» »

Webcam nabija CPU na 100%

Webcam nabija CPU na 100%

Jablan_Jr ::

Živjo,

komp je sicer star (Intel Dual 1.8 GhZ, 6GB RAM, Windows 7, ATI Radeon HD 2400) in vse deluje normalno do uporabe webcam-a. Uporabljam Logitech-ovo HD webcam C270, ki jo potestiram in vse ustrezno naštimam na Skype-u (ali g-talk je isti problem), vendar pri vklopu kamere ne pride do prenosa slike in zvoka do druge strani.

Drugo stran slišim in vidim super, vendar jaz ne morem njih. Preveril optiko (upload 14,06 Mbps, download 32,7 Mbps) kar je več kot dovolj, poskeniral disk z Kasperskym in AVG in je nelal do nalsednjega vklopa compa, ko se je spet ponovilo.

Ali to pomeni, da bo edina rešitev ponovno nalaganje Windows-ov 7 ali obstaja kakšna bolj sufisticirana metoda?

hojnikb ::

kir proces nabija 100% ?
#brezpodpisa

Jablan_Jr ::

hojnikb je izjavil:

kir proces nabija 100% ?

Skype.exe ko uporabljam kamero na Skype-u.

hojnikb ::

maš tazadno verzijo skypa in driverjov od kamere ?
#brezpodpisa

Jablan_Jr ::

hojnikb je izjavil:

maš tazadno verzijo skypa in driverjov od kamere ?

Jap, preverjeno. Mel sem na začetku staro potem novo, povsod je enak problem.

hojnikb ::

kaj pa v kakem drugem programu za kamero, isto ne deluje ?
#brezpodpisa

Jablan_Jr ::

hojnikb je izjavil:

kaj pa v kakem drugem programu za kamero, isto ne deluje ?

Jp v g-talku je enako. Preobremeni se prenos pa ne vidim vzroka.

hojnikb ::

tole smrdi po slabih driverjih od kamere..
#brezpodpisa

Jablan_Jr ::

hojnikb je izjavil:

tole smrdi po slabih driverjih od kamere..

Možno, sam driver je vzet iz njihove uradne spletne strani (http://www.logitech.com/en-us/support/h... Še ena malenkost, prvo sem kupil Canyon kamero (za 12€), ki je imela enak problem, pa sem si govoril zihr je nekvaliteta, jo vrnil in vzel Logitech-ovo. Same story :(

hojnikb ::

Windows Image Acquisition servis ti laufa ?
#brezpodpisa

Jablan_Jr ::

hojnikb je izjavil:

Windows Image Acquisition servis ti laufa ?

Jp, automatic, started. Čeprov moram priznat da sem prvič v lajfu to iskal prek strica Googla - nisem glih heker.

Mavrik ::

To, da skype pri video chatih kuri 100% CPUja tudi na precej hitrejših mašinah ni nič nenavadnega.
The truth is rarely pure and never simple.

blackbfm ::

Valda da kuri, če sliko kompresira na polno..

Jablan_Jr ::

To jaz vse verjamem, samo jaz ne morem imeti normalni videochat, ker me na drugi strani ne slišjo oz. je zelo popačen zvok in slika šteka, ker je preobremenjen CPU.

blackbfm ::

Res je. Dve možnosti imaš, prva je ta da očistiš in spihaš hladilna rebra, ker se mogoče pregreva in zato bremza CPU. Druga možnost je pa en nov soliden zmogljiv računalnik.

Opkow ::

Prvo za test v nastavitvah kamere preklopi na nizjo resolucijo, recimo 320xnekaj... in probaj v pogovorih, ce je ok. Nato postopoma povecuj resolucijo, dokler ne pride do popacenj.

Mozno je, da imas presvoh procesor za to.

Sicer nisem nikoli doma uporabljal webcama, a vendarle poglej, ce je kje v nastavitvah kamere moznost hardwerske kompresije.

Jablan_Jr ::

- Skakanje CPU-ja sem umiril z manjkajočim driver-om PCI communication controller driver for windows 7, vendar s tem nisem dobil nazaj zvoka. Še vedno sem nem za drugo stran, vidijo me narmalno, jaz njih vidim in slišim normalno.
- Preveril sem mikrofon z Windows-ovim Sound Record-erjem in sem se lepo posnel, se pravi mirkofon dela pravilno.
- Tudi pri Možnostih v Skype-u mi mikrofon lepo dela in tist zelen ekvilajzer lepo skače, vse do vklopa video pogovora, ko stvar posivi in stem zanemim. Vidimo se, jaz njih slišim oni mene ne. Stvar je podobna tako v FB chatu kot G-talku, verjetno gre za Skype-ovo platformo in gre za isto stvar.
- Ker sem imel čas sem reinstaliral Windowse, dodal vse driverje, vendar se stvar ni spremenila.
- Pri operaterju sem preveril še linijo in je downloada 18,89 Mbps ter uploada 14,01 Mps, kar je še in preveč za en ubogi Skype.
- Prek Skype support chat-a sem videl, da nima smisla, ker mi je ženska na drugi strani trdila da je kbps < Mbps :( in da mi je net prepočasen.

Česa še nisem naredil?!?!

PS: to delam za stare starše da vidjo svoje vnuke.

Jablan_Jr ::

Rešitev:
- izklop avido-a iz webcam-a in vklop prek ločenega navadnega mikrofona, direktno v PC.

Očitno je komp prešvoh, da bi iz webcam streamal hkrati video in avdio prek USB-ja.
Ne vidim sicer veliko logike v tem, vseeno hvala za ideje.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

720p videopogovor (webcam) na 1080p FullHD zaslonu

Oddelek: Zvok in slika
111919 (1652) slitkx
»

Gruzija hekerja napadla nazaj

Oddelek: Novice / Varnost
3210237 (7217) Jst
»

problem s skypom

Oddelek: Pomoč in nasveti
122408 (2183) awy
»

Ameriška šola preko kamere na šolskih prenosnikih vohunila za svojimi dijaki (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5313449 (11489) Tear_DR0P
»

Skype - pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
81526 (1526) solatko

Več podobnih tem