» »

Win 2000 ??

Win 2000 ??

AlchemY ::

Ko so prisli ven win 2000 sem takoj sprobal verzijo advance server, predvsem sem bil zadovoljen z hitrostjo in stabilnostjo, glede na win98, no od takrat je minilo precej casa, zamenjal sem racunalnik in imam sedaj gor win ME, ki pa se za moje pojme preveckrat sesuje in je prepocase, predvsem kar se tice RAM-a. Zato nameravam sedaj dat gor Win 2000 Professional. Zanima me ce v njih normalno delujejo vsi programi, najvec uporabljam graficne. Kako je s potporo naboru VIA (novejsim), in prepoznavnostjo ostalega hardware-a, USB, ipd, mi bo vse normalno delalo? Naj ob istalaciji kar povozim stare winse? Vsak nasvet mi bo prisel prav. Ker, sicer redko, vcasih odigram tudi kaksno igro, me zanima tudi podporat do le teh??

JLP ::

Dela skor use.
Jest mam VIA chipset pa dela brez problemov.
Tud use igrce kukr jh mam delajo. Razn če so ful stare se kera nav hotla inštalirat. Sam to je ponavad installer slab in če se mav pomatraš tud take špile lahk inštaliraš.
Edin kr mi dela probleme so totaln zanč drajverji za SB Live. Sam zej uporablam kr une k so gor na cdju od Win2k pa delajo normaln sam podpore EAX ni. Upam da se bo Creative Labs bl pomatrov pr LiveWare 4.
Pr inštalacij je pa zmerej najbol kr na nov formatirat disk. Bo mn problemov. Razn če maš gor kašne pomembne podatke pa jih ne morš backupirat.
Live long and prosper!

TESKAn ::

Obstaja en proggy v win2k, k ti programe preprica, da laufas drugo verzijo winsew - 95, 98, NT,...ma se ne spomnim, kako se imenuje...neki v zvezi z compatibilityblablabla...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

JLP ::

Program je Application Compatibility (apcompat.exe) in se nahaja v direktoriju Support na CDju Widows 2000.
Live long and prosper!

AlchemY ::

bolj ali manj se sedaj zacel uporabljati usb naprave, imam pa tudi externi iomegin zip100, kako je s tem?
glede programov: to mi je najvecji problem, zopet vse instalirat na novo pa cel dan dela ali pa se vec da vse vrnem v prvotno stanje, zato bi najraje win me kar povozil z win2000

JLP ::

Mislm da z USBjm neb smel bit problemov. Iomega pa tud že dolg podpira Windows 2000 tako da bi moralo delat.
Menm da je še vseen bol zagont cev dan za postavlat mašino pa pol ne imet problemov kukr pa da maš pol usak dan ene probleme s kompatibilnostjo pa podobnm.
Live long and prosper!

andrej ::

yup, JLP ma cisto prav. Boljse en cel dan zaruzit, kot pa da te potem sistem pocasi zere uro za uro, dan za dnem:D

Miran ::

Ja frišna inštalacija je res najboljša rešitev. Praviš da bos porabil en cel dan da vse spraviš v prejšnje stanje...
Ha jaz za to na svoji mašini z vsemi tweaki in programi porabim najmanj 14 dni.;(

kockish ::

To da rabis za reinstall 14 dni je bullshit. >:D

Za instalacijo ti tudi jaz priporocam, da najprej vse sformatiras in pol sele instaliras.

Aja meni in frendu deluje live!ware3 cisto v redu... dela bp :D

andrej ::

Ma ves kaj naredi:
- na sveze instaliraj w2k
- instaliraj vse dodatke, ki jih hoces met
- potem pa celo particijo zghostaj.

ko bos hoto znova namestit w2k samo povrni stanje iz ghost datoteke in ze si nazaj v 10 minutah z vsemi programi, ki si jih prej instaliral preden si Ghost pognal...

Loki ::

Koliko rama pa je minimalno za Windows AS?
Ne mi rec, koliko je optimalna kolicina, ker te ni.
Win 2000 znajo uporabit vsak mb rama, kar ga je v racunalniku - tko, da mi ne basat o temu.

OrlyTM ::

Andrej ... kaj je točno s tem ghoastom .... ni mi čist jasno ... a ti v en filet zbackupira ves sistem al kaj ?
Kaj pa če z ghoastom dobiš nazaj tut vse tisto, kar bi rad ob reinstalaciji ukinu (registry umazanijo).
Kako pol ta ghoast naložiš ... morš najprej win2k instalirat, al kr z ghoastom to nardiš ...

Hvala

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

andrej ::

Z Ghostom lahko skopiras celo particijo (vse datoteke) na drugo particijo ali pa vse zbases v eno datoteko.
Potem ko hoces nazaj spraviti stvari potem samo uporabis ghost in vse kar je v datoteki spravis nazaj na particijo
v bistvu ne mores ghostat neposredno iz w2k ampak moras uporabit sistemsko DOS diskto. Jaz mam kar naret bootable CD gor pa fajle za ghost, da lahko celotno zadevo pohitrim...
Drugace pa ghost ni edini program, ki zna to naredit. Dober je tudi Disk Image od PowerQuesta obstaj pa se nekaj drugih...

OrlyTM ::

a potem je sistem friški instaliran al je isto kot je blo?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Miran ::

Sistem je potem v takem stanju kot takrat ko delaš image. Če narediš image tik po instalaciji OSa in najnujnejših programov je frišna. Dobro pr vsem skupaj pa je tud to da maš na voljo kompresiranje, tako da na 700MB CD spravš tud do 1.1Gb veliko particijo to pa je že kar dost programja. Tako lahko ob morebitnem sesutju mašine vse postoriš v dobrih 20 min. :))

OrlyTM ::

a je kak ta progi kje za dl?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

andrej ::

seveda mas za dl. na www.symantec.com in www.powerquest.com dobis demo verzije...:D

AlchemY ::

se da na asalavisti kupit kljuc za to demo verzijo? :D

AlchemY ::

Miran, saj poznam Ghost, oziroma vem za kaj je namenjen, problem je v tem da nimam insatliranih win2k ampak win me, katere bi rad zamenjal z win2k, ce grem z instalacijo s formatiranje, izgubim vse programe, ki jih bo potem treba na novo istalirat, tem pa milo receno ni malo. Lahko z ghostom naredis backup za samo izbrane programe, oziroma zanima me ce je tako pameten, da bo znal potem te shranjene programe sam postaviti, integrirati v win2k?

mojsterpeter ::

pejt na www.ntcompatible.com; tam vse lepo piše ker soft/hardware je/ni kompatibilen z w2k - za tist program ki prepriča starejše programe da delajo na drugih win os pa morm rečt da ne deluje glih...

OrlyTM ::

hvala molto :))

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

andrej ::

AlchemY: Tega ne mores naredit. Ghostnje je vse ali pa nic. Image naredis iz vsega kar je na disku. Edino potem lahko posamezne detotek das nazaj...

Miran ::

Yup AlchemY se bojim da za tvoje probleme ni nobene druge rešitve kot upgrade. Z upgrajdi pa veš kako je zato mislim da bi si blo dobr vzet čas pa vse na novo postavt.
Pa obilo zabave pri malaganju številnih programov>:D:D

AlchemY ::

tolikokra sem ze instaliral sistem na razlicnih racunalnikih(ne mojih), da mi postane skoraj slabo ko samo pomislim na to, ampak jebi ga, zgleda da ne gre drugace, ce hocem imeti hitrost. |O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Longhorn - minimalne zahteve in nekaj slik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1157946 (7946) SunCell
»

Win2k, instalacija, pomoc

Oddelek: Operacijski sistemi
212138 (1920) CaqKa
»

w2k

Oddelek: Pomoč in nasveti
211256 (1049) PRiMoZ-
»

Win 98, Win ME ali Win 2k? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
585039 (4181) andrej
»

Win2000 in driverji SB Live

Oddelek: Pomoč in nasveti
272060 (1804) MitjaM.

Več podobnih tem