» »

Wordpress problem z mapami

Wordpress problem z mapami

hejlin ::

Živjo!

Pojavil se mi je zanimiv problem v wordpressu, ki ga ne znam rešiti..
Vsakršna pomoč bi bila dobrodošla!

Od posodobitve na 3.7.1. mi wordpress ni zmožen več pravilno ustvarjati novih map na strežniku. Mapo sicer naredi, ampak vanjo ftp klient ali Wordpress nista zmožna uploadati datotek niti izdelati podmap. Filezilla mapo sicer prepozna, ampak mi ob kliku nanjo javlja napako 505 - da mapa ne obstaja, torej ne morem vstopiti vanjo. Vidim pa jo (ne glede na refreshanje).

Največji problem se pojavi, ker te mape po kreaciji ne morem več izbrisati (napaka 505 - mapa ne obstaja), torej se mi na strežniku nabirajo neuporabne mape, kamor ne morem nalagati ničesar. Gre se pa za mape, kot so v wordpressu "upload", galerija,itd.. torej vse mape, kjer jih wordpress lahko sam izdela in katere se lahko "upravlja" preko vmesnika. Stvar ni vezana na en plugin.

Če naredim npr. za novo galerijo mapo ročno in ročno uploadam slike, deluje normalno. Da bi to bilo uploadano preko wordpressa, pa ne gre več. CHMOD je lahko 777, tudi pri podmapah, ampak se nič ne spremeni.

Ali kdo pozna rešitev za tako situacijo?

Estreznik ::

Kontaktiraj podporo gostovanja naj pogledajo v error_log fajle. Možno, da ti po upgrajdu kakšen plugin dela težave. Preveri pravice 644 in 755 ter htaccess fajl.
E-streznik.com - Spletno gostovanje in registracija domen

neoserv ::

Glede na to, da tudi 777 ne pomaga, bi znal biti problem z lastništvom datotek.
Ob nerodno konfiguriranem strežniku se to lahko pripeti ob nadgradnji (menjava lastnika datotek ali direktorijev).

Če nimaš dostopa do shella, ti bo v tem slučaju moral pomagati lastnik strežnika oz. tvoj ponudnik gostovanja.

ps. Si prepričan, da ne gre za 404 napako namesto 505?
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Uvod v izdelavo spletnih strani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
277265005 (1314) Netrunner
»

Autoptimize mi je zrušil stran WP -Kaj sedaj?

Oddelek: Izdelava spletišč
302577 (1894) Stari89
»

Hitrost spletne strani Localhost vs. Web

Oddelek: Izdelava spletišč
372154 (884) Netrunner
»

Stara Wordpress baza na novem Wamp-u

Oddelek: Izdelava spletišč
11847 (622) Manager
»

wordpress pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
626621 (5108) paliskic

Več podobnih tem