)
Drugace pa kot sem bral v manualu,HP dopusca uporabniku nadgradnjo rama in diska,tako da ne sme bit problem ce odstranis disk :)

Recordman ::

Podoben prenosnik, isto 6735s ampak drug CPU, RM-70 2GHz.

Ob kakšnem naporu se res segreje in se fen vklopi z največjo močjo, kar se tudi precej sliši. Ampak večinoma je ugodno tih. Mene bolj moti, da fen enkrat deluje, pa je praktično idle, drugič pa se precej segreje in o fenu ne duha ne sluha.

Da pa bi se segrel toliko, da zmanjša brzino pa še nisem doživel. S katerim programom pa meriš temperaturo?

KuhaR ::

Ali se splača nest na servis, da ga očistijo ali to opravim bolje in prej sam? Bolj me skrbi zaradi garancije (ni nobene nalepke), kot zaradi samega čiščenja in razstavljanja (pa še na HP-jevi strani so video posnetki kako se razstavi celoten prenosnik).

KuhaR ::

Temperaturo merim z HWMonitorjem in mi sedaj ob pisanju tega testa kaže 77°C ob izbrani porabi varčevanje porabe (polovična hitrost pri 0.95V in povprečna obremenitev procesorja cca 10%). Sam prenosnik pa je postavljen na Akasa hladilniku za prenosnike.

Pyr0Beast ::

Naredi raje sam pa kvalitetno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

KuhaR ::

Sem se odločil da bom sam zadevo poštimal. Vendar se je HP odločil odstraniti s svoje strani:O video posnetke večjih opravil na prenosniku (menjava procesorja, ventilatorja, matične plošče,...) in je ostalo le nekaj manjših posegov. Ne bi bil jaz, če se nebi vseeno lotil zadeve. Ko sem se končno dokopal do procesorja kakšno razočaranje. Procesor se je le z dvema tretjinama površine stikal z hladilnikom, termalna pasta na debelo namazana. GPU še termalne paste ni imel ampak silikonski termalni trak;((. Vse sem lepo spucal in namazal z Arctic Silver termalno pasto. Vso stvar sem moral dvakrat sestavit (v prvo mi je ostal en mali vijakec viška:D) in tatam: padec temperature za dobrih 40°C. Neverjetno kako so lahko pri HP tako šlampasti.

Pyr0Beast ::

Kako so lahko tako slampasti ?

-> Je ceneje, torej ugodneje
-> Roba kmalu crkne torej je treba kupiti novo
-> Lahko prodajo se nekaj Cool-Padov zraven

In other words:
Profit
Profit
Profit

Any more questions ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Recordman ::

Vso stvar sem moral dvakrat sestavit (v prvo mi je ostal en mali vijakec viška:D) in tatam: padec temperature za dobrih 40°C. Neverjetno kako so lahko pri HP tako šlampasti.


Sem nainštaliral tale HW Monitor. V idle modu mi kaže okrog 50 stopinj, če ga "gonim", gre tudi čez 70.

Kakšne pa so po novem vrednosti pri tebi? Da vem, če se tudi meni splača pogledat kaj vse so poševnookci zapacali s termalno pasto. ;)

KuhaR ::

Bodo kar v redu, pri meni v idle modu (950MHz) kaže pod 50°C, ob polni obremenitvi obeh jeder (1.9GHz) pa je bilo največ 84°C. Prej je bilo tik tak 100°C in je računalnik takoj preklopil hitrost na polovično. Dejansko je prenosnik deloval 95% časa z hitrostjo 950MHz in imel temperature nad 90°C. Praktično zelo počasi in neuporabno za kaj drugega kot srfat.

mtosev ::

glavna napaka kupil si notesnik z amd procesorjem. meni se je tudi Turion 64 ML 37 pregreval. Intel Pentium M pa C2D T7500 pa nikoli.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pyr0Beast ::

KuhaR uporabi se RmClock in znizaj napetost procesorju.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kuglvinkl ::

mtosev, si gluh? Hladilnik je bil slabo nameščen.

lp
kuglvinkl - Intel fanboy.
Your focus determines your reallity

KuhaR ::

Pyr0Beast sem že zdavnaj probal in RmClock ne podpira mojega procesorja. Dejansko nisem še nikjer zasledil da bi komu uspelo znižati voltažo na AMD Puma platformi.

Pyr0Beast ::

Pridi Pipi, ti bom pokazal :)

Klik
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

klinker ::

Zanimivo...moj TL60 z ponovno namesceno pasto ne gre cez 60°c...pred tem pa problemi kot pri KuhaR-ju ;((
Pyr0Beast,poznas mogoce kak progic s katerim navit ta TL60...mi Live zna "kasljat" vcasih ko precej VSTjev furam,pa bi mogoce se kak Mhz-cek prav
prisu.... :D
Pa se nekaj...trenutno imam 2x1gb 667mhz in bi rad nadgradil na 2x2gb 800mhz...bi sploh delovalo na 800mhz,al ima ze controler omejeno na 667mhz???

Pyr0Beast ::

Sej HP ni edini s takimi problemi. Samo drugje se to manj opazi :)
60°C je meja pri kateri sistem vzdržuje konstantno temperaturo, če gre kaj čez je nekaj že narobe.

Nop, TL60 je nemogoč za navijat, razen če najdeš pravi Clock-Generator za tvojo plato, potem bi šlo, vsaj teoretično.

Bi delalo, vendar najbrž ne na 800MHz, sicer če imaš srečo bi šlo na to cifro vendar dvomim.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zheegec ::

Mimogrede - večina problemov pri HP AMD serijah je bilo, da so ljudje nameščali gor svojo piratsko verzijo WinXP in niso namestili AMD driverja (ki niža frekvenco in napetost proca), čeprav ima večina tukaj težave zaradi drugih zadev.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kuglvinkl ::

OK, hvala za temo. Bom tut jest odprl HP 550. Upam, da so bli šlampasti.
Your focus determines your reallity

KuhaR ::

Pyr0Beast ti si zakon :D, tisočkrat ti hvala. Sem že lep čas iskal kaj takega, vendar neuspešno. Uspelo mi je znižat voltažo pri 1.9GHz z 1.1V na 1V in pri 950MHz z 0.95V na 0.75V. Max temperatura pri polni obremenitvi je 74°C kar je ogromnih 10°C nižje kot sem imel še včeraj. Hvala ti še enkrat.

klinker ::

@Pyr0Beast...samo z clock-generatorjem verjetno ni za pricakovat neke super stabilnosti in ce se mi sesuje lih med projektom je joj...sicer Live
ti ob takem izpadu ob naslednjem zagonu ponudi obnovitev projekta,ma ni to to :|
Z 800mhz rami vem da bi delali....me pa zanima z kakimi mhz...ker 667 so po 19€ palcka,medtem ko so 800mhz 25€ palcka...tako da ce ne dela z 800mhz
nima smisla dajat tolko vec za ram.Najboljse da si od koga sposodim eno 800mhz palcko in poskusim,ma sem pac upal da je tu kdo seznanjen z tem :)

@ALIEn3001...ne vem za druge,ma...osebno preden namescam sistem na kak PC grem vedno na uradno stran po driverje in tam imas tudi ta AMDjev CPU
driver,tako da bi blo malo tezko ga ne instalirat ;) ce pa ta ki nalaga sistem ne nardi tega,pol boljse da se nalaganja sistema sploh ne
loteva ker ocitno nima pojma,saj je to neka cista osnovna stvar preden se sistema sploh lotis :)

Pyr0Beast ::

Mimogrede - večina problemov pri HP AMD serijah je bilo, da so ljudje nameščali gor svojo piratsko verzijo WinXP in niso namestili AMD driverja (ki niža frekvenco in napetost proca), čeprav ima večina tukaj težave zaradi drugih zadev.

Zanimivo, ampak kolikor vem SP1 že uprablja CnQ. Pravtako nism potreboval nameščati nobenih driverjev, da je stvar lepo delovala.


Hvala ti še enkrat.
Np, sem sam porabil kar kakšne 3 ure da sem zadevo našel potem čisto po naključju.

@Pyr0Beast...samo z clock-generatorjem verjetno ni za pricakovat neke super stabilnosti in ce se mi sesuje lih med projektom je joj...sicer Live
Stabilnost je popolnoma enaka kot pri nenavitem če ustrezno stestiraš in preveriš delovanje.

Vzemi kar poceni palčke. Poglej v CPU-z s kakšno hitrostjo ti delajo ter uporabi A64 tweaker da pogruntaš najnižje frekvence pri kateri še delajo. Nato te nastavitve zapečeš v ram in to je to :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

marlic ::

jst mam pa HPja 6735s z AMD turion X2 dual core mobile RM-70 in 3gb rama in mi recimo pri gledanju flash filmckou al pa sam pri brskanju spletnih strani racunalnik steka. flash filmcki mi stekajo da jih ne mores gledat,ko dam pa na full screen delajo normalno vendar po kaki minuti zasteka. ko pa brskam po internetu in hocem zaskrolat stran bolj dol mi zasteka in kar vrze dol ne pa da tekoce skrolla. isto mi je meni delalo na mojem PCju ampak ko nisem imel driverjou za graficno instaliranih, ko pa sem jih instalirou je napaka izginila. na racunalnik sm provau nalozit oba uradna driverja za graficno ampak se vedno isto.prosil bi za nasvet kaj storiti. hvala

Pyr0Beast ::

Prenesi si program CoreTemp ter poglej temperature :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

klinker ::

jst mam pa HPja 6735s z AMD turion X2 dual core mobile RM-70 in 3gb rama in mi recimo pri gledanju flash filmckou al pa sam pri brskanju spletnih strani racunalnik steka. flash filmcki mi stekajo da jih ne mores gledat,ko dam pa na full screen delajo normalno vendar po kaki minuti zasteka. ko pa brskam po internetu in hocem zaskrolat stran bolj dol mi zasteka in kar vrze dol ne pa da tekoce skrolla. isto mi je meni delalo na mojem PCju ampak ko nisem imel driverjou za graficno instaliranih, ko pa sem jih instalirou je napaka izginila. na racunalnik sm provau nalozit oba uradna driverja za graficno ampak se vedno isto.prosil bi za nasvet kaj storiti. hvala


Samo to je sigurno kaj z driverji narobe....je isto meni delalo ko sem se 1x malo prevec igrackal z njimi. Pol sem dizinstaliral vse...pocistu
sistem v safe mode z driver cleanerjem in na novo instaliral zadnji driver z ati-jeve strani.

marlic ::

no bom provou pa sporocim :)

Hardstyle ::

Naj povem, da mi je danes na HP6735s odpovedala baterija! Normalno delam na laptopu (na bateriji) in se mi naeenkrat izprazni baterija (dve minut nazaj je bila na cca 70%) in prenosnik se ugasne. Vredu si mislim in ga priklopim na napajanje nakar dobim napako, da se je kapaciteta baterije spustila pod neko določeno mejo in, da je priporočljivo baterijo čimprej zamenjati.

Nevem v čem je problem =) Gre pa že jutri na servis.

Pyr0Beast ::

Problem je v bateriji :)

Koliko je stara ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Hardstyle ::

No, da je problem v bateriji je tudi meni jasno ampak po pol leta uporabe nevem, če je to normalno?

Pyr0Beast ::

Ugani zakaj dajejo garancijo na baterijo na pol leta :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mtosev ::

No, da je problem v bateriji je tudi meni jasno ampak po pol leta uporabe nevem, če je to normalno?

naslposno imajo baterije 6 mesecev garancije. da ne bos presenecen bo bos sel na servis ;D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Hardstyle ::

Jaoo ne me basat??? Ker kupljen je bil 10.10.08 :\

edit:
Potem viru sodeč ima 1 leto =)

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en/sm...

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

V tolažbo ti je lahko samo to, da nisi edini :S

Baterije od HP-ja so imele v manualu izrecno napisano na garancijo 1 leto za prenosnik in 6 mesecev za baterijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Hardstyle ::

Sem nesel na servis (lancom-mb) in so potrdili, da je 1 leto garancije na baterijo.

Ktj ::

Mogoče kdo ve kako reseterat bios na HP6735s. Namreč geslo sem nastavu pred časom dej sm ga pa pozabu.

Pyr0Beast ::

Najverjetneje samo preko baterije za CMOS, ki jo je potrebno iztakniti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bbooyy ::

ima kdo tutorial kako priti do procesorja na hp 6735s ker zgleda kar komplicirano =(

Pyr0Beast ::

Vzameš laptop v roke.

Ponavadi so na dnu vijaki, ki držijo tipkovnico trdno na mestu (označeno, ponavadi 3je).
Odvijačiš in si pospraviš na varno (da se ne raztresejo)

Na tipkovnici so najbrž pri vrhu 4 zatiči, ki jih premakneš navzol, in tipkovnico lahko dvigneš. Drži jo flex kabel, katerega odklopiš. Nato odstraniš tipkovnico.

Odvijačiš še vijake ki držijo 'panel' pod ekranom. Izvijač zatakneš v eno stran tega panela ter zadevo odmakneš od roba.

Nato imaš dostop do hladilnika procesorja in veš, kako naprej. Vijake na hladilniku odvijaj križno.


Drugače pa imaš na netu tudi service manual od HP kjer ti bolj natančno piše kaj z njim.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

KuhaR ::

Za bbooyy-a:
http://www.insidemylaptop.com/disassemb...
http://h20464.www2.hp.com/resultsCSR.ht...
Na teh dveh povezavah imaš prikazano vse o razdiranju 6735s-ke. Če želiš zamenjati termalno pasto ga boš moral celega razstaviti. Za čiščenje hladilnika in ventilatorja pa jaz vsake tri mesece odstranim le tipkovnico (trije vijaki nad baterijo kateri držijo masko nad zvočniki in dva vijaka za tipkovnico) ter z najtanjšim nastavkom na sesalcu posesam po ventilatorju. To odstrani kose prahu z reber hladilnika. Le te so zelo goste in se hitro zapacajo posledica pa je povečanje temperature in glasnosti ventilatorja. Priporočam pa uporabo tega programčka http://www.mirrorservice.org/sites/down... za znižanje voltaže procesorja (še enkrat hvala Pyr0Beastu), zelo pomaga. Jaz furam mojega QL-60 pri 1.9GHz z 0,975V in pri 950MHz z 0,750V.

Pyr0Beast ::

Na 1.9GHz je po defaultu 1.15V, če se prav spomnim ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bbooyy ::

a je mogoče da kaj škoduje računalniku zmanjševanje voltaže?
kako se pa zniža s tem programom?
hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbooyy ()

Pyr0Beast ::

Prej koristi kot škodi :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

wolkec ::

Pozdravljeni, imam prenosni rač. hp6735s. Imam ga manj kot leto. Baterija mi zdrži samo še 10 minut, pred tednom dni mi je uro in pol. Računalnik se segreje na 90 stopinj, pa samo brskam po netu. Če pa zaženem kakšno igrico pa se segreje tudi 100 stopinj ali pa malo čez. Je tudi bolj glasen, kokr takrat, ko sem ga kupil. Imam pa windows xp.
Ima kdo kakšen nasvet kaj narediti??
Računalnika doma glih ne bi razstavljal. Ali naj ga nesem na servis, se vam zdi, da to ni normalno da se segreva do 100 stopinj?
Hvala za odgovor.
Lp Matej

69charger ::

Nisi edini ki ima ta skret od HPja.Mam enak laptop,isto se greje.Ga bom odprl in zamenjal pasto ki pride konec tedna,upam da bo boljše.

Steinkauz ::

Folk 85% prenosnikov se začne pregrevat zaradi nabranega prahu. Odpreš pa spucaš pa je.

69charger ::

Takoj ko sem kupil prenosnika je imel 85°C ob manjših obremenitvah.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

glasen prenosnik in visoka temperatura procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
142768 (2582) BorutK-73
»

HP uredil težave s pregrevanjem tiskalnikov, izvorni problem ostaja

Oddelek: Novice / Varnost
287558 (5978) techfreak :)
»

prenosnik HP 6735s se greje

Oddelek: Pomoč in nasveti
424060 (3660) jan01
»

HP prenosnik Compaq 6735s

Oddelek: Kaj kupiti
183957 (3226) OZZY
»

Kateri prenosnik do 599€? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9411419 (9543) trek@s

Več podobnih tem