» »

Prevoz po lj

Prevoz po lj

Predkambrij ::

Kaj priporocate kot top prevozno sredstvo v casu zime? Fino se mi zdi, da se premika dovolj hitro in da lahko odneses s sabo zaradi kraje - lastna kolesa odpadejo, cim so malo boljsa, bicikeLJ ima pa res bedno prestavno razmerje, da grem max 15kmh na uro...

Poleti sem vecinoma uporabljal rolerje, vendar se mi zdi, da lezaji ne bodo zrzali ravno dolgo, ko bo sol...
Pozna kdo kaksno fajn alternativo, idealno rolerje namenjene za po soli/dezju/snegu?

Hvala.

bananaman12 ::

Ko sem pred kratkim hodil po Ljubljani sem kar nekaj ljudi videl z skiroji. Sicer niso pa lihk za v sneg..

Invictus ::

Zložljivo kolo ...

Ga odneseš v pisarno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Pozimi mi še niso poskušali ukrast kolesa.

MoRp ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MoRp ()

Predkambrij ::

Morp - super, thanks. Grem jutri v štacuno in vprašam zanje :P

MoRp ::

:) ne se jezit.

Predkambrij ::

Aha, zgleda je nekje skriti drobni tisk :D Anyway, ideja se mi zdi dobra, še kakšne provizorične strehce dodam oz kupim dodatno opremo in zmagam :P

theBill ::

Evo ti blatnike, da jih ne boš preveč iskal ;)
http://www.itaksport.com/si/rolerji-nor...

Yacked2 ::

MoRp je izjavil:

rolerji za v sneg


Še take kup, da lohka gor montiraš ketke, da te ne bo na kakšnem poledenelem pločniku zmetal :D
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Predkambrij ::

U, thanks za strehce. Bom vidu kok se bo obneslo, če bo preveč tvegan bom šu pač peš na trolo, bistveno je, da pokrijem večino primerov.

GupeM ::

Bicikelj je čisto v redu. So pa očitno kolesa ful različna, saj včasih fašeš dobro prestavno razmerje, največkrat je pa res tko da greš max 15 km/h.

bedak ::

kolo je zakon za vse vremenske pogoje, pozim ti ga pa po mojem tut noben ne bo ukradu

kupi si enega poceni za ene 50€ pa je, boš šibal hitrej kot z bicikLJ-em

Predkambrij ::

MoRp je izjavil:

:) ne se jezit.

Meh... :)

M-XXXX ::

kolo je zakon za vse vremenske pogoje, pozim ti ga pa po mojem tut noben ne bo ukradu

Prosim, razloži kako in po kakšni logiki je kolo zakon? V dežju, snegu, ledu :D?

mr1two ::

Če se ustrezno pripraviš, se da. Ni pa za pretiravat, če greš na zagovor diplome recimo ali razgovor za novo službo. Blatnike da maš gor, pa kakšno pelerino pa prideš večinoma suh skoraj vedno.
Sneg zahteva nekoliko spretnosti in mogoče malo manj gladke gume. Led zna bit problem, če ga ne vidiš.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Invictus ::

M-XXXX je izjavil:


Prosim, razloži kako in po kakšni logiki je kolo zakon? V dežju, snegu, ledu :D?

Obstaja povsem dovolj opreme, ki te zaščiti pred vodo. Pa ne stane celo premoženje. V primerjavi z avtom drobiž ...

Če bi živel in delal v Ljubljani, bi se vozil s kolesom na šiht.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ahac ::

Tema Kolesarjenje v mrazu že obstaja... ;(:P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

urosz ::

jype jih je vse prepričal, da je kolo najboljše prevozno sredstvo tudi v dežju/toči/karkoli, čeprav to ne drži.

bedak ::

M-XXXX je izjavil:

kolo je zakon za vse vremenske pogoje, pozim ti ga pa po mojem tut noben ne bo ukradu

Prosim, razloži kako in po kakšni logiki je kolo zakon? V dežju, snegu, ledu :D?


tako je, važno je da prideš v službo/šolo/nekam suh, domov ni panike če prideš moker, vse se da posušit in oprat

edino kar se ne morm navadt je palerina na kolesu

drgač kot so že napisali, v večini premerov prideš suh kamorkoli, pozimi daš pač rokavice in kapo gor, to je pa tut to

ne vem če ma glih kdo fetiš na gužvanje po busu pa čakanje busa, ali pa užitek stati v koloni ...

po mojem je kolo kr zakon :D

M-XXXX ::

Nikjer nisem rekel, da se ne da. Sam ne pa lagat, da je zakon za vse pogoje. Tudi sam se v lepem vremenu zelo rad zapeljem kam s kolesom namesto avtom (posebno do zidanice), da pa bi se zmišljeval in trdil, da tudi ponoči/v megli/v nizkih temperaturah/dežju, snegu ledu... Ja ne ga srat ljudje no :D

thramos ::

Za tist dva, tri dni v letu, ko so razmere res prehude (beri: najprej se spravijo plužiti ceste in sneg odložijo na kolesarske), kolo res ni zakon.

Invictus ::

urosz je izjavil:

jype jih je vse prepričal, da je kolo najboljše prevozno sredstvo tudi v dežju/toči/karkoli, čeprav to ne drži.

Vprašaj Slovence kako idealno sredstvo je avto za vožnjo po toči ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

M-XXXX ::

Približno neskončno bolje kot kolo.

bedak ::

ok lej, v 99% primerih je zame osebno kolo super (da ne bom reku zakon), pozimi se vozim brez problema, ponoči tudi, tudi še po snegu, tudi dež če tako nanese

so seveda izjeme kot je že zgoraj omenjeno da je snega ogromno, toča, ornk nalivi, ... pretiravat pač ni treba

Aston_11 ::

Kolk pa stane bicikelj po LJ? Na spletni strani se moraš naročiti, da ti sploh kaj pove.

GupeM ::

3EUR na leto.

Majo pa očitno nek problem na spletni strani. Do zdaj sem vedno lahko vse gledal, razen za svoj račun sem se moral prijaviti. Trenutno pa res nič ne dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Predkambrij ::

ahac je izjavil:

Tema Kolesarjenje v mrazu že obstaja... ;(:P


Tema je bila tipa Q/A, kjer je Q "prevozno sredstvo po lj" in je potem zašla v flame war "Kolo je zakon ali ne?" :D


No da dodam še zaključek. Kupil rabljeno (skoraj novo) zelo dobro zložljivo 16 col za 60€. Da se ga spravit v malo večjo potovalko (če ga bom želel vzeti s sabo v primeru, da se ga ne bom upal pustit zunaj).

Thanks za vse predloge in trolanje :)

Invictus ::

Kje si dobil zložljivo kolo za 60 EUR?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Venomus ::

Včasih sem se po Ljubljani vozil s kolesom, zelo veliko... in tudi po dežju in ko je sneg padal, sem se nekako silil in se samemu sebi opravičeval, da se da.

Zdaj grem pa peš, ko je dež ali sneg... Malce prej greš od doma, pa ne prideš moker ali cel prezebel.

Predkambrij ::

Invictus je izjavil:

Kje si dobil zložljivo kolo za 60 EUR?


Bolha


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

24 ur anketa: Ali zagovarjate prepoved elektičnih skirojev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22836529 (32407) c3p0
»

Skiro v mestu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9115606 (11116) bandidosss
»

Prevozna sredstva v natrpanih mestih

Oddelek: Loža
486135 (5027) gendale
»

BMW serija 5 zadnji pogon in sneg?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9139610 (36208) chucki

Več podobnih tem