» »

Avto,denar,položnice

Avto,denar,položnice

1 2
3
»

Engineer_ ::

itak da greš menjat jermene, drugače ti lahko zariba in nisi naredil nič.

saj si sam rekel, mu je zaribala ker je bil na smrt len in ni skrbel za njo.

lahko pa pač vsako leto kupijo avto za 300 eur in ne skrbijo zanj nič, tudi to je opcija ja =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

m0LN4r ::

Prvo kot prvo, ne jemlji moje besede žalno, ampak hočem te vzpodbudit.

Star si 16 let? Pa si ne najdeš dela? Poznam še hujši primer, kot ti v naši vasi, pa je fant pri tvojih letih zravn šole cel popoldan delal naokoli po vaseh (vozil s kolesom v sredno 20km daleč, razen pozimi), pomagal pri opravilih ala kopanje goric, v štali, nabiranje sadja, zelenjave, drva cepal pri sosedih in se mu je počas nabral denar za avto. Ko je bil 18. si je še izpit plačal in samo zato, da se je lahko vozil na še več mest delat.

Avto si je kupil z lastnim prigaranim denarjem, z fizičnim delom. Pa ne zato ker ga mora met, ampak zato, ker so prinas resnično slabe povezave, resnično daleč do ZD, pa če hočeš še kam it delat mu kolo ni bilo vedno dovolj.

Poleg tega, da je dobil plačilo kot denar, je še tu pa tam dobil kako fajno kosilo. Al pa nekaj od dela. Recimo, tam ko je hodu bikom štalo pucat je dobil kak kos mesa. Tam ko je sadje nabiral si je lahko nabral jabke za domov. Aja pa v osnovni je bil moj frend in smo ga vsi na vasi spoštovali in nikoli zajebavali.

Sedaj šele vidim kak je on priden v primerjavi z večino, ki samo jamrajo.

Ti povem naprej. Če bi prišel recimo knam krompir pobirat (traja 1dan) bi za plačilo dobil krompir, tolko kot ga z mamo pač porabta. Če bi prišel buče okopavat pa jih čistit, bi dobil za plačilo tolko bučnega olja kolko ga porabiš itd.

Tako da veselo na delo. Pa naj te ni sram prijet za vsak drek, boš na koncu čez par let imel več kot tisti, ki za nič ne prime.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Verjamem, da imaš v svoji okolici veliko podobnih možnosti, le ne iščeš in se ne trudiš dovolj. Poišči kake starejše ljudi, pa jim pokosi dvorišče, zmetaj sneg pred vrati pa 10EUR tu 10EUR tam, pa boš videl kako neverjetno je ko boš mami rekel, da si zaslužu za avto. Pa se ne rabiš jebat z položnicami, da te še na koncu kdo nategne.

Sam nisem reven, pa nisem bogat se mi pa zdi da sem za več dreka prijel in delal, pri tvojih letih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Seljak ::

Jaz prodajam Scenica letnik 97 2.0 bencin,klima,električni paket,je pa že malce rja začinila barvo ampak ni tako hudo.Prodajam ga za 600€ in še lahko spustim ceno.

Magic1 ::

2.0? A mu boš bencin, zavarovanje in cestno takso tudi plačal.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

111111111111 ::

flipflop je izjavil:

Gume ne rabiš kupit najboljše možne, pravzaprav kake dve tri leta stare rabljene ki še majo dost profila znajo bit dost pocen.


Nummy je izjavil:

Gume so gor stare 2-3 leta, zimsko-letne in mislim da bi ble uporabne še za kako sezono ali dve.


Ej, ne se delat norca. Gume so max za 3 leta to je maximum, ker je potem guma fuč zaradi starosti. Rata drobljiva itd... Prosim vaju, da ne govorita oslarij. Ne se delat norca iz varnosti. Pa ne mi ven prihajat z "Jaz sem car, jaz se že 5 let furam z istimi gumami, pa se mi ni nč naredl". Rahel dež, spolzka cesta, obrabljene gume in če bo sreča boš stolkel samo sebe.

Pithlit ::

No no... 5 let so lahko stare gume.

Predpisa, ki bi urejal, koliko so lahko stare pnevmatike, da se lahko prodajajo kot nove, ni. Razna nacionalna združenja distributerjev smatrajo, da se lahko pnevmatike prodajajo kot nove še 3 do 5 let po izdelavi. Proizvajalci avtomobilov pa običajno priporočajo menjavo pnevmatik nekje po 6 letih.

Vir: TIRS
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

...:TOMI:... ::

Če nimaš za 4 zimske gume srednjega razreda in 4 letne gume srednjega razreda vsakih 3-5 let, da jih plačaš takoj, ne na kredit, potem avta ne smeš imeti. To pravilo velja za vse avte! Tako, kot se ne kupuje rabljenih kondomov in žvečilnih gumijev, se tudi gum ne kupuje rabljenih. Samo angleška kraljica ve, kolikorat so bile nabite na robnike in podobno deformirane.
Tomi

Buggy ::

...:TOMI:... je izjavil:

Če nimaš za 4 zimske gume srednjega razreda in 4 letne gume srednjega razreda vsakih 3-5 let, da jih plačaš takoj, ne na kredit, potem avta ne smeš imeti. To pravilo velja za vse avte! Tako, kot se ne kupuje rabljenih kondomov in žvečilnih gumijev, se tudi gum ne kupuje rabljenih. Samo angleška kraljica ve, kolikorat so bile nabite na robnike in podobno deformirane.


...se strinjam, morda bi poudaril le to, da leta ravno niso merilo saj nekateri lahko gumo zvozimo ze po letu ali dveh...cca 40-50Kkm ima zivljensko dobo in starostno kot je bilo ze receno, cca 6 let pa ce ima samo 100km narejenih.

Seveda, ce zelite biti varni na cesti...in vas skrbi tako za druge in sebe.

jalovec09 ::

Tolk komentarjev.
Avto vam ne bo dal noben na položnice.
Na avto.net so avti za 200-300 evrov, ampak kaj pa gume, registracija, kakšno popravilo, če živiš v okolici Kranja jaz sploh avta nebi imel, tako pa živim v hribih, jer ni javne povezave pa brez avta ne gre.

GGGGG ::

Če nimaš za 4 zimske gume srednjega razreda in 4 letne gume srednjega razreda vsakih 3-5 let, da jih plačaš takoj, ne na kredit, potem avta ne smeš imeti.


Neumnost. Za vožnjo po omejitvah v avtu, ki tehta cca. 1 tono je praktično vsaka guma z dovolj globokim profilom dobra.

jalovec09 ::

m0LN4r je izjavil:

Prvo kot prvo, ne jemlji moje besede žalno, ampak hočem te vzpodbudit.

Star si 16 let? Pa si ne najdeš dela? Poznam še hujši primer, kot ti v naši vasi, pa je fant pri tvojih letih zravn šole cel popoldan delal naokoli po vaseh (vozil s kolesom v sredno 20km daleč, razen pozimi), pomagal pri opravilih ala kopanje goric, v štali, nabiranje sadja, zelenjave, drva cepal pri sosedih in se mu je počas nabral denar za avto. Ko je bil 18. si je še izpit plačal in samo zato, da se je lahko vozil na še več mest delat.

Avto si je kupil z lastnim prigaranim denarjem, z fizičnim delom. Pa ne zato ker ga mora met, ampak zato, ker so prinas resnično slabe povezave, resnično daleč do ZD, pa če hočeš še kam it delat mu kolo ni bilo vedno dovolj.

Poleg tega, da je dobil plačilo kot denar, je še tu pa tam dobil kako fajno kosilo. Al pa nekaj od dela. Recimo, tam ko je hodu bikom štalo pucat je dobil kak kos mesa. Tam ko je sadje nabiral si je lahko nabral jabke za domov. Aja pa v osnovni je bil moj frend in smo ga vsi na vasi spoštovali in nikoli zajebavali.

Sedaj šele vidim kak je on priden v primerjavi z večino, ki samo jamrajo.




A je treba ostale še bolj tunkat, kot so že, nimajo vsi tiste sreča, da so izžrebani za delovno mesto, ko firma dobi 300 prijav si v krogu, če imaš srečo si izbran srečnež, če ne pa odpadeš. Me pa vseeno preseneča, če je nekdo iz okolica Kranja se tam dobi sigurno kaj za delat, stroški so minimalni za prevoz, magari s kolesom po tistih ravninah. Firma bo prej takega vzela, kot nekoga iz Ljubljane.

theBill ::

Itak, zunanji opazovalec vidi samo kako se je fino usesti in peljati, vsega ostalega, kar avto potegne za sabo, pač ne. No sej to mu probavamo že na treh straneh objasnit, ampak zgleda ne bo šlo. Ima pa avtor teme glede na svoj finančni položaj dosti visoke zahteve - vlak ni zadosti dober, vrečke z nakupljenimi živili se mu ne da več na avtobus vlačit, rad bi imel lastnino, ipd.

Tisti, ki se ponujate za plačevat obroke - a se vam zdi, da delate dobro delo? Ponudite mu še delno sofinanciranje stroškov, kateri bodo kar precej več nanesli kot pa ena kripa za par sto €. Vaše ravnanje se mi zdi podobno ravnanju dilerjev droge (čeprav vi tu finančnih koristi nimate), ki dajo prvih parkrat zastonj, potem ko se človek navleče pa nema više, boš lepo redno kupoval, pa če finančno pokoplje tebe in tvojo družino. Samo še tisti so hujši, ki vidijo priliko prodat svoj avto v tej temi, pa čeprav zaradi visokih stroškov registracije in cestnine sploh ni primeren ali pa je ena zjebana kripa potrebna takojšnjega vlaganja (Peugeot).

Če že zbirate, mu rajš za kopačke zberte, bo mel več od mladosti. Tudi sam rade volje prispevam za kaj takega.

gruntfürmich ::

Simple99 je izjavil:

ampak so nujni primeri ko se človeku kaj zgodi v nedeljo ob 14h popoldne ni avtobusa do ZDRAVSTEVENGA DOMA je tako ali ne???????

ja, res je tako. danes mora imet revež že vsak svoj avto, da se lahko v slučaju slabosti odpelje v zdravstven dom. čudno bi izgledalo da bi poklical tja, ali pa se s taxijem odpeljal...

drugače pa btw, avto ni za takše reveže kot si ti, ki ne ve kaj bi z avtom počel in bi ga imel samo za furanje sem pa tja.
je pa avto NUJNA reč ko boš iskal šiht ali pa če bo tvoja mama po domovih prodajala robo; sam bi takoj kupil par parov štrikanih nogavic če bi vedel da so štrikane v sloveniji in od socialno ogroženih ljudi!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

flipflop ::

111111111111 je izjavil:

flipflop je izjavil:

Gume ne rabiš kupit najboljše možne, pravzaprav kake dve tri leta stare rabljene ki še majo dost profila znajo bit dost pocen.


Nummy je izjavil:

Gume so gor stare 2-3 leta, zimsko-letne in mislim da bi ble uporabne še za kako sezono ali dve.


Ej, ne se delat norca. Gume so max za 3 leta to je maximum, ker je potem guma fuč zaradi starosti. Rata drobljiva itd... Prosim vaju, da ne govorita oslarij. Ne se delat norca iz varnosti. Pa ne mi ven prihajat z "Jaz sem car, jaz se že 5 let furam z istimi gumami, pa se mi ni nč naredl". Rahel dež, spolzka cesta, obrabljene gume in če bo sreča boš stolkel samo sebe.


Zanimivo. Se pa nikakor ne strinjam. Zakaj bi guma bila zanič po treh letih? Ja, ima slabši oprijem kot nova, zanič pa ni. S to logiko bi po cestah vozili samo razni veyroni, ker karkoli slabšega pač ni optimalno. Dobro da ne veš kakšne gume ima montirane marsikateri taksist ali kombi. Nekatere v tej temi bi pomoje kap. Guma še zdaleč ni zanič po treh letih, se je pa treba zavedat da so nekoliko slabše in se temu primerno tudi vozit.

Pa BTW, avtorju teme bi glede na njegovo starost bolj priporočal kak skuter, v teh dveh treh letih bo pa verjetno tudi situacija glede denarja malo boljša.

Engineer_ je izjavil:

itak da greš menjat jermene, drugače ti lahko zariba in nisi naredil nič.

saj si sam rekel, mu je zaribala ker je bil na smrt len in ni skrbel za njo.

lahko pa pač vsako leto kupijo avto za 300 eur in ne skrbijo zanj nič, tudi to je opcija ja =)



Kako misliš nisi naredil nič? Avto je stal 10.000 SIT - praktično zastonj. Kupljen z namenom, da gre dokler gre. Da greš vanj vlagat velik servis ni računice. Praktično se je vozil zastonj leto in pol. Zatem je kupil accenta za cca 250€, ki je spet šel več kot leto dni - spet brez nekih silnih popravil. Take so pač te stare kante - kupiš kolikor toliko solidno in voziš dokler gre, potem pa na odpad. Ni tu nekih servisov za 500€ kot pri dražjih avtih ker se enostavno ne splača.

Menjava jermenov, kvalitetno motorne olje in kar je še tega pride v poštev pri avtu vrednem par tisoč € pa da ga maš namen imet še nekaj let. Pri kanti za 300€ to ne gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flipflop ()

max00slo ::

Na prvi tretjini prve strani sem odnehal z branjem. Nevem če ste kaj rešili ampak na tem forumu se vedno najdejo uporabniki, ki pametujejo kako in kaj. Vprašanje je bilo, če se ne motim, če se lahko dobi avto na obroke na položnice. Nevem sploh kaj se vtikate v ostale stvari ko človeka le to zanima.

Jao, takšne stvari so vedno na tem forumu... malo tega malo onega in smo navkriž in napočez po tej temi.

Upam da mu je kdo pomagal.

Lp,m

Aja, pogledal sem le predzadnji komentar... ko je spodaj napisal da predvideva uporabniku le skuter. Lepo in prav. Tudi sam sem imel v družini stisko, preživel brez česar koli in oče imel le traktor, pa se je vse dalo. Dokler je kakršen koli prevoz potem ni problema, javni je še super - čeprav dvomim da gre o tem tema. lp

flipflop je izjavil:

111111111111 je izjavil:

flipflop je izjavil:

Gume ne rabiš kupit najboljše možne, pravzaprav kake dve tri leta stare rabljene ki še majo dost profila znajo bit dost pocen.


Nummy je izjavil:

Gume so gor stare 2-3 leta, zimsko-letne in mislim da bi ble uporabne še za kako sezono ali dve.


Ej, ne se delat norca. Gume so max za 3 leta to je maximum, ker je potem guma fuč zaradi starosti. Rata drobljiva itd... Prosim vaju, da ne govorita oslarij. Ne se delat norca iz varnosti. Pa ne mi ven prihajat z "Jaz sem car, jaz se že 5 let furam z istimi gumami, pa se mi ni nč naredl". Rahel dež, spolzka cesta, obrabljene gume in če bo sreča boš stolkel samo sebe.


Zanimivo. Se pa nikakor ne strinjam. Zakaj bi guma bila zanič po treh letih? Ja, ima slabši oprijem kot nova, zanič pa ni. S to logiko bi po cestah vozili samo razni veyroni, ker karkoli slabšega pač ni optimalno. Dobro da ne veš kakšne gume ima montirane marsikateri taksist ali kombi. Nekatere v tej temi bi pomoje kap. Guma še zdaleč ni zanič po treh letih, se je pa treba zavedat da so nekoliko slabše in se temu primerno tudi vozit.

Pa BTW, avtorju teme bi glede na njegovo starost bolj priporočal kak skuter, v teh dveh treh letih bo pa verjetno tudi situacija glede denarja malo boljša.

Engineer_ je izjavil:

itak da greš menjat jermene, drugače ti lahko zariba in nisi naredil nič.

saj si sam rekel, mu je zaribala ker je bil na smrt len in ni skrbel za njo.

lahko pa pač vsako leto kupijo avto za 300 eur in ne skrbijo zanj nič, tudi to je opcija ja =)



Kako misliš nisi naredil nič? Avto je stal 10.000 SIT - praktično zastonj. Kupljen z namenom, da gre dokler gre. Da greš vanj vlagat velik servis ni računice. Praktično se je vozil zastonj leto in pol. Zatem je kupil accenta za cca 250€, ki je spet šel več kot leto dni - spet brez nekih silnih popravil. Take so pač te stare kante - kupiš kolikor toliko solidno in voziš dokler gre, potem pa na odpad. Ni tu nekih servisov za 500€ kot pri dražjih avtih ker se enostavno ne splača.

Menjava jermenov, kvalitetno motorne olje in kar je še tega pride v poštev pri avtu vrednem par tisoč € pa da ga maš namen imet še nekaj let. Pri kanti za 300€ to ne gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: max00slo ()

Nissan_GTR ::

Kranj ima dobre povezave proti Ljubljani, Škofji loki, Bledu, Radovljici. Vendar to ti ne pomaga, če živiš na robu Kranja v kakšni vasi. Osebek, ki je napisal, da rabi avto, pravi, da živi v bližini Kranja. Imaš naselja okoli Kranja, kot je kakšna Besnica, kjer so povezave nikakršne, do Kranja je pa preveč, da bi pešačil. Tudi tisti kraji v oklici KR, ki imajo linije lokalnega prometa, so preko vikenda večinoma odrezani.

Jaz čisto razumem njega im mamo, da potrebujeta avto. Če mislita, da zmoreta z nakupom naj to storita. Če pa ne bo šlo finančno, pa avto lahko prodata. Ne vem sicer ali avto vozita oba, ker njegovi mami bi avto pri iskanju službe sigurno prav prišel. Imam znanko v KR, ki je bila kar nekaj časa brez službe, tudi z denarjem na tesno, pa je dobila službo v Kamniku. Iz Kranja v Kamnik je pa zelo težko, če nimaš avta. Ima starega puntota, ki ji je zlata vreden.

Alamar ::

OP je mulc brez izpita in hoče imet avto, da se bosta z mamo 2x na leto peljala v Maribor k sorodnikom, za nujne primere ala zdravstveni dom/bolnica in ker se mu ne ljubi nosit vrečk po avtobusih. Skratka avto brez računice. Za nujne zdravstvene probleme se pokliče rešilca, za 2x na leto v MB je veliko bolj ekonomičen javni prevoz, glede vrečk na busu pa raje ne bi komentiral.
Za hrano dasta do 50 EUR na mesec in hoče imeti avto za 1000 EUR. Glavno, da je avto, pa čeprav bodo cele dneve na jedilniku žganci in makaroni.;((

Simple99 je izjavil:

Kranj ima odlične prometne povezave v primerjavi z drugimi mesti....ampak človeku že enkrat presede vedno po avtubusu nosit stvari če me zastopiš

opeter ::

Engineer_ je izjavil:

kar meni ne gre v račun je to da bi nekdo, ki ima 600 eur mesečnih prihodkov za 2 družinska člana rad dal še 1000 eur za avto kljub dobremu javnemu prevozu. To je štrik za vrat. Avto za 1000 eur pomeni še registracijo za 500 eur, kar je skupno torej 1500 eur. Ne pozabi na to.


Kje pa je pol še bencin, letne/zimske gume (čeprav jih kupiš rabljeno), da o tem, da se ti kaj pokvari, sploh ne govorim?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

GGGGG ::

Registracija in zavarovanje je cca. 200 eur na leto. Nove gume so cca. 120 z montažo vred. Morebitni servisi 200 eur na leto. Bencin 500 eur na leto.

Enih 100 eur na mesec, če malo zaokrožiš in upoštevaš še kak servis. Če se malo znajdeš lahko tudi manj.

m0LN4r ::

@jalovec09

To ni tunkanje, to je bil konkreten nasvet. Če ni službe pač greš naokoli fušat in lahko kr nekaj zaslužiš.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

fosil ::

Z menjavo stanovanja brez problema pokriješ strošek avtomobila.
300 EUR za enosobno na obrobju kranja se mi zdi veliko.
Ali pa se spogajaš za nižjo ceno najemnine.
Verjetno bi bilo sicer bolj praktično najprej avto in potem selitev.
Tako je!

lexios ::


Dobro, malo resnosti: Nehajte med stroške tlačit vinjeto.


Natanko tako! Slovenija je v celoti prevozna tudi brez vinjete!!

Engineer_ je izjavil:

če ne rabi vinjete ne rabi niti avta


Malce resnosti no! ;(( Strinjam se v delu, da avtomobil predstavlja več kot zgolj začetne stroške in je treba tu prišteti še najmanj 300-500 eurov letno, vseeno pa ne med te osnovne stroške tlačit še vinjete! Slovenija je v celoti prevozna tudi brez vinjete!!

trancer01 ::

Pobudniku teme predlagam, da z mamo najprej resno razmislita o selitvi v cenejše stanovanje. Ko sem se dve leti in pol nazaj selil iz najemniškega stanovanja, mi je lastnik takoj ponudil znižanje najemnine s 500 na 400€ mesečno. Takrat nisem sprejel, ker je bilo tudi to zame predrago, dotedanja sostanovalca sta se pa preselila drugam. Lani sem s hipotekarnim kreditom kupil manjšo garsonjero v okolici Ljubljane, letos jo že prodajam in na srečo smo s kupcema že podpisali prodajno pogodbo. Zakaj po manj kot dveh letih že prodajam svoje prvo stanovanje? Ker sem ugotovil, da je vožnja z avtom v službo dobrih 30 km v vsako smer enostavno neekonomična, samotarsko življenje v lastnem gospodinjstvu na kredit pa predrago, posledično skoraj nič ne prihranim. Pa nimam ravno minimalne plače, imam neko povprečno slovensko mezdo. Kaj bom naredil? Za nekaj časa se bom preselil h kolegu, ki ima lastniško stanovanje v centru Ljubljane, mu za čas življenja tam plačeval najemnino za eno manjšo sobo, avta pa se bom znebil, ker se lahko v službo vozim tudi z avtobusom ali kolesom. Prihranek bo znašal VSAJ 400€ mesečno, kar na letni ravni znese okoli 5000€! Del denarja od prodaje stanovanja in avta bom vezal na banki, en del pa bom prvič v življenju investiral v delnice kakšnih perspektivnih podjetij. Čez nekaj let bom z malo sreče in z zbranim kapitalom kupil kakšno nepremičnino na takšni lokaciji, da avta še naprej ne bom nujno potreboval, do takrat pa bom predvsem varčeval in delal na tem, da ob redni službi še kaj dodatno zaslužim.

Nauki zgodbe so:

1. zmanjšajte stroške
2. povečajte prihodke
3. kupujte dobrine, ki si jih lahko privoščite šele potem, ko imate dovolj lastnih sredstev, kreditov in leasingov pa se čim bolj izogibajte!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne dobim lizinga za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5513590 (9389) Tilen
»

Rabljen avto do 3k€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10413642 (10238) krneki0001

Prvi avtomobil.

Oddelek: Na cesti
394199 (2997) dzinks63
»

Renault Twingo 1.2 - problemi s težavami (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11418620 (16278) ;-)

Več podobnih tem