» »

Hitrost spletne strani Localhost vs. Web

Hitrost spletne strani Localhost vs. Web

Manager ::

Pozdravljeni

Pripravljam spletno stran za podjetje in opažam, da ima spletna stran (Wordpress) manjšo zakasnitev med nalaganjem posameznih pod-strani. Trenutno je stran na localhostu-u (Wamp server), na mojem pc-ju. Velikost slik v galerijah, ki jih je kar nekaj, sem zmanjšal na minimum z enim wp vtičnikom.

Zanima me, ali bo stran hitreje delovala, ko bo na spletu? Mislim, da bi morala stran delovati na localhostu hitreje, kot ko bo naložena na nekem drugem zunanjem spletnem serverju, ampak ne vem, če imam prav.

Hvala za kakršnekoli informacije in lep pozdrav.

Netrunner ::

Strani lokalni načeloma delujejo najhitreje in če ti dela počasi lokalno, potem ne pričakovati, da bo stran delala boljše online.

Razen... mogoče tema izvaja kakšne klice na druge strežnike kot npr. za google fonts ipd. in le te blokira ali upočasnjuje tvoj firewall ali kaj podobnega ter posledično stran deluje počasneje čeprav je lokalno ... in ja v tem primeru bi potem online lahko delala boljše.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

c3p0 ::

Lokalno izničiš vpliv omrežja na hitrost, je pa online lahko precej zmogljivejši strežnik, kot tvoja domača kišta.

Ob hkratnem obisku več ljudi pa se lahko spet vse obrne.

Fonti ipd. se ob pravilnih nastavitvah, ob prvem obisku, pokeširajo za kar nekaj časa.

Netrunner ::

Pri meni osebno so strežniki delovali hitreje od localhosta v času HDD-jev, odkar pa imam svoj razvojni localhost na SSD-ju pa dejanske razlike nisem opazil oz. večinoma dela boljše lokalno.

Ni pa za direkt primerjat saj kot je @c3p0 omenil domači mlinček ni enakovreden strežniku + lokalno testiraš sam. Kar se "cachinga" fontov ipd. tiče zna biti problem da nekateri CMS-ji imajo "dev" opcijo kjer vedno pobere zadnjo verzijo fajlov ... + jaz imam caching na brskalniku sklopljeno.

Na kratko .. ko kot je @c3p0 napisal "ob pravilnih nastavitvah" bi moralo vse delati ok.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Manager ::

Spletno stran delam na prenosniku HP Omen, z grafično kartico nVidia GTX 1060, z SSD diskom s kapaciteto 512 GB, tako da je verjetno prenosnik kar dober. Internetno povezavo pa imam zelo slabo, če mogoče to kaj vpliva. Verjetno bom videl kako bo, ko bo stran na spletu.

smacker ::

Ti samo glej da najameš server z RTX2080 TI, pa bo letelo ko šus ;)

blackbfm ::

Op

1. Uporabi query monitor v wordpressu da vidiš kaj se dogaja na serverju z requestom

2. Treba je odpret dev tools v brskalniku in pogledat timinge client requestov.

Za to dvoje si bos mogel vzet cas in nekaj truda ce prvic delas.

Vsi ostali nasveti in rešitve so totalno na blef, da bos neki random vticnik nalozil in bo magicno vse ok, pozabi. Moras tocno vedet kaj se dogaja v ozadju in to zoptimizirat.

Manager ::

Gledal sem ta paket za spletno gostovanje;

https://hitrost.com/spletno_gostovanje/...


Moja spletna stran pa je velika 430MB, večinoma slike, teksta ni dosti.

Ko naložim spletno stran na lokalnem serverju mi na začetku rabi par sekund da se naloži pod-stran, ko kliknem v meniju, po pol minute pa mi potem začne hitreje delovati.

Netrunner ::

Hitrost ima tako outdated vmesnik da kar boli :) Da ne govorim o njihovi spletni strani. Jaz bi ti raje priporočal drugega ponudnika. Kakšen beli paket od neoserv bi bil ok zate.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

111111111111 ::

Manager je izjavil:

Gledal sem ta paket za spletno gostovanje;

https://hitrost.com/spletno_gostovanje/...


Moja spletna stran pa je velika 430MB, večinoma slike, teksta ni dosti.

Ko naložim spletno stran na lokalnem serverju mi na začetku rabi par sekund da se naloži pod-stran, ko kliknem v meniju, po pol minute pa mi potem začne hitreje delovati.

430MB? Nujno zmanjšaj slike ali urejaja s kako galerijo, ker to je enostavno preveč. Zato ti pa dela počasi.

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

@Chuapoiz => 430MB podatek pove samo koliko prostora zaseda na strežniku in ne da so slike slabo optimizirane. Pomembno je koliko slik je v tistih 430MB oz. tudi to ne. Pomembno je kako so te slike prikazane. Vsak moderen CMS izvorno sliko obdela in le to verzijo prikazuje na spletu. Če je pravilno nastavljeno potem ni težava, če obdela ob vsakem requestu pa je problem.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

111111111111 ::

@#000: moja domneva izhaja iz tega da je napisal da je spletna stran preprosta, da je problem z optimizacijo in nalaganjem slik.

Zgodovina sprememb…

DePalmo ::

Torej stran je preprosta in ima vglavnem slike? Sklepam da se povezave do slik nalagajo iz podatkovne baze? Potem bi ti morala že na localhostu delat skoraj bliskovito hitro. Hosting bo zadevo delno rešil ker imajo pravilno nastavljene serverje, ampak bo problem še vedno ostal.

Slike lahko tudi ročno stisneš z uporabo strani www.tinypng.com, zna biti razlika očitna.

Manager ::

Pozdravljeni.

Hvala za info. Morem pogledati, koliko je kaj veliko, ampak trenutno ne morem, se mi je pojavila nova težava. Naložil sem vtičnik za 404 stran in jo oblikoval, sedaj ko se želim ponovno vpivati v localhost pa mi namesto vpisne strani za wordpress pokaže to spletno stran 404, ki sem jo oblikoval.

Wordpress vpis NE GRE - 404 stran

Sem verjetno nekje nekaj zeznil...

c3p0 ::

Slike lahko tudi vržeš na kak CDN.

Manager ::

Imam cca. 160 slik na celotni spletni strani, na 4 pod-straneh in na vsaki pod-strani 3 galerije, skupaj cca. 160 slik (jpg). Sem z vtičnikom zmanjšal velikost slik na minimum (kolikor je pač vtičnik javil, da je minimum).

Manager ::

Evo sem uspel priti noter v Wordpress in sem videl, da sem se zmotil v velikosti.

Velikost datotek so naslednje:

- Baza podatkov 1,98 MB
- Plugins 45 MB
- Teme 3,9 MB
- Uploads 208 MB
- Drugo 5,16 MB

V mapi Uploads, ki je največja, so vse slike (jpg), ki zasedajo:
- največ od 1 do 100 KB
- 5% pa je takšnih, ki so velikosti od 150 KB do 300KB

111111111111 ::

Torej imaš ogromno slik, so vse v eni galeriji?

Manager ::

Na vsaki pod-strani so tri galerije, po cca. 8 slik, na eni so tri galeriji po 20 slik. Imam 4 podstrani, stran pa je v Slo, De, En in Hr jeziku.

Manager ::

Pa na prvi strani je tudi enih 15slik v vsakem jeziku...

Manager ::

Zdaj sem pogledal vse slike in ugotovil, da jih je na spletni strani vse skupaj 220 slik.

Spletna stran je v 4 jezikih. Pripravil sem vsako sliko na pcju v posameznih jezikih, npr. v Slo sem sliko poimenoval npr . fant.jpg, v En isto sliko boy.jpg, v nemščini man.jpg in hrvaščini momak.jpg. Potem sem slike v posameznih jezikih nalagal po posameznih straneh v različnih jezikih.

Predvidevam, da sem naredil napako, glede na to da se ne spoznam najbolj na to in da to ni pravilno, ker je potem preveč slik. Sem mislil, da je to boljše za SEO.

Netrunner ::

Poglej si malo network tab v developer toolbaru, kjer ti bo pokazalo kolikšen je čas nalaganja posameznih komponent.

S preimenovanjem slik imaš dejansko 4 kopije ene slike, kar sicer ni ravno dobro vendar ni panike za hitrost, saj se naloži samo namenska slika za določen jezik (vsaj se ne bi smele).
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Manager ::

Če izbrišem vse slike z .jpg označbami v tujih jezikih in pustim samo slike v Slo jeziku, potem pa za posamezno sliko spremenim Alt oznako po posameznih JEZIKIH,

se bo to poznako dosti pri hitrosti in se bo vplivalo dosti na SEO?

Manager ::

Sedaj sem opzail, da ko nisem vpisan v Wordpress mi stran deluje hitreje, kot pa ko sem vpivan v Wordpress. Še vedno je stran na localhost (Wamp).

V Dev toolbar sem pogledal in videl med največjimi vrednostmi ms:

wordpress - 81.3 KB - 167ms
css?family=Source+Sans+Pro... - 877 B - 181ms
widgets.js - 27.8 KB - 253ms
widget_iframe... - - 6.1 KB - 165ms
settings - - 193 B - 155ms

Drugo pa je večinoma med 40 - 70ms

Vidim, pa tudi da ena slika izstopa in sicer

slika.jpg - 1,3 MB - 1,03s (na nekaterih straneh 944ms). Ta slika je v glavi, kjer imam 3 slike velike in ona se tudi počasneje naloži, se opazi.

To je z označenim Disable cache (brez označenega, jih je dosti 0ms).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Manager ()

Netrunner ::

Sklepam da ko si prijavljen v WP ti stran servira vedno svežo in ne iz predpomnilnika in zato dela počasneje. Velikost slike 1.3MB je preveč, boš moral malo pomanjšat in optmizirat. Kar se tiče imen slik za SEO nevem koliko vpliva, vendar če boš prevedel samo alt in title bo zadostovalo da bo ok za SEO. Če te skrbi SEO, potem lahko stran optimiziraš na več področjih, in ne samo pri slikah.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Manager ::

Bom zmanjšal velikost te slike. Večina slik je med 200-300 KB. To je tudi preveč?

Manager ::

Večina slik je med 200-300 KB, dim 1200x900px.

To je tudi preveč? Saj vem, da manjša kot je velikost, boljše je.

Ko sem vpisan v Wordpress in grem pod Dev toolbar mi pokaže:
inlineForm.html... - 372 B - 18,4hrs
wordpress - 110 KB - 1,83s

Netrunner ::

Ne uprabljam WP, tako da ti ne znam povedadati kako deluje ko si prijavljen vs. neprijavljen. Kolikšna mora biti velikost slik pa je precej odvisno kakšne resolucije jo prikazuješ na spletu. Npr. full background slike vsekakor več zasedajo kot pa thumbnail-i pri galerijah. O tej tematiki je malo morje napisanega na spletu => google je tvoj prijatelj.

Drugače pa se splača tudi definirati slike tako, da se prikaže najprimernejša v odvisnosti od naprave s katero obiščeš stran.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

DePalmo ::

Še enkrat ti bom rekel, tisto 1.3 MB sliko vrži na www.tinypng.com pa poglej prej / potem. Če je možnost, jo predhodno še pomanjšaj na primerno resolucijo, bojo prihranki še večji.

Nato pa ponovi vse to še z ostalimi slikami, mogoče celo dobiš kak plugin ki bo to naredil namesto tebe.

Če imaš pa ogromno majhnih slik (naprimer clipart ali ikone), pa poglej za "sprite". To je da vse te majhne slike združiš v eno veliko, nato pa določiš kateri del slike se bo naložil, ampak teh slik potem ne moreš uporabiti v IMG tagu ampak kot background-image: url(...), samo tako boš lahko določil njihovo pozicijo oz. kateri del slike ti naloži. To je problem pri odzivnih straneh, razen če so ikone kjer bo tudi končna velikost bolj ali manj fiksna v vseh resolucijah.

Kar ti nato še ostane je da vse CSSje združiš v enega, nato še vse JSje. Tako boš imel samo dve datoteke in ne nekaj 10 (to predvidevam, Magento jih ima naprimer še več).

Tisti nalagalni časi pa bolj malo pomagajo ker kot si napisal je vse super, a je manj super če so zaporedno in ne vzporedno. In če vsaka izmed 200 slik vzame 50ms, je to vse skupaj 10000ms oz. 10 sekund.

Manager ::

Eno sliko mi kaže približno 35ms. Ko pogledam spletno stran mi naslovno kaže 2400ms skupaj, druga 3600ms, ena kjer imam okrog 100 slik pa 4800ms.

Manager ::

Mi je že slike zmanjšalo z vtičnikom Smush, ampak za 3-4% samo.

Manager ::

Sem zmanjšal slike, vsaka slika je sedaj cca. 15KB do 60KB. Ko sem stran testiral v Dev toolbar mi je spodaj napisalo da je Load: 1,8. CSS pa mi je zmanjšalo z enim pluginom.

Je to vredu čas?

Prej mi je kazalo Load: 4,6s, ko so slike bile večje.

c3p0 ::

Network tab v Chrome in vidiš točno kaj je nadlje nalagalo, kaj iz cache itd. Pogleš še čas do prvega bytea.

Manager ::

Ko sem na Slo strani (stran je še v Hr, De in En) mi v Network (v Chromu) kaže naslednje 86 requests; 4.0 MB transferred; Finish 2,54 s; DOMContentLoaded: 5,04 s; Load: 2,6 s

Ko pogledam bolj podrobno čase vidim med najdaljšimi:
- settings - 189 B - 160ms
- sdk.js - 0 B - 121 ms
- start stran - 81,2 KB - 165 ms

Pa med večjimi je tudi .css od Google pisave, ki sem jo shranil na pc in naložil (zaradi GDPR).

To so vrednosti, ko sem vpisan v Wordpress. Ko nisem vpisan je čas Load: 6 s

Slike sem zmanjšal. Sem pa npr. eno isto sliko (zaradi boljšega SEO) naložil 4x, vsako sliko v posameznem jeziku označil. In trenutno imam naložene slike samo na Slo in Hr jeziku, tako da previdevam, ko bom dodatno naložil slike, bo stran še počasnejša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Manager ()

HotBurek ::

Zakaj že v štartu ne postaviš tako, kot mora bit oz. bo v produkciji?


Strežnik (VPS) lahko imaš na Contabo, kjer te pride setup fee 5€ + 4€ na mesec. Za tri mesece je to skupaj 17€. Zraven si registriraš testno domeno trollmaster.si, ki stane 8€. Skupno torej 25€, pa imaš vse kar rabiš da razvijaš na public serverju.

Web tool-i za testirat site:
https://validator.w3.org/
https://developers.google.com/speed/pag...
https://www.ssllabs.com/ssltest/

Pa še to: Wordpress = big bloat of everything
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Manager ::

Stran še ni online, je na localhostu (wamp).

Manager ::

Ko pogledam bolj podrobno čase vidim med najdaljšimi:
- settings - 189 B - 160ms

V opisu mi za ta "settings" kaže https://syndication.twitter.com/settings

Je to mogoče od kakšnega od pluginov? Verjetno bi mogel vsakega izklopiti in testirati...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Manager ()

Netrunner ::

Če poznaš koga ki ima kakšno gostovanje, ga prosi da ti odstopi malo prostora da boš lahko v živo testiral.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gostovanje spletne strani

Oddelek: Omrežja in internet
233867 (1164) starfotr
»

Autoptimize mi je zrušil stran WP -Kaj sedaj?

Oddelek: Izdelava spletišč
302569 (1886) Stari89
»

WP Ali moja stran nima piškotkov?

Oddelek: Izdelava spletišč
5887 (496) Manager
»

Wordpress vpis NE GRE - 404 stran

Oddelek: Izdelava spletišč
8995 (744) Manager
»

Stara Wordpress baza na novem Wamp-u

Oddelek: Izdelava spletišč
11845 (620) Manager

Več podobnih tem