» »

scsi port za scanner

scsi port za scanner

OrlyTM ::

hmmm ... ko sem na novo postavil win2k, med strojno opremo nimam več scsi porta za scaner ... ves hardware je ostal na istem mestu, port dela že kr neki časa brez problema, zato dvomim da je crkno. Sm probov že vse variante instalacije novega hardwareja, pa winsi kar naprej trdijo da ni nobene nove oz. scsi portu podobne naprave v računalu.

Plata je Abit BX133 RAID
327MB RAM
PIII 650@874
2x IBM dtla 15gb uata 100 - raid 0
Točno na taki konfiguraciji z win2k je vse delalo brez problema.
Scanner je prižgan non stop in je vedno delal, tako da dvomim da je z njim kej narobe.

Ne me vprašat kateri scsi port je to, ker nimam pojma...
Z njega sem prepisal vse, kar bi znalo kaj pomenit:

UDS-IS11 PC/ISA
P/N 970160-07
REV-30 ali 3d ne vem točno
SN: h46106421306
ICC ID: KQ53181A-1

Any Ideas ??

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

andrej ::

mas kake driverje za skener?

OrlyTM ::

Mam od Umaxa magic scan 4.4 in od umaxa vista scan 3.52 sam mi nič ne pomaga, če scanerja spljoh mašina ne zazna ... oziroma porta na katerem je scanner.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

andrej ::

mislo sem ce si dobil zraven gonilnike se za SCSI kartico? kak je prvic delalo?

OrlyTM ::

nope ... nobnih driverjev za kartico ... do sedaj je zmer delalo že po defaultu ... hmm .... ta skener mam že ene 3 leta ... pa še nikol nism mu podobnega problema ... hmmm

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

andrej ::

probaj ven vzet kartico pa jo potem daj not nazaj... si mogoce spreminjal kaksne BIOS nastavitve?

OrlyTM ::

tut to sem že probal, nisem spreminjal nastavitev v biosu, sm pa dubu en drug win2k cd, ki ga prej še nisem uporabljal, in je pohekan tako, da ni treba vpisovat serijske številke ... a je možno kej v tej smeri

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

andrej ::

odvisno kako je pohekan. Naceloma se da to naredit brez kaksnih posledic, vendar za vsak slucaj raje probaj se prejsnjo verzijo...

OrlyTM ::

Ok ... bom še to varianto sprobov, sam zej mi je pa še disk riknu ... damn .... kr eni čudni noisi so se dogajal ob formatiranju le tega .... sm naredu lov level format in je to porihtal, sam se disk nenormalno greje ....

težave, težave .... pa bo že ... :(

Te obvestim o težavi z scsi portom.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

JLP ::

Tist Windows 2000 CD ni pohekan ampak je MSDN verzija.
Take pošle Microsoft razvijalcem k so naročeni na MSDN (Microsoft Developer Network - če se ne motm) Library. Razvijalci tko dobijo na par CDjh vse njihove operacijske sisteme in updejtano dokumentacijo za razvijalska orodja (Visual Studio, ...).
Sevede taka naročnina kr precej stane ampak velika podjetja si to že lahko privoščijo.
Live long and prosper!

andrej ::

Tudi MSDN verzije imajo kljuc, ki ga moras vpisat. Pred casom sem dl AS verzijo z MSDN sita in koliko se spomnim se vedno moras vpisat key.

Edina "verzija", kjer ti ni treba vpisat kljuca so t.i. Select verzije, ki so namenjene Select partnerjem, ki kupijo po tisoc licenc naenkrat.

Kljuca nimajo tudi beta verzije. Vse ostale pa zahtevajo kljuc.
Obstaja pa vec nacinov kako w2k prepricati, da ne rabis med instalacijo vpisati kljuca...
Mas pa prav, da zadeva kar dosti stane za tistke, ki hocejo kupit. Ampak ce si razvijalec se ti splaca...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Windows XP RC1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
645865 (4588) andrej
»

CD-RW Plextor 12/10/32a + TEAC 40x CD-Rom ... Problem !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
8879 (756) OrlyTM
»

Asus A7V133 z Promis RAID kontrolerjem --- Težave !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71106 (1030) OrlyTM
»

AXIA

Oddelek: Navijanje
6915 (770) element
»

Težave Nujno !!

Oddelek: Pomoč in nasveti
61569 (1379) OrlyTM

Več podobnih tem